X

ارائه تمامی خدمات نگهداری از بیماران ICU و CCU در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل

ارائه تمامی خدمات مراقبت و نگهداری از بیماران ICU و CCU در منزل توسط پزشکان و پرستاران و کادری مجرب و متخصص به همراه تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و مخصوص اکسیژن بیماران آی سی یو و سی سی یو

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

بخش مراقبت های ویژه به خصوص ICU و CCU از حساس ترین بخش های یک بیمارستان یا مراکز درمانی است که علاوه بر حساسیت های مراقبتی ، بار مالی زیادی برای بیمارستان ، بیمه ها و مخصوصا بیماران به همراه دارد زیرا این خدمات نیازمند تجهیزات و دستگاه های ویژه و مخصوصی است.

به همین دلایل مجموعه چتر فیروزه ای علاوه بر ارائه سایر خدمات پرستاری در منزل ، خدمات مراقبت و نگهداری از بیماران ICU و CCU را ارائه میدهد تا علاوه بر اینکه در وقت و هزینه بیماران صرفه جویی شود ، بیماران در منزل خود و در کنار خانواده خود تحت درمان و مراقبت های ویژه باشند.

 

مراقبت های ویژه (ICU و CCU) در منزل

پرستار آی سی یو و سی سی یو در منزل

یک سری افراد هستند که بیماری خاص میگیرند و به علت کهولت سن یا عدم توانایی برای گذشتن از مریضی یا دلایل دیگر بیماری شان پیشرفت میکند و برای ادامه زندگی مجبور میشوند تحت نظر و در مراقبت های ویژه قرار بگیرند و از دستگاه های ICU و CCU استفاده کنند.

مراقبت‌های ویژه یا ICU بخشی از بیمارستان است و بیمارانی که نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند در این بخش قرار دارند. این بیماران به‌صورت دقیق تحت نظر دکتر هستند تا به‌طور طبیعی کارکردهای بدن آنها حفظ شود. ICU از سایر بخش‌های بیمارستان مجزا می‌باشد. پرستاران و پزشکان این بخش از افراد فوق متخصص تشکیل می‌شود. در این بخش بیماران به‌طور لحظه‌ای و شبانه روزی تحت مراقبت هستند و پرستاران باید در طول شبانه روز فشار خون درون سرخ رگ یا درون جمجمه و ایجاد تحریک تنفس درون نای توسط دستگاه تنفس مصنوعی را اندازه گیری کنند. 

بیماران آی سی یو یا سی سی یو هم میتوانند در بیمارستان یا مراکز درمانی تحت نظر و درمان قرار بگیرند و هم میتوانند به طور اختصاصی و با حفظ تمام موارد ایمنی و اطمینان کامل و رعایت تمام استانداردهای پزشکی از بیمارستان به منزل انتقال پیدا کنند و در منزل و در کنار خانواده خود تحت نظر قرار گیرند.

قبل یا بعد از اینکه شما بیمار ICU را به منزل انتقال دادید میتوانید با ما تماس بگیرید.در این شرایط ما ابتدا خدمات ویزیت پزشک در منزل را ارائه میدهیم تا معاینات لازم انجام شود و بعد از آن شما میتوانید از خدمات پرستار بیمار در کرج و نگهداری از بیمار آی سی یو بهره مند شوید و خیالتان از همه نظر راحت باشد و نگرانی نداشته باشید.

در موسسه درمانی چتر فیروزه ای متخصصان اورژانس ، هوشبری ، پزشک عمومی ، پرستاران آموزش دیده و مراقبین با تجربه و قابل اعتماد هستند و همچنین ما در مجموعه خود تمامی دستگاه های ICU و CCU مخصوصا دستگه اکسیژن ICU را داریم.

همچنین با استفاده از خدمات نگهداری از بیماران آی سی یو امکان بسیاری از مشکلات را بر طرف میکنند زیرا  با عدم بستری در بیمارستان ریسک عفونت های بیمارستانی کم شده  و همراهان بیمار نیز نیازی نیست به مدت های طولانی در بیمارستان بمانند یا رفت و آمد کنند . مرکز چتر فیروزه ای با ارائه ی تمام امکانات وتجهیزات مورد نیاز ICU و با تنظیم و تبعیت از پرتکل های  درمانی ، چارت ها و کاردکس های  استانداردICU  ، روند منظمی از درمان را در زمینه بهبودی این بیماران ارائه میدهد.

 

پرستار ICU و CCU در منزل

مراقبت های ویژه آی سی یو در منزل

بیمارانی که به دلیل شرایط خاص خود نیازمند دریافت مراقبت های متعدد در زمینه های جسمی و روحی هستند، کارشناسان ما با سالها تجربه در این زمینه اقدام به ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری و برطرف نمودن نیازهای بیماران می نمایند.ارائه خدمات مراقبت در منزل به بیماران در سه سیستم طبقه بندی میگردد که بیماران و سالمندان خدمات را به صورت مستقل، نسبی و کامل دریافت خواهند نمود.
در بیماران دارای شرایط مناسب خود بیمار میتواند نیازهای خود را رفع کند و فقط نیاز به آموزش هایی مانند کنترل و پیشگیری از عفونت در صورت مصرف داروهای سرکوب کننده ایمنی بدن دارد.   

در بیماران دارای سیستم نسبی بیشتر نیاز بیمار وابسته به پرستار است و بیمار در انجام مراقبت های خود نیاز به کمک پرستار یا بهیار دارد.

برخی بیماران نیز به دلیل شرایط شرایط جسمی خود نیاز به حضور دائم و دریافت کامل مراقبت های پرستاری دارند که تمامی نیازهایشان باید توسط پرستار و دیگر رده های پرستاری برطرف گردد.

این بیماران بعد از درمان توسط پرستاران آی سی یو و قرار گرفتن در شرایط عادی بهتر است از خدمات کاردرمانی و ماساژ درمانی در منزل یا حتی فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند تا مشکلات جسمانی آنها نیز بر طرف شود و سلامتی آنها به تکامل برسد.

بیمارانی كه بنا به شرایط بالینی خود نیازمند دریافت مراقبت های مختلف در ابعاد جسمی روحی روانی هستند، كارشناسان پرستاری و دیگر رده های پرستاری همچون بهیاران و كمك پرستاران اقدام به ارائه این مراقبت ها و برطرف نمودن نیازهای بیمار می نمایند. در ارائه خدمات مراقبت در منزل به بیماران در منزل مدل مراقبتی ( اورم ) بسیار كاربرد دارد. در این مدل اقدامات پرستاری در سه سیستم طبقه بندی میگردد كه بر این اساس بیماران به صورت مستقل، نسبی و كامل اقدامات پرستاری را دریافت خواهد نمود.

در بیماران دارای شرایط مناسب بیماران تمامی نیازهای خود را رفع می نمایند و صرفا نیاز به آموزش های خود مراقبتی خواهند داشت، همچون كنترل و پیشگیری از عفونت در بیماران مصرف كننده داروهای سركوب كننده ایمنی. در بیمارانی كه دارای سیستم نسبی هستند بیشتر نیازهای بیماران وابسته به پرستار است و بیمار در انجام مراقبت های خود نیاز به كمك كارشناس پرستاری و بهیار و دیگر رده های پرستاری دارند. برخی بیماران بنا به شرایط جسمی خود نیازمند حضور دائم و دریافت كامل مراقبت های پرستاری هستند كه تمامی نیازهای آنها بایستی توسط پرستار و دیگر رده های پرستاری برطرف گردد.

 

مراقبت از بیمار ای سی یو

مراقبت از بیمار ای سی یو

مراقبت از بیمار ای سی یو در بخش مراقبت های ویژه فراتر از بستری در بیمارستان است. ارزيابي يك بيمار پس از ترك بخش مراقبت ويژه شامل مرخصي از بيمارستان ، تشخيص اصلي بیماری ، قرار گرفتن در معرض داروها و مدت زماني كه در بخش مراقبت هاي ويژه بستری بوده اند و سابقه استفاده از دستگاه های کمک تنفسی بررسی می شود.

عوارض روانی ، اختلال استرس پس از سانحه ، اختلال اضطراب و افسردگی نیز اغلب در بیمار بخش مراقبت های ویژه بعد از درمان رخ می دهد.

در گذشته افراد توجه کمی به مراقبت های لازم بعد از ICU در منزل داشته اند و به همین دلیل ممکن بود افراد بعد از ترخیص از بیمارستان حالشان وخیم شده و یا حتی فوت کنند.

مراقبت از بیمار آی سی یو چه در بیمارستان و چه در منزل نیاز به آگاهی در مورد وضعیت بیمار و در نتیجه نوع مراقبت از وی دارد.

پس از بستری شدن بیمار در بخش ICU و انجام اقدامات اولیه نوبت به تامین انرژی مورد نیاز بدن بیمار است. تغذیه بیمار نیز شاخصی است که در روند درمان و در نتیجه بهبودی بیمار تاثیر می گذارد.

 

چه بیمارانی به خدمات ICU و CCU در منزل نیاز دارند؟

 1. بیمارانی که بعد از عمل جراحی ممکن است به دلیل کاهش سطح هوشیاری، خونریزی، افزایش یا کاهش فشار خون و مشکلات تنفسی نیاز به مراقبت بیشتری دارند
 2. بیمارانی که تحت عمل جراحی بزرگ و طولانی مانند جراحی قلب، سیستم تنفسی، جراحی مغز و موارد دیگر که هر کدام برای طی کردن طول درمان نیاز به زمان بیشتری دارند.
 3. بیمارانی که به طور منظم و دقیق باید علائم حیاتی مانند تنفس، ضربان قلب، فشار خون و ... اندازه گیری شود. 
 4. بیمارانی که در اثر حوادث و تصادفات شدید دچار آسیب‌های جدی شده‌اند و وضعیت بحرانی برای آنها اتفاق افتاده است. 
 5. بیمارانی که دچار عفونت شدید مانند عفونت در خون و عفونت‌های بدنی شده باشند باید به طور دقیق تحت نظر پزشکان متخصص قرار بگیرند.
 6. بیمارانی که برای ادامه حیات نیاز به دستگاه‌های مخصوص تنفسی می‌باشند.

 

مزایا استفاده از خدمات نگهداری از بیماران ICU و CCU در منزل

نگهداری از بیماران ICU و CCU در منزل

 • سرعت در بهبودی و کاهش خطر ابتلا به عفونتها

مراقبت پرستاری در منزل کمک می نماید تا بیمار از عفونت هایی که در بیمارستان ها در معرض آن قرار دارند محافظت شود. مراقبت از بیماران آی سی یو در منزل می تواند به بهتر شدن و سرعت درمان بیمار به علت دور بودن از عفونت های بیمارستانی و آلودگی کمک کند.

 • هزینه بسیار کم پرستاری در منزل

بیمار ممکن است نیاز به مراقبت های ویژه ای داشته باشد . مراقبت های درمانی در بیمارستان معمولا بسیار پر هزینه است و نگهداری بیمار به صورت طولانی مدت در بیمارستان برای بیمارستان با هزینه بالا تمام می شود. در خدمات پرستاری در منزل با استفاده از مراقبت های پزشکی حرفه ای میتوان بیمار در راحتی خانه با استانداردهای بیمارستان را مراقبت و نگهداری کرد . از نظر هزینه، پرستاری در منزل در مقایسه با بستری شدن در بیمارستان، بسیار مقرون به صرفه است.

 • محیط اطراف بیمار

نگه داشتن طولانی مدت بیمار در محیط بیمارستان می تواند تاثیر منفی بر سلامت روانی آنها داشته باشد. بیمارستان معمولا به دلیل محیط اطراف بیمار را از لحاظ روانی تحت فشار قرار می دهد و دوری از اعضاء خانواده سبب ایجاد استرس های مختلفی جسمی و روحی روانی میگردد.پرستاری در منزل با ارائه مراقبت های حرفه ای پزشکی در محیط آرام خانه در روند بهبودی بیمار کمک می کند. حضور در محیط گرم و دوست داشتنی خانه به آرامش  ذهن و کاهش استرس بیمار کمک میکند.

 


enlightened مطالب پیشنهادی : تزریقات در منزل ، نوار قلب و اکوی قلب در منزل ، سرم تراپی در منزل ، مراقبت از بیماران تراکئوستومی در منزل


 

 • خدمات مراقبتی بر اساس نیازهای بیمار

مراقبت های پزشکی در بیمارستان ها معمولا برای همه افراد یکسان است. در این مکان بیمار نمیتواند نیازهای خاص خود را داشته باشد و همین مسئله باعث میشود  بیماران از محیط و امکانات بیمارستان ناراضی باشند. ارائه مراقبت های حرفه ای در خانه به شخصی سازی و سفارشی کردن تجربه برای بیمار کمک می کند. پرستار در منزل برای هر بیمار منحصر به فرد میباشد و تمامی نیازهای بیمار را در ذهن خود نگه می دارند.  زمانی که بیمار از خدمات پرستار در منزل استفاده میکند بسیار راحت تر می باشد زیرا تمام نیازهایش تامین می گردد. مراقبت در منزل در تسریع بهبودی بیمار موثر خواهد بود.

 • فعالیت های روزانه زندگی روزمره

بعضی از افراد ممکن است در انجام وظایف اساسی خود، مانند حمام کردن، نظافت، پخت و پز و تمیز کردن، مشکل داشته باشند. مراقبت حرفه ای در خانه عملکرد این فعالیت های روزمره را آسانتر می کند.پرستار در منزل  برای کمک به بیماران درفعالیت های روزمره زندگی آموزش دیده اند. آنها به بیماران کمک می کند که احترام و كرامت خود را حفظ کنند و زندگی سالم و با کیفیتی داشته باشند.

 

خدماتی که مجموعه چتر فیروزه ای برای بیماران ICU و CCU در منزل ارائه میدهد

دستگاه اکسیژن آی سی یو

 1. کنترل مداوم علایم حیاتی بیمار
 2. بررسی مداوم سطح هوشیاری
 3. مانیتورینگ دائم
 4. بررسی وضعیت همودینامیک
 5. اتصال و جداسازی بیمار از دستگاه ونتیلاتور
 6. مدیریت درد
 7. مدیریت راه هوایی
 8. اکسیژن درمانی
 9. فیزیوتراپی تنفسی
 10. ساکشن ترشحات تنفسی
 11. بررسی الگوی تنفسی
 12. انجام فعالیت های حرکتی
 13. تغییر وضعیت بیمار
 14. ماساژ نواحی تحت فشار
 15. پیشگیری و مراقبت از زخم فشاری
 16. پانسمان و مراقبت از زخم
 17. تغذیه بیمار به صورت وریدی
 18. تغذیه بیمار از از طریق سوند بینی معده
 19. دارو درمانی در اشکال مختلف:تزریقی، خوراکی، تنفسی، داخل چشمی و دیگر اشکال دارویی.
 20. تعبیه سوند بینی معده
 21. تعبیه سوند ادراری


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • محمد واثق
  سلام بنده کارشناس پرستاری هستم و سابقه ۴ سال کار در بخش icu رو دارم و انواع خدمات پرستاری از بخیه زدن و کشیدن تا پرستاری از کیس های icu, cva,als و ... رو انجام میدم خواستم شرایط همکاریتونو بدونم اینم شماره بنده هست 09359416135
  • اپراتور سایت

   سلام

   در مورد همکاری با کارشناسان ما تماس بگیرید

تماس بگیرید