نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی در منزل | پرستار تمام وقت

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
نگهداری از سالمند به صورت تمام وقت

برخی سالمندان و بیماران دارای شرایط خاصی هستند که نیاز به پرستاری و مراقبت به صورت شبانه روزی و تمام وقت دارند تا مشکلی برایشان ایجاد نشود ، به همین دلیل ما خدمات پرستاری را به صورت شبانه روزی با قیمت مناسب ارائه میدهیم

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

همانطور که میدانید در بین سالمندان و بیماران ، افرادی هستند که شرایط حساس تری دارند و پرستاری و نگهداری از آنها باید به صورت دائم یا اصطلاحا شبانه روزی و تمام وقت باشد تا بهبود آنها راحت تر و زودتر انجام شود. حالا در این حین مراکزی هستند مانند مرکز ما که خدمات نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی در منزل را در لیست خدمات پرستاری در منزل خود قرار داده تا بتواند نیازهای هموطنان را حل کند.

نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی در منزل

پرستار تمام وقت

آمار نشان می دهد که تقریبا 80% از سالمندان یا بیماران تمایل به سپری کردن زندگی خود در منزلشان دارند.

این دسته از پرستاران، افرادی تعلیم دیده، متخصص و باتجربه اند، تمام تلاش خود را جهت بهبود فرد به کار می گیرند و به درخواست کننده کمک می کنند تا خدمات بهداشتی در آرامش و آسایش به وی ارائه شود. دقیقا همان چیزی که آرزویش را داشتند؛ به بیمارستان نروند و روند بهبودی در منزل صورت پذیرد.

ثبت درخواست پرستار در منزل در اکثر مواقع به این معنا است که اطرافیان بیمار یا سالمند قادر به مراقبت و نگهداری از آنها نیستند؛ بنابراین این افراد در تنهایی و انزوا قرار دارند. حضور یک پرستار تمام وقت، می تواند این خلاء را پر کرده و امید به زندگی را نیز در آنها ایجاد نماید.

مزایای استفاده از خدمات نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی در منزل

 1. افزایش کیفیت مراقبت
 2. پیشگیری از بستری غیر ضروری
 3. کاهش دفعات و مدت زمان بستری
 4. افزایش ایمنی و آسایش بیمار و سالمند و کودک
 5. عدم برخورد با ترافیک شهری
 6. کاهش خطرات ابتلا به عفونت و سایر بیماری ها
 7. عدم نیاز به جابجایی فرد

پرستار تمام وقت سالمند

پرستار سالمند شبانه روزی

زمانی که سالمندان و والدین مسن علاوه بر روزها، شب ها نیز به پرستاری و مراقبت نیاز دارند به این معنا نیست که دیگر نمیتوان از آنها پرستاری کرد و بهترین راه بردن آنها به خانه سالمندان است. از بهترین راه ها برای حل این موارد استفاده از خدمات نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی در منزل است که پرستار میتواند به صورت تمام وقت و 24 ساعته در کنار سالمند باشد و تمامی کارهای او را انجام دهد و نیازهایش را برطرف کند.

این نوع پرستاران مجموعه ما آموزش دیده هستند و تمامی نکات را در مورد تمامی سالمندان با شرایط مختلف میدانند تا اگر خدایی نکرده هر زمانی از طول روز مشکلی پیش آمد بتوانند بهترین کار را انجام دهند.

شما عزیزان با استخدام پرستار سالمند می توانید تمامی نیازهای والدین خود را بدون نگرانی برطرف کنید و آرامش و آسایش را برایشان در خانه خودشان ایجاد کنید؛ زیرا همه افراد مخصوصا افراد مسن در خانه خود احساس راحتی کامل دارند. همچنین لازم است بدانید که تمامی پرستاران ما تمامی نکات کمک های اولیه را میدانند و در شرایط حساس میتوانند برخی خدمات را انجام دهند و دیگر لازم نیست که با هر مشکل کوچکی به بیمارستان یا مراکز درمانی مراجعه کنید.

با در نظر گرفتن هزینه های سنگین پرستاری و مراقبت از سالمندان در بیمارستان یا خانه سالمندان، میتوان فهمید که این خدمات در منزل چقدر به صرفه هستند و برای سالمند مناسب است.

شما می توانید برای اسخدام پرستار خانم جهت سالمند که یکی از خدمات موسسه  پرستاری چتر فیروزه ای است تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

وظایف پرستار سالمند تمام وقت

 • کمک به کارهای شخصی سالمند در طول روز و شب
 • کمک به حمام و لباس پوشیدن
 • رسیدگی به تمیزی محیط زندگی سالمند و شستن لباس‌ها و ملحفه‌ها
 • یادآوری و دادن داروهای سالمند
 • تهیه غذا برای سالمند متناسب با رژیم غذایی سالمندان
 • همنشینی با سالمند و ایجاد سرگرمی برای او مانند کتاب خواندن، شعر خواندن و …
 • در صورت نیاز و درخواست کارفرما همراهی با سالمند برای تفریح بیرون منزل
 • در صورت نیاز و درخواست کارفرما انجام خریدهای کوچک منزل
 • تماس فوری با اورژانس و اطلاع دادن به خانواده سالمند در صورت بروز حادثه
 • مراقبت های بعد از عمل در صورت نیاز
 • انجام تمرین های ورزشی برای کمک به بازگشت سلامتی به سالمند

پرستار شبانه روزی سالمند بیمار

پرستار بیمار شبانه روزی

علاوه بر سالمندان که نیاز به پرستار تمام وقت دارند، برخی بیماران حاد هم هستند که نیاز به خدمات پرستاری شبانه روزی دارند؛ زیرا هر لحظه امکان دارد بدحال شوند و یا به دارو نیاز داشته باشند. شخصی که خدمات پرستاری از بیمار در منزل را برعهده میگیرد باید در این زمینه آموزش دیده و دارای تخصص و تجربه باشد تا بتواند در هر شرایطی نیازهای بیمار را برطرف کند و از او پرستاری و مراقبت کند.

پرستار بیمار سالمند شبانه روزی باید دارای صبر و حوصله بالایی باشد و همچنین به عنوان یک مونس و همدم دلسوز و مهربان در کنار بیمار حضور داشته باشد تا روند بهبود بیمار افزایش یابد.

پرستار سالمند بیمار وظایفی دارد که نسبت به شرایط تعیین شده از بیمار باید به درستی و بدون مشکل انجام دهد تا فرد بیمار هیچ نگرانی و استرسی نداشته باشد و احساس راحتی و آرامش کند.

وظایف پرستار بیمار تمام وقت

 • ایجاد فضای امن و آرام برای بیمار
 • چک کردن پرونده بیمار و گزارش تغییرات وی به پزشک
 • آموزش به اطرافیان بیمار جهت جلوگیری از آسیب زدن به او
 • نمونه گیری از خون و ادرار جهت انتقال به آزمایشگاه
 • پانسمان زخم و تزریقات
 • ماساژ و جلوگیری از زخم بستر
 • کنترل دمای بدن، فشار خون و علائم حیاتی
 • همکاری با پزشک و خانواده بیمار

استخدام پرستار سالمند به صورت شبانه روزی در منزل

استخدام پرستار تمام وقت و شبانه روزی

در گذشته به تمام مراقبین بیماران و سالمندان پرستار گفته میشد، اما امروزه پرستار به فردی گفته میشود که در این زمینه دارای تحصیلات دانشگاهی، تخصص و مهارت و تجربه کافی باشد. پرستار شبانه روزی هم مانند سایر پرستاران در مراکز پرستاری یا بیمارستان ها استخدام میشوند و به تمامی سالمندان و بیماران خدمت رسانی میکنند. اگر دارای سالمند و یا بیماری هستید که به خدمات دائم و 24 ساعته نیاز دارد می توانید پرستار شبانه روزی استخدام کنید.

برای آگاهی از شرایط استخدام می توانید مقاله استخدام پرستار در منزل را مطالعه کنید و در صورت تمایل با شماره های ما در آژانس پرستاری چتر فیروزه‌ای تماس بگیرید. 

هزینه و قیمت پرستار تمام وقت

قیمت پرستار شبانه روزی در مراکز مختلف یکسان نیست و بر اساس فاکتورهای متعددی تعیین می شود. قیمت پرستار تمام وقت معمولا از دستمزدهای پرستار روزانه و پرستار ساعتی در منزل بیشتر است، آن هم به خاطر این که خدمات ارائه شده توسط مراقب شبانه روزی بیشتر از پرستاران روزانه و ساعتی می باشد.

معمولا پرستار 24 ساعته، هفته ای یک روز استراحت دارد و می تواند به مرخصی برود. همچنین در ایامی که تعطیلات رسمی می باشد پرستار نیز تعطیل است، اما در صورت رضایت دو طرف امکان کاهش مرخصی های پرستار وجود دارد و پرستار می تواند سر کار برود. در واقع چون قیمت بستگی به شرایط سالمند و بیمار و کودک دارد نمیتوان هزینه مشخصی تعیین کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

حقوق پرستار شبانه روزی سالمند

میزان حقوق پرستار شبانه روزی سالمند به دلیل وظایف سنگین‌تر و مسئولیت بیشتری که به دلیل تمام وقت بودن ساعت کاری بر دوش پرستار است، از حقوق سایر پرستاران بیشتر است. حقوق پرستار سالمند به طور کلی به مسافت طی شده، وظایف پرستار، ساعت کاری پرستار، مدارک و میزان مهارت و تجربه پرستار بستگی دارد. 

میزان حقوق پرستار سالمند را در مطلب مورد نظر مطالعه کنید.

شرکت پرستاری در منزل کرج

کار پرستار شبانه روزی به گونه ای است که باید 24 ساعته در منزل حضور داشته باشد تا هر زمانی که بیمار یا سالمند نیاز به کمک یا درخواستی داشت، پرستار اقدامات لازم را انجام دهد. این پرستاران به دلیل اینکه تمام وقت در کنار فرد مورد نظر هستند باید بتوانند رابطه خوبی با وی برقرار کنند و مانند مونس و همدم در کنار بیمار یا سالمند باشند و تمامی کارها را با دلسوزی و مهربانی انجام دهند، به گونه ای فرد احساس ناراحتی و مزاحمت نداشته باشد و به طور کلی شرایط خوب و مناسبی داشته باشد.

ممکن است برای نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی در منزل در شهر کرج به دنبال یک شرکت پرستاری در منزل کرج باشید تا پرستارانی قابل اعتماد و دلسوز برای شما عزیزان اعزام کنند. به همین دلیل ما به شما آژانس پرستاری چتر فیروزه‌ای را معرفی می‌کنیم. مرکز پرستاری چتر فیروزه ای یکی از بهترین و معتبرترین مراکز پرستاری است که دارای چندین سال سابقه و تجربه درخشان در این زمینه است و با کادری از پرستاران و پزشکان دلسوز و کاربلد تمامی خدمات پرستاری از سالمندان و بیماران در منزل را ارائه میدهد.

خدمات پرستاری در منزل کرج به صورت شبانه روزی

مراقبت از سالمند سکته مغزی در منزل

مهمترین نکته در پرستاری از سالمند سکته مغزی در منزل توجه به رفتار فرد بیمار پس از سکته و بررسی وضعیت او در دوران نقاهت است. در هنگام مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل شما می توانید به سهولت ریسک و احتمال وقوع عوارض بعدی را به حداقل برسانید. آگاهی کامل از مشکلات و عوارض جانبی سکته مغزی موثرترین راهکار جهت کاهش دوران نقاهت و جلوگیری از وقوع مشکلات بعدی برای بیمار و مراقبین وی است.

مراقبت از بیمار سکته مغزی به همکاری با متخصص نیاز دارد. حتی در مراقبت های غیر پزشکی، بهتر است از مهارت و دانش پرستار، مشاور سلامت ذهن و یا سایر متخصصین بهره مند شد. به طور کلی مراقبت بعد از سکته مغزی می تواند منجر به کاهش سطح استرس عاطفی، ذهنی و جسمی برای بازماندگان سکته مغزی و همچنین  مراقبین شود.

اگر پرستاری و مراقبت از بیمار مخصوصا پرستاری از بیماران سکته مغزی در منزل را به مجموعه ما و پرستاران ما بسپارید، ما میدانیم که مراقبت اصولی و درست از همان ابتدا بسیار روی روند بهبود بیمار سکته مغزی تاثیر میگذارد.

پرستار سالمند مبتلا به پارکینسون 

مراقبت از سالمند مبتلا به PD می تواند یک کار چالش برانگیز باشد، بخصوص زمانی که بیماری پیشرفت می کند. کسی که به تازگی با بیماری پارکینسون تشخیص داده می شود، ممکن است در ابتدا به هیچ گونه کمک عملی و مراقبت جسمی نیاز نداشته باشد ولی مهم است که برای حمایت عاطفی، با کسی رابطه داشته و صحبت کند.

آمادگی برای مراقبت از سالمند مبتلا به PD با آموزش آغاز می شود؛ بنابراین هر چقدر که می توانید، در مورد بیماری پارکینسون مطالعه و تحقیق کنید که بدانید چه مراقبت هایی نیاز است و چگونه می توان بیماری پارکینسون را مدیریت کرد. سالمند مبتلا به پارکینسون را تشویق کنید که فعال باشد و تا جایی که ممکن است زندگی نرمال خود را داشته باشد.

بهتر است برای سالمند مبتلا به پارکینسون پرستار تمام وقت استخدام کنید تا به صورت شبانه روزی از او مراقبت کند. با استخدام پرستار تمام وقت، سالمند احساس بهتری خواهد داشت و می‌تواند روند پیشرفت بیماری خود را متوقف کند. 

مراقبت از سالمند ناتوانی حرکتی در منزل

تصور چنین شرایطی برای هر فرد دشوار است. ناتوانی در حرکت و جابجایی و حتی نشستن و برخاستن بسیار سخت خواهد بود. شاید نتوان این مشکل را برای بیمار از بین برد، اما او می تواند مشکلات روحی و جسمی ناشی از ناتوانی فرد را به حداقل برساند. پرستاری از بیمار در منزل با مراقبت از او و انجام کارهای مناسب و مثبت، با هدف کمک به بهبودی فرد حاصل خواهد شد.

وظایف پرستار بیمار سالمند ناتوانی حرکتی در منزل عبارت‌اند از:

 • پانسمان زخم‌های بستر بیمار
 • تمیز و پاک بودن بیمار
 • مرتب کردن وسایل بیمار
 • مهربانی با بیمار

پرستار سالمند ویلچری در منزل

مراقبت از سالمند ویلچری care Wheelchair Tips for Seniors زندگی با معلولیت و نشستن روی صندلی چرخدار به این معنی است که سالمند شما مجبور شده است تغییراتی را در سبک زندگی خود ایجاد کند، اما همچنان می تواند فعال بماند و از زندگی خود لذت ببرد. با توجه به نکات بالا در مورد صندلی چرخدار (ویلچر) و یک نگرش مثبت، سالمند شما می تواند به این نتیجه برسد که با معلولیت به جای اینکه انگیزه خود را از دست بدهد و نا امید شود، می تواند پیشرفت کرد!

پرستار سالمند مخصوصا پرستاری از سالمند ویلچری، در زمان های مختلف سخت و طاقت فرسا بوده و برای افرادی که تجربه انجام این کار را نداشته باشند مشکل ساز است مشکلات از جمله گذاشتن سالمند روی ویلچر و مشکلاتی همانند آن، برای همین خدمات پرستاری چتر فیروزه ای برای شما کادری با تجربه و آموزش دیده در نظر گرفته که میتوانند از سالمند شما نگهداری کنند و شما به کارهای خود رسیدگی کنید.

نگهداری از سالمند آلزایمری

درصدی از افراد مسن مبتلا به بیماری آلزایمر هستند و نگهداری از سالمندان آلزایمری نیز به تخصص و مهارت کافی نیاز دارد و پرستار سالمند آلزایمری باید طبق شرایط سالمند مورد نظر رفتار کند و وظایفی را انجام دهد.

در اولین قدم پرستار سالمند آلزایمری باید شرایط و محیط خانه را از نظر امنیت و میزان خطرناک بودن را برای سالمند بررسی کند. اطمینان از درست عمل کردن قفل درها، روشنایی راه روها، تعداد آینه ها، منظم بودن چیدمان خانه و … نکات مهمی هستند که باید اصلاح شوند. داروها و مواد شیمیایی دور از دسترس سالمند قرار گیرد. مواد آتش زا، تجهیزات برقی و … که سالمند ممکن است با بی دقتی باعث آسیب به خود شود، از دسترس سالمند دور نگه داشته شود.

توجه به تغذیه سالمند آلزایمری از نکاتی است که در زمان پرستاری از سالمند در منزل مخصوصا سالمندان آلزایمری باید رعایت شود. مثلا از دادن غذاهای محرک به سالمندان پرهیز شود. برای تغذیه سالمندان آلزایمری باید برنامه مشخصی رعایت شود و همچنین سالمندان آلزایمری باید به مقدار کافی و زیاد مایعات بنوشند.

پرستار شبانه روزی سالمند وابسته به تخت

شاید اصطلاح سالمندان وابسته به تخت به گوشتان خورده باشد و در خانواده خود این مورد را داشته باشید. سالمندان وابسته به تخت سالمندانی هستند که امکان حرکت حتی برای خروج از تخت خود را ندارند و در واقع هیچ کاری نمیتوانند انجام دهند و فقط باید در تخت خود بمانند.

خدمات پرستاری از سالمندان وابسته به تخت باید توسط یک پرستار سالمند با تجربه و کاربلد انجام شود که توانایی انجام کارهای سالمندان اعم از حمام کردن و غذا دادن و غیره را به خوبی انجام دهد و همچنین راه و روش های ارتباط با این نوع سالمندان وابسته به تخت را به خوبی بلد باشد.

پرستاری از سالمند مبتلا به ام اس در منزل

به دلیل اینکه یکی از علایم شایع ms خستگی است، انجام کارهای روزانه می تواند سخت شود. سایر علائم شامل اختلال در راه رفتن و حرکات کوچک، مشکل در حافظه، ضعف در دست و پا و افسردگی می باشد. همه ی این علایم می تواند باعث شود که کارهای روزانه مانند رسیدن به قرار ملاقات های پزشکی، کارهای در حال اجرا، بازدید از دوستان، خرید مواد غذایی، خانه داری ساده، نظافت شخصی و آماده کردن غذا را سخت کند.
مراقبت در خانه چگونه کمک می کند؟ پرستار بیمار در منزل در انجام فعالیت های روزانه که می تواند برای افراد مبتلا به ام اس چالش باشد، به بیمار کمک می کند.

پرستاری از بیمار als در منزل

تلاش هایی برای مراقبت از سالمندان مبتلا به بیماری als برای تسهیل زندگی آنان صورت گرفته که شامل ابزارهایی برای کمک به انجام امور شخصی می باشد که نیاز بیماران به کمک دیگران را کاهش می دهد؛ مثلا ابزارهایی برای کمک به پوشیدن لباس و نیز وسایل مخصوصی برای خوردن غذا.
 یک عصای معمولی یا واکر هم می‌تواند راه رفتن را برای برخی مبتلایان تسهیل کند. در کنار این ابزارها،‌ بیمارانی که در تنفس مشکلات عمده‌ای دارند باید به استفاده از ابزارهای کمکی تنفس نیز توجه کنند. اهمیت دستگاه‌های تنفس مصنوعی در این زمینه بسیار بالاست؛ زیرا می‌تواند برخی بیماران را برای سال‌ها زنده نگه دارد. با داشتن همه این ابزارها باز هم وجود و حضور یک پرستار به زندگی راحت‌تر و تحمل مشکلات این بیماری در سالمندان کمک می‌کند.

خدماتی که پرستار بیمار als ارائه میدهد:

 • نظارت کردن بر وضعیت بهداشتی بیمار
 • مراقبت و پیشگیری از زخم بستر
 • مدیریت درد بیمار
 • استحمام بیمار و رسیدگی به نظافت شخصی ایشان
 • مراقبت و نگهداری از بیمار (مراقبت و پرستاری از بیمار در منزل)
 • کمک به فرد بیمار برای حرکت کردن و جابجایی و دادن آموزش هایی در رابطه با چگونه شروع کردن حرکت و استفاده از عضلات
 • تهیه دادن غذا به بیمار
 • دادن دارو به بیمار
 • حمل و نقل بیمار
 • تمیز کردن محیط اطراف (منزل) بیمار
 • چکاپ فشار خون به صورت زمانبندی شده

 


 • هزینه پرستار شبانه روزی در منزل به چه عواملی بستگی دارد؟

  هزینه پرستار شبانه روزی به عوامل مختلفی از قبیل وضعیت بیمار، وظایف پرستار، مسافت طی شده، مدارک و تجربه پرستار و میزان مهارت او بستگی دارد. 

 • استفاده از خدمات پرستاری در منزل به صورت شبانه روزی چه مزایایی دارد؟

  • افزایش کیفیت مراقبت
  • پیشگیری از بستری غیر ضروری
  • کاهش دفعات و مدت زمان بستری
  • افزایش ایمنی و آسایش بیمار و سالمند و کودک
  • عدم برخورد با ترافیک شهری
  • کاهش خطرات ابتلا به عفونت و سایر بیماری ها
  • عدم نیاز به جابجایی فرد
 • وظایف پرستار تمام وقت در منزل چیست؟

  1. ایجاد فضای امن و آرام برای بیمار
  2. چک کردن پرونده بیمار و گزارش تغییرات وی به پزشک
  3. آموزش به اطرافیان بیمار جهت جلوگیری از آسیب زدن به او
  4. نمونه گیری از خون و ادرار جهت انتقال به آزمایشگاه
  5. پانسمان زخم و تزریقات
  6. ماساژ و جلوگیری از زخم بستر
  7. کنترل دمای بدن، فشار خون و علائم حیاتی
  8. همکاری با پزشک و خانواده بیمار

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • فاطمه کلانتری
  دوساله پرستار پیرزنی پوشاکی.. شبانروزی هستم. از طرف شرکت.. حقوقم الان شده 3میلیون.. حقوقم کمه. نمیدونم ب کی باید مراجعه کنم
  • اپراتور سایت

   اگر قصد استخدام در مرکز ما را دارید با همکارانم تماس بگیرید تا کامل راهنمایی شوید.

 • مهدی
  ورستار میخوام شبانه روزی برای کرج
  • اپراتور سایت

   برای درخواست پرستار با ما تماس بگیرید.

 • الهام
  با سلام برای پرستاری از یک پیرمرد، نیاز به یک پرستار شبانهروزی در شهرکرد، استان چهارمحال و بختیاری داریم.
  • اپراتور سایت

   سلام.

   با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • ایدا
  سلام برای مادر بزرگم ی پرستار شبانه روز میخوام .قیمت مناسب بگیره و بهش برسه چون الزایمر گرفته و یکم مراقبت بیشتری نیاز داره.لطفا راهنایی کنید
  • اپراتور سایت

   سلام.برای درخواست پرستار با ما تماس بگیرید

تماس بگیرید