ارائه تمامی خدمات کار درمان و ماساژ درمانی در منزل برای تمامی افراد

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
کار درمانی و ماساژ درمانی

کار درمانی و ماساژ درمانی یکی از راه های درمان مشکلات عصبی ، عضله ای-ماهیچه ای است که ممکن است برای هر فردی در هر سنی اتفاق بیفتد اما موسسه چتر فیروزه ای دارای متخصصانی برای کار درمانی و ماساژ درمانی در منزل نیز دارد

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

در ادامه فیزیوتراپی ، کاردرمانی برای تکمیل روند فیزیوتراپی و بهبود درمان بیماربه محل اعزام می گردد و کلیه ماساژهای مخصوص در ناحیه مورد نظرطبق دستور با متد ها و مهارت های لازم انجام می شود.
این مرحله به عنوان مرحله تکمیلی و نهایی روند فیزیوتراپی جزء خدمات پرستاری در منزل موسسه چتر فیروزه ای میباشد .
این موسسه به جهت برقرار کردن هرچه سریعتر و راحتتر خدمات درمانی در روند بهبودی بیماران با اعزام کاردرمان ها و ماساژور های ماهر با مناسبترین هزینه و بهترین کیفیت همراه شما عزیزان میباشد و مشکلات رفت و آمد و سختی جابجا کردن بیمار را برطرف کرده است.
 

ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ در منزل روشی برای ماساژ درمانی بیماران و کسانی است که قابلیت و امکان بیرون رفتن از خانه برای آنها مهیا نیست یا این که وقت کافی به منظور خروج از خانه ندارند. در هر صورتی که به هر علتی نمی توانید از خانه بیرون بروید ، میتوانید از ماساژ در منزل استفاده کنید همچنین در این نوع درمان ، شما میتوانید از خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار در کرج هم بهره مند شوید.

ماساژ برای رهایی استرس و فشاری که به عضلات وارد شده است و درد های ناشی از صدمات کمک می کند. به دلایل مختلفی افراد نیاز دارند که ماساژ در منزل دلایل زیادی دارد مثل بستری شدن در منزل،ترافیک شهر ها، مشکل ناتوانی فرد برای بیرون رفتن،نوبت دهی نامنظم و از دست دادن زمان در صف انتظار.

ماساژ درمانی در منزل و انواع ماساژ درمانی به معنی دست ورزی یا همان مالش بافت ها و اندام های قابل انعطاف بدن می باشد. ماساژ در منزل به منظور کاهش و برطرف سازی استرس ، کاهش فشار عضلانی و درد های حاصل از صدمه و همینطور به منظور کاهش ناراحتی ها و غم و اندوه حاد و مزمن انجام می شود.

در صورتی که عضلات بدن بیشتر از اندازه معمول کار کنند ، مواد زائد جمع می شود که باعث می شود گرفتگی و درد و حتی اسپاسم عضلانی ایجاد شود. یکی از فواید مهم انواع ماساژ درمانی بهبود جریان لنفاوی و گردش خون می باشد که در پی آن اکسیژن جدید به بافت های تحت ماساژ می رسد و مواد سمی از بدن خارج می شود.

 

انواع ماساژ در ماساژ درمانی

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی در منزل فواید گوناگونی دارد و علاوه بر ریلکس کردن عضلات سبب ایجاد احساس آرامش می‌شود. برای دریافت خدمات انواع ماساژ می‌توانید به مراکز مختلف مراجعه کنید، یا این که از خدمات ماساژ در منزل مرکز توانبخشی چتر فیروزه ای بهره‌مند شوید.

 • ماساژ کالیفرنیایی

اگر به دنبال روشی برای رفع خستگی‌های روزانه و بازگرداندن آرامش به بدنتان هستید، ماساژ کالیفرنیایی بهترین گزینه پیش روی شما است. در این روش از ماساژ در منزل، ضربات به صورت پشت سرهم و به آرامی به بدن وارد شده و سبب ریلکس شدن بدن می¬شوند. این ماساژ تمام گرفتگی‌های ایجاد شده در عضلات بدن را برطرف می‌کند و یکی از ماساژهای ملایم و آرامش بخش است.

 • ماساژ اِسالِن

ماساژ اِسالِن نیز یکی از ماساژهای ملایم و آرامش بخش است؛ که با درگیر کردن ماهیچه‌ها و انبساط آن‌ها سبب افزایش گردش خون در بدن می‌شود. به همین دلیل پس از دریافت این نمونه از ماساژ در منزل احساس هشیاری بیشتری خواهید داشت.

 • ماساژ تایلندی

بیشتر افرادی که علاقه‌مند به دریافت خدمات ماساژ درمانی در منزل هستند، نام ماساژ تایلندی را به عنوان یکی از مشهورترین انواع ماساژ شنیده‌اند. در این روش تمام عضلات بدن کشیده شده و مفاصل باز و بسته می‌گردند. به همین دلیل بدن از حال خشکی خارج می‌شود و انعطاف اولیه‌اش را به دست می‌آورد.

 • ماساژ وتسو

ماساژ وتسو نیز یک از روش‌های ماساژ ملایم است و درون آب گرم انجام می‌شود. برای ماساژ باید فرد درون وان یا محل مشخصی شناور باشد و ماساژ بر روی بدن وی انجام شود. این نمونه از ماساژ با وجود این که درون آب انجام می‌شود بسیار آرامش بخش است.

 • ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو یکی از ماساژهای معروف ژاپنی است. در این روش بیشتر بر روی انگشتان تمرکز می‌شود. این نمونه از ماساژ گردش خون را افزایش دهند و قدرت کشش مفاصل را بیشتر می‌کند. همچنین ماساژ شیاتسو سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و مانع از بروز مشکلاتی همانند سردرد، کمردرد و خشک شدن ناحیه ستون فقرات می‌گردد.

 • ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی بی‌شباهت به فعالیت‌های ورزشی نیست. در این روش به عمق ماهیچه‌ها استخوان نفوذ می‌شود تا سرعت گردش خون در بدن افزایش پیدا کند. این نوع از ماساژ در منزل جهت بهبود آسیب‌های وارد شده بر ماهیچه‌ها مؤثر است و سبب دفع اسید اوریک می‌شود. از دیگر ویژگی‌های ماساژ سوئدی می‌توان به این گزینه اشاره کرد که قابلیت ارتجاع رباط‌ها و زردپی را بیشتر می‌کند.

 • ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی ترکیبی از ماساژ سوئدی و ماساژ شیاتسو بوده و به عنوان یک ماساژ عمومی محسوب می‌شود. در این روش بر روی ماهیچه‌های خاصی تمرکز می‌شود. ماساژ ورزشی سبب فعال‌تر شدن بدن و از بین رفتن رخوت و سستی میگردد. همچنین این ماساژ آسیب‌های ورزشی را بهبود داده و از ایجاد ورم در نقاط مختلف بدن پیشگیری می‌کند.

 

دیگر انواع ماساژ در منزل موسسه چتر فیروزه ای هم عبارتند از : 

 • ماساژ درمانی در کودکان مبتلا به حساسیت های لمسی
 • ماساژ درمانی در کودکان دارای اختلالات یکپارچگی حسی
 • ماساژ درمانی در کودکان مبتلا به فلج مغزی (CP)
 • ماساز درمانی جهت افزایش احساس لذت بخش آرامش و تن آگاهی در کودکان
 • ماساژ درمانی جهت بهبود مهارت های سیستم لمسی- تعادلی

 

mail مطالب پیشنهادی : اعزام آمبولانس به محل ، انمای تخلیه ای در منزل و نوار قلب و اکوی قلب در منزل و نگهداری از بیمار ICU

 

فواید ماساژ و ماساژ درمانی

⭐ ماساژ، اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد.
⭐ درد را تسکین می‌دهد.
⭐ خواب را تنظیم می‌کند.
⭐ سیستم ایمنی را تقویت می‌کند.
⭐ به تسکین درد قاعدگی کمک می‌کند.
⭐ آگاهی روحی و روانی را افزایش می‌دهد.
⭐ سردرد را کاهش می‌دهد.
⭐ نفوذ لنفاوی و جریان خون را بهبود می‌بخشد.

 

تاثیر ماساژ در اختلالات کودکان

 • فلج مغزی
 •  شلی عضلات در کودکان
 •  کودکان اتیسم و بیش فعال و کودکانی که از اختلالات حسی رنج میبرند
 •  کودکان مضطرب، کم توجه، یا بدخلق، و کودکانی که از لجبازی یا اختلالات خلقی رنج‌ میبرند
 •  کودکانی که مشکلات گوارشی دارند
 • گفتار کودکان
 •  دردهای موضعی

 

ماساژ درمانی در منزل در تهران و کرج

با حضور یافتن ماساژور ها در منزل و ارائه خدمات ماساژ در منزل تهران دیگر نیازی به خروج شما از خانه و رفتن به کلینیک ها نیست. پس اگر در تهران ساکن هستید می توانید با استفاده از خدمات درمان در منزل تهران، از مزایای فراوانی که ماساژ درمانی دارد بهره مند شوید و زندگی شاداب تری را در کمال صحت و سلامتی تجربه کنید. اغلب افراد ممکن است به دلیل وسواس نتوانند به محیط کلینیک ها اعتماد کنند و ترجیح دهند درمان در منزل برای آن ها صورت بگیرد.

خوشبختانه امروزه این افراد هم دیگر نباید نگران این وسواس خود باشند؛ چراکه وجود ماساژور های حرفه ای و باتجربه مرکز توانبخشی ایرانیان خدمات ماساژ در منزل تهران می باشند، راه حل مناسبی برای این افراد حساس و وسواسی می باشد. اغلب افراد ممکن است به دلیل مشغله ها و یا برخی مشکلات شخصی نتوانند طبق زمان تعیین شده برای انجام درمان خود در کلینیک ماساژ درمانی حضور داشته باشند. اما با استفاده از خدمات درمان در منزل می توانند از مزایای این طرح درمانی استفاده ی تمام و کمال را ببرند.

 

enlightened ما در مجموعه چتر فیروزه ای علاوه بر خدمات ماساژ درمانی در منزل ، پرستاری از سالمند و خدمات کودک را هم با بهترین پرستاران و متخصصان ارائه میدهیم تا هنگام درمان با ماساژ نگران سالمندان و کودکان که در خانه دارید هم نباشید.

 

کار درمانی چیست؟

کار درمانی در منزل

درمانی را که از طریق انجام فعالیت‌های ضروری برای زندگی روزمره، به توانبخشی بیماران می‌پردازد، کاردرمانی گویند. هدف از کاردرمانی شناخت بایدها و نبایدها و اقدامات مفید و مضر زندگی است. محور اصلی کاردرمانی شناخت بدن و ارائه راهکارهایی برای راحت‌تر کردن زندگی روزمره است.

کاردرمانی همانگونه که از اسمش پیداست رشته ای است که رویکرد های درمانی

را در ۳ سطح “جسم ، ذهن، روان ” در قالب فعالیت هدفمند و معنادار ارائه می دهد. یعنی درمان بوسیله کار و فعالیت!

کاردرمانی یکی از شاخه های علوم پزشکی و از اعضای تیم توانبخشی است. که در جهت مستقل شدن و بازتوانی بیمار مداخلات درمانی خود را برنامه ریزی میکند. متخصصان کاردرمانی با استفاده از فعالیت و تمرینات هدفمند، مشکلات ذهنی و جسمی بیماران را در جهت دستیابی به توانمندی های قبل از ابتلا به بیماری و حداکثر استقلال مدیریت و درمان میکنند. زمانی که شما سالم هستید انجام کارهای روزانه بسیار ساده است مانند پوشیدن لباس ، برداشتن ظرف ها، غذا خوردن، بیدار شدن.اما اگر دچار یک آسیب جدی شوید یا سکته مغزی داشته باشید و قسمتی از بدنتان آسیب دیده باشد نیاز به خدمات کاردرمانی دارید تا دوباره همه فعالیت هایی که قبلا انجام میدادید را بازیابی کنید.

 

کار درمانی در منزل در تهران و کرج

انجام کاردرمانی در منزل بیمار دلایل زیادی میتواند داشته باشد.اما هدف اصلی این است که بیمار(کودکان و بزرگسالان) را در یک محیط حمایتی و شفابخش قرار دهیم.بعلت اینکه بیمار با خانه خود بیشتر آشنا است کاردرمانی در منزل انتخاب خوبی است و همین باعث میشود بیمار در طول درمان استرس کمتری را تجربه کند، و همچنین بهتر است بیمار کار روزانه خود را در خانه و وسیله های خود دوباره بازیابی کند، یکی دیگر از مزایای کاردرمانی در منزل این است که اعضای خانواده بیمار به راحتی در دسترس هستند و می توانند بیشتر درگیر بهبود بیمار خود شوند.

زمانی که ما مشاهده کردیم بیمار برای درمان هر مشکلی در خانه خود راحت تر است خدمات فیزیوتراپی در منزل بیماران را نیز ایجاد کردیم تا رضایت شما عزیزان را بیشتر جلب کنیم.

 

کار درمانی برای کودکان

کار درمانی برای کودکانی که مشکلات حسی، شناختی، جسمی و حرکتی دارند می تواند کار ساز بوده و باعث افزایش اعتماد به نفس و موفقیت آن ها در آینده خواهد شد.

برخی افراد اعتقاد دارند که کار درمانی تنها مختص بزرگسالان است که این تفکری اشتباه می باشد و باید بگوییم که بر اساس بررسی های انجام شده کار درمانی موجب بهبود عملکردهای کودکان شده و در روابط اجتماعی آن ها با هم سن وسالان و سایرین هم موجب بهبود چشمگیری می شود.

 

کار درمانی برای کودکانی با شرایط زیر توصیه میشود :

 1. نقص‌های مادرزادی یا آسیب‌های هنگام تولد
 2. اختلال‌های پردازش حسی
 3. آسیب دیدن در سوانح مختلف و بروز ضایعه‌های نخاعی یا ضربه مغزی
 4. مشکلات یادگیری
 5. اختلال‌های رشدی گسترده یا اوتیسم
 6. روماتیسم جوانان
 7. مشکلات روحی یا رفتاری
 8. شکستگی یا دیگر آسیب‌های استخوانی
 9. تاخیر در رشد
 10. عوارض پس از جراحی
 11. سوختگی
 12. اسپینا بیفیدا
 13. عوارض پس از قطع عضو
 14. سرطان
 15. آسیب‌های شدید دست
 16. ام اس، فلج مغزی و بیماری‌های مزمن دیگر
 17. مزایای کاردرمانی کودکان عبارت است از:
 18. مهارت‌های حرکتی ظریف کودک تقویت می‌شود تا وی بتواند اسباب بازی‌هایش را در دست بگیرد و رها کند و دستخط بهتری داشته باشد.
 19. هماهنگی دست وچشم تقویت می‌شود تا مهارت‌های تحصیلی کودک بهبود یابد و بهتر بتواند بازی کند، برای مثال به هدف بزند، توپ را پرتاب کند، از تخته یادداشت بردارد و …
 20. کاردرمانی به کودکانی که دچار تاخیر جدی در رشد هستند، کمک می‌کند تا کارهای شخصی خود، مانند استحمام، لباس پوشیدن، مسواک زدن و غذا خوردن را بهتر انجام دهند.
 21. متخصص کاردرمانی به کودکان دچار اختلالات رفتاری کمک می‌کند تا در هر محیطی رفتار مثبت از خود ارائه دهند، برای مثال به جای زدن دیگران یا رفتارهای تهاجمی، روش‌های کنترل خشم، مانند نوشتن احساسات یا شرکت در فعالیت‌های فیزیکی را یاد بگیرند.
 22. متخصص کاردرمانی به کودکان دچار ناتوانایی‌های جسمی مهارت‌های حرکتی لازم برای غذا خوردن، کار با رایانه یا سریع‌تر و خوش خط‌تر نوشتن را یاد می‌دهد.
 23. متخصص نیاز کودک به تجهیزات مخصوص، مانند صندلی چرخدار، آتل، وسایل استحمام و لباس پوشیدن یا وسایل ارتباطی را بررسی می‌کند.
 24. کاردرمانگر سعی می‌کند تا مشکلات حسی و نقص‌های توجه کودک را درمان کند تا مهارت‌های اجتماعی و تمرکز وی بهبود یابد.

 

همچنین اگر شما قصد یا توانایی خارج شدن از خانه را ندارید و نیاز به ویزیت شدن و مراجعه به پزشک را دارید میتوانید از خدمات ویزیت پزشک در منزل موسسه ما استفاده کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید