پرستار کودک در منزل | پرستار کودک در کرج

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
پرستار کودک در منزل

اعزام پرستار و مربی با تجربه به منزل برای ارائه خدماتی از جمله مراقبت و نگهداری ، انواع آموزش های مخصوص کودکان و بازی و سرگرمی با کودکان در سنین و شرایط مختلف

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

پدر و مادر شدن و داشتن یک یا چند فرزند و یک خانواده کامل حسی است که با هیچ حس دیگری قابل مقایسه نیست، اما خب در هر شرایطی مشکلاتی وجود دارد. امروزه با این شرایط اقتصادی خانواده های زیادی هستند که مجبور به کار و درآمدزایی زیاد و گذراندن زندگی خود هستند که در این بین باید به کودکان خود نیز توجه زیادی داشته باشند.

اگر شما نیز چنین شرایطی دارید، بهترین راه استخدام یک پرستار کودک برای نگهداری از فرزند یا فرزندان شما در منزل است که مرکز پرستاری چتر فیروزه‌ای این خدمات را توسط پرستارانی با تجربه و دلسوز ارائه میدهد.

پرستار کودک

والدین زیادی هستند که به خاطر شرایط زندگی و اینکه فردی را ندارند که برای تربیت و نگهداری از بچه کمکشان کند و تجربه هایش را به وی بدهد، مجبور میشوند راهی مطمئن و عالی پیدا کنند تا فرزندی درستکار تحویل جامعه دهند. حالا برخی از این کودکان صحیح و سالم هستند و فقط نیاز به نگهداری و تربیت و آموزش دارند و برخی دیگر هم ممکن است بیماری و مشکلاتی داشته باشند.

پرستار کودک به پدران و مادران کمک میکند تا والدین بهتری باشند و همچنین به آنها کمک میکند تا احساس خستگی نداشته باشند و از همین اوایل جوانی سلامتی خود را به خطر نیندازند. همچنین پرستار کودک کسی است که عاشق پرستاری و کودکان است، تجربه و مهارت های لازم را دارد، خلق و خوی تمامی کودکان را میشناسد و میداند با هر کودکی چگونه برخورد کند.

وقتی شما مثلا در گوگل درخواست پرستار کودک را سرچ میکنید، مراکز متعددی را به شما نشان میدهد و شما میتوانید نسبت به شرایط و موقعیت و هزینه مد نظر گزینه مورد نظر را انتخاب کنید، که نکته مهم برای این انتخاب، تجربه، مهارت، اعتبار و موارد دیگر مرکز پرستاری و خود پرستاران میباشد.

پرستار باید محیطی آرام و در حین حال شاد فراهم کند، با کودک بازی کند، با بچه ارتباط خوبی برقرار کند و کاملا مراقبش باشد.

برای استخدام پرستار کودک لازم است بدانید که برای مراقبت 24 ساعته بهتر است که غذای پرستار کودک را تهیه نمایید اما برای مراقبت های شبانه بهتر است که میان وعده و نوشیدنی در اختیارش قرار بدهید یا به او اجازه دهید تا غذاها و نوشیدنی مورد علاقه خود را همراه خود بیاورد. لطفا در مورد تمام قوانین آشپزخانه با پرستار کودک خود صحبت نمایید.

از ویژگی های یک پرستار مناسب برای استخدام میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اشتیاق به کار
 • روحیه بالا و شاد
 • ابتکار عمل
 • مسئولیت پذیری
 • حرفه ای بودن
 • پاسخگویی به والدین
 • تجربه بالا و خوب
 • الگو بودن
 • مهربان و از خود گذشته
 • قابل اعتماد
 • وقت شناس
 • صبوری

پرستار کودک در منزل

babysitter

حتما در خانواده خود یا در جامعه دیده اید خانواده هایی را که علاوه بر آقایان، خانم ها نیز برای کمک به زندگی بهتر مشغول کار شده اند. حالا برخی از این خانواده ها دارای نوزاد، کودک خردسال یا حتی کودکانی با بیماری های خاص هستند. به نظر شما میتوان همیشه آنها را به پدر بزرگ و مادربزرگشان سپرد؟

بهترین کار در این شرایط استخدام فردی در منزل برای پرستاری و نگهداری از کودکان و تربیت آنها به بهترین روش است؛ زیرا خانواده ها معتقدند که فرزندشان در منزل خود احساس راحتی و امنیت بیشتری دارد و والدین هم میتوانند پرستاری برای زمانی که در شیفت و ساعات کاری هستند استخدام کنند و خیالشان بابت فرزندشان راحت باشد.

پرستار کودک فردی است مانند یک فرشته مهربان که در امور روزانه کودک در منزل، آموزش و تربیت بچه و سایر موارد کمک میکند و میتواند در غیاب مادر یا پدر در منزل، به نحو احسن از کودکان پرستاری و نگهداری کند.

همچنین در بعضی جوامع حضور یک فرزند در خانواده باعث می شود که تمامی کارها و علایق شخصی را کنار بگذارید. این امر به مرور نه تنها به والدین بلکه به کودکان نیز آسیب می رساند. بنابراین حضور پرستار کودک در منزل این فرصت را به شما می دهد که زمانی را نیز برای کارهای شخصی صرف کنید.

مراکز متعددی هم هستند که این خدمات را ارائه میدهند اما پیشنهاد ما این است که از مراکز معتبر و شناخته شده درخواست خدمات کنید. مثلا مجموعه چتر فیروزه ای صفر تا صد خدمات پرستار کودک، پرستار سالمند و پرستار بیمار را به بهترین شکل توسط پرستاران آموزش دیده و کار بلد ارائه میدهد.

نگهداری از کودک

پرستار فرزند شما فردی است که بچه شما بیشتر طول روزش را با او میگذراند و این طبیعی است که از او الگو برداری میکند و مهم تر از همه این است که رشد جسمی و فکری و روحی کودک توسط پرستار انجام میشود و در نتیجه این مهم است که این موارد چگونه انجام شود.

شخصی که شما استخدام میکنید باید از هر نظر دارای شرایط مناسب و خوب باشد و توانایی تربیت و آموزش صحیح فرزند شما را داشته باشد و به همین علت پیشنهاد میکنیم برای استخدام چنین پرستارانی دقت بالایی به خرج دهید ، سابقه کاری پرستار را مطالعه کنید و با پرستار کاملا آشنا شوید.

اگر از مرکز پرستاری چتر فیروزه ای چنین خدماتی دریافت کنید ، از مزایا و خدمات زیر هم بهره مند میشوید :

 • در صورتی که شما به تجهیزات پزشکی ، مانند ونتیلاتور ، اکسیژن ساز ، تخت بیمارستانی و … نیاز نیاز داشته باشید ، شرکت خدمات پرستاری چتر فیروزه ای با همکاری شرکت جهان پخش آرام ، قادر به تهیه این تجهیزات خواهد بود.
 • در صورتی که شما به خدماتی مانند: فیزیوتراپی در منزل ، درمان زخم ، آزمایش و نمونه گیری در منزل ، ویزیت پزشک در منزل و … نیاز داشته باشید، شرکت خدمات پرستاری چتر فیروزه ای در قادر به ارائه خدمات به شما خواهد بود.
 • در صورت بوجود آمدن هر گونه مشکل در خصوص خدمات ، شرکت خدمات پرستاری چتر فیروزه ای با در صورت امکان ، آن را پیگیری خواهد کرد. همچنین شرکت خدمات پرستاری ما پیش ز اعزام پرستار و مراقب ، مدراکی بعنوان ضمانت و ۳۰ میلیون تومان سفته از پرستار یا مراقب دریافت خواهد کرد.

استخدام پرستار کودک در منزل امری سخت و دشوار و همچنین نیاز به دقت و وقت کافی است زیرا امروزه شاید کمتر بتوان پرستارانی واقعا دلسوز و مهربان برای فرزندان پیدا کرد اما ما این تضمین را به شما میدهیم که ما دارای بهترین و مناسب ترین و همچنین کار بلدترین پرستاران کودک هستیم که آماده خدمت رسانی به بهترین شکل هستند.

پرستار کودک در منزل کرج

اگر شاغلید و نمی توانید از فرزند خود مراقبت کنید؟

اگر می خواهید کودک شما با ارامش در منزل باشد؟

اگر می‌خواهید بدانید مهد کودک بهتر است یا پرستاری از کودک در منزل؟

اگر نمی خواهید کودک شما در مهد کودک باشد؟

اگر موسسه برای پرستاری از کودک در کرج نمی شناسید؟

اگر زمان کافی برای نگهداری از کودک خود ندارید؟

میتوانید از چتر فیروزه‌ای مشاوره بگیرید و از خدمات پرستار کودک در منزل کرج موسسه پرستاری چتر فیروزه ای استفاده کنید.

ما با داشتن سالها تجربه در این زمینه آماده ارائه خدمات در تمام نقاط کرج اعم از عظیمیه، گوهردشت، فردیس، جهانشهر و ... میباشیم.

پرستار کودک در منزل تهران

برای استخدام پرستار بچه در تهران باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • انتخاب مرکز پرستاری معتبر و مورد اطمینان و درخواست اعزام پرستار از آن
 • حضور والدین در اولین روزها یا اولین هفته‌های استخدام پرستار و توجه به ارتباط کودک و پرستار
 • توجه به رفتارهای پرستار بچه (ادب، احترام، نظم، بهداشت، اخلاق و فرهنگ او)
 • توجه به مهارت‌ها و نحوه مراقبت پرستار از بچه
 • والدین نسبت به پرستار بچه چه وظایفی دارند؟
 • توجه و احترام به ساعت کار پرستار (والدین حداقل نیم ساعت قبل از پایان ساعت کار پرستار به منزل برگردند)
 • حفظ حریم خصوصی پرستار
 • رفتار محترمانه با پرستار
 • مشخص کردن وظایف پرستار
 • دادن شماره تماس‌های ضروری به پرستار
 • شرح دقیق وضعیت کودک برای پرستار

پرستار نوزاد

پرستار نوزاد فردیست که در نبود پدر و مادر از کودکانی که در سنین کم هستند و نوزاد محسوب میشوند نگهداری و مراقبت میکند که این پرستاران معمولا به صورت روزانه یا ساعتی تا زمانی که پدر یا مادر به منزل برسند کار میکنند.

وظایف اصلی این پرستاران شیر دادن به نوزاد، تعویض لباس، بازی و ... است اما پرستارانی که مهارت بیشتری داشته باشند میتوانند با حقوق بالاتر امور منزل و آشپزی را هم انجام دهند.

برای استخدام پرستار نوزاد در منزل باید خصوصیاتی از جمله شخصیت، سلیقه ها، مهارت ها، ارزش ها و شرایط زندگی و ... را در نظر گرفت که شناخت درست این موارد در تربیت فرزند شما تاثیر زیادی دارد.

مراقبت از کودک در منزل

هزینه پرستار کودک

ترافیک های درون شهری زیاد ، فاصله زیاد بین منزل ، محل کار و مهد کودک ها ، صرف وقت و هزینه برای رساندن بچه به مهد کودک و خیلی موارد دیگر هستند که باعث میشود ما برای راحتی و آسایش شما و فرزندتان ، خدمات پرستاری و نگهداری از کودک در منزل را پیشنهاد کنیم.

متقاضیان این خدمات را میتوان به به چند دسته تقسیم کرد :

پرستاری از مادر و نوزاد بعد از زایمان: برخی از مادران بعد از به دنیا آوردن بچه خود ، به دلیل دردها و سختی هایی که تحمل کرده اند ممکن است دچار افسردگی شوند که این افراد باید حتما حمایت احساسی شوند و همچنین در این شرایط باید فردی به عنوان پرستار نوزاد دلسوز و مهربان وجود داشته باشد تا بتواند نیازهای کودک را هم در کنار نیازهای مادر برطرف کند.

پرستاری از کودکان در سنین مختلف: کودکان در هر سنی که باشند ممکن است دست به کار های خطرناک بزنند و اتفاقی ناگوار را به وجود آورند. به همین علت والدین برای زمانی که در خانه حضور ندارند پرستار استخدام میکنند تا دیگر نگران این شرایط نباشند.

پرستاری از کودکان با شرایط خاص: برخی از کودکان دارای شرایط خاص هستند و نیاز به خدمات ویژه و تخصصی پرستاری دارند که از جمله این خدمات میتوان به پرستار کودک اوتیسم، پرستار کودک بیش فعال و ده ها مورد دیگر اشاره کرد.

برای ورود به این شغل، علاقه مندان بهتر است در رشته هایی مانند کودکیاری، پرستاری و روانشناسی تحصیل کنند. داشتن دانش مرتبط برای بسیاری از والدین و مراکز خدماتی و کاریابی مهم است. البته در برخی موارد برای استخدام شرایط تحصیلی مطرح نبوده و علاقه و تجربه فرد مدنظر قرار می گیرد.

مربی کودک در منزل

مربی کودک در منزل کرج (Child tutor) از بیشترین درخواست ها بین خانواده هاست که نیاز دارند فردی متخصص هم در نگهداری، هم تجربه و هم زمینه های مختلف آموزشی و سرگرمی و غیره با فرزندشان کار کند.

از مشخصات یک مربی خوب میتوان به صبور و با حوصله بودن، مهارت در تربیت و بازی و سرگرمی و آموزش، دارای تحصیلات و ... اشاره کرد که به جز این موارد باید به دنبال استعدادیابی در کودک هم باشد.

از جمله وظایف این مربیان هم میتوان به آموزش نقاشی، آموزش کاردستی، برش عکس های مختلف شکل های میوه و اشیا در کتاب، آموزش حروف الفبا با شکل، آموزش حروف انگلیسی با شکل، خواندن کتاب داستان برای کودک و شعر خواندن اشاره کرد.

قیمت مربی کودک در منزل هم بستگی به مواردی دارد که میتوانید برای آگاهی با ما تماس بگیرید.

ویژگی های یک پرستار کودک خوب چیست؟

 • مراقب- پرستار خوب از روند رشد و نیازهای کودک متناسب با سن آن آگاهی دارد.
 • محیط شاد و با محرک های متنوع برای یادگیری کودک فراهم میکند.
 • میداند چگونه به نیازهای عاطفی کودک پاسخ دهد.
 • با والدین همکاری کند و به نگرانی های آنها توجه کند.
 • به فرزند شما برای رسیدن به اهدافی که تعیین کرده اید کمک کند.
 • شکیبایی و صبر در برابر رفتارهای کودک
 • عدم پرخاشگری و برخورد فیزیکی با کودک
 • آشنایی کامل با اقدامات اولیه در صورت بروز حوادث ناگهانی
 • اطلاع از نیازهای کودک و راه‌های رفع این نیازها

پرستار و مربی خصوصی کودک در منزل

پرستار خصوصی کودک در منزل

پرستار یا مادریار فرد یا فرشته ای است برای روزهای سخت و وقت هایی که پدر و مادر در خانه حضور ندارند و در این شرایط این پرستاران وظیفه نگهداری از نوزادان و کودکان را دارند و باید اوقات فراغت آنها را به بهترین شکل پر کنند.

برخی از کودکان دارای شرایط خاص یا بیماری های خاصی هستند که برای نگهداری آنها نیاز به پرستار و بهیار خصوصی است که آموزش های لازم را دیده باشد و نیازهای این کودکان را کاملا بشناسد و با آنها رفتار درستی داشته باشد.

این نوع مراقبین ما دارای تجربه کاری با کودک بوده و از عادات، پروسه رشد و نیازهای کودک در سنین مختلف آگاهی دارند و هم آموزش های لازم را گذرانده اند و هم تجربه کسب کرده اند.

پرستار خصوصی کودک در صورت ایجاد مشکلی در سلامت کودک و بیمار شدن او، با هماهنگی والدین می‌تواند مقدمات ویزیت پزشک در منزل را فراهم کند.

پرستار بچه

استخدام پرستار کودک

کرج یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایران است که افراد زیادی در این شهر به دنبال خدمات پرستاری در منزل مانند پرستار بیمار کرونایی و پرستار کودک و این چنین موارد هستند و همچنین تعداد زیادی مراکز پرستاری هم در این شهر وجود دارند که تعداد محدودی از آنها کاملا معتبر هستند و بهترین خدمات را ارائه میدهند.

البته نه فقط در البرز بلکه در تمامی نقاط جهان ، والدین آرزو دارند فرزندانی سالم و درست کار تحویل جامعه دهند که این کار از وظایف مادر و پدر است اما اگر والدین در شرایطی قرار دارند که نمیتوانند این کارها را انجام دهند ، میتوانند تربیت و آموزش و تفریح و سرگرمی را به مادرانی که به عنوان پرستار مشغول خدمت رسانی هستند بسپارند.

مراقبت از کودک به تمام اقداماتی گفته می‌شود که برای سلامتی، رشد و تکامل کودک توسط پرستار کودک انجام می‌گیرند.

همچنین نکته که پرستاران مجموعه ما کاملا رعایت میکنند ، سلامت روحی و روانی بچه ها است، زیرا این بچه ها در سنین کم بسیار روی اخلاق و رفتار سایر افراد حساس هستند و با مهربانی با کودکان برخورد میکنند تا کودکان دچار تهدیدهای روحی و روانی نشوند.

وظایف پرستار کودک در منزل

 • آموزش مهارت های فردی و اجتماعی به کودک از قبیل صحبت کردن، لباس پوشیدن، غذا خوردن و ...
 • بازی کردن با کودک و به کارگیری روش های نوین برای افزایش خلاقیت در کنار سرگرمی
 • مهارت آموزی به کودک در زمینه شعرخوانی، نقاشی، مجسمه سازی، ورزش و ...
 • رفتار صحیح با کودکان در شرایط خاص از قبیل پیش فعالی، افسردگی و ...
 • مراقبت دلسوانه از کودک در برابر آسیب های فیزیکی و حوادث ناگوار
 • کنترل اضطراب کودک که ناشی از جدایی او و والدین می باشد
 • خوراندن دارو در صورت نیاز طبق دستورالعمل تعیین شده
 • تربیت کودک بر اساس توصیه والدین
 • آماده کردن شیر خشک نوزاد
 • تهیه غذای کودک
 • کمک به تغذیه کودک
 • استحمام کودک
 • تعویض لباس، پوشک
 • شستن لباس های کودک
 • شستن ملحفه و مرتب کردن تخت کودک
 • کمک به دستشویی رفتن کودک و آموزش آن
 • آماده کردن تغذیه و میان وعده برای کودکی که به مدرسه یا کلاس آموزشی می رود
 • برنامه ریزی برای اوقات فراغت مانند بازی در خانه، رفتن به شهربازی، ورزش و…
 • آموزش انضباط به کودک با توجه به دستورات والدین
 • به مدرسه بردن و برگرداند کودک
 • تشویق کردن کودک به انجام تکالیف مدرسه
 • تمیز نگه داشتن محیط اطراف کودک در اتاق یا خارج از آن
 • تنظیم فواصل زمانی تغذیه و خواب کودک
 • آموزش به کودک در مورد نظافت شخصی و آداب معاشرت
 • قصه خوانی برای کودک
 • انجام امور نظافتی منزل
 • آماده کردن غذای خانواده
 • انجام خرید روزانه

پرستار کودک خانم یا آقا

پرستار دو قلو در منزل

هر فردی که از نوزاد یا کودک پرستاری و نگهداری کند ، سهم و تاثیر زیادی در تربیت و اخلاق و رفتار کودک دارد پس اگر قصد استخدام پرستار را دارید سعی کنید فردی با ویژگی های اخلاقی مثبت را استخدام کنید زیرا پرستار و مادریار وقت زیادی را با فرزند شما میگذراند و نقس مهمی در شخصیت وی دارد.

از آنجایی که خانم ها معمولا تجربه پرستاری از کودک را دارند و علاقه خاصی به این کار دارند ، معمولا در بیشتر مراکز پرستاران خانم برای کودک وجود دارند و متقاضیان هم درخواست پرستاران خانم دارند، زیرا این افراد دلسوزانه و با مهربانی وظایف خود را انجام میدهند.

شما نیز اگر نیاز به چنین خدماتی دارید میتوانید با ما تماس بگیرید.

قیمت پرستار بچه

برخی والدین تصور بر این دارند اگر از مراکزی درخواست خدمات کنند که دارای قیمت های بالایی هستند ، حتما بهترین پرستاران را دارند و بهترین خدمات را برای کودکان ارائه میدهند. همینطور تصور میکنند اگر مرکزی خدمات را با قیمت های ارزان ارائه دهد ، حتما فرزند درست تربیت نمیشود و به خوبی آموزش نمیبیند.

اما ما در مجموعه چتر فیروزه ای این تضمین را به شما میدهیم که همه خدمات را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها توسط با تجربه ترین پرستاران ارائه دهیم تا رضایت کامل شما را جلب کنیم.

در نتیجه میتوان گفت هیچ ارزانی بی دلیل نیست و هیچ گرانی ای تضمین کیفیت نیست.

پرستار کودک مسلط به زبان انگلیسی

پرستار کودک ارزان در کرج

همانطور که گفته شد کودکان در سنین پایین هر چیزی که بشنوند و ببینند کاملا در ذهنشان باقی میماند و یاد میگیرند. در این بین والدینی هستند که قصد مهاجرت به سایر کشورها را دارند یا حتی قصد دارند فرزندشان را برای ادامه تحصیل یا حتی زندگی به خارج بفرستند. به همین دلیل ترجیح میدهند فرزندشان از کودکی با زبان انگلیسی آشنا شود تا در سنین بالاتر کاملا به این زبان مسلط باشد.

اگر شما نیز این شرایط را دارید و به دنبال پرستار مسلط به زبان های خارجه هستید ، این خدمات را از ما درخواست کنید.

پرستار کودک باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

 • محافظت از کودک در غیاب والدین
 • داشتن مهارت کافی در تغذیه و تعویض پوشک کودک
 • مهارت در آماده کردن غذا و شیر خشک کودک
 • داشتن توانایی در کنترل رفتارهای خطرناک و آسیب زننده کودک
 • تجربه در انجام بازی با کودک و تشویق کودک به انجام فعالیت های آموزشی
 • توانایی انجام امور منزل
 • توانایی آماده کردن غذای متناسب با سن و شرایط کودک
 • توانایی حفظ آرامش و عکس العمل سریع در موقعیت های اضطراری
 • داشتن رفتار توام با آرامش و مهربانی با کودک
 • داشتن توانایی کار با رایانه
 • داشتن توانایی انجام کمک های اولیه و احیای قلبی تنفسی
 • برخورد و رفتار بین فردی مناسب
 • داشتن رویکرد حرفه ای مراقبت از کودک
 • حفظ اطلاعات خانوادگی و مالی خانواده
 • تطابق پیدا کردن با نیازهای مختلف کودک
 • داشتن توانایی حل مساله و آموزش آن به کودک
 • قابل اعتماد بودن در زمان غیاب والدین
 • توانایی سازماندهی و مدیریت مناسب ها و مهمانی های خانواده
 • پر انرژی بودن برای مدیریت فعالیت های کودک، غذا دادن به کودک و آماده کردن کودک برای استراحت

پرستار کودک دوقلو یا چندقلو

همه اشخاص وقتی دوقلو یا چندقلوها را میبینند ، ناخودآگاه هیجان انگیز و خوشحال میشوند، اما هیچ کس به جز والدین دوقلو یا چند قلوها نمیدانند که پرستاری و نگهداری و تربیت چند کودک با هم چقدر سخت است. مادرانی که این شرایط را دارند بدون شک نیاز به کسی دارند که در کنار آنها باشد و کمکشان کند زیرا پدر همیشه در خانه نیست تا در نگهداری به مادر کمک کند.

پیشنهاد میکنیم اگر دارای دو یا چند قلو هستید از خدمات پرستار در منزل استفاده کنید تا دیگر نگرانی بابت مراقبت از کودکانتان نداشته باشید.

پرستار کودک تمام وقت یا شبانه روزی

پرستار کودک در منزل

مسافرت ها و شیفت های کاری والدین، مشغله فراوان و خستگی پس از کار، نداشتن تجربه کافی برای نگهداری از کودک، بیماری های ناتوان کننده از قبیل ام اس، بیماری روحی از قبیل افسردگی پس از زایمان و ترس، از جمله موارد دیگری هستند که به نیاز خانواده و کودک به یک پرستار 24 ساعته در منزل اشاره میکنند.

این پرستاران باید در تمام ساعات شبانه روز در اختیار کودک باشند و نیازهایش را برطرف کنند.

پرستار کودک نیمه وقت یا روزانه

والدین دیگری هم هستند که شاغلند اما به صورت نیمه وقت. این والدین فقط برای صبح تا غروب نیاز به یک پرستار دارند تا کودکشان را به پرستار بسپارند و نگرانی بابت این موضوع نداشته باشند. این نوع خانواده‌ها میتوانند از پرستار کودک روزانه یا نیمه وقت استفاده کنند که ساعات کاری این پرستاران معمولا از صبح تا بعد از ظهر است اما قابل تغییر است و توافقی هم استخدام میشوند.

پرستار کودک ساعتی

شرایطی هم وجود دارد که مادر مجبور است در بعضی از روزها ساعاتی را برای خرید یا هر کار دیگری از خانه خارج شود و شرایط همراه داشتن فرزند خود را ندارد. در این شرایط میتواند از پرستار ساعتی کودک مراکز پرستاری استفاده کند.

پرستار کودک بیش فعال

کودکان بیش فعال کودکانی هستند که همیشه مشغول بازی و سرگرمی هستند و دوست ندارن در جایی ساکن بنشینند و همچنین از خودشان علائمی بروز میدهند که پرستار باید با این علائم آشنا باشد.

علائمی همچون تخیلات و خیال بافی، بی قراری های طولانی، مشکل در ثابت ماندن و یکجا نشستن، فراموشکاری، زیاده گویی و پرحرفی، جنب و جوش های زیاد، زود کلافه شدن، به هم زدن بازی های فکری و بدون تحرک، مشکل در انجام وظایف و امورات، گوش ندادن یا تظاهر به گوش ندادن به صحبت ها، عدم توجه و تمرکز و … . به شما پیشنهاد میشود برای کودک بیش فعال از پرستار مجرب در این امر یاری بخواهید و برای این کار می توانید از کارشناسان ما در مرکز پرستاری چتر فیروزه ای مشورت بخواهید.

مزایای استفاده از خدمات نگهداری از کودک در منزل

پرستار کودک

داشتن آرامش خاطر

یک پرستار کودک در منزل خوب میتواند به شما آرامش خاطر دهد؛ زیرا شما خیالتان از مراقبت فرزند عزیزتان راحت میباشد و میتوانید به راحتی به کار خود رسیدگی کنید.

توانایی تقویت روابط با همسر

استفاده از یک پرستار بچه ، به شما و همسرتان فرصت می دهد تا عشق را در روابطتان دوباره بسازید. این چیزی است که اغلب بعد از دوران بارداری و بعد از تولد فرزندتان کاهش می یابد. بسیاری از والدین می دانند که با تعویض پوشک یا درک اینکه چرا فرزند شما گریه می کند ، زمان آنها به سرعت به پایان می رسد ، بنابراین داشتن وقت شخصی در کنار همسر دشوار است. یک پرستار کودک می تواند در این زمینه کمک کند.

کم شدن کارهای خانه

یک مراقب کودک می تواند به سبک تر کردن کارهای خانه شما کمک کند. اگر خانه شما کمی کثیف است ، پرستار در منزل می تواند به انجام کارهای سبک خانه مانند گرد و غبار و قرار دادن اسباب بازی ها در جای خوب در هنگام خوابیدن کودک کمک کند.

راهنمایی در انجام تکالیف مدرسه

کودک پرستار می تواند به فرزند شما کمک کند تا تکالیف خود را انجام دهد.

مراقبت شبانه

اگر مجبور شوید برای کار به مسافرت بروید ، یک پرستار می توانید بصورت شبانه روزی برای مراقبت از فرزندانتان استخدام نماید.

یک کودک نگهدار می تواند در مکان هایی که دوست ندارید برود

به عنوان مثال شاید فرزند شما بخواهد به باغ وحش یا یک بازی ورزشی محلی برود ، اما شما از آن نوع فعالیت ها متنفر هستید. پرستار کودک شما میتواند فرزند شما را به آنجا ببرد.

راحتی فرزند شما

کودک شما به جای اینکه در اتاق با سایر کودکان گریه کند بهتر است در رختخواب خود بخوابد.

پرستاری کودک معلول

کودکان معلول به دلیل ضعف فیزیکی و مشکل در رشد آنها نیازمند مراقبت خاص هستند و علاوه بر این نیاز به تقویت انگیزه و شادی دارند ، در مراقبت از کودک معلول این مساله بسیار مهم است که استعداد یابی کودک معلول انجام شود و استعداد او در آن زمینه تقویت شود چرا که تعداد افرادی با این شرایط که به درجات علمی، ورزشی ، فرهنگی و …..کم نبوده است و لازمه آن فقط ایجاد انگیزه و قوه محرک از زمان کودکی می باشد .

پرستاری از کودک معلول کار دشواری است و از عهده والدین کودک بعضا خارج است و حضور فردی خارج از اعضاء خانواده می تواند به والدین کمک شایانی نماید. از طرفی برای کودک از جهت انجام بازی های مناسب با سن و وضعیت او پرستار کودک می تواند به صورت تخصصی کار کند و در ایجاد نشاط و شادابی ، کمک به امور درسی و آموزشی و … مفید باشد .

پرستاری کودک خردسال

پرستاری از کودک در منزل

نگهداری از کودک می تواند در مهد کودک نیز صورت پذیرد، ولی به دلیل مزیت های مراقبت از کودک در منزل اکثر خانواده ها ترجیح به نگهداری از کودک در منزل را دارند. مزیت هایی مانند : انتخاب مهد کودک مناسب، سختی آمد و رفت به مهد کودک و خانه و مسئولیت بردن کودک، خطرهای احتمالی در راه مهد کودک به خانه، سرایت بیماری های کودکان دیگر در مهد کودک، حضور یک مربی برای چند کودک، عدم انتخاب در نوع غذای مهد کودک و بعضا ندیده گرفتن علاقه کودک به غذا و ... . در صورتی که در منزل پرستار به صورت اختصاصی فعالیت می کند و والدین با هیچ یک از مشکلات فوق مواجه نیستند.

نگهداری از کودک مبتلا به فلج مغزی

در مراقبت از کودکان مبتلا به فلج مغزی از افراد خانواده و پرستار کودک انتظار می رود که کودک را با همان شرایط و همان توانایی های نسبی بپذیرند و به کودک با مراقبت درست و .. کمک نمایند تا استقلال نسبی برای خود کسب نمایند . بهتر است برای کودک مبتلا به فلج مغزی پرستاری انتخاب نمایید که امر پرستاری را در این زمینه انجام داده و بتواند در کنار شما کمک بسزایی به بچه مبتلا به فلج مغزی نماید و با انواع اختلالات در کودکان مبتلا به فلج مغزی آگاه باشد . اختلالاتی همچون : تکامل ذهنی ، تاخیر در رشد ، اختلالات بینایی یا شنوایی یا گفتاری ، اختلال در راه رفتن و … .

استخدام پرستار کودک در منزل کرج

برای استخدام پرستار بچه در منزل کرج سوالات زیر را از پرستار مورد نظر بپرسید.

آموزش و تعلیم

 • با چندخانواده کار کرده اید؟
 • آیا می توانید خانواده ها را به عنوان مرجع معرفی کنید؟
 • در زمینه CPR و کمک های اولیه آموزش دیده اید؟
 • آِیا اصول نگهداری از کودکان و نوزادان را می دانید؟

سوالات بهداشتی

 • آیا واکسن کووید ۱۹ تزریق کرده اید؟ اگر نه آیا قصد تزریق آن را دارید؟
 • آیا واکسن آنفولانزا می زنید؟
 • آیا بیماری خاصی دارید؟

سبک مراقبت

 • چگونه از تصمیمات من در مورد تغذیه کودک حمایت می کنید؟
 • هنگامی که کودک گریه می کند یا آرام نمی گیرد، چگونه او را کنترل می کنید؟
 • به نظر شما چه چیزی شما را به یک پرستار بچه عالی تبدیل می کند؟
 • برنامه شما برای تشویق کودک به خوابیدن چیست؟
 • تجربه شما از خواباندن کودک چیست؟ برای خانواده ها بسیار مهم است که کودک برنامه روتین خواب مناسبی داشته باشد.

سوالات عمومی

 • آیا قبول می کنید که کارهای روزانه خانه را انجام دهید؟
 • آیا حاضرید کارهای سبک خانه را انجام دهید؟ (به طور کلی کارهای روزانه خانه در حیطه وظایف پرستار نیست، در صورت تمایل دو طرف به وظایف پرستار اضافه می شود.)
 • آیا شما کار روزانه دارید؟ (بعضی خانواده ها به پرستاری نیاز دارند که هنگام شب از کودک مراقبت کند این در مورد پرستاری از نوزاد شایع است. برای آن ها مهم است، پرستار کودک شغل روزانه نداشته باشید تا از کیفیت مراقبت کاسته نشود.)
 • آیا به دنبال کار بلند مدت هستید؟
 • حقوق شما چقدر است؟
 • چگونه دوست دارید به شما پرداخت شود؟

چند مورد دیگر و مهم

 • آیا شما سابقه کیفری دارید؟ (گواهی عدم سوءپیشینه ملاحظه شود)

هزینه پرستار کودک سال ۱۴۰۰

قیمت پرستار بچه

نوع خدمات مورد نیاز کودک و یا نوزاد

حقوق پایه ماهیانه پرستار کودک روزانه 

حقوق پایه ماهیانه پرستار کودک ۲۴ ساعته یا پرستار شبانه روزی 

کودکیار

تماس بگیرید

تماس بگیرید

مادریار

تماس بگیرید تماس بگیرید

نوزاد

تماس بگیرید تماس بگیرید

نوزاد یا کودک ۲ قلو

تماس بگیرید تماس بگیرید

 

هزینه پرستار کودک

تعرفه خدمات مازاد مورد نیاز کودکان 

انجام آشپزی و امور منزل

_

_

داشتن بیماری زمینه ای در کودک یا  نوزاد

_

_

خدمات مازاد همراه کودک یا نوزاد

_

_

آموزش به کودک | رسیدگی به امور درسی

_

_

لازم به ذکر است که قیمت های ذکر شده ثابت نیستند و متغیر هستند و در شرایط مختلف و افراد مختلف هم متفاوت هستند.

قیمت پرستار کودک در منزل می‌تواند به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و یا ماهیانه پرداخت شود. حقوق پرستار کودک در منزل با توجه به موارد زیر تعیین می‌شود :

✔ تعداد کودکی که پرستار قرار است از آن‌ها مراقبت کند.

✔ وظایف پرستار در خانه شامل چه مواردی می‌شود؟

✔ میزان تجربه پرستار در نگهداری و مراقبت از کودک چقدر است؟

✔ آیا کودک سالم است یا بیمار؟

✔ ساعات حضور پرستار در منزل چقدر خواهد بود؟

✔ مدرک تحصیلی پرستار کودک چیست؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.


 • پرستار کودک کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

  پرستار کودک به شخصی گفته می‌شود که در طی ساعاتی که والدین مشغول کار دیگری هستند وظیفه مراقبت از کودک و انجام امور منزل و ... را به عهده می‌گیرد.

 • وظایف پرستار کودک چیست؟

  برخی از وظایف پرستار کودک / نوزاد عبارتند از:

  • حمام کردن کودک یا نوزاد
  • تعویض پوشک
  • برنامه ریزی و تهیه وعده‌های غذایی
  • فعالیت‌های آموزشی و کاردستی
 • خصوصیات یک پرستار کودک خوب چیست؟

  ویژگی‌های یک پرستار کودک خوب عبارت است از:

  • دوست داشتن بچه‌ها
  • اشتیاق
  • وقت شناسی
  • امانت داری
  • قابلیت چند وظیفه‌ای
 • از چه مراکزی خدمات پرستاری کودک در منزل را دریافت کنیم؟

  مراکزی که دارای سابقه کاری بالا بوده و با مجوز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی فعالیت می‌کنند، بهترین گزینه برای جستجوی استخدام پرستار هستند.

 • آیا در صورت عدم رضایت از پرستار امکان جایگزین کردن آن هست؟

  بله. متقاضیان و والدین امکان این را دارند که در صورت نارضایتی از عملکرد پرستار کودک یا نوزاد، تا 3 بار درخواست تعویض پرستار را داشته باشند.

 • حقوق پرستار کودک در منزل چه میزان است؟

  حقوق پرستار بچه در منزل با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. از جمله این عوامل عبارتند از: تعداد کودکان، نیاز به مراقبت‌های ویژه، ساعت کاری پرستار، وظایف محوله پرستار و … . برای آگاهی از مقدار دقیق حقوق پرستار باید از طریق مشاوران پرستار، اطلاعات لازم را کسب کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • اعظم وکیلیان
  پرستارکودک یاسالمند میباشم بابیش از ده سال تجربه
  • مرجان امامی

   اگر قصد استخدام در مجموعه ما را دارید ، برای هماهنگی های لازم با ما تماس بگیرید

تماس بگیرید