X

عوامل تاثیر گذار بر روی حقوق نگهداری سالمند در منزل چیست؟

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
هزینه و قیمت پرستار سالمند در منزل

مراقبت از سالمندان در منزل توسط مراقبین مرکز پرستاری چترفیروزه ای بصورت روزانه شبانه روزی و شبانه ویا بصورت مقطعی انجام میپذیرد و که حقوق پرستار سالمند در منزل هم کاملا برای دو طرف به صرفه است.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

همانطور که میدانید سالمندی یکی از دوران زندگی همه خانم ها و آقایان است که در این دوران افراد دچار سالخوردگی میشوند و توانایی های جسمانی آنها کاهش میابد و شاید دیگر نتوانند کار های ساده و معمولی و شخصی خود را هم انجام دهند.

حالا در همین بین و با این مشکلات اقتصادی و مشغله های کاری ، خانواده های سالمندان نیز بیشتر ساعات روز را درگیر کار و درآمدزایی هستند و ممکن است وقت کافی برای پرستاری و نگهداری والدین سالمند خود نداشته باشند.

در این شرایط است که مجموعه چتر فیروزه ای با ارائه خدمات پرستاری در منزل ، مخصوصا پرستار سالمند در منزل ، این نیاز شما را به بهترین شکل حل میکند تا خیالتان از هر نظر راحت باشد.

 عوامل تاثیر گذار بر روی حقوق نگهداری سالمند در منزل چیست؟

می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام استخدام پرستار سالمند بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، قیمت پرستار سالمند در منزل است. فاکتورهای مختلفی بر حقوق نگهداری سالمند در منزل تاثیرگذارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مدت زمانی که پرستار از سالمند نگهداری می‌کند
 • نوع خدماتی که به سالمند شما ارائه می‌شود
 • فاصله محل زندگی پرستار تا منزل سالمند
 • میزان تحصیلات و مهارت پرستار
 • مشکلات و بیماری‌های سالمند

 مدت زمان نگهداری از سالمند می‌تواند به صورت شبانه‌روزی یا پاره‌وقت باشد که پرستاری از سالمند به صورت پاره‌وقت خود 3 حالت روزانه، شبانه و ساعتی تقسیم می‌شود. بسته به مدت زمانی که شما برای نگهداری از سالمند خود توسط پرستار در نظر گرفته‌اید، هزینه پرستار سالمند در منزل نیز می‌تواند متغیر باشد.

مراکزی که خدمات پرستاری ارائه می‌دهند، به طور معمول نیروی پرستار خود را در مدت زمان‌های مشخصی اعزام می‌کنند. این مدت زمان‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مدت زمان هشت ساعت در طول شبانه‌روز
 • مدت زمان دوازده ساعت در طول شبانه‌روز
 • مدت زمان بیست و چهار ساعته
 • به صورت پاره وقت و در ساعات و مدت زمان مد نظر شما

حقوق نگهداری از سالمند پوشکی چگونه است؟

بسیاری از سالمندان به دلایل مختلفی از جمله بیماری آلزایمر نمی‌توانند ادرار خود را نگه دارند، به همین دلیل به مصرف پوشک نیاز پیدا خواهند کرد.   یکی از خدماتی که پرستاران سالمند در منزل ارائه می‌دهند، نگهداری از سالمند پوشکی و شستشوی آن‌هاست. با توجه به میزان سختی نگهداری از سالمندان پوشکی به‌خصوص در افرادی که قادر به حرکت کردن نیستند، پرستارانی که این خدمات سنگین را ارائه می‌دهند از حقوق بیشتری برخوردار هستند. شما می‌توانید برای اطلاع از حقوق نگهداری از سالمند پوشکی پرستاران مرکز چتر فیروزه‌ای، با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

حقوق پرستار شبانه روزی سالمند چقدر است؟

هزنیه پرستار شبانه روزی در منزل با توجه به اینکه مدت زمان زیادی را باید در کنار سالمند و در منزل او سپری نماید، بیشتر از خدمات پرستاری پاره وقت خواهد بود. پرستارانی که به صورت شبانه روزی استخدام می‌شوند، باید به صورت 24 ساعته از سالمند مراقبت نموده و به تمامی امور اون رسیدگی نماید.

 

 

 

حضور یک پرستار در منزل که آشنایی کامل با فرایند های درمانی را دارد ، روند شرایط زندگی سالمند را بهتر خواهد کرد و میتواند امرو زیادی را در کنار فرد مورد نظر انجام دهد.

برای انجام امور و خدمات در منزل به تخصص و مهارت و تجبه و دانش نیاز است و افرادی که آموزش ندیده باشند قادر به ارائه چنین خدماتی نیستند و ما هم به همین منظور آماده اعزام پرستاران آموزش دیده به منزل شما هستیم.

همانطور که در ابتدا گفته شد ، امروزه تقریبا تمامی افراد خانواده مشغول به کار هستند و کسی وقت اضافی برای هیچ کاری را ندارد.

در این شرایط پرستاری از سالمندان هم یکی از وظایفی است که بر دوش فرزندان قرار دارد و باید به بهترین شکل انجام شود.

به نظر شما فرزندان افراد سالمند در این اوضاع باید چه کنند؟

طبیعتا فرزندان میدانند که پرستاری و نگهداری و از والدین باید به بهترین شکل و در امنیت و آسایش انجام شود اما تقریبا 50% افراد رضایت نمیدهند که والدین خود را به خانه سالمندان بسپارند.

علاوه بر رضایت ، ممکن است فاصله زیاد بین منزل تا خانه سالمندان ، ترافیک و شلوغی ، آلودگی هوا و همچنین آلودگی محیط خانه سالمندان همه این ها باعث عدم رضایت فرزندان میشوند.

از طرفی هم حتما میدانید که هر کسی برای پرستاری اگر در خانه خودش باشد احساس راحتی و امنیت و آرامش بیشتری دارد و این شرایط ، پرستاری را راحتتر و سریعتر میکند.

حالا اگر سالمندی دارید میتوانید از پرستار برای سالمند استفاده کنید و اگر سالمند یا فردی یمار هم دارید میتوانید از پرستار بیمار در منزل مجموعه ما استفاده کنید که این خدمات توسط بهترین پرستاران ارائه میشوند.

از ویژگی های مهمی که یک پرستار حرفه ای و کاربلد و مناسب سالمند باید داشته باشد میتوان به داشتن دانش و مهارت ، علاقه به کار و سالمندان ، دلسوزی و صبر و مهربانی ، قابل اعتماد بودن ، رفتار و اخلاق حرفه ای و توانایی ایجاد رابطه ای خوب اشاره کرد که تمامی این موارد به نگهداری و سلامت جسمی و روحی سالمند مورد نظر کمک میکند.

خدماتی که در مرکز چتر فیروزه ای برای افراد مختلف ارائه میشود بسته به شرایط و نیاز سالمند می‌تواند طیفی از خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی، خدمات پرستاری، پاراکلینیکی، خدمات مراقبتی و نظافتی در منزل را در برگیرد.

اگر از مرکز چتر فیروزه ای درخواست استخدام پرستار داشته باشید ، از مزایا زیر بهره مند میشوید :

 • پرستاری که به شما معرفی می کنند قبلا سابقه کار دارد.
 • مشخصات کامل و تضمین های لازم را از او گرفته اند.
 • در صورتی که به هر دلیل لازم باشد می توانند یک پرستار سالمند دیگر برای شما جایگزین کنند.
 • خیالتان راحت است که یک دفعه ناپدید نمی شوند.

 

پرستار سالمند در منزل

خدمات سالمند در منزل

پرستار سالمند به طور کلی به شخصی گفته میشود که وظایف پرستاری و مراقبت و انجام امور شخصی سالمند در منزل را دارد که این پرستاران از نظر تخصص و تحصیلات به چند دسته تقسیم میشوند که عبارتند از : مراقب و نگهدار ، بهیار ، پرستار.

مثلا اگر پدر و مادر عزیز شما از نظر جسمانی سلامت هستند و فقط برای انجام کار های شخصی نیاز به کمک و همراهی دارند ، متوانید از مراقب سالمند در منزل استفاده کنید اما اگر سالمند مورد نظر مشکلات فیزیکی و حرکتی دارد ، در این شرایط بهتر است ابتدا از خدمات ویزیت پزشک در منزل استفاده کنید.

لازم به ذکر است که پرستاران مجموعه ما در مقاطع شبانه روزی ، روزانه و همچنین ساعتی و یا روز های تعطیل آماده ارائه خدمات در منزل هستند.

تمامی سالمندان نیاز به پرستار و نگهداری ندارند زیرا میتوانند برخی از کار ها را خودشان انجام دهند ، اما در مواقعی خاص توانایی هایشان را از دست میدهند و دیگر قادر به انجام امور نیستند و به فردی که همراهشان باشد نیاز دارد.

پرستار سالمند در منزل باید تخصص کافی در مراقبت از سالمند را داشته باشد و وظایف نگهداری از سالمند به نحو احسن انجام شود و شرکت نگهداری از سالمندان در منزل می تواند به شما کمک کند تا یک مورد خوب را پیدا کنید.

انتخاب پرستار سالمند در منزل از مواردی است که باید در آن دقت کافی را داشه باشید و همچنین نکاتی را نسبت به شرایط مد نظر داشته باشید تا بتوانید انتخاب خوبی در مرکز پرستاری و همچنین خود پرستار داشته باشید.

با استخدام یک پرستار سالمند در منزل شما میتوانید به راحتی و حتی از راه دور عملکرد پرستار را بررسی کنید ، سلامت بیمار را چک کنید ، احساس آرامش و دوری از شلوغی و بیماری و ... را به سالمند هدیه دهید و همچنین شاهد بهبود وضعیت سالمند باشید.

خدمات نگهداری و پرستاری از سالمند در منزل

پرستار سالمند یا اصطلاحا elderly nurse ، فردی است که دارای تحصیلات و دانش و مهارت کافی در زمینه پرستاری از سالمند در منزل میباشد و به تمامی بیماری ها و مشکلاتی که سالمندان دچار آن هستند یا امکان دچار شدن به آنها وجود دارد مسلط است و میداند که در شرایط حساس باید چه کاری را انجام دهد.

امروزه خدمات پرستاری از سالمند در منزل به شکل فزاینده ای گسترش یافته است و هر روز به تنوع خدمات و کیفیت آنها افزوده می شود.

اگر به دنبال این خدمات هستید ، مجموعه چتر فیروزه ای میتواند شما را در این امر مهم همراهی کند زیرا مجموعه ما یک مرکز پرستاری در منزل در تمام نقاط کرج است که دارای بهترین و مجرب ترین پزشکان و پرستاران در این زمینه است  که میتوانید سالمندانتان را با خیال راحت به پرستاران ما بسپارید.

در مجموعه ما هر فردی که به عنوان پرستار ، مثلا پرستار سالمند یا پرستار کودک در منزل مشغول به ارائه خدمات باشد کاملا به وظایف خود مسلط است و قادر به انجام تمام کار های پرستاری میباشد.

برای استفاده از این خدمات با ما تماس بگیرید.

مراقب سالمند در منزل شبانه روزی

مراقب سالمند در منزل شبانه روزی از خدماتی است که به صورت 24 ساعته و تمام وقت توسط پرستار یا مراقب برای رفاه سالمندان ارائه میشود.

وجود پرستار سالمند شبانه روزی می تواند باعث بهبودی روند زندگی چه برای سالمندان سالم و چه برای سالمندان ناتوان  باشد.

پرستارانی که برای چنین خدماتی در منزل سالمند استخدام میشوند، نباید درباره زندگی شخصی خود صحبت کنند یا درمورد زندگی شخصی سالمند سوالی بپرسند، نباید اقدام به قرض گرفتن پول از سالمند کنند، پرستار باید صبور باشد و احساسات خود را کنترل کند و همچنین اگر مشکلی پیش آمد قبل از هر اقدامی با خانواده سالمند در میان بگذارد.

برای درخواست چنین خدماتی میتوانید با شماره های ما تماس بگیرید، پس از ثبت درخواست شما، کارشناسان ما با توجه به نیازتان سرویس‌دهی خواهند داشت؛ زیرا هدف اصلی مرکز ما، کمک به حفظ آسایش و آرامش بیماران، سالمندان و خانواده‌های آن‌ ها است.

قیمت پرستار شبانه روزی در منزل

همان طور که گفتیم پرستار شبانه روزی به کسی گفته میشود که به طور 34 ساعته از بیمار یا سالمند ما مراقبت و نگهداری کند. قیمت پرستار شبانه روزی در منزل به عوامل زیادی از جمله نوع بیماری، نگهداری از سالمند یا کوک به صورت 24 ساعته و..... بستگی دارد و نمیتوان قیمت دقیقی برای آن تعیین کرد برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شرکت ما تماس بگیرید.

نگهداری از سالمند در منزل

جامعه سالمندی ایران روز به روز گسترده تر میشود و به خاطر دلایل اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی ، معمولا وظیفه نگهداری از سالمند در منزل بر دوش فرزندان است اما با توجه به دلایل مختلف این امر ممکن نیست و به همین دلیل مراکز پرستاری شکل گرفته اند.

خدمات نگهداری از سالمندان در خانه نیازمند صبر و حوصله فراوان است و مرکز چتر فیروزه ای هم دارای پرستارانی خوش اخلاق و صبور و مهربان است تا از افراد مسن به بهترین شکل نگهداری کند.

حتی در بعضی مواقع این پرستاران مانند دختر ، همدم و یاور در کنار سالمندان حضور دارند و باعث دلگرمی میشوند.

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

همانطور که میدانید و گفته شد برخی سالمندان هستند که سرحال هستند و کارهایشان را خودشان انجام میدهند ، برخی دیگر هم نه همه امور اما برخی از کارهایشان را انجام میدهند و در این بین سالمندانی هم هستند که توانایی انجام هیچ کاری حتی امور شخصی را هم ندارند.

سالمندانی در این شرایط نیازمند خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل را دارند تا پرستار به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی و فراهم کردن شرایط مناسب برای سالمند باشد.

همچنین برخی افراد هستند که به دلیل مشغله زیاد و یا ماموریت های کاری ، دیر به دیر به خانه میروند و به همین علت ترجیح میدهند نگهداری از سالمند به صورت تمام وقت استخدام کنند تا خیالشان از بابت والدین راحت باشد.

حضور یک متخصص حرفه‌ای برای نگهداری از سالمند در منزل، نه تنها اوضاع را برای بیمار بهتر می‌کند؛ بلکه فشار روحی و جسمی ‌روی خانواده‌ها را به سبب وظیفه سخت و طاقت فرسای رسیدگی و مراقبت شبانه روزی، از بین می‌برد.

مراقب مخصوص نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل با درک و رسیدگی به نیازهای خاص سالمندان شرایط و درمان ایمن تری را برای نگهداری از سالمند تضمین می کند.

این خدمات نسبت به بستری کردن سالمند در بیمارستان و یا هر جای دیگر بسیار مقرون به صرفه است اما به این نکته توجه کنید که هنگام استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل به دلیل اینکه پرستار باید بصورت شبانه روزی از بیمار مراقبت و با او زندگی کند ، هزینه بیشتری نسبت به پرستار خوصی سالمند بصورت ساعتی یا نیمه وقت دارد.

پرستار در منزل

elderly nurse

پرستاری در منزل عبارت است از خدماتی شامل پرستاری از بیمار یا کودک و سالمند و هر فردی در هر شرایط دیگر تا زمانی که فرد به بهبودی کامل برسد و دیگر نیازی به پرستاری ندارد و پرستار در منزل هم کسی است که وظیفه ارائه این خدمات را دارد.

امروزه با توجه به شرایط حساس و با اهمیتی که برای افراد مختلف اعم از سالمندان ، بیماران ، کودکان و سایر افراد ناتوان وجود دارد ، مراکز زیادی برای ارائه خدمات تاسیس شده اند که آماده انجام وظیفه هستند اما بدون شک میتوان گفت مراکزی که سالهای بیشتری است مشغول فعالیت اند و دارای تجربه بیشتری هستند ، میتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند و به نحو احسنت تمامی وظایفشان را انجام دهند.

دلایلی مانند پشتیبانی شبانه‌روزی و نظارت مستمر ، کادری دلسوز و پرستاران مجرب و آموزش دیده ، کارنامه‌ای درخشان از رضایتمندی مشتریان گرامی ، 12 سال سابقه در زمینه خدمات پرستاری در منزل ،خدمات تخصصی نگهدار، مراقب و پرستار کودک ، خدمات حرفه‌ای نگهداری، مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل و هزاران مورد دیگر از دلایل برتری این مجموعه نسبت به سایر مجموعه ها هستند.

تحت نظر مدیر خدمات مراقبت از منزل و جامعه، پرستار بهداشت خانگی مراقبت های پرستاری جامعی را در محیط جامعه فراهم می کند که به مشتریان کمک می کند تا در شرایط بیماری مزمن، بیماری حاد، آسیب دیدگی یا طی مراحل درمانی از سلامتی و کیفیت زندگی مطلوب برخوردار شوند.

پرستار در منزل باید با افزایش اطلاعات خود در مورد انواع روش های مراقبت و مشاوره با پزشکان متخصص و سایر پرستاران با تجربه مهارت ها و دانش خود را افزایش دهد تا بتواند بهترین خدمات را ارائه دهد.

پرستار در منزل باید مجوز و مدارک مورد نیاز را داشته باشد ، دوره های زیست شناسی، آناتومی و علوم ممکن گذرانده باشد ، کارآموزی کرده باشد ، توانایی ها و مهارت های لازمه را داشته باشد ، مهارت های عاطفی و احساسی و گوش دادن و حرف زدن را داشته باشد و تمامی نکات را در حین ارائه خدمات رعایت کند.

پرستار در منزل برای مراقبت از بیمار در منزل می تواند در اولین فرصت به درخواست خانواده حضور پیدا کند و طبق توافق و شرایط بیمار ساعات کاری مشخصی را در کنار بیمار سپری کند.

خدمات پرستار در منزل به خانواده کمک می کند تا بیمار در زمان نقاهت خود و یا تا زمانی که به مراقبت نیاز دارد در هر کجا که دوست دارد و احساس راحتی بیشتری دارد، زندگی کند.

شرکت پرستار سالمند در منزل

همانطور که میدانید سالمندان به دلیل بالا رفتن سن و عدم توانایی انجام امور شخصی ، روحیه ای شکننده و حساس دارند و برای استخدام پرستار باید حتما از بهترین موسسه نگهداری از سالمند درخواست کنید تا پرستارانی کاربلد و با تجربه را به خانه شما اعزام کنند.

پرستاری که صبورانه و با ملاطفت و شکیبایی با آنان همدل باشد و بتوانند نیازهای ضروری آنان را در طول ساعاتی که درکنار آنان سپری میکنند با بهترین کیفیت انجام دهند و شما عزیزان با خیال آسوده و طیب خاطر سالمند خود را به آنان بسپارید.

برخی از خصوصیات مرکز و پرستاران ما :

 • گذراندن دوره های روانشانسی برای نگهدار سالمند در مشهد ضروری است . زیرا با توجه به حساسیتی که برای سالمندان پیش آمده است باید رفتارهای صحیح و مناسبی از سمت پرستاران خود دریافت کنند. پرستاران باید از نظر روحی و روانی سالم باشند تا بتوانند انرژی مثبت و رفتار مثبتی را از خود بروز دهند.
 • نکته ی حائز اهمیت برای پرستار سالمند در مشهد صبوری است. پرستار سالمند باید این نکته را در نظر داشته باشد که با بالا رفتن سن افراد و سالمند شدنشان ممکن است رفتار کودکانه بروز دهند و یا در یادگیری دچار مشکل شوند ک باید چند بار آنهارا تکرار کرد که در این صورت باید صبوری خود را حفظ کنند.
 • فرد مناسبی برای گوش دادن به حرف های آنها باشد تا سالمند بتواند ارتباط بهتری را با وی برقرار کند.
 • گذراندن دوره های هلال احمر، تزریقات و پاسنمان و... از وظایف پرستاران می باشد.

پرستاری سالمندان

استفاده از خدمات پرستاری سالمندان از این جهت توصیه میشود که سلامت روحی و روانی و جسمی سالمند کاملا حفظ میشود و هزینه آن هم نسبت به آسایشگاه ها بسیار کمتر است.

برخی از سالمندان توانایی انجام امور شخصی یا عمومی را ندارند نیاز به همدم یا هم صحبت دارند اما برخی از آنها نیازمند کسی هستند که در انجام امور همراهشان باشد و از آنها مراقبت و نگهداری کند.

از مهم ترین موارد در این زمینه موارد زیر هستند :

 1. داشتن توانایی کنترل احساسات درپرستاری سالمندان 
 2. داشتن مهارت ارتباطی در پرستاری سالمند
 3. صبور بودن در مراقبت از سالمند در منزل
 4. داشتن دقت بالا در پرستاری از سالمندان در منزل
 5. قدرت بدنی بالادر پرستاری سالمند

پرستار سالمند حرفه ای

استفاده از خدمات پرستاری در منزل و یا مراقبت در منزل  توسط مراقب و پرستار سالمند حرفه ای ویژگی های منحصر به فردی دارد که به برخی از آن ها اشاره شده است.

در این زمینه مراقب و پرستار سالمند حرفه ای شرایط ایمن را برای سالمند ایجاد می کنند و از این طریق می توانند محدودیت های سالمند را کاهش و استقلال سالمند را افزایش دهند.

مراقبین و پرستار سالمند حرفه ای بر خلاف مراقبین خانوادگی آموزش می بینند تا وضعیت جسمی و روانی سالمند را تحت نظر داشته باشند و تغییرات هرچند کوچک در عادات غذایی، ظاهر و رفتار سالمند را تشخیص داده و به پزشک گزارش دهند.

پرستار حرفه ای سالمند در منزل میتواند خدمات خوب و با کیفیتی به سالمند ارائه دهد و با تجربه و تخصصی که در امر پرستاری و نگهداری از سالمند دارد حسی خوشایند و لذت بخشی برای سالمند در منزل فراهم می سازد.

به همین دلیل استفاده از خدمات تخصصی مراقبت و پرستاری سالمند حرفه ای از الزامات مراقبت از سالمند در منزل است.

مزایا استنفاده از خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

 1. سالمندان معمولا در محیط خانه و در کنار اعضای خانواده ی خود احساس بهتری خواهند داشت
 2. انجام کارهای روزمره مثل استحمام و بردن به دستشویی و…

پرستاری در منزل

قیمت پرستار سالمند در کرج

خدمتتان گفتیم که پرستاری در منزل شامل موارد زیادی میشود که میتوانید هر خدماتی که نیاز داشتید را از ما درخواست کنید.

دوران سالمندی به سنین بالای 50 سال گفته میشود که یک سری تغییران فیزیکی ، روحی ، روانی و ... در افراد ایجاد میشود که یک پدیده طبیعی و مهم است و پرستاری از سالمند در منزل از خدمات ویژه مرکز ما است که توسط پرستاران مجرب و با تجربه ارائه میشود.

تقسیم بندی سالمندی

از نظر سنی در سه گروه طبقه بندی می شوند :

 1. سالمند جوان (۷۰-۶۰ سال)
 2. سالمند میانسال (۸۰-۷۱ سال)
 3. سالمند پیر (۸۱ سال به بالا)

و از نظر میزان وابستگی به سه گروه :

 1. دارای حداقل وابستگی
 2. وابستگی نسبی
 3. حداکثر وابستگی

خدمات پرستاری در منزل هم عبارتند از :

 •  ارزیابی کردن اولیه وضعیت بیمار و تعیین نمودن یک برنامه مراقبت ویژه از بیمار
 •  نظارت بر روی مصرف دارو و تسکین بخشیدن روی دردهای بیمار
 •  شستشو دادن و پانسمان کردن زخم های بیمار
 •  ثبت کردن علائم حیاتی بیمار
 •  به روز رسانی هر یک از انواع مراقبت های  بیمار بر اساس وضعیت بیماری که دارد
 •  آموزش دادن نحوه صحیح مراقبت کردن از بیمار به خانواده او
 •  ارائه دادن پیشنهاداتی جهت بهبود امنیت بیمار در منزل
 •    کنترل کردن علائمی که می‌تواند منجر به بد حالیه بیمار  و مراجعه کردن او به بیمارستان شود
 • نظارت کردن بر انجام دادن کمک های اولیه در منزل
 •  ارتباط پرستار بیمار با پزشک برای اطلاعات بیشتر جهت مراقبت  از بیمار
 • تشویق کردن بیمار به همکاری و حمایت از او

پرستار مرد سالمند

مردان درصد بسیار کمی از جامعه پرستاری را تشکیل می‌دهند.بسیاری از مردان کهنسال با پرستاران مرد رابطه بهتری دارند. علاوه بر این یک پرستار مردبه خاطر قدرت فیزیکی مناسب خود توانایی بیشتر در رسیدگی به امور سالمندان دارد. به طور مثال اگر سالمند توانایی تحرک نداشته باشد یا وزن بالایی داشته باشد، یک پرستار مرد می‌تواند کمک بسیاری به سالمند داشته باشد.

پرستار خانم سالمند

اغلب جامعه پرستاری ایران را زنان تشکیل می‌دهند. زنها به خاطر ویژگی‌های ذاتی خود همانند مهربانی ودلسوزی بیشتری که دارند بسیار پرستاران مناسبی هستند. علاوه بر این در انجام امور منزل توانایی بالایی دارند. اگر طعم غذا و نظم و ترتیب منزل بیمار برای شما اهمیت زیادی دارد، می توان روی کمک پرستار خانم جهت سالمند حساب ویژه‌ای باز کنید. اغلب زنان کهنسال پرستار زن را ترجیح می‌دهند.

نگهداری از سالمند

همانطور که میدانید بهترین جا برای زندگی هر کسی مخصوصا سالمندان خانه خودشان است زیرا ممکن است پیش خودشان فکر کنند که محتاج کسی هستند و در خانه افراد متفرقه یا حت فرزندانشان اضافی هستند.

به همین علت سالمندان زن و مرد در خانه خودشان احساس امنیت و آرامش بیشتری دارند و همچنین از نظر روحی و جسمی در شرایط بهتری قرار میگیرند.

نگهداری از سالمندان توانا و ناتوان را میتوان به پرستار در خانه سالمندان یا حتی برخی بیمارستان ها سپرد اما بهترین راه برای اینکه این لحظات از زندگی را در بهترین شرایط بگذرانند و هیچ نگرانی و خجالت و ناراحتی ای بابت هیچ موردی نداشته باشند.

پرستار سالمند ارزان

خدمات-سالمند

هیچ فرزندی دلش نمیخواهد که والدین سالمندش را از خودش دور کند حتی اگر به خاطر شرایط اقتصادی مجبور باشد از پرستار سالمند ارزان استفاده کند.

ما با درک شما عزیزانی که به دنبال پرستاران ارزان هستید هم خدماتی داریم با قیمت های کمتر و مناسبتر.

ما در مرکز چتر فیروزه ای استخدام پرستار انجام میدهیم و پرستارانی که تجربه کافی و بالایی ندارند و یا اولین فرصتشان برای ارائه خدمات است را با قیمت های مناسبتری برای شما اعزام میکنیم.

البته لازم به ذکر است که از پرستاران ما مطخمئن باشید زیرا اگر تجربیات اولشان هم باشد ، ما در ابتدای استخدام تمامی آموزش های لازم را به آنها میدهیم تا بهترین خدمات را برای شما عزیزان ارائه کنند.

نگهداری از سالمند با حقوق بالا

افراد و فرزندان زیادی هستند که مایلند در قبال پرداخت حقوق بالا ، خدماتی تخصصی برای سالمندان ارائه دهند ، طرف مقابل هم پرستاران متعددی هستند که به دنبال کاری مانند نگهداری از سالمند با حقوق بالا هستند.

این خدمات توسط پرستارانی متخصص ، با دانش و مهارت بالا ، مدارک تحصیلی بالا و موارد دیگر با بهترین شرایط میباشد که این شغل بدون کسر پورسانت ، همراه با امنیت شغلی و زیر نظر ارشناسان در مجموعه ما ارائه میشود.

وظایف پرستار سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمند

اولین وظیفه ای که پرستار باید به خوبی آن را انجام دهد، مراقبت از سالمند می باشد مخصوصا سالمندانی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

مدیریت برنامه ی زمانی داروها

یکی دیگر از وظایف مهم پرستاران افراد سالمند پیگیری روند می باشد هم چنین لازم است میزان داروهای مصرفی و ساعت استفاده از آن ها را به یاد داشته باشد و طبق این برنامه ها روند مصرف دارو دنبال شود.

کنترل تغذیه ی سالمند

رسیدگی به امور رفاهی سالمند

پرستاران می توانند با اجازه ی خانواده ی سالمند او را به گردش و تفریح برده و در فضای خانه یا خارج از آن سرگرمی های موردعلاقه ی شخص سالمند مثل کتاب خواندن یا رفتن به پارک را انجام دهند.

رسیدگی به امور نظافتی و بهداشتی سالمند

برخی از سالمندان که توانایی انجام امور شخصی خود را ندارند، می توانند از پرستار برای انجام این امور کمک بگیرند از جمله این امور می توان به استحمام، دستشویی و شستشوی لباس و… اشاره کرد.

کمک به بهداشت فردی

بسیاری از سالمندان ممکن دچار ناتوانی های شدید و محدودیت های جسمانی باشد. در مواردی که سالمندی شخصی ترین امور خود را نتواند انجام دهد، باید یک مراقب سالمند آموزش دیده با ملایمت و مهربانی و با حفظ عزت نفس سالمند او را در انجام امور کمک کند.

مصاحبت با سالمند

سالمندانی که تنها زندگی می کنند نیاز به مصاحبت و حمایت عاطفی بیشتری دارند. برخی از مراقبین همدم امور منزل را نیز برای سالمند انجام می دهند. مراقبین آموزش دیده فعالیت های متنوعی را برای پر کردن اوقات فراغت سالمند انجام می‌دهند.

خدمات خانه داری

اگر سالمند در منزلی جدا از خانواده زندگی می کند، برای انجام کارهای منزل و نظافت آن می تواند از پرستار خود کمک بگیرد.

انجام امور اداری و مالی سالمند

در صورت درخواست خانواده و با مجوز کتبی از سوی ایشان، پرستار می‌تواند امور اداری و حتی مالی وی را نیز انجام دهد. انجام خرید برای منزل، پرداخت شارژ ساختمان، پرداخت قبوض آب و برق و گاز و نیز سایر امور بانکی از جمله وظایف یک پرستار سالمند می‌تواند باشد.

سایر وظایف پرستاران عبارتند از  :

 • رسیدگی به رژیم غذایی سالمند(آماده سازی خوراک)
 • رسیدگی به امورات خارج از منزل (خرید مایحتاج سالمند)
 • همراهی سالمند در صورت نیاز و طبق خواسته خانواده سالمند
 • مراقبت از زخم
 • مراقبت از سوند
 • حفظ ارتباط با پزشک سالمند و گزارش تغییرات سلامتی و تغییرات نسخه دارویی سالمند و اجرای آن
 • گردش بردن سالمند
 • خواندن کتاب برای سالمند
 • بازی کردن
 • همراهی کردن با سالمند برای پیاده روی
 • نامه نوشتن و یا پیغام گذاشتن از طرف سالمند

 

مراقبت-از-سالمند

پرستار سالمند پوشکی

مراقبت اصولی و با دلسوزی و همچنین رعایت اصول و نکات بهداشتی برای مراقبت از سالمندان پوشکی امری مهم است که باعث جلوگیری از ایجاد زخم بستر و حساسیت ها پوستی میشود.

به همین دلیل مجموعه ما در ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و همچنین سلامت بیماران و سالمندان بسیار برای ما هائز اهمیت است.

مراقبت و نگهداری از سالمند پوشکی تقریبا امری 24 ساعته و شبانه روزی است و با این شرایط اقتصادی هم تقریبا تمامی افراد مجبور به اضافه کاری هستند و میتوان گفت که وقت کافی برای نگهداری از این سالمندان ندارند.

 

پرستار سالمند وابسته به تخت

شاید اصطلاح سالمندان وابسته به تخت به گوشتان خورده باشد و در خانواده خود این مورد را داشته باشید.

سالمندان وابسته به تخت سالمندانی هستند که امکان حرکت حتی برای خروج از تخت خود را ندارند و در واقع هیچ کاری نمیتوانند انجام دهند و فقط باید در تخت خود بمانند.

خدمات پرستاری از سالمندان وابسته به تخت باید توسط یک پرستار با تجربه و کاربلد انجام شود که توانایی انجام کار های سالمندان اعم از حمام کردن و غذا دادن و غیره را به خوبی انجام دهد و همچنین راه و روش های ارتباط با این نوع سالمندان وابسته به تخت را به خوبی بلد باشد.

 

پرستار سالمند ویلچری

مراقبت از سالمند ویلچری care Wheelchair Tips for Seniors زندگی با معلولیت و نشستن روی صندلی چرخدار به این معنی است که سالمند شما مجبور شده است تغییراتی را در سبک زندگی خود ایجاد کند ، اما همچنان می تواند فعال بماند و از زندگی خود لذت ببرد. با توجه به نکات بالا در مورد صندلی چرخدار (ویلچر)، و یک نگرش مثبت ، سالمند شما می تواند به این نتیجه برسد که با معلولیت به جای اینکه انگیزه خود را از دست بدهد و نا امید شود ،می توان پیشرفت کرد!

 

پرستار سالمند آلزایمری

نگهداری از سالمند

در اولین قدم پرستار سالمند آلزایمری باید شرایط و محیط خانه را از نظر امنیت و میزان خطرناک بودن را برای سالمند بررسی کند.اطمینان از درست عمل کردن قفل در ها، روشنایی راه روها، تعداد اینه ها، منظم بودن چیدمان خانه و … نکات مهمی هستند که باید اصلاح شوند.داروها و مواد شیمیایی دور از دسترس سالمند قرار گیرد. مواد آتش زا، تجهیزات برقی و … که سالمند ممکن است با بی دقتی باعث آسیب به خود شود را از دسترس سالمند دور نگه دارید.

 

پرستار سالمند پارکینسون

متخصص و پرستار بیماران پارکینسون بسیار وظایف و مسئولیت‌های سختی دارد. پرستار پارکینسون مرکز دمرانی چتر فیروزه ای یک متخصص است که مهارت‌های اساسی رهبری بالینی، آگاهی پژوهشی، توسعه دانش پرستاری، دادن مشاوره و ارزیابی مراقبت در زمره‌ی وظایف او هستند. این نوع مشاوره و پشتیبانی حرفه‌ای برای افراد پارکینسون بسیار ارزشمند است. پرستارانی که می‌توانند وضعیت پیشرفت بیماری را کنترل کنند و توصیه‌هایی در مورد داروهایی که احتمال بروز عوارض شدید یا عوارض جانبی را دارند، نیز مفید هستند.

 

پرستار سالمند در کرج

وظایف پرستار سالمند

همانطور که میدانید ، کشور ما رو به پیری است و شاهد افزایش سالمندان زیادی در کشور هستیم.

به همین دلیل ما در مرکز پرستاری چتر فیروزه ای هم پرستاران خود را در زمینه پرستاری از سالمندان در کرج افزایش داده ایم تا بتوانیم تمامی خدمات را برای شما به نحو احسنت ارائه دهیم و آرامش و آسایش و سلامتی را به خانه های شما بیاوریم.

بنابر این پرستار باید توانایی ارائه پکیج کامل پرستاری و نگهداری از سالمندان در منزل را داشته باشند و همچنین دانش و تجربه کافی هم جزئی از این توانایی ها محسوب میشود.

اگر در کرج سالمندی دارید که نیاز به پرستار دارد میتوانید با ما تماس بگیرید و از پرستاران با تجربه و کاربلد ما استفاده کنید.

یکی از دغدغه های تمامی افراد در سالمندی و سنین بالا ، تنها ماندن است که باعث دلتنگی ، آلزایمر و سایر مشکلات بیماری ها میشود.

حالا میتوانید برای جلوگیری از تنهایی و افسردگی این افراد ، از پرستاران دلسوز و مهربان درخواست کنید تا مانند یک همدم در کنار والدین سالخورده شما باشند و از آنها مراقبت کنند.

اگر به دنبال پرستار سالمند رد کرج هستید ، به شما پیشنهاد میکنیم هر زمان که نیاز داشتید با مرکز چتر فیروزه ای تماس بگیرید تا طبق نیاز شما بهترین پرستاران را برای شما به منزلتان اعزام کنیم.

شما به راحتی و طبق شرایطتان میتوانید پرستار شبانه روزی سالمند در کرج ، پرستار نیمه وقت سالمند در کرج ، پرستار ساعتی سالمند در کرج و هر نوع پرستاری که نیاز داشتید را استخدام کنید.

انجام امور مربوط به درمان این عزیزان گرفته تا کمک به انجام امور شخصی، کنترل فشار خون یا قند خون، تعویض پوشک و هر چیزی که موجب بهبودی شرایط سالمند شود، همگی می توانند در خدمات ارائه شده در سرویس پرستار سالمند در کرج قرار بگیرند.

با استخدام پرستار سالمند در کرج دیگر نیاز کمتری به مراجعه به مراکز درمانی دارید بلکه تمامی پرستاران آموزش دیده و کاربلد هستند و تمام نیاز های پزشکی و درمانی سالمندان را پاسخ میده

نگهداری سالمند در منزل کرج

فردی که نگهداری سالمند در منزل کرج را بر عهده میگیرد باید دارای حس همدردی و دلسوزی نسبت به بیمار داشته باشند، منظم باشند و توانایی کنترل عواطف و احساسات خود را داشته باشند.

حضور حرفه ای و قابل اعتماد در کنار سالمند داشته و دوره ای پرستاری و نگهداری از سالمند را گذرانده باشند.

همدم سالمند در منزل هم به کسی گفته میشود که به طور تمام وقت در کنار سالمند و در منزل وی باشد و تمام کارهای روزمره را برای سالمند انجام دهد تا سالمند بتواند از شرایط نسبی خوبی برخوردار باشد.

همدم سالمند

پلتفرم مرکز خدمات پرستاری چتر فیروزه ای با پرسنل متخصص و حرفه ای آماده اعزام همدم سالمند به منزل هم میباشد که توسط خانم ها و آقایان آموزش دیده ارائه میشود.

همدم سالمند فردی است که به صورت تمام وقت یا نیمه وقت ، علاوه بر انجام وظایف مخصوص خود ، به عنوان فردی دلسوز و مهربان و یار و همدم در کنار سالمند حضور پیدا میکند و خدمت رسانی میکند.

در سطح شخصی، همدم سالمند سالم خوب کسی است که سالمند نه تنها مشتاق دیدار با او است، بلکه کسی است که می‌تواند به او تکیه کند.

این خدمات برای سالمندانی که احساس تنهایی میکنند ، امکان مبتلا شدن به آلزایمر دارند و همچنین حالت افسردگی دارند بسیار مناسب و ضروری است و اهمیت بالایی هم دارد.

همدم سالمند باید دارای خصوصیاتی از جمله مسئولیت پذیری ، نظم ، انجام به موقع وظایف ، دارای قدرت روحیه بالا ، دارای صبر و حوصله زیاد ، دارای احساساتی باثبات و همچنین دارای رفتار اجتماعی مناسب باشد و بهترین خدمات را ارائه دهد.

در چه مواقعی باید پرستار استخدام کرد؟

 • بعد از عمل جراحی و آسیب دیدگی سالمندان جهت انجام کارها در مواردی که خانواده ترجیح می دهند سالمند در منزل باشد.
 • استفاده از خدمات تخصصی پرستاری در منزل
 • سالمندان تنها
 • سالمندان دچار آلزایمر
 • در سالمندان دچار محدودیت های حرکتی
 • برای استراحت اعضای خانواده و تجدید قوا در امر مراقبت
 • کاهش هزینه ها
 • صرفه جویی در وقت

استخدام پرستار سالمند

پرستاران و بهیاران و همچنین پزشکان ، فرشتگانی هستند که در اوج رنج و بیماری و شرایط سخت مشغول ارائه خدمات برای آسایش افراد مختلف در منزل یا بیمارستان هستند که شغل و تخصص آنها دارای اهمیت بسیار زیادی است.

اما برای استخدام پرستار در منزل باید به موارد زیر توجه کنید :

 1. آیا پرستار دوره‌های لازم را گذرانده است؟
 2. پرستار تا چه مقدار نسبت به وظایف و اهمیت حرفه‌ی خود آگاهی دارد؟
 3. آیا مراکزی که پرستار را ارسال نموده‌اند قابل اعتماد هستند؟
 4. آیا مرکز ارائه خدمات پرستاری، دسترسی 24 ساعته به پشتیبان پرستار را برای شما فراهم می‌کند؟
 5. آیا پرستار اعزامی رفتار اجتماعی و قابل قبولی دارد؟

همچنین پرستاری که قصد استخدامش را دارید باید شرایط زیر را دارا باشد :

 • شرایط سنی بین 25 تا 55 سال
 • سابقه کاری داشته باشد
 • مودب ، باشخصیت ، صبور ، دلسوز
 • وارد به امور منزل و آشپزی
 • شناخت کافی در مورد داروها
 • تحصیل کرده باشد
 • داشتن تعهد کاری
 • داشتن علاقه
 • داشتن مدرک و گذراندن دوره های لازم
 • خوش برخورد و پر انرژی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر حتی سیگار
 • نداشتن مشکل جسمی و روحی

استخدام پرستار سالمند 24ساعته

افرادی که دارای شرایط زیر هستند نیازمند پرستار شیفت شب هستند و در این صورت میتوانند با شماره های ما تماس بگیرند و درخواست چنین خدماتی داشته باشند :

 1. سالمندانی که از تنهایی می ترسند
 2. سالمندانی که شب بیداری دارند
 3. سالمندانی که چند نوبت در شب به دستشویی می روند
 4. سالمندانی که پوشک می شوند
 5. سالمندانی که شبها نیاز به صحبت و درد ودل دارند
 6. سالمندانی که آلزایمری هستند
 7. سالمندانی که شبها بیدار هستند و فقط به اطراف خیره می شوند
 8. سالمندانی که زندگی نباتی دارند ( روزها خواب هستند و شبها بیدار )
 9. سالمندانی که شبها نیاز به لگن دارند
 10. سالمندانی که داروی ساعتی دارند
 11. سالمندانی که بی قرار هستند

هزینه و قیمت پرستار سالمند

پرستاری-از-سالمند

نرخ و تعرفه هزینه و قیمت پرستاران در منزل توسط نظام پرستاری و وزارت بهداشت مشخص میشود اما این قیمت ها نسبت به شرایط فرد و درخواست ها متفاوت است.

هزینه های پرستاری از سالمند در منزل متغیر بوده و به عواملی مانند میزان تخصص و تجربه و ساعت کاری، شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، محل زندگی شما، نیازهای بیمار، مراقبت های ویژه ای که باید انجام شوند، استفاده از وسایل و اقلام خاص و…. بستگی دارد.

حال و احوال و شرایط سالمند ، توانایی های جسمانی ، خدمات درخواستی و سایر نکات از مواردی هستند که علاوه بر خدمات شبانه روزی ، شبانه ، روزانه و یا ساعتی و پاره وقت روی این قیمت ها تاثیر میگذارند.

همچنین خدماتی که پرستار باید به سالمند مورد نظر ارائه دهد مانند آشپزی ، انجام امور شخصی و دیگر موارد هم روی قیمت تاثیر میگذارند.

برای تعیین هزینه پرسش‌های زیر را باید درباره وضعیت سالمند از خود بپرسید :

 1. آیا سالمند از لحاظ بدنی و فیزیکی در وضعیت قابل قبولی است؟
 2. آیا فرد سالمند بیمار است و این که بیماری او از چه نوعی است؟
 3. آیا بیماری فرد سالمند مزمن است؟
 4. بیماری باعث از کار افتادن همه یا بخشی از بدن وی شده است یا خیر؟
 5. آیا سالمند قادر به انجام کارهای اولیه مانند غذا خوردن و رفتن به توالت می‌باشد یا خیر؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با شماره تلفن های ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

1 . چگونه اقدام به استخدام یک پرستار حرفه ای کنیم؟

معیار ها و انتظارات خود را اقبل مشخص کنید.

از طریق مراکزپرستاری در منز معتبر اقدام به استخدام پرستار کنید.

قبل از استخدام پرستار با او مصاحبه تلفنی و حضوری داشته باشید.

از حسن انجام کار و عدم سوء سابقه و اعتیاد پرستار اطمینان حاصل کنید.

در صورت تایید اولیه پرستار، جلسه آزمایشی برای ارزیابی عملکرد پرستار داشه باشید.

با مرکز پرستاری قرارداد منعقد کنید.

2 . مراکز معتبر استخدام پرستار کدامند؟

مراکزی که دارای سابقه طولانی در زمینه ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند.

مراکزی به صورت شبانه روزی اماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما هستند.

مراکزی که در زمان مدت قرارداد از شما پشتیبانی می کنند.

مراکزی که پرستاران سالمند خود را با توجه به مهارت و عدم سوء سابقه انتخاب می کنند.

مراکزی که از سوی اطرافیان و دوستان قابل اعتماد شما معرفی می شوند.

 

قیمت خدمات پرستاری در منزل

تعرفه پرستاری در منزل 1401
مقطع زمانی سن و نوع جنسیت وضعیت مددجو خدمات مورد نیاز قیمت
برای 8 ساعت کاری ( در روز ) سالمند خانم کاملا سالم و سلامت نگهداری و پرستاری از سالمند، آشپزی و امور منزل تماس بگیرید
8 ساعت کاری ( در روز ) سالمند خانم کمک به تحرک – پوشکی یا لگنی انجام آشپزی و امور منزل سالمند، تعویض پوشک و یا گذاشتن لگن تماس بگیرید
برای 8 ساعت کاری ( در روز ) سالمند آقا کاملا سالم و سلامت نگهداری و پرستاری از سالمند، آشپزی و امور منزل تماس بگیرید
برای 8 ساعت کاری ( در روز ) سالمند آقا کمک به تحرک – پوشکی یا لگنی انجام آشپزی و امور منزل سالمند، تعویض پوشک و یا گذاشتن لگن تماس بگیرید
شبانه روزی ( تمام وقت ) سالمند خانم سالم نگهداری و پرستاری از سالمند، آشپزی و امور منزل تماس بگیرید
شبانه روزی (تمام وقت ) سالمند خانم کمک به تحرک – پوشکی یا لگنی انجام آشپزی و امور منزل سالمند، تعویض پوشک و یا گذاشتن لگن تماس بگیرید
شبانه روزی (تمام وقت ) سالمند آقا سالم نگهداری و پرستاری از سالمند، آشپزی و امور منزل تماس بگیرید
شبانه روزی (تمام وقت ) سالمند آقا کمک به تحرک – پوشکی یا لگنی انجام آشپزی و امور منزل سالمند، تعویض پوشک و یا گذاشتن لگن تماس بگیرید

لازم به ذكر است كه اين قيمت ها حدودي و متغير هستند و ميتوانيد برای آگاهی از قیمت های دقیق و به روز با ما تماس بگیرید.

 

قيمت پرستار در منزل

فاکتور های تعیین هزینه پرستار شبانه روزی سالمندان

 1. سالمند تنها است یا نه
 2. سالمند بی اختیاری دارد یا نه
 3. سالمند بیمار است یا سالم
 4. سالمند توان حرکت دارد یا نه
 5. انجام امور منزل مانند آشپزی

 

قیمت پرستار سالمند در کرج

شاید در نگاه اول تصور کنید چون قرار است پرستار در منزل شما حضور پیدا کند و شما در جایی حضور پیدا نمیکنید ، هزینه این کار بسیار بالا است و اصلا ارزش این کار را ندارد اما اگر برخی مسائل مثل وقت و هزینه رفت و آمد ، تحمل شلوغی و ترافیک و صف انتظار ، سختی و عذاب جابجایی برای سالمندان ، زدن از وقت کار و زندگی و ... را محاسبه کنید به این نتیجه میرسید که این روش نه تنها گران نیست بلکه خیلی هم خوب و به صرفه میباشد و باعث راحتی خاطر شما و آرامش سالمند هم میشود.

مرکز و مجموعه پرستاری چتر فیروزه ای یکی از بهترین و شناخته ترین مراکز پرستاری با بیش از 10 سال تجربه در کرج میباشد که مشغول خدمت رسانی به تمامی شهروندان عزیز در تهران و کرج میباشد.

در صورتی که در تهران و مخصوصا کرج ساکن هستید و نیازمند هرگونه خدمات پرستاری ، تزریق یا هر مورد دیگری دارید روی ما حساب کنید.

هزینه و قیمت پرستار سالمند در کرج نیز مانند سایر خدمات پرستاری بستگی به مواردی دارد و برای هر کسی متغیر است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

موارد تاثیرگذار روی قیمت دستمزد پرستار سالمند در کرج

1 . بازه زمانی مراقبت از سالمند در منزل

بازه زمانی مراقبت از سالمند از مهم ترین عوامل موثر بر دستمزد پرستار در منزل می باشد.یک سالمند با توجه شرایطی که دارد ممکن است برای مدت چند سال و یا چند ماه به پرستار نیازمند باشد و وضعیت سلامت و جسمانی فرد سالمند از عوامل تعیین کننده این مدت زمان می باشد.

2 . خدمات متعددی که فردسالمند نیازمند به آن می باشد.

دسته اول : کارهایی که فرد سالمند به طور معمول در شبانه روز انجام می دهد.

دسته دوم : کارهای نگهداری ازسالمند

کارهایی که فرد سالمند به طور معمول در شبانه روز انجام می دهد خدمات مورد نیاز او می باشد که درجهت حفظ و بهبود سلامت فرد سالمند انجام می گیرد.

3 . نوع سرویس مورد نیاز شما که پرستار باید به فرد سالمند ارائه دهد.

مواردی مانند همراهی با سالمند و رسیدگی به کار های خانه و همچنین انجام مراقبت های شخصی از فرد سالم.

4 . موقعیت مکانی وفاصله محل زندگی خدمت گیرنده(سالمند)

این عامل خیلی مهم می باشد و می تواند بر میزان حقوق پرستاری از سالمند تاثیرگذار باشد زیرا موقعیت مکانی می تواند تاثیر مستقیمی بر قیمت هر چیزی مانند هزینه وسیله نقلیه برای رفت و آمد وغیره داشته باشد و اگر محل زندگی فرد سالمند نسبت به مرکز شهر بسیار دور باشد هزینه های پرستار نیز افزایش می یابد و موجب می شود قیمت پرستاری از سالمند به طبع بیشتر شود. در چنین شرایطی ما به شما پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از پرستاران پاره وقت از پرستاران به صورت 24 ساعته کمک بگیرید که هزینه رفت و آمد در طول روز کاهش یابد و برای شما مقرون به صرفه تر باشد و یک مزیت دیگر این امر وجود همراهی به صورت 24 ساعته در کنار سالمند شما می باشد.

حقوق پرستار سالمند

دستمزد پرستار سالمند :

 1. پرستار سالمند سالم
 2. پرستار سالمند بیمار
 3. بهیار
 4. کمک بهیار
 5. نرس
 6. و…

در اینجا هم میتوانیم مشاهده کنیم که انواع مختلفی از پرستار سالمند وجود دارند که می توانند در شیفت های خدماتی روزانه ، شبانه ، شبانه روزی و مقطعی به انجام خدمات بپردازند از این رو هزینه های پرستاری و نگهداری از آنها با توجه به شیفت خدمات و تحصیلات و سوابق کاری پرستار اعزامی محاسبه می شود ، بدیهی است که خانواده ها دوست دارند سالمندان خویش را که جزیی ارزشمند از گنجینه خانوادگی آنها محسوب می شوند.

این هزینه ها و حقوق به موارد زیر بستگی دارد :

 • خدمات نظافتی منزل
 • خدمات مراقبتی سالمند
 • خدمات پرستاری سالمند
 • خدمات مراقبتی سالمند مبتلا به آلزایمر
 • خدمات 24 ساعته(شبانه روزی)
 • خمات موقتی و پاروه وقت
 • خدمات در تعطیلات

حقوق نگهداری سالمند در منزل

اگر سالمندی در منزل دارید و فکر میکنید زمان آن رسیده است که برای راحتی سالمند پرستاری استخدام کنید، باید همه گزینه ها اعم از شرکت پرستاری، حقوق نگهداری سالمند در منزل و سایر موارد را بررسی و ارزیابی کنید و تصمیم نهایی و درستی بگیرید.

نسبت به افزایش تعداد سالمندان و شرایط آنها، شرایط کاری هم نسبتا مساعد است اما البته حقوق نگهداری سالمند در منزل پاسخگوی زحمات پرستاران زحمتکش نیست اما در موسسه ما شرایط نسبت به مراکز دیگر بهتر است زیرا هم رضایت پرستاران مهم است و هم رضایت متقاضیان.

حقوق حقوق نگهداری سالمند در منزل هم در افراد متفاوت است و نسبت به موارد زیر مشخص میشود :

 1. مدت زمان خدمات
 2. نوع خدمات
 3. مشکلات سالمند
 4. مسافت
 5. و...

میزان حقوق پرستار سالمند را در مطلب مورد نظر مطالعه کنید.

قیمت پرستار سالمند در منزل

هزینه پرستار سالمند از جمله موارد مهم در استخدام پرستار است که برای تمام افراد مهم است و نسبت به موارد زیر مشخص میشود :

 • ساعت کاری (ساعتی، روزانه، شبانه روزی)
 • دریافت خدمت در منزل یا بیمارستان
 • دریافت خدمات ویژه پرستار سالمند در منزل
 • نوع بیماری ها یا ناتوانی فرد سالمند  
 • تعداد اعضای خانواده
 • انجام امور منزل و ...  

تعرفه این قیمت ها نیز به شرح زیر است...

تعرفه پرستاری در منزل 1401

مبلغ به تومان

روزهای کاری

ساعات کاری

مقطع

نوع پرستاری

ردیف

تماس بگیرید

۶روز

۸

روزانه

سالمند سالم

۱

تماس بگیرید

۶ روز

۸

روزانه

سالمند پوشکی

۲

تماس بگیرید

۶ روز

۸

روزانه

سالمند آلزایمری

۳

تماس بگیرید

۶ روز

۸

روزانه

سالمند لگنی

۴

تماس بگیرید

۶ روز

۸

روزانه

سالمند ویلچری

۵

تماس بگیرید

۶ روز

۸

روزانه

سالمند واکری

۶

تماس بگیرید

۶ روز

۸

روزانه

کمک بهیار

۷

تماس بگیرید

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند سالم

۸

تماس بگیرید

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند پوشکی

۹

تماس بگیرید

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند واکری

۱۰

تماس بگیرید

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند ویلچری

۱۱

تماس بگیرید

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند آلزایمری

۱۲

تماس بگیرید

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند لگنی

۱۳

تماس بگیرید

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

کمک بهیار

۱۴

تماس بگیرید

۱

۸

مقطعی(منزل)

سالمند

۱۵

تماس بگیرید

۱

۲۴

مقطعی(بیمارستان)

سالمند

۱۶

تماس بگیرید

۱

————

روزانه(منزل)

تعویض پوشک

۱۷

تماس بگیرید

۱

————

روزانه(منزل)

حمام کردن

۱۸

تماس بگیرید

۱

———–

روزانه(منزل)

تعویض سوند

۱۹

 

دوره های آموزشی نگهداری از سالمند

سرفصل های دوره سالمندیار (مراقب سالمند)

طول مدت دوره : حدود دو ماه

 1. اختلالات شایع جسمی و عملکردی دوران سالمندی
 2. اختلالات شایع روانی دوره سالمندی
 3. اخلاق حرفه ای
 4. اصول مراقبتهای توانبخشی در سالمندی
 5. کمک های اولیه( فوریتهای پزشکی)
 6. حوادث دوران سالمندی
 7. مسائل و مشکلات سالمندان
 8. سالمندی سالم و فعال
 9. ارجاع و نگهداری سالمندان در مراکز سالمندیاری

سوالات متداول

نگهداری از سالمندان در منزل بهتر است یا خانه سالمندان؟

مراقبت از سالمندان در منزل یکی از سریعترین و پر درخواست ترین خدمات امروز است. آژانس های ارائه دهنده خدمات مراقبت در خانه طیف وسیعی از خدمات مختلف را از همنشینی ساده گرفته تا نظارت و مراقبت شخصی ارائه می دهند. پرستاری در خانه برای افرادی که می خواهند در خانه بمانند مناسب است، اما در عین حال همچنین نیاز به مراقبت مداوم دارند که اعضای خانواده و دوستان نمی توانند این مراقبت ها را ارائه دهند

چه زمانی به پرستار سالمند در منزل نیاز است؟

با افزایش سن، احتمال وقوع حوادث یا اتفاقات به طرز چشمگیری افزایش می یابد. اگر عزیز شما به تنهایی زندگی می کند، اما در صورت وقوع این مشکلات قادر به جستجو برای دریافت کمک پزشکی نیست، این یک علامت هشدار دهنده اصلی است که نشان می دهد او، نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

آیا در صورت عدم رضایت، امکان تعویض پرستار سالمند وجود دارد؟

در صورتی که مراجعه کنندگان از پرستاری که برای رفع نیاز آنان به محل اعزام گشته است رضایت کافی نداشته باشند می توانند به تعداد 3 بار درخواست نمایند تا در کم ترین زمان ممکن پرستار دیگری را برای انجام کارهایشان اعزام نمایند.

دلیل بالاتر بودن حقوق پرستار سالمند خانم نسبت به پرستار آقا چیست؟

نظافت منزل و آشپزی و سایر امور منزل از جمله مواردی هستند که خانم ها نسبت به آقایان بهتر انجام میدهد.همچنین هم بانوان انرژی بیشترس دارند و هم اینکه خانم های کمتری پرستاری از سالمند آقا را میپذیرند و به همنی دلیل حقوق آنها نسبت به آقایان بیشتر است.

چگونه می توانم پرستار سالمند در منزل استخدام کنم؟

مطمئن ترین گزینه برای استخدام پرستار سالمند مراکز خدمات پرستاری است. می توانید با کارشناسان مرکز چتر فیروزه ای تماس بگیرید تا در انتخاب پرستار مناسب به شما کمک کنند.

وظایف پرستار سالمند چیست ؟

 • رسیدگی به امور نظافتی و بهداشت شخصی فرد سالمند
 • تهیه غذا و آشپزی به شکل بهداشتی و با رعایت پرهیزهای پزشکی
 • نظارت وضعیت سلامت فرد سالمند (کنترل فشار خون، قند خون و موارد مشابه)
 • رسیدگی به امور درمانی و مطمئن شدن از مصرف دارو ها به شکل مرتب و سر وقت
 • رسیدگی به امور رفاهی و سرگرمی فرد سالمند ( حتی گردش در بیرون از منزل)
 • انجام امور اداری و مالی سالمند (با اجازه کتبی و رعایت کامل مسائل حقوقی)
 • ارائه مراقبت های خاص پزشکی در شرایط لازم

هزینه و حقوق پرستار سالمند چگونه تعیین میشود؟

موارد زیر روی هزینه خدمات پرستاری در منزل تاثیر میگذارند:

 1. مدت زمان مورد نیاز برای پرستاری
 2. نوع وظایفی که از پرستار انتظار دارید
 3. تخصص پرستار
 4. تجربه و اعتبار شرکت خدماتی
 5. و ...

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • هاشمی
  عالی
تماس بگیرید