اعزام پرستار سالمند در کرج و تهران

02632261203 تلفن تماس
پرستار سالمند در منزل

مراقبت از سالمندان در منزل توسط مراقبین مرکز پرستاری بالینی چترفیروزه ای بصورت روزانه شبانه روزی و شبانه ویا بصورت مقطعی انجام میپذیرد

مهرآوران
مهرآوران

امروزه با توجه به زیاد بودن مشغله های کاری و دور بودن فاصله ها بسیاری از افراد دیگر مقدور به نگهداری و مراقبت از سالمندان عزیز نیستند و ترجیح میدهند مراقبت و نگهداری از سالمند را به فردی آشنا و کار بلد بسپارند که با حساسیت های ویژه سنین مختلف آشنا باشد

مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل توسط مراقبین مرکز پرستاری بالینی چترفیروزه ای بصورت روزانه ، شبانه روزی و شبانه ویا بصورت مقطعی انجام میپذیرد که این خدمات با اعزام پرستار به منزل در کرج آغاز میشود.

 

پرستاری و نگهداری سالمند در منزل

دوران سالمندی یکی از قسمت های ویژه و حساس زندگی هر فردی است که اتفاق میافتد.شیوع بیشتر بیماری های مزمن و ناتوانی های ناشی از آنها باعث میشود که افراد سالمند مخصوصا افراد بیمار نیاز به خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار داشته باشند.

امروزه مراکز درمانی زیادی آماده ارائه خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند هستند که این خدمات باعث حفظ شان و منزلت میشود و همچنین عزت نفس سالمندان را هم حفظ میکند و توسط پرستاران متخصص همراه با روش ها و تجهیزات بروز ارائه میشود بگونه ای که نه خود سالمند و نه اطرافیانش نگران هیچ مشکلی نباشند.

مطالعات نشان داده است که سالمندانی که در خانه خود تحت مراقبت و درمان قرار میگیرند از نظر سلامتی شرایط بهتری دارند و زودتر تحت درمان قرار میگیرند زیرا میتوانند از خدمات آزمایش در منزل و تزریقات در منزل هم استفاده کنند که این خدمات در منزل ارائه میشود و دیگر نیاز به خروج سالمند یا بیمار از منزل نیست.

دلایلی هم که باعث درمان سریعتر و راحتی بیمار سالمند میشوند عبارتند از : 

 • سالمندان به محیط خانه خود آشنا هستند و جای تمامی وسایل را میدانند(در سالمندانی که حافظه خود را از دست دادند آشنا بودن با محیط اهمیت بیشتری دارد).
 • در خانه خود احساس امنیت بیشتری می‌کنند.
 • خاطرات ارزشمندی از خانواده و اطرافیان و محیط منزل خود دارند.
 • ارائه خدمات با کیفیت مراقبتی ـ پرستاری در منزل عملکرد جسمانی سالمندان را افزایش میدهد، اعتماد به نفس آنها را بالا میبرد. استقلال سالمندان را حفظ می کند و سطح سلامتی سالمندان را بهبود می بخشد.

 

پرستار مرد برای سالمند

مردان درصد بسیار کمی از جامعه پرستاری را تشکیل می‌دهند.بسیاری از مردان کهنسال با پرستاران مرد رابطه بهتری دارند. علاوه بر این یک پرستار مردبه خاطر قدرت فیزیکی مناسب خود توانایی بیشتر در رسیدگی به امور سالمندان دارد. به طور مثال اگر سالمند توانایی تحرک نداشته باشد یا وزن بالایی داشته باشد، یک پرستار مرد می‌تواند کمک بسیاری به سالمند داشته باشد.

 

پرستار زن برای سالمند

اغلب جامعه پرستاری ایران را زنان تشکیل می‌دهند. زنها به خاطر ویژگی‌های ذاتی خود همانند مهربانی ودلسوزی بیشتری که دارند بسیار پرستاران مناسبی هستند. علاوه بر این در انجام امور منزل توانایی بالایی دارند. اگر طعم غذا و نظم و ترتیب منزل بیمار برای شما اهمیت زیادی دارد، می توان روی کمک پرستاران زن حساب ویژه‌ای باز کنید. اغلب زنان کهنسال پرستار زن را ترجیح می‌دهند.

 

پرستار سالمند ویلچری در منزل

پرستاری از سالمندان ویلچری در منزل

پرستاری از سالمند در منزل مخصوصا پرستاری از سالمند ویلچری ، در زمان های مختلف سخت و طاقت فرسا بوده و برای افرادی که تجربه انجام این کار را نداشته باشند مشکل ساز است مشکلات از جمله گذاشتن سالمند روی ویلچر و مشکلاتی همانند آن ،برای همین خدمات پرستاری چتر فیروزه ای برای شما کادری با تجربه و آموزش دیده در نظر گرفته که میتوانند از سالمند شما نگهداری کنند و شما به کارهای خود رسیدگی کنید.

 

پرستار سالمند کرونایی در منزل

از زمانی که این ویروس عجیب وارد جهان شد افراد زیادی دچار ابتلا به این ویروس شدند.برخی افراد که بنیه ای قوی دارند جان سالم از این بیماری به در میبرند یعنی درمان میشوند و زنده میمانند اما سالمندان مخصوصا افرادی که دارای بیماری های تنفسی هستند و بنیه ای قوی ندارند هستند احتمال مرگشان بیشتر از افراد دیگر است اما باز هم امید همه به خداست.
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که بهترین و سریع ترین راه برای درمان ویروس کرونا این است که افراد در منزل و تحت مراقبت و درمان بمانند از این رو ما تصمیم گرفته ایم علاوه بر خدمات دیگر خدماتی که ارائه میدهیم ، خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند کرونایی در منزل را ارائه میدهد که جزء خدمات پرستار کرونا در منزل مجموعه ما حساب میشود.

 

پرستار سالمند پارکینسون در منزل

مراقبت از سالمندان مبتلا به بیماری پارکینسون برای اعضای خانواده بسیار سخت است و با پیشرفت بیماری سختی ناشی از مراقبت بیشتر نیز می شود. مراقبین سالمند نقش موثری در کمک به سالمندان دارای پارکینسون دارند. گزارشات و نکته هایی که آن ها عنوان می کنند می تواند کمک بزرگی به سالمند در زمینه بهبود رفاه و سلامت آن ها کند.

پرستار سالمند در منزل مخصوصا سالمندان دارای پارکینسون نقش بسزایی ایفا می کند. این افراد با آگاهی از روند بیماری و مطلع بودن از ماهیت پیشرونده آن نیاز های سالمندان را پیش بینی و به رفع آن ها می پردازند.

 

پرستار سالمند آلزایمری در منزل

همانطور که میدانید بیشتر افراد مبتلا به آلزایمر سالمندان هستند و نگهداری از سالمندان آلزایمری نیز به تخصص و مهارت کافی نیاز دارد و پرستار سالمند آلزایمری باید طبق شرایط سالمند مورد نظر رفتار کند و وظایفی را انجام دهد.

سالمندان بعد از اینکه دچار بیماری آلزایمر میشوند ، اخلاق و رفتار و شرایط معاشرت با آنها به طور کل تغییر میکند و سختتر میشود به هیمن علت هم پرستار سالمند آلزایمری و هم خانواده سالمند باید با رفتاری مهربان و با صبر و حوصله با وی برخورد کنند زیرا هیچ کاری تحت کنترل فرد بیمار نیست.

مراقبانی که به نگهداری از سالمند مبتلا به آلزایمر می پردازند باید آگاهی خود را این اختلال بالا ببرند تا با علت رفتار سالمندان مبتلا به این بیماری و همچنین برخورد مناسب با آنها دانش بیشتری کسب کنند.

تمامی پرستاران و مراقبان از سالمندان آلزایمری چتر فیروزه ای آموزش دیده هستند و تمامی مهارت ها و دانش و تجربه برای پرستاری و نگهداری از سالمندان آلزایمری را دارند.

 

پرستار سالمند دیالیزی در منزل

اصولا فرد سالمندی که مبتلا به بیماری کلیوی است و درمان دیالیز را در پیش گرفته است، نمی‌تواند به امور شخصی خود برسد. همچنین بایستی فردی در کنار او حضور داشته باشد تا زمان مصرف دارو ها را به او یادآوری کند. این گونه سالمندان، همانطور که پیشتر گفتیم، نیاز به رژیم غذایی سالم دارند . یعنی مواد غذایی که مصرف می‌کنند باید کاملا سالم و حاوی مواد مغذی باشد. این کار ها باید توسط شخص دیگری انجام شود. اما از آنجایی که امروزه اکثر خانواده‌ها شاغل هستند، امکان پذیر نیست. پس یکی از بهترین راه حل ها استفاده از یک پرستار سالمند در منزل است.

 

چه زمانی به خدمات پرستاری سالمند نیاز دارید و چگونه باید یک مرکز پرستاری سالمندان مطمئن پیدا کنید؟

خدمات-سالمند

برای سالمندان قبول این موضوع که این همه سال زحمت کشیده اند و حالا نیاز به کمک کسی دارند بسیار دشوار و غیر قابل تحمل است مخصوصا اگر تا قبل از سنین بالا به طور مستقل بودند.حتی برای فرزندانی که تاکنون از والدین خود پرستاری و مراقبت میکردند سخت است که فرد غریبه ای را برای کمک به والدین خود در خانه ببینند.

اما در بعضی مواقع باید قبول کرد که مثلا شما نمیتوانید زخم بستر یا زخم دیابتیک والدین خود را درمان کنید پس بهتر است در این شرایط از خدمات درمان زخم بستر و زخم دیابتیک در منزل استفاده کنید تا سلامت والدین سالمند شما تضمین شود.

اگر شما شاهد علائم زیر هستید حتما به خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند دارید : 

 1. سالمند به تنهایی نمی تواند فعالیت های روزانه ی خود را کنترل کند.
 2. سالمند منزوی شده و نیاز به هم نشین دارد.
 3. تنها ماندن سالمند در خانه امن نیست.
 4. کسانی که با سالمند زندگی می کنند معمولا در منزل نیستند.
 5. آلزایمر گرفتن سالمند
 6. نیاز به تجهیزات پزشکی برای درمان در منزل

حالا نوبت آن رسیده که از خودتان بپرسید سالمند مورد نظر نیاز به چه خدماتی دارد؟نیاز به تحرک دارد یا باید ساکن باشد؟شرایط تغذیه بدن سالمند چگونه است؟

این سوالات و برخی سوالات دیگر که نیاز های سالمند را مشخص میکند باعث میشود تا به نتیجه برسید.

حالا شما میتوانید با جست و جو در اینترنت و مطالعه به راحتی یک موسسه درمانی مثل مجموعه چتر فیروزه ای که خدمات پرستاری از سالمند و دیگر خدمات در منزل مثل گرفتن نوار قلب در منزل و یا سرم تراپی در منزل را ارائه دهد پیدا کنید،تماس بگیرید و از آن خدمات استفاده کنید تا دیگر نگران سالمندان خانواده خود نباشید.

 

توانایی های پرستار سالمند 

تمامی پرستاران هر مرکز درمانی باید دارای توانایی های لازم باشند اما وظایف هر پرستار سالمند نسبت به شرایط سالمند و توافقات بین دو طرف تعیین میشود به صورتی که فرزندان باید تمام مشکلات و بیماری ها و نیاز های والدین را شرح هند تا مرکز درمانی پرستار مورد نظر با توانایی لازم را برای آنها اعزام کند.

بنابراین توانایی پرستار سالمند در سنجیدن درست شرایط و نیازهای فرد مورد مراقبت بسیار مهم است. این موضوع بیش از هرچیزی ناشی از تجربه پرستار و شناخت موقعیت‌ها و نیازمندی‌های گوناگون فرد سالمند می‌شود.

در ابتدا تمامی سالمندان ممکن است به خاطر شرایط بدی که دارند خلق و خویی تند داشته باشند اما پرستار مورد نظر باید توانایی آرام کردن آنها ، نگهداری از آنها و معاشرت با آنها همراه با اخلاق و رفتار خوب را داشته باشند.

بنابر این پرستار سالمند باید توانایی ارائه پکیج کامل پرستاری و نگهداری از سالمند در منزل را داشته باشند و همچنین دانش و تجربه کافی هم جزئی از این توانایی ها محسوب میشود مثلا خدمات انمای تخلیه ای در منزل که ارائه میشود باید حتما توسط فردی با تجربه انجام شود زیرا بسیار حساس است و اگر اصول آن رعایت نشود ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

 

 وظایف پرستار سالمند

مراقبت-از-سالمند

وظایف اصلی

 • استحمام سالمند و رسیدگی به نظافت شخصی

 • مراقبت و نگهداری از سالمند

 • انجام امور رفاهی و پر کردن اوقات فراغت سالمند

 • انجام امور خانه و خدمتکاری در منزل

 • انجام امور اداری و مالی سالمند

 • رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند در منزل

 

وظایف مراقبتی

 • گردش بردن سالمند

 • خواندن کتاب برای سالمند

 • همراهی کردن با سالمند برای پیاده روی

 • نامه نوشتن و یا پیغام گذاشتن از طرف سالمند

 

وظایفی برای فعالیت های بدنی

 • پوشیدن لباس

 • کمک به خوابیدن در تخت خواب

 • جابجایی روی ویلچر

 • جابجایی از روی تخت روی ویلچر یا صندلی

 • غذا دادن به سالمند

 

وظایف بهداشت فردی

 • کمک به شست و شو و دوش گرفتن سالمند
 • شست و شوی ملحفه و روتختی سالمند
 • آراستن سالمند(شانه کردن موهای سالمند، اصلاح سالمند)
 • کمک به بهداشت دهان دندان
 • مراقبت های مربوط به بی اختیاری ادراری و اجابت مزاج سالمند و نظافت سالمند

 

وظایف نظافتی

 • شستن لباس ها
 • آشپزی کردن
 • بیرون بردن زباله ها
 • انجام امور سبک منزل

 

سایر وظایف و خدمات

 • گفتار درمانی
 • کار درمانی
 • فیزیوتراپی
 • روانپزشکی

 

دستگاه پالس اکسیمتر (اکسیژن سنج) برای سالمندان

دستگاه پالس اکسیمتر یا اکسیژن سنج یکی از دستگاه های مورد نیاز و ضروری است که برای پرستاری و مراقبت از سالمندان مورد استفاده قرار میگیرد.

این دستگاه توسط مجموعه چتر فیروزه ای با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا ارائه میشود که پرستاران ما با این دستگاه سلامت بدن و اندازه اکسیژن خون سالمندان را کنترل میکنند تا روند بهبود و مراقبتی خوب و بدون مشکلی داشته باشند.

 

مراقبت نگهداری و رسیدگی به کلیه امورات سالمند در منزل

پرستاری-از-سالمند

موسسه مهرآوران چتر فیروزه ای برای ایجاد آرامش و آسایش سالمندان عزیز مراقبین با تجربه و تمیز در خصوص امورات منزل اعزام میکند.

*  پیگیری درمان و دادن داروها در وقت تعیین شده در تمام ساعات شیفت کاری
*  رسیدگی به رژیم غذایی سالمند(آماده سازی خوراک)
*  همراهی در بحث نظافت و استحمام سالمند
*  رسیدگی به امورات منزل سالمند
*  رسیدگی به اوقات فراغت سالمند
*  رسیدگی به امورات خارج از منزل (خرید مایحتاج سالمند)
*  همراهی سالمند در صورت نیاز و طبق خواسته خانواده سالمند تا مراکز درمانی و ...

کلیه خدمات ارائه شده توسط پرستاران مراقبین و مهریاران صبور با تجربه و دلسوز مرکز پرستاری چترفیروزه ای در جهت برقراری آسایش و رفاه خانواده سالمند ونداشتن دغدغه پیگیری اموردرمان و مراقبتی سالمندان عزیز میباشد.

پیگیری درمان و دادن داروها در تمام ساعات شیفت کاری :

با بالا رفتن سن ترک بعضی عادات کار آسانی نیست حتی ممکن است برخی رفتارهای دیگر نیز به این عادات اضافه شوند حتما به این شکل برخورده اید که سالمند شما از خوردن دارو اجتناب کند و یا حتی مصرف داروی خود را فراموش کند سالمندان به دلیل کهولت سن دچار فراموشی و حواس پرتی میشوند دارو یکی از مسائل مهمی است که سالمندان با آن روبرو هستند و پرستاران و مراقبین چتر فیروزه ای در این‌زمینه در کنار شما عزیزان هستند.

 

رسیدگی به رژیم ‌غذایی سالمند و آماده سازی غذا :

یکی از مسائل مهم سالمندان وضعیت تغذیه آنهاست نوع تغذیه در دوره سالمندی بسیار مهم‌است زیرا اضافه وزن فشارخون بالا و قند خون بالا از مشکلات شایعی هستند که تغذیه صحیح به کنترل آن ها کمک میکند به علاوه با افزایش سن توده عضلانی و سوخت و ساز بدن کاهش می یابد مصرف غذا کمتر می شود و تغییراتی در بدن ایجاد میشود. که احتمال سو تغذیه را بیشتر میکند به دلیل ضعیف شدن قدرت بلع سالمندان باید از غذاهایی استفاده کنند که نرم و به صورت پوره ای میباشد و سالمندان بیشتر باید از غذاهای اب پز استفاده کنند  و این امر توسط مراقبین موسسه چتر فیروزه ای میسر است.

 

شست و شو و حمام کردن سالمندان

بدن انسان با پوست پوشیده شده است که بافتی زنده است و دائما در حال بازسازی است و لایه خارجی پوست همچنان که می میرد می ریزد.در پوست غدد عرق،غدد سباسه،رگ های خونی و اعصاب وجود دارد.غدد عرق تنظیم درجه حرارت بدن را بر عهده دارد و همچنان که عرق تبخیر میشود پوست را خنک میکند.غدد سباسه پوست را چرب و نرم نگه میدارد و مو هوا را در خود نگه میدارد.در انسانها این موضوع مهمی نیست ولی در حیوانات این مسئله باعث گرم نگه داشتنشان می شود که بسیار حیاتی است.عروق خونی نیز عامل رساندن غذا به پوست می باشد و مواد زاید را بیرون میبرد.بیمار تبدار زیاد عرق میکند و سریع خیس میشود.به این علت که غدد عرق در زمان بیماری فعالتر هستند.

از وظایف مهم پرستار است که بیمار را تمیزنگه دارد.باید توجه داشته باشید که بیمار چقدر به کمک نیاز دارد و هر گونه کمکی را که لازم است به او برسانید.بیمار را به حمام ببرید و اصلاح کنید.به او کمک کنید تا دندانهایش را مسواک بزند و ناخن هایش را بگیرد و چشم هایش را تمیز کند.

 

همراهی در استحمام و نظافت شخصی سالمند

بسیاری از سالمندان به علت کهولت سن و شرایط بدنی قادر به انجام کارهای شخصی و بهداشتی خود نمی باشند مانند حمام رفتن و طهارت داشتن ولیکن نیاز مبرم به پرستاری در منزل ایجاد شده و فرد پرستار میتواند در انجام‌استحمام و نظافت شخصی سالمندان کمک‌ نماید در بعضی از موارد سالمند نمی تواند تحرک لازم را برای استحمام و نظافت شخصی داشته باشد به همین‌منظور صندلی های مخصوص حمام و گاها ویلچر سالمندان برای حمام استفاده میشود در مواقعی خود سالمند توانایی حرکت دستهایش را دارد و به راحتی میتواند به شستن خود بپردازد ودر مواقعی که سالمند قادر به حرکت دست هایش نباشد پرستار و یا خانواده سالمند باید در استحمام سالمند همکاری لازم را با فرد سالمند داشته باشند البته در پرستاری از سالمند باید این نکته را باید مد نظر داشت که پوست سالمندان نرم و آسیب پذیر است به همین دلیل باید از وسایل نرم در استحمام سالمند استفاده شود. در مواقعی که سالمند امکان نشستن برایش مقدور نباشد میتوان از تشک های مخصوص حمام و یا از افراد دیگر برای کمک به استحمام و نطافت شخصی سالمند استفاده کرد  گاهی نیز بدلیل بستری بودن فرد سالمند امکان جابجایی به داخل حمام وجود ندارد و بدلیل تحلیل رفتن بدن فرد امکان آسیب دیدن مفاصل وجود دارد در این مواقع حمام در تخت برای سالمند تدارک دیده میشود به این ترتیب که  بوسیله محلول های شستشوی مخصوص بدن سالمندان بواسطه پدهای لطیف مخصوص که هم حالت ضد عفونی کنندگی و هم خوشبو کننده دارند حمام در تخت انجام میشود لازم بذکر است که جهت تهیه محلول های ذکر شده به مراکز کالاهای پزشکی باید مراجعه شود.

 

 رسیدگی به اوقات فراغت سالمند :

یکی از مسائل شایع در سالمندان بی حوصلگی و افسردگی است افسردگی در همه سنین به چشم میخورد این اختلال در دوران سالمندی نیز بسیار شایع است دلیل کسالت سالمندان این است که تغییرات زندگی و دوره سالمندی این افراد را کم‌حوصله می کند با این که کم حوصلگی از عوارض سالمندی اما معنایش این نیست که تا ابد با این حس و حال سرکنند

آن ها میتوانند با تمرکز روی فعالیت مورد علاقه شان برای خود برنامه ریزی کنند برای بهره وری از اوقات فراغت و پرداختن به تفریحات سالم .

این امر توسط مراقبین و مهر یاران  با سابقه و دلسوز چتر فیروزه ای امکان پذیر است.

 

مزیت های استفاده از خدمات پرستاری و مراقبتی سالمند

 • در این مراکز برای ارائه خدمات با کیفیت آموزش های تخصصی به مراقبین  و پرستاران داده می شود.
 • مراقبین با سازگاری سریع و رفتار حرفه ای به اعضای خانواده کمک می کنند تا فضای منزل امن تر و راحت تر و خدمات در دسترس تر باشند.
 • موجب کاهش تعداد دفعات مراجعه به بیمارستان می شود
 • افزایش سطح سلامتی و نشاط در سالمند به دلیل حضور در محیط خانه و خانواده
 • کمک به کاهش استرس ناشی از دوران سالمندی و افزایش سن
 • کمک به انجام فعالیت های روزانه زندگی
 • سهولت در دید و بازدید و ملاقات اطرافیان در منزل نسبت به اقامت در آسایشگاه سالمندان و بیمارستان

 

تعرفه هزینه پرستاری و مراقبت از سالمند

میزان هزینه‌های پرستار سالمند در منزل وابسته به میزان توانایی‌ها، بیماری، نوع ناتوانی، ساعات کاری و تعداد روزهای هفته خواهد بود. این موارد وابسته به این هستند که خانواده‌ی سالمند چه انتظاراتی از پرستار سالمند دارند. با توجه به وظایفی را برعهده‌ی پرستار می‌‌گذارند، حقوق پرستار سالمند در منزل نیز متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم ترین مسائل در تعیین هزینه پرستار، تعیین سطح سلامتی سالمند است.
برای تعیین هزینه پرسش‌های زیر را باید درباره وضعیت سالمند از خود بپرسید :

 1. آیا سالمند از لحاظ بدنی و فیزیکی در وضعیت قابل قبولی است؟
 2. آیا فرد سالمند بیمار است و این که بیماری او از چه نوعی است؟
 3. آیا بیماری فرد سالمند مزمن است؟
 4. بیماری باعث از کار افتادن همه یا بخشی از بدن وی شده است یا خیر؟
 5. آیا سالمند قادر به انجام کارهای اولیه مانند غذا خوردن و رفتن به توالت می‌باشد یا خیر؟

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید