اعزام پرستار سالمند در کرج و تهران

02632261203 تلفن تماس
پرستار سالمند در منزل

مراقبت از سالمندان در منزل توسط مراقبین مرکز پرستاری بالینی چترفیروزه ای بصورت روزانه شبانه روزی و شبانه ویا بصورت مقطعی انجام میپذیرد

مهرآوران
مهرآوران

همانطور که میدانید سالمندی یکی از دوران زندگی همه خانم ها و آقایان است که در این دوران افراد دچار سالخوردگی میشوند و توانایی های جسمانی آنها کاهش میابد و شاید دیگر نتوانند کار های ساده و معمولی و شخصی خود را هم انجام دهند.

حالا در همین بین و با این مشکلات اقتصادی و مشغله های کاری ، خانواده های سالمندان نیز بیشتر ساعات روز را درگیر کار و درآمدزایی هستند و ممکن است وقت کافی برای پرستاری و نگهداری والدین سالمند خود نداشته باشند.

در این شرایط است که مجموعه چتر فیروزه ای با ارائه خدمات پرستاری در منزل ، مخصوصا پرستار سالمند در منزل ، این نیاز شما را به بهترین شکل حل میکند تا خیالتان از هر نظر راحت باشد.

 

پرستار سالمند

همانطور که در ابتدا گفته شد ، امروزه تقریبا تمامی افراد خانواده مشغول به کار هستند و کسی وقت اضافی برای هیچ کاری را ندارد.

در این شرایط پرستاری از سالمندان هم یکی از وظایفی است که بر دوش فرزندان قرار دارد و باید به بهترین شکل انجام شود.

به نظر شما فرزندان افراد سالمند در این اوضاع باید چه کنند؟

طبیعتا فرزندان میدانند که پرستاری و نگهداری و از والدین باید به بهترین شکل و در امنیت و آسایش انجام شود اما تقریبا 50% افراد رضایت نمیدهند که والدین خود را به خانه سالمندان بسپارند.

علاوه بر رضایت ، ممکن است فاصله زیاد بین منزل تا خانه سالمندان ، ترافیک و شلوغی ، آلودگی هوا و همچنین آلودگی محیط خانه سالمندان همه این ها باعث عدم رضایت فرزندان میشوند.

از طرفی هم حتما میدانید که هر کسی برای پرستاری و درمان اگر در خانه خودش باشد احساس راحتی و امنیت و آرامش بیشتری دارد و این شرایط ، درمان و پرستاری را راحتتر و سریعتر میکند.

حالا اگر سالمندی دارید میتوانید از پرستار برای سالمند استفاده کنید و اگر سالمند یا فردی یمار هم دارید میتوانید از پرستار بیمار در منزل مجموعه ما استفاده کنید که این خدمات توسط بهترین پرستاران ارائه میشوند.

 

پرستار سالمند در منزل

خدمات سالمند در منزل

پرستار سالمند به طور کلی به شخصی گفته میشود که وظایف پرستاری و مراقبت و انجام امور شخصی سالمند در منزل را دارد که این پرستاران از نظر تخصص و تحصیلات به چند دسته تقسیم میشوند که عبارتند از : مراقب و نگهدار ، بهیار ، پرستار.

مثلا اگر پدر و مادر عزیز شما از نظر جسمانی سلامت هستند و فقط برای انجام کار های شخصی نیاز به کمک و همراهی دارند ، متوانید از مراقب سالمند در منزل استفاده کنید اما اگر سالمند مورد نظر مشکلات فیزیکی و حرکتی دارد ، در این شرایط بهتر است ابتدا از خدمات ویزیت پزشک در منزل استفاده کنید تا بیماری و شرایط درمان و پرستاری وی مشخص شود و در ادامه از پرستار متخصص سالمند در منزل استفاده کنید تا امور درمانی و نگهداری سالمند را به بهترین شکل انجام دهد.

لازم به ذکر است که پرستاران مجموعه ما در مقاطع شبانه روزی ، روزانه و همچنین ساعتی و یا روز های تعطیل آماده ارائه خدمات در منزل هستند.

 

خدمات پرستاری از سالمند در منزل

پرستار سالمند یا اصطلاحا elderly nurse ، فردی است که دارای تحصیلات و دانش و مهارت کافی در زمینه پرستاری از سالمند در منزل میباشد و به تمامی بیماری ها و مشکلاتی که سالمندان دچار آن هستند یا امکان دچار شدن به آنها وجود دارد مسلط است و میداند که در شرایط حساس باید چه کاری را انجام دهد.

امروزه خدمات پرستاری از سالمند در منزل به شکل فزاینده ای گسترش یافته است و هر روز به تنوع خدمات و کیفیت آنها افزوده می شود.

اگر به دنبال این خدمات هستید ، مجموعه چتر فیروزه ای میتواند شما را در این امر مهم همراهی کند زیرا مجموعه ما یک مرکز پرستاری و درمانی در منزل در تمام نقاط کرج است که دارای بهترین و مجرب ترین پزشکان و پرستاران در این زمینه است  که میتوانید سالمندانتان را با خیال راحت به پرستاران ما بسپارید.

در مجموعه ما هر فردی که به عنوان پرستار ، مثلا پرستار سالمند یا پرستار کودک در منزل مشغول به ارائه خدمات باشد کاملا به وظایف خود مسلط است و قادر به انجام تمام کار های پرستاری و درمانی میباشد.

برای استفاده از این خدمات با ما تماس بگیرید.

 

مزایا استنفاده از خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

 • سالمندان معمولا در محیط خانه و در کنار اعضای خانواده ی خود احساس بهتری خواهند داشت
 • صرفه جویی در وقت و هزینه های جانبی مثل رفت و آمد به مراکز پزشکی مختلف و معطل ماندن در صف های طولانی این مراکز
 • کاهش استرس و فشار بر اعضای خانواده و اطمینان از این موضوع که عزیزانشان تحت نظر و مراقبت تیمی متخصص می باشند
 • ارائه ی خدمات پزشکی و بهداشتی به صورت کاملا تخصصی مثل مدیریت تغذیه و برنامه ی زمانی داروها، کنترل دمای بدن، فشار خون، قندخون و…
 • انجام آزمایشات پزشکی لازم، تزریقات و واکسیناسیون در منزل
 • انجام کارهای روزمره مثل استحمام و بردن به دستشویی و….

 

پرستار مرد سالمند

مردان درصد بسیار کمی از جامعه پرستاری را تشکیل می‌دهند.بسیاری از مردان کهنسال با پرستاران مرد رابطه بهتری دارند. علاوه بر این یک پرستار مردبه خاطر قدرت فیزیکی مناسب خود توانایی بیشتر در رسیدگی به امور سالمندان دارد. به طور مثال اگر سالمند توانایی تحرک نداشته باشد یا وزن بالایی داشته باشد، یک پرستار مرد می‌تواند کمک بسیاری به سالمند داشته باشد.

 

پرستار خانم سالمند

اغلب جامعه پرستاری ایران را زنان تشکیل می‌دهند. زنها به خاطر ویژگی‌های ذاتی خود همانند مهربانی ودلسوزی بیشتری که دارند بسیار پرستاران مناسبی هستند. علاوه بر این در انجام امور منزل توانایی بالایی دارند. اگر طعم غذا و نظم و ترتیب منزل بیمار برای شما اهمیت زیادی دارد، می توان روی کمک پرستاران زن حساب ویژه‌ای باز کنید. اغلب زنان کهنسال پرستار زن را ترجیح می‌دهند.

 

پرستار سالمند ارزان

خدمات-سالمند

هیچ فرزندی دلش نمیخواهد که والدین سالمندش را از خودش دور کند حتی اگر به خاطر شرایط اقتصادی مجبور باشد از پرستار سالمند ارزان استفاده کند.

ما با درک شما عزیزانی که به دنبال پرستاران ارزان هستید هم خدماتی داریم با قیمت های کمتر و مناسبتر.

ما در مرکز چتر فیروزه ای استخدام پرستار انجام میدهیم و پرستارانی که تجربه کافی و بالایی ندارند و یا اولین فرصتشان برای ارائه خدمات است را با قیمت های مناسبتری برای شما اعزام میکنیم.

البته لازم به ذکر است که از پرستاران ما مطخمئن باشید زیرا اگر تجربیات اولشان هم باشد ، ما در ابتدای استخدام تمامی آموزش های لازم را به آنها میدهیم تا بهترین خدمات را برای شما عزیزان ارائه کنند.

 

وظایف پرستار سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمند

اولین وظیفه ای که پرستار باید به خوبی آن را انجام دهد، مراقبت از سالمند می باشد مخصوصا سالمندانی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

مدیریت برنامه ی زمانی داروها و پیگیری درمان

یکی دیگر از وظایف مهم پرستاران افراد سالمند پیگیری روند درمان می باشد هم چنین لازم است میزان داروهای مصرفی و ساعت استفاده از آن ها را به یاد داشته باشد و طبق این برنامه ها روند مصرف دارو دنبال شود.

کنترل تغذیه ی سالمند

سالمندان به دلیل شرایط سنی و جسمانی خود بهتر است که از مصرف برخی از غذاها پرهیز کنند پرستار سالمند موظف است که برنامه ی غذایی این شخص را بر طبق شرایط پزشکی فرد تنظیم نماید.

رسیدگی به امور رفاهی سالمند

پرستاران می توانند با اجازه ی خانواده ی سالمند او را به گردش و تفریح برده و در فضای خانه یا خارج از آن سرگرمی های موردعلاقه ی شخص سالمند مثل کتاب خواندن یا رفتن به پارک را انجام دهند.

رسیدگی به امور نظافتی و بهداشتی سالمند

برخی از سالمندان که توانایی انجام امور شخصی خود را ندارند، می توانند از پرستار برای انجام این امور کمک بگیرند از جمله این امور می توان به استحمام، دستشویی و شستشوی لباس و… اشاره کرد.

خدمات روانپزشکی

در دوران سالمندی به دلیل شیوع بیماری های جسمانی ، اختلالات روانی سالمندان پنهان میماند. از این رو مرکز سلامت اول به درخواست خانواده ها مشاورین روانشناس خود را به منزل سالمند اعزام و خدمات لازم را به آنها ارائه می دهد.

گفتار درمانی

کارشناسان گفتار درمانی به سالمندان کمک می کنند توانایی برقراری ارتباط واضح و صحبت کردن خود را به دست بیاورند و یا تقویت کنند.

کاردرمانی

یک متخصص کار درمان به سالمندان دچار ناتوانی های جسمانی، اجتماعی و یا عاطفی کمک می کند تا بتواند فعالت های روزانه خود مانند غذا خوردن، استحمام و لباس پوشیدن و … را انجام دهد.

فیزیوتراپی

بسیاری از سالمندان در انجام فعالیت های روزانه و بهبود عملکرد جسمانی خود پس از یک بیماری یا آسیب دیدگی به کمک نیاز دارند. در این موارد یک فیزیوتراپ مجرب می تواند با خدمات فیزیوتراپی در منزل ، سالمند را در بازیابی توانمندی و تقویت ماهیچه ها کمک کند.

کمک به بهداشت فردی

بسیاری از سالمندان ممکن دچار ناتوانی های شدید و محدودیت های جسمانی باشد. در مواردی که سالمندی شخصی ترین امور خود را نتواند انجام دهد، باید یک مراقب سالمند آموزش دیده با ملایمت و مهربانی و با حفظ عزت نفس سالمند او را در انجام امور کمک کند.

مصاحبت با سالمند

سالمندانی که تنها زندگی می کنند نیاز به مصاحبت و حمایت عاطفی بیشتری دارند. برخی از مراقبین همدم امور منزل را نیز برای سالمند انجام می دهند. مراقبین آموزش دیده فعالیت های متنوعی را برای پر کردن اوقات فراغت سالمند انجام می‌دهند.

خدمات خانه داری

اگر سالمند در منزلی جدا از خانواده زندگی می کند، برای انجام کارهای منزل و نظافت آن می تواند از پرستار خود کمک بگیرد.

انجام امور اداری و مالی سالمند

در صورت درخواست خانواده و با مجوز کتبی از سوی ایشان، پرستار می‌تواند امور اداری و حتی مالی وی را نیز انجام دهد. انجام خرید برای منزل، پرداخت شارژ ساختمان، پرداخت قبوض آب و برق و گاز و نیز سایر امور بانکی از جمله وظایف یک پرستار سالمند می‌تواند باشد.

سایر وظایف پرستاران عبارتند از  :

 • رسیدگی به رژیم غذایی سالمند(آماده سازی خوراک)
 • رسیدگی به امورات خارج از منزل (خرید مایحتاج سالمند)
 • همراهی سالمند در صورت نیاز و طبق خواسته خانواده سالمند تا مراکز درمانی و ...
 • اجرای دستورات پزشکی
 • تزریق انسولین
 • گاواژ و لاواژ
 • مراقبت از زخم
 • مراقبت از سوند
 • تعویض پانسمان
 • سرم تراپی
 • تزریقات وریدی و عضلانی طبق دستور پزشک
 • کنترل درد
 • پیشگیری از عفونت
 • مانیتور فشار خون، قند خون، ضربان قلب، دمای بدن و تعداد تنفس
 • حفظ ارتباط با پزشک سالمند و گزارش تغییرات سلامتی و تغییرات نسخه دارویی سالمند و اجرای آن
 • گردش بردن سالمند
 • خواندن کتاب برای سالمند
 • بازی کردن
 • همراهی کردن با سالمند برای پیاده روی
 • نامه نوشتن و یا پیغام گذاشتن از طرف سالمند

 

مراقبت-از-سالمند

 

پرستار سالمند پوشکی

مراقبت اصولی و با دلسوزی و همچنین رعایت اصول و نکات بهداشتی برای مراقبت از سالمندان پوشکی امری مهم است که باعث جلوگیری از ایجاد زخم بستر و حساسیت ها پوستی میشود.

به همین دلیل مجموعه ما در ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و همچنین سلامت بیماران و سالمندان بسیار برای ما هائز اهمیت است.

مراقبت و نگهداری از سالمند پوشکی تقریبا امری 24 ساعته و شبانه روزی است و با این شرایط اقتصادی هم تقریبا تمامی افراد مجبور به اضافه کاری هستند و میتوان گفت که وقت کافی برای نگهداری از این سالمندان ندارند.

 

پرستار سالمند وابسته به تخت

شاید اصطلاح سالمندان وابسته به تخت به گوشتان خورده باشد و در خانواده خود این مورد را داشته باشید.

سالمندان وابسته به تخت سالمندانی هستند که امکان حرکت حتی برای خروج از تخت خود را ندارند و در واقع هیچ کاری نمیتوانند انجام دهند و فقط باید در تخت خود بمانند.

خدمات پرستاری از سالمندان وابسته به تخت باید توسط یک پرستار با تجربه و کاربلد انجام شود که توانایی انجام کار های سالمندان اعم از حمام کردن و غذا دادن و غیره را به خوبی انجام دهد و همچنین راه و روش های ارتباط با این نوع سالمندان وابسته به تخت را به خوبی بلد باشد.

 

پرستار سالمند ویلچری

مراقبت از سالمند ویلچری care Wheelchair Tips for Seniors زندگی با معلولیت و نشستن روی صندلی چرخدار به این معنی است که سالمند شما مجبور شده است تغییراتی را در سبک زندگی خود ایجاد کند ، اما همچنان می تواند فعال بماند و از زندگی خود لذت ببرد. با توجه به نکات بالا در مورد صندلی چرخدار (ویلچر)، و یک نگرش مثبت ، سالمند شما می تواند به این نتیجه برسد که با معلولیت به جای اینکه انگیزه خود را از دست بدهد و نا امید شود ،می توان پیشرفت کرد!

 

پرستار سالمند آلزایمری

نگهداری از سالمند

در اولین قدم پرستار سالمند آلزایمری باید شرایط و محیط خانه را از نظر امنیت و میزان خطرناک بودن را برای سالمند بررسی کند.اطمینان از درست عمل کردن قفل در ها، روشنایی راه روها، تعداد اینه ها، منظم بودن چیدمان خانه و … نکات مهمی هستند که باید اصلاح شوند.داروها و مواد شیمیایی دور از دسترس سالمند قرار گیرد. مواد آتش زا، تجهیزات برقی و … که سالمند ممکن است با بی دقتی باعث آسیب به خود شود را از دسترس سالمند دور نگه دارید.

 

پرستار سالمند پارکینسون

متخصص و پرستار بیماران پارکینسون بسیار وظایف و مسئولیت‌های سختی دارد. پرستار پارکینسون مرکز دمرانی چتر فیروزه ای یک متخصص است که مهارت‌های اساسی رهبری بالینی، آگاهی پژوهشی، توسعه دانش پرستاری، دادن مشاوره و ارزیابی مراقبت در زمره‌ی وظایف او هستند. این نوع مشاوره و پشتیبانی حرفه‌ای برای افراد پارکینسون بسیار ارزشمند است. پرستارانی که می‌توانند وضعیت پیشرفت بیماری را کنترل کنند و توصیه‌هایی در مورد داروهایی که احتمال بروز عوارض شدید یا عوارض جانبی را دارند، نیز مفید هستند.
 

 

پرستار سالمند در کرج

وظایف پرستار سالمند

همانطور که میدانید ، کشور ما رو به پیری است و شاهد افزایش سالمندان زیادی در کشور هستیم.

به همین دلیل ما در مرکز پرستاری-درمانی چتر فیروزه ای هم پرستاران خود را در زمینه پرستاری از سالمندان در کرج افزایش داده ایم تا بتوانیم تمامی خدمات را برای شما به نحو احسنت ارائه دهیم و آرامش و آسایش و سلامتی را به خانه های شما بیاوریم.

بنابر این پرستار باید توانایی ارائه پکیج کامل پرستاری و نگهداری از سالمند در منزل را داشته باشند و همچنین دانش و تجربه کافی هم جزئی از این توانایی ها محسوب میشود مثلا خدمات مراقبت های ویژه icu و ccu که ارائه میشود باید حتما توسط فردی با تجربه انجام شود زیرا بسیار حساس است و اگر اصول آن رعایت نشود ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

اگر در کرج سالمندی دارید که نیاز به پرستار دارد میتوانید با ما تماس بگیرید و از پرستاران با تجربه و کاربلد ما استفاده کنید.

یکی از دغدغه های تمامی افراد در سالمندی و سنین بالا ، تنها ماندن است که باعث دلتنگی ، آلزایمر و سایر مشکلات بیماری ها میشود.

حالا میتوانید برای جلوگیری از تنهایی و افسردگی این افراد ، از پرستاران دلسوز و مهربان درخواست کنید تا مانند یک همدم در کنار والدین سالخورده شما باشند و از آنها مراقبت کنند.

 

در چه مواقعی باید پرستار استخدام کرد؟

 • بعد از عمل جراحی و آسیب دیدگی سالمندان جهت انجام کاردرمانی و فیزیوتراپی و… در مواردی که خانواده ترجیح می دهند سالمند در منزل باشد.
 • استفاده از خدمات تخصصی پرستاری در منزل
 • نیاز به تجهیزات پزشکی در منزل
 • سالمندان تنها
 • سالمندان دچار آلزایمر
 • در سالمندان دچار محدودیت های حرکتی
 • برای استراحت اعضای خانواده و تجدید قوا در امر مراقبت
 • کاهش هزینه ها
 • صرفه جویی در وقت

 

برای استخدام پرستار سالمند باید به چه نکاتی توجه داشت؟

پرستاران و بهیاران و همچنین پزشکان ، فرشتگانی هستند که در اوج رنج و بیماری و شرایط سخت مشغول ارائه خدمات برای درمان و آسایش افراد مختلف در منزل یا بیمارستان هستند که شغل و تخصص آنها دارای اهمیت بسیار زیادی است.

اما برای استخدام پرستار در منزل باید به موارد زیر توجه کنید :

 1. آیا پرستار دوره‌های لازم را گذرانده است؟
 2. پرستار تا چه مقدار نسبت به وظایف و اهمیت حرفه‌ی خود آگاهی دارد؟
 3. آیا مراکزی که پرستار را ارسال نموده‌اند قابل اعتماد هستند؟
 4. آیا مرکز ارائه خدمات پرستاری، دسترسی 24 ساعته به پشتیبان پرستار را برای شما فراهم می‌کند؟
 5. آیا پرستار اعزامی رفتار اجتماعی و قابل قبولی دارد؟

 

هزینه و قیمت پرستار سالمند

پرستاری-از-سالمند

نرخ و تعرفه هزینه و قیمت پرستاران در منزل توسط نظام پرستاری و وزارت بهداشت مشخص میشود اما این قیمت ها نسبت به شرایط فرد و درخواست ها متفاوت است.

هزینه های پرستاری از سالمند در منزل متغیر بوده و به عواملی مانند میزان تخصص و تجربه و ساعت کاری، شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، محل زندگی شما، نیازهای بیمار، مراقبت های ویژه ای که باید انجام شوند، استفاده از وسایل و اقلام خاص و…. بستگی دارد.

حال و احوال و شرایط سالمند ، توانایی های جسمانی ، خدمات درخواستی و سایر نکات از مواردی هستند که علاوه بر خدمات شبانه روزی ، شبانه ، روزانه و یا ساعتی و پاره وقت روی این قیمت ها تاثیر میگذارند.

همچنین خدماتی که پرستار باید به سالمند مورد نظر ارائه دهد مانند آشپزی ، انجام امور شخصی و دیگر موارد هم روی قیمت تاثیر میگذارند.

برای تعیین هزینه پرسش‌های زیر را باید درباره وضعیت سالمند از خود بپرسید :

 1. آیا سالمند از لحاظ بدنی و فیزیکی در وضعیت قابل قبولی است؟
 2. آیا فرد سالمند بیمار است و این که بیماری او از چه نوعی است؟
 3. آیا بیماری فرد سالمند مزمن است؟
 4. بیماری باعث از کار افتادن همه یا بخشی از بدن وی شده است یا خیر؟
 5. آیا سالمند قادر به انجام کارهای اولیه مانند غذا خوردن و رفتن به توالت می‌باشد یا خیر؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با شماره تلفن های ما تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

1 . چگونه اقدام به استخدام یک پرستار حرفه ای کنیم؟

معیار ها و انتظارات خود را اقبل مشخص کنید.

از طریق مراکزپرستاری در منز معتبر اقدام به استخدام پرستار کنید.

قبل از استخدام پرستار با او مصاحبه تلفنی و حضوری داشته باشید.

از حسن انجام کار و عدم سوء سابقه و اعتیاد پرستار اطمینان حاصل کنید.

در صورت تایید اولیه پرستار، جلسه آزمایشی برای ارزیابی عملکرد پرستار داشه باشید.

با مرکز پرستاری قرارداد منعقد کنید.

2 . مراکز معتبر استخدام پرستار کدامند؟

مراکزی که دارای سابقه طولانی در زمینه ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند.

مراکزی به صورت شبانه روزی اماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما هستند.

مراکزی که در زمان مدت قرارداد از شما پشتیبانی می کنند.

مراکزی که پرستاران سالمند خود را با توجه به مهارت و عدم سوء سابقه انتخاب می کنند.

مراکزی که از سوی اطرافیان و دوستان قابل اعتماد شما معرفی می شوند.

لازم بذکراست: کلیه مطالب و موضوعات ذکرشده دراین سایت جنبه اطلاع رسانی داشته و هنگام تماس ارتباط شما عزیزان به اپراتور وصل شده و بر اساس شرایط اعلام شده از طرف مخاطب موضوع شما به واحد مربوطه ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد و از طریق نفرات و گروه مربوطه پیگیری صورت خواهد گرفت خداراشاکرهستیم به پاس این موهبت الهی وبا تلاش وهمکاری کادر اداری و گروه های خدماتی ذیصلاح پس ازسالها تلاش و تجربه و سابقه ای درخشان توانسته ایم اعتمادی محکم در راستای خدمات رسانی در سطح استان بر پایه صداقت وتعهد کاری و مسولیت پذیری بیافرینیم.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید