پرستاری از افراد پیر ولی سالم

۰۲۶۳۴۴۸۶۵۵۵ تلفن داخلی مرکز
پرستاری از افراد پیر ولی سالم

در بین افراد پیر و سالمند که مشکلات و بیماری هایی دارند ، افراد پیر و سالمندی هم هستند که تقریبا سالم هستند اما نیاز به پرستار دارند.در این شرایط بهتر است از پرستار افراد پیر و سالمند ولی سالم استفاده کنید

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

همانطور که میدانید کشور ما رو به پیری و کهنسالی افراد است و با افزایش و بالا رفتن سن ، تغییراتی در در خانم ها و آقایان ایجاد میشود که باعث میشود دیگر مثل دوران جوانی نتوانند تمامی کار ها حتی کار های روزمره را انجام دهند.

در این بین افراد سالمند و پیری هستند که میتوانند برخلاف دیگران کار های خود را انجام دهند اما اگر باز هم به پرستار نیاز داشته باشند میتوانید از پرستار سالمند یا افراد پیر ولی سالم استفاده کنید که این خدمات هم جزو خدمات پرستاری در منزل مجموعه چتر فیروزه ای است.

 

خدمات پرستاری از افراد پیر ولی سالم

بالا رفتن سن باعث فاکتور بسیاری از بیماری های مزمن در دوران سالمندی است اما باید به این نکته توجه کرد که تمامی سالمندان دارای بیماری نیستند.

افراد سالمند و پیری وجود دارند که که دارای مشکلات و بیماری هایی هستند که برای انجام بسیاری از کار ها حتی امور شخصی به پرستار نیاز دارند که برای این افراد باید از خدمات پرستار سالمند استفاده کرد.

اما در این بین افرادی سالمند و پیر دیگری هم وجود دارند که سالم هستند و میتوانند برخی از کار ها را انجام دهند اما اگر در برخی شرایط نیاز به پرستار داشته باشند میتوانید از خدمات پرستاری از افراد سالمند و پیر ولی سالم در منزل برایشان استفاده کنید تا احساس راحتی و آرامش کاملی داشته باشند.

 

پرستار افراد پیر و سالمند ولی سالم

پرستار افراد پیر ولی سالم

تنهایی برای هر فردی در هر سنی مخصوصا دوران پیری باعث افسردگی و کاهش قدرت جسمانی و سایر مشکلات و بیماری ها میشود حتی اگر این افراد سالم باشند و کار های روزمره خود را انجام دهند.

افراد پیر و سالمندان سالم که تنها زندگی میکنند ، پرستار سالمند و پیر ولی سالم میتواند یک همدم و همزبان مهربان و دلسوز برای فرد باشد.

این پرستاران میتوانند تمامی امور روزانه و دیگر کار ها را انجام دهند و همچنین مثل یک دوست و رفیق در کنار فرد سالمند باشند تا احساس دلتنگی و تنهایی نداشته باشد و دوران سالمندی را به خوبی بگذراند.

بجز سالمندانی که تنها هستند ، سالمندانی هم هستند که دارای فرزندانی هستند اما فرزندانشان انقدر دریر زندگی شخصی و مشکلات خود هستند که وقت کافی برای پرستاری از سالمندان را ندارند.

این سالمندان هم شاید ساعاتی از شبانه روز را تنها نباشند اما بیشتر طول روز را تنها هستند و بهتر است پرستاری دلسوز در کنارشان باشد تا با برنامه ریزی مناسب بتواند اوقات فراغت فرد را به خوبی پر کنند که برای این کار میتوانید از پرستار خصوصی در منزل هم استفاده کنید.

 

برخی فعالیت هایی که پرستار باید در این زمینه انجام دهد عبارت است از :

آموزش بازی های مختلف به سالمند

پرستار و مراقب سالمند سالم میتواند با آموزش و بازی کردن بازی های فکری و یا فیزیکی سبک با شخص مورد نظر میتواند فرد را مجبور به فعالیت مغزی یا فعالیت جسمانی کند یا حتی میتواند با بازی های رایانه ای هم فرد را سرگرم کند.

مطالعه کتاب

مطالعه کتاب ها و رمان های مختلف هم میتواند امری سرگرم کننده برای افراد سالمند باشد تا بتوانند راحت تر اوقات خود را بگذرانند.

پیاده روی

در صورتی که سالمندان و افراد پیر تمایل برای خروج از خانه و پیاده روی داشته باشند ، خروج از منزل ، خرید کردن و یا گردش میتواند امری جذاب برای آنها باشد که هم افسردگی و هم خشک شدن و بی تحرکی بدن را کاهش دهد.

پیاده روی با سالمند

تماشای فیلم

برای این کار دو راه است ، یا پرستار میتواند همراه با فرد به سینما برود یا اینکه با هم به تماشای فیلم در منزل بپردازند چون این کار به تقویت حافظه کوتاه و بلند مدت هم کمک میکند.

باغبانی کردن

باغبانی  از فعالیت های تفریحی بیشتر سالمندان است که از این کار بسیار لذت میبرند.کاشتن گل و گیاه ، آبیاری و یا تغییر گلدان و جای گل از کار های سرگرم کننده برای سالمندان است.

مشارکت در برنامه های موسیقی

شرکت در کنسرت و یا حضور در جشنواره های موسیقی محلی و شنیدن صدای خوانندگانی که سالمند به آن ها علاقه دارد از جمله موثرترین راه های کاهش استرس و افزایش تمایل به مشارکت اجتماعی در سالمندان است.

میزان حقوق پرستار سالمند را در مطلب مورد نظر مطالعه کنید.


 • پرستار افراد پیر ولی سالم کیست؟

  در بین افراد پیر و سالمند که مشکلات و بیماری هایی دارند ، افراد پیر و سالمندی هم هستند که تقریبا سالم هستند اما نیاز به پرستار دارند.در این شرایط بهتر است از پرستار افراد پیر و سالمند ولی سالم استفاده کنید.

 • وظایف این نوع پرستاران چیست؟

  • آموزش بازی های مختلف به سالمند
  • مطالعه کتاب
  • پیاده روی
  • تماشای فیلم
  • باغبانی کردن
  • مشارکت در برنامه های موسیقی

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید