ارائه تمامی خدمات درمان و مراقبت بیماران کرونایی در منزل و بیمارستان

ارائه تمامی خدمات درمان و مراقبت بیماران کرونایی در منزل و بیمارستان

امروزه شاهد بیماری بسیار خطرناکی در جهان هستیم که درحال افزایش است و بسیاری از افراد مختلف را درگیر و حتی به مرگ مبتلا میکند.این بیماری را به اسم کوید 19 یا کرونا ویروس میشناسند که در جهان پخش شده است و علائمی مانند تب درجه پایین ، سرفه کردن ، ضعف ، بی قراری یا گلو درد بدون علائم هشداردهنده مانند تنگی نفس یا مشکل در تنفس ، افزایش مشکل تنفسی مانند خلط یا خون ریزی علائم دستگاه گوارش مانند حالت تهوع، استفراغ و اسهال و بدون تغییر در وضعیت روحی، مانند سردرگمی یا بی حالی را دارد.

با این حال مجموعه چتر فیروزه ای که یکی از مراکز خدمات پرستاری در کرج است تصمیم گرفته است خدمات اعزام پرستار کرونا را به منزل یا بیمارستان ارائه دهد که این خدمات توسط پرستاران متخصص در این زمینه و همچنین تجهیزات پیشرفته انجام میشود.

 

اعزام پرستار کرونا برای مراقبت از بیمار کرونایی

از زمانی که این ویروس عجیب وارد جهان شد افراد زیادی دچار ابتلا به این ویروس شدند.برخی افراد که بنیه ای قوی دارند جان سالم از این بیماری به در میبرند یعنی درمان میشوند و زنده میمانند اما افرادی که دارای بیماری های تنفسی هستند و بنیه ای قوی ندارند و مسن هستند احتمال مرگشان بیشتر از افراد دیگر است اما باز هم امید همه به خداست.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که بهترین و سریع ترین راه برای درمان ویروس کرونا این است که افراد در منزل و تحت مراقبت بمانند از این رو ما تصمیم گرفته ایم علاوه بر خدمات پرستار سالمند و خدمات پرستار کودک در منزل ، خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار کرونایی را ارائه میدهد.

اگر در منزل یا حتی بیمارستان فردی مشکوک به کرونا یا فردی مبتلا به کرونا دارید حتما سریعا با ما تماس حاصل فرمایید تا مجموعه ما خدمات اعزام پرستار کرونا را با تجهیزات و پرستاران متخصص به شما عزیزان ارائه دهند تا دیگران چیزی نباشید.

فردی که به این ویروس مبتلا میشود باید هم در منزل و هم در بیمارستان یک سری نکات را رعایت کند و همچنین یک سری کار ها را نباید انجام دهد که این نکات را همه افراد و خانواده نمیدانند و نمیتوانند این ویروس را مهار کنند به همین دلیل ما به شما پیشنهاد میکنیم از مراکز درمانی مطمئن خدمات اعزام پرستار بیمار کرونایی به منزل یا بیمارستان را درخواست کنید تا در کمترین زمان درمان شوید.

برای اینکه مطمئن شوید پرستاری که وظیفه مراقبت از بیمار کرونایی را برعهده می‌­گیرد قابل اعتماد است، بهتر است از مجموعه‌­های ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی کمک بگیرید.
در این راستا یکی از مجموعه‌­هایی که بسیار قابل اعتماد و معتبر است مجموعه چتر فیروزه ای می­باشد. مجموعه چتر فیروزه ای درکرج جزء مجموعه‌­هایی است که در بالای رتبه ­بندی مجموعه ‌­های خدمات پرستاری است. شما می­‌توانید بیمار کرونایی خود را به پرستاران متخصص این مجموعه بسپارید تا پرستاری از بیمار کرونایی شما را برعهده بگیرند و در جهت بهبود هرچه سریعتر بیمار فعالیت کنند.
مجموعه ما خدماتی در زمینه پزشک در منزل  ، فیزیوتراپی در منزل و کار درمانی و ماساژ درمانی در منزل را نیز ارائه می دهد.

 

اگر فردی مشکوک به کرونا یا مبتلا به کرونا دارید توصیه های زیر را رعایت کنید

پرستار کرونا

 • برای اقامت فرد  بیمار یک اتاق جداگانه با تهویه مناسب اختصاص  دهید.
 • حرکت بیمار در خانه را محدود کنید و فضای به اشتراک گذاشته را به حداقل برسانید.
 • اطمینان حاصل کنید که فضاهای مشترک به خوبی تهویه شده اند.
 • اعضای خانواده باید در اتاق دیگری بمانند یا در صورت عدم امکان، فاصله 2 متر از فرد بیمار را حفظ کنند.
 • شستشوی دست را بعد از هر نوع تماس با بیماران یا محیط نزدیک آنها انجام دهید.
 • ازبیماربخواهید مرتب دست های خودراشسته یا ضدعفونی نماید .
 • تعداد افراد مراقب کننده ازفردبیمار را محدود کنید.
 • تا زمانی که بیمار به طور کامل بهبود یافته و علائمی نداشته باشد، نباید به ملاقات کنندگان اجازه عیادت داده شود.
 • برای محدود کردن انتشار ترشحات تنفسی، باید تا حد ممکن از ماسک استفاده شود.
 • مراقبین باید هنگام قرار گرفتن در اتاق بیمار، ماسک پزشکی مناسبی داشته باشند که دهان و بینی آنها را بپوشاند.
 • ماسک نباید لمس یا دستکاری شود.
 • اگر ماسک از ترشحات خیس یا کثیف شود، باید بلافاصله با ماسک تمیز و خشک جدید جایگزین شود.
 • از تماس مستقیم با مایعات بدن، به خصوص ترشحات دهان وبینی و مدفوع خودداری کنید.
 • شستشوی دست را قبل و بعد از دور انداختن دستکش و ماسک انجام دهید.
 • از ماسک یا دستکش مجددا استفاده نکنید.
 • برای بیمار از ملحفه کتانی و ظروف مخصوص غذا  بصورت اختصاصی استفاده کنید. این موارد پس از استفاده باید با صابون و آب تمیز وداغ شسته شوند.
 • درصورت داشتن توالت وحمام اختصاصی برای بیمار حداقل یکبار در روز سطوح حمام و توالت را با مواد ضدعفونی کننده مناسب ( یک پیمانه وایتکس + 9 پیمانه آب سرد) تمیز و ضد عفونی کنید و درصورت  استفاده مشترک هربارپس ازاستفاده بیمارازتوالت وحمام  ضدعفونی صورت گیرد .
 • لباس ها، ملحفه ها و حوله های حمام بیمار را تمیز شسته و کاملاً خشک کنید.
 • توصیه شده است فقط کادر بهداشت و درمان برای مراقبت از بیماران از "گان" استفاده کنند و برای مراقبت از بیمار در خانه نیاز به استفاده از گان نیست.

 

دلایل استفاده از خدمات پرستاری از بیمار کرونایی

کرونا جزو بیماری­هایی است که افراد دارای بیماری­‌های زمینه‌ای را بیشتر درگیر می‌­کند. مشکلات قلبی، کلیوی، ضعف در سیستم ایمنی، کم خونی و بیماران تحت شیمی درمانی به علت سرطان از جمله این بیماری­‌های زمینه ‌‌‌ای هستند.

افراید که دچار این ویروس میشوند اگر حال و وضع خوبی نداشته باشند دکتر متخصص بستری در بیمارستان را برای درمان توصیه میکند اما اگر حال بیمار مساعد باشد بستری و قرنطینه در منزل را پیشنهاد میکند زیرا در بعضی مواقع حضور در بیمارستان بسیار خطرناک است.

حالا برای مرکز درمانی چتر فیروزه ای تفاوتی ندارد که بیمار کرونایی در منزل باشد یا در بیمارستان زیرا خدمات پرستار کرونا مجموعه ما هم در بیمارستان و هم در منزل آماده خدمت رسانی است.

اما چتر فیروزه ای برای راحتی افراد و خانواده ها بنا بر دلایل مختلف که دارند آماده خدمت رسانی در زمینه های مختلف در منزل است که از جمله این خدمات در منزل عبارتند از : 

تزریقات در منزل

نوار قلب و اکوی قلب در منزل

آزمایش در منزل

_ سرم تراپی در منزل

 

تست کرونا در منزل

برای اطمینان از ابتلا به کرونا، فرد بیمار و دارای علائم ملزم به انجام تست کرونا می‌­شود. برای حفظ سلامت و امنیت فرد و سایر افراد، بیمار می­تواند از خدمت تست کرونا در منزل استفاده کند. حضور در آزمایشگاه و محل­ه‌ای پر رفت و آمد بسیار پر ریسک می­‌باشد و انجام تست کرونا در منزل از هر نظر ایمن­‌تر است. برای انجام تست کرونا در منزل کافیست با کارشناسان چتر فیروزه ای  تماس بگیرید تا متخصصان ما در اسرع وقت در محل شما حاضر شوند. تست کرونا در منزل روش­های مختلفی دارد که با توجه به شرایط بیمار و زمان مورد انتظار پزشک جهت دریافت جواب آزمایش، روش مناسب انتخاب می­‌شود.

 

برنامه ریزی برای تغذیه سالمندان برای درمان سریعتر ویروس کرونا

پرستار کرونا در منزل

پزشکان ، پرستاران و کارشناسان مجموعه چتر فیروزه ای برای درمان سالمندان از ویروس کرونا برنامه ای ترتیب داده اند که بهتر است رعایت کنید :

 • مصرف 6 تا 8 لیوان آب روزانه برای جلوگیری از کم آبی و مشکلات گوارشی
 • خوردن آب باعث کاهش دمای بدن و جلوگیری از کم آبی می شود
 • مصرف پروتئین و تامین آن از مواد غذایی کم چرب مانند مرغ و ماهی و لبنیات کم چرب
 • کاهش میزان چربی به خصوص انواع روغن جامد و کره
 • مصرف کلسیم و ویتامین دی
 • با افزایش سن جذب کلسیم کاهش پیدا می کند که باعث بروز بیماری ها و ضعف در بخش های سخت بدن مانند استخوان ها می شود. ورزش در نور آفتاب و استفاده از منابع کلسیم دار  در یک برنامه ریزی غذائی مناسب نیاز بدن سالمندان را تامین می کند.
 • مصرف مکمل های آهن، منیزیم و روی
 • برای جلوگیری از کم خونی ، کاهش حس چشائی و سوء هاضمه باید مقدار مناسبی از سبزیجات برگ تیره،آجیل و خشکبارمانند سویا و ذرت و همچنین حبوبات و گندم و مقدارمناسبی از جگر و گوشت در برنامه غذایی سالمندان وجود داشته باشد.
 • مصرف مقدار مناسب آنتی اکسیدان ها که به میزان زیاد در سبزیجات و میوه ها وجود دارد
 • مصرف غذاهای پر کالری و نرم در صورتی که فرد دچار چاقی و اضافه وزن در سالمندی نباشد
 • کاهش مصرف مایعات گرم مانند چای قبل از خواب و بعد از خوردن غذا که باعث کاهش جذب آهن در بدن می شود
 • مصرف مواد غذایی که ویتامین E,C دارند. این ویتامین ها در بدن باعث بالارفتن قدرت سیستم ایمنی بدن شده  و مقاومت بدن را در برابر عوامل بیماریزا افزایش می دهد.
 • مصرف مواد غذایی شیرین را کاهش دهید
 • کنسروها و سوسیس و کالباس را از برنامه غذایی خود حذف کنید
 • از ادویه هایی مانند زردچوبه و زعفران درچاشنی مواد غذایی استفاده کنید
 • از جوانه گیاهانی مانند ماش، عدس در برنامه غذایی سالمندان استفاده شود.
 • مصرف مغزهای خوراکی با رعایت میزان مصرف بسیار مفید است.
 • برای تامین ویتامین سی بهتر است در کنار مکمل ها میوه های مانند پرتقال و گوجه بیشتر در استفاده شود.

 

enlightened مطالب پیشنهادی : سوند ادرار در منزل ، سوند معده در منزل و اعزام پرستار به منزل

 

نکاتی برای مراقبت و نگهداری افراد بهبود یافته از کرونا ویروس

پرستار کرونا در بیمارستان

۱. تعداد افراد حاضر در خانه حتی المقدور کم شوند و تماس با فرد بیمار به حداقل برسد. سایر اعضای خانواده در اتاق‌های دیگر و دور از فرد بیمار قرار گیرند.

۲. ممانعت از تماس بیمار با فردی که خودش مستعد ابتلا به بیماری شدید است و در گروه پرخطر قرار دارد. مثلا افراد مسن در خانه یا فردی با بیماری قلبی مزمن، ریه و کلیه، دیابت، تضعیف ایمنی، بیماری های خونی.

۳. انتخاب فردی سالم از خانواده به عنوان مراقب و پرستار بیمار.

۴. رعایت بهداشت دست‌ها توسط پرستار به دنبال هر گونه تماس با فرد بیمار یا اشیاء نزدیک و اطراف او قبل و بعد از غذا.

۵. در صورت امکان سرویس بهداشتی و حمام بیمار جدا شود در غیر اینصورت روزی چند بار سطوح آن‌ها باید ضدعفونی شود.

۶. ملافه و حوله‌های بیمار مرتب تعویض و ضدعفونی شوند.

۷. موازین بهداشت تنفسی باید توسط بیمار و سایرین رعایت شود؛ به صورت پوشاندن دهان و بینی در حین عطسه یا سرفه، با استفاده از ماسک‌های طبی یا پارچه‌ای و دستمال، و در صورتی که هیچکدام عملی نبود با عطسه کردن در آستین (آرنج خم شده) می‌توان از انتشار بیماری پیشگیری کرد. به دنبال عطسه یا سرفه.

۸. توصیه می‌شود بهداشت دست‌های بیمار، مراقب و سایر اعضای خانواده رعایت شده و شستشو با آب و صابون انجام شود.

۹. فرد مراقب باید در صورتی که در اتاق فرد بیمار است از ماسک طبی کاملا اندازه صورت استفاده کند و در مدت استفاده به ماسک دست نزند. اگر ماسک به ترشحات بیمار آلوده شد یا مرطوب شد بطور بهداشتی دور انداخته شود وسپس دست ها شسته شوند.

۱۰. اطمینان حاصل کنید که هوای فضاهای مشترک مثل آشپزخانه و حمام و اتاق فرد بیمار به خوبی تهویه می‌شود.

۱۱. از تماس مستقیم با مایعات بدن به خصوص ترشحات تنفسی و دهانی و مدفوع بیمار اجتناب بورزید. برای مراقبت تنفسی از ماسک و تماس با ادرار و مدفوع از دستکش های یک بار مصرف استفاده کرده و دست ها پس ازآن شسته شوند.

۱۲. دستکش‌ها، پارچه‌ها، ماسک‌ها و سایر زباله‌های تولید شده توسط بیمار یا فرد مراقب او باید پیش از دور ریختن بسته بندی شود.

۱۳. اطمینان حاصل کنید که هوای فضاهای مشترک مثل آشپزخانه و حمام و اتاق فرد بیمار به خوبی تهویه می‌شود.

۱۴. از هرگونه تماس با فرد بیمار یا لوازمی که بیمار با آن‌ها تماس داشته و آلوده شده است خودداری شود. مثل استفاده مشترک از ظروف، نوشیدنی‌ها، حوله، لباس و ملحفه تخت. ظروف باید با آب و ماده شوینده شسته شوند.

۱۵. سطوحی که بیمار دائم با آنها در تماس است مثل تخت، پاتختی و سایر مبلمان باید با پاک کننده های معمولی یا محلول سفید کننده خانگی مانند آب ژاول (ترکیب یک قسمت ماده سفید کننده به همراه 9 قسمت آب) بسیار رقیق به طور روزانه تمیز شوند.

۱۶. سطوح حمام و دستشویی باید روزانه با محلول های پاک کننده خانگی تمیز شوند.

۱۷. لباس‌ها، ملحفه‌ها، حوله‌های دست و حمام فرد بیمار باید با آب و صابون یا شوینده‌های مناسب شسته شده و به دقت خشک شوند. ملحفه آلوده در کیسه‌های در بسته قرار گیرد. پارچه های‌کثیف تکان داده نشوند و از تماس مستقیم پوست و لباس ها با وسایل آلوده فرد بیمار جلوگیری شود.

۱۸. استفاده از دستکش های یکبار مصرف و پوشش حفاظتی مثل پیش بند در صورت تماس با سطوح، لباس یا ملحفه آلوده به ترشحات بدن الزامی است. بهداشت و شستشوی دست باید پس از دور انداختن دستکش انجام شود.

۱۹. کلیه اعضای خانواده باید تحت نظر و مراقبت قرار گیرند تا در صورت هرگونه پیدایش علائم بیماری به سرعت کشف و تحت درمان قرار گیرند.

۲۰. رژیم غذایی پر ویتامین و پروتئین به همراه مایعات گرم و سبزیجات و حبوبات پخته می‌تواند به بهبودی سریعتر بیمار کمک کند.

۲۱. در خوراندن غذای بیمار به هیچ وجه مداخله نکنید.

۲۲. داروهای بیمار را به موقف و سر وقت به او بخورانید.

۲۳. استفاده از دمنوش‌های خانگی منعی ندارد.

۲۴. استفاده از داروهای خانواده‌های تب بر و یا مسکن، محلول شستشوی بینی منعی ندارد.

۲۵. تعدادملاقات کنندگان بیمار بایدمحدود شود و ترجیحا ورود ملاقات کننده به اتاق ایزوله ممنوع باشد.

۲۶. پرستاری از بیمار بهبود یافته باید تا دو هفته ادامه پیدا کند و بعد از مشاوره با پزشک معالج فرد بهبود یافته می‌تواند به جمع خانواده برگردد.

۲۷. یادتان باشد پس از بهبود نهایی باید اتاق بیمار و همچنین تمامی خانه ضدعفونی و گندزدایی شود.

 

خدماتی که چتر فیروزه ای برای بیماران کرونایی ارائه میدهد

 • اجاره دستگاه های کمک تنفسی  اعم از اکسیژن ساز  و کپسول های اکسیژن و ونتیلاتور برای بیماران تنفسی ، کرونایی ، ریوی ، آسمی و ...
 • اجاره و فروش پالس اکسیمتر  برای سنجش سطح اکسیژن و سنجش ضربان قلب بیمار کرونایی ، قلبی ، ریوی و آسمی
 • اجاره کلیه دستگاهها و تجهیزات پزشکی اعم از ساکشن ، مانیتور ، اکسیژن ساز  ، کپسول اکسیژن ، وبلچیر ، صندلی حمام سالمند ، تخت ، تشک مواج ، اکسیمتر و ...