تغذیه بیماران کرونایی در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
تغذیه بیماران کرونایی در منزل

اولین و مهمترین عارضه ویروس کرونا، ضعیف شدن سیستم ایمنی فرد است که رژیم غذایی مناسب و سرشار از فیبر و ویتامین می‌تواند موجب تقویت سیستم ایمنی فرد بیمار شود.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

با توجه به این که چند سالی از آمدن ویروس کرونا و جهش‌ها و اوج گرفتن‌های آن در جهان می‌گذرد و تحقیقاتی که برای درمان بیماری کرونا انجام گرفته است، می‌دانیم که رژیم غذایی مناسب می‌تواند تاثیر زیادی بر بهبود علائم این بیماری و کوتاه شدن دوره درمان افراد مبتلا بگذارد. تغذیه بیماران کرونایی در منزل باید در جهتی باشد که سیستم ایمنی بدن فرد مبتلا را بالا ببرد. استخدام پرستار جهت نگهداری بیمار کرونایی می‌تواند خیال شما و بیمار را از این بابت راحت کند. 

تغذیه بیماران کرونایی در منزل باید چگونه باشد؟

اولین و مهمترین عارضه ویروس کرونا، ضعیف شدن سیستم ایمنی فرد است که رژیم غذایی مناسب و سرشار از فیبر و ویتامین می‌تواند موجب تقویت سیستم ایمنی فرد بیمار شود. بیمار کرونا ممکن است کاملا اشتهای خود را از دست بدهد و میلی به خوردن وعده‌های غذایی نداشته باشد، به همین دلیل بهتر است تا بهبود علائم بیماری، به خوردن غذاهای آبکی مانند انواع میوه، سوپ، آب گوشت، آب میوه و چای کمرنگ روی بیاورند. 

رژیم غذای مناسب برای بیماران کرونا شامل چه مواردی می‌شود؟

 • میوه‌های تازه
 • سبزیجات تازه
 • مغز آجیل
 • آبلیمو عسل
 • مصرف زیاد آب
 • چای کمرنگ
 • مصرف حبوبات و غلات
 • استفاده از ویتامین‌های مختلف

تغذیه بیماران کرونایی

فرد مبتلا به کرونا از مصرف چه غذاهایی باید پرهیز کند؟

 • مصرف زیاد نمک و شکر و کافئین
 • عدم استفاده از غذاهای فرآوری شده 
 • عدم خوردن فست فودها
 • جایگزین کردن گوشت سفید به جای گوشت قرمز

چرا تغذیه سالم در بیماران کرونا اهمیت دارد؟

ویروس کرونا موجب کاهش اشتهای فرد مبتلا می‌شود و سیستم ایمنی فرد را بسیار ضعیف می‌کند. سیستم ایمنی ضعیف موجب ناراحتی‌های مختلف از جمله خستگی، کوفتگی و مشکلات تنفسی می‌شود. زمانی که سیستم ایمنی فرد پایین باشد، امکان ابتلا به بیماری‌های مختلفی هم وجود دارد. بنابراین در زمان ابتلا به بیماری کرونا، باید غذاهایی مصرف شود که بدن فرد را تقویت و سیستم ایمنی او را بالا ببرد. با بالا رفتن سیستم ایمنی علائم اذیت کننده کم می‌شود و روند بهبودی فرد تسریع می‌یابد. 

پرستار بیمار کرونا

پرستار بیمار کرونا در منزل فردی است که به همه امور بیمار کرونا اعم از مراقبت، تغذیه و استحمام او رسیدگی می‌کند و در جهت بهبود علائم بیماری او تلاش می‌کند و مراقب انتقال بیماری به خود و سایر اعضای خانه باشد. 

به نقل از ویکی پدیا بسته به نوع کروناویروس، روش‌های انتقال آن متفاوت است. در برخی از موارد روش‌های انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوانزا از طریق سرفه و عطسه است. با این حال احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود بوده و موارد انتقال انسان به انسان در مواردی رخ داده‌است که افراد به مدت طولانی در فضای بسته در کنار فرد بیمار بوده‌اند مانند افرادی که در بیمارستان‌ها با بیماران در ارتباط هستند.

بنابراین می‌دانیم که احتمال انتقال ویروس کووید19 در فضای بسته خانه بسیار زیاد است و مراقبت زیادی باید صورت گیرد.

وظایف پرستار بیمار کرونا 

 1. پرستار باید علائم بیمار کرونا مانند تب را چک کند و در صورت تشدید علائم، بیمار را به بیمارستان منتقل کند. 
 2. علایم حیاتی بیمار کرونا مانند سطح اکسیژن و قند خون او باید مرتب توسط پرستار بررسی شود. 
 3. پرستار باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراقب باشد بیماری کرونا به سایر افراد خانه سرایت نکند. 
 4. پرستار باید داروهای تجویز شده برای بیمار را سر ساعت به او بدهد. 
 5. پرستار بیمار کرونا باید در صورت لزوم تزریقات بیمار را انجام دهد. 
 6. پرستار باید برای بیمار غذاهای سالم و تازه و آب میوه‌های تازه تهیه کند.
 7. ماسک‌ها و دستمال‌های آلوده به ویروس را در کیسه‌ای ریخته و دور بریزد. 
 8. فضای داخل خانه را با باز کردن در و پنجره‌ها پاکسازی کند.
 9. سطوح و وسایل خانه را ضد عفونی کند. 

تغذیه بیمار کرونایی در منزل

پرستار بیمار کرونایی در منزل کرج

از آن جایی که بیماری کرونا یک بیماری به شدت مسری است و فرد بیمار به دلیل ضعف و درد و تب نمی‌توان از خود مراقبت کند، استخدام پرستار بیمار کرونایی به فرد بیمار و خانواده او کمک زیادی می‌کند. برای استخدام پرستار بیمار کرونایی در منزل کرج باید مراکز پرستاری معتبری را بیابید که پرستارانی با تجربه و مورد اطمینان برای شما اعزام کنند. برای این کار آژانس پرستاری چتر فیروزه‌ای را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم که با چندین سال سابقه درخشان و با نیروهای کارآزموده و با تجربه توانسته است محبوبیت زیادی نزد مشتریان کسب کند. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید