استخدام پرستار

۰۲۶۳۴۴۸۶۵۵۵ ساعت اداری
استخدام پرستار

استخدام پرستار سالمند

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

مرکز چتر فیروزه ای حفظ سلامت روحی و روانی و همچنین جسمانی افراد مختلف به میزان تخصص و انگیزه پرستاران و مراقبین بستگی دارد به همین دلیل تصمیم دارد که افراد متخصص و علاقه مند به زمینه پرستاری و مراقبت در زیر شاخه های مختلف مثل پرستار سالمند و همچنین پرستار کودک را در مجموعه خود استخدام کند تا هم ایجاد اشتغال کرده باشد و هم بیماران بیشتری را تحت مراقبت توسط متخصص ترین پرستاران قرار دهد.

مراقب سالمند، مراقبت کودک، مراقب بیمار، پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار ، و سایر رشته های مرتبط می توانند از طریق تماس با شماره تلفن 02632261203  با همکاران ما در ارتباط باشند و برای مصاحبه و استخدام راهنمایی شوند.

 

استخدام پرستار

همانطور که میدانید امروزه به دلیل شرایط سخت زندگی که ایجاد شده است تمامی افراد هر خانواده ای درگیر کار و مشغله هستند ، و اگر در این بین کسی از افراد بیمار شود یا اینکه سالمند خانواده نیاز به 

مراقبت داشته باشد ، کسی وقت و توان مراقبت و نگهداری از این افراد را ندارد.

یکی از راه ها نگهداری بیمار در بیمارستان و نگهداری سالمند در خانه سالمندان است اما هم اینکه شرایط بیمارستان ها شرایط خوب و تمیزی نیست و هم اینکه سالمند در خانه خودش احساس راحتی بیشتر و کاملی دارد.

پس بهترین راه و گزینه را میتوان استخدام پرستار در منزل یا بیمارستان را معرفی کرد که میتوانید این کار را به مراکز معتبر بسپارید که توسط پرستاران با تجربه انجام میشود.

پرستار کودک ، پرستار بیمار و پرستار سالمند فردی است که با کودک و بیماران و سالمندان مختلفی سر و کار دارد و تلاش میکند تا سلامت جسمی و روحی و ذهنی و افراد را حفظ کند و در صورت بیمار شدن آنها درمان را انجام دهد.

پرستار ابتدا باید در رشته پرستاری تحصیل کرده و دوره های عمومی پرستاری را بگذراند.

پرستار باید برای تبدیل شدن به یک پرستار رسمی، آزمون آن را با قبولی پشت سر بگذارد. 

پرستار باید برای درک بهتر مسئولیت ها، تجربه حضوری را به دست بیاورد و به صورت عملی، مراقبت از سالمندان را تمرین کند.

برای استخدام شدن در مراکز معتبر و شروع به کار هم باید دوره های مورد نظر را بگذرانید و آزمون دهید و بعد از قبولی میتوانید شروع به کار کنید و استخدام شوید.

دوره های آموزشی کمک های اولیه، توانبخشی، مراقب از بیماری های خاص، مواجهه با اعتیاد و … از جمله دوره های پیشنهادی دیگر برای پرستار هستند.

 

استخدام پرستار در منزل

استخدام پرستار بیمار و سالمند

استخدام پرستار و مراقب در منزل همیشه کار راحتی نیست. بلکه نیازمند تحقیق و بررسی بسیار زیاد و توجه به جنبه های مختلف مراقبتی  از سوی خانواده است.

از جمله تعیین نیازهای خود! قبل از همه کارها و تصمیم به برگزاری جلسه حضوری با مراقب و پرستار انتظارات و توقعات خود را مشخص کنید و لیستی از آنها تهیه کنید.

مراقب و پرستار باید بدانند که دقیقا در خانه شما چه وظایفی دارند و باید چه توقعاتی را برآورده کنند. اگرچه به دلیل ماهیت شغلی مراقبین و پرستاران از انجام بسیاری از وظایف خود آگاه هستتند اما شما به عنوان فردی که آنها را استخدام می کنید باید شرح وظایف صریح و روشنی را در اختیار آنها قرار دهید و انتظار نداشته باشید که انها بتوانند انتظارات شما را حدس بزنند.

یکی دیگر از نکات مهم در زمینه استخدام پرستار تعیین کردن مرجع معرفی مراقب و پرستار است.

هنگامی که می خواهید در مورد روش استخدام و درخواست پرستار بیمار تصمیم گیری کنید، ابتدا نیاز های بیمار را به خوبی بشناسید. درجه استقلال جسمی، روحی، اجتماعی، مالی و … از مواردی است که باید به آنها بپردازید.

از آسان ترین راه ها برای درخواست پرستار سالمند، مشورت و کمک گرفتن از افراد مورد اعتماد است. دوستان، آشنایان، فامیل و همسایگان از جمله کسانی هستند که می توانید از آنها برای یافتن و یا تحقیق در مورد یک پرستار سالمند کمک بگیرید.

استخدام پرستار در منزل نیازمند رعایت فاکتور های مهمی است و بهتر است که از روش های قدیمی مثل معرفی یک پرستار توسط آشنایان که دارای مجوز و مدارک نیست دوری کنید و بجای این کار به مراکز معتبر و مورد اعتماد که دارای پرستارانی آموزش دیده هستند مراجعه کنید و از خدمات آنها استفاده کنید.

پرستار آقا به علت توانایی فیزیکی که دارد برای پرستاری از سالمندان و یا بیماران آقا مناسب می باشد.

پرستاران خانم روحیه دلسوزی بیشتری نسبت به سالمندان و بیماران دارند. همچنین انجام امور مربوط به منزل را نیز بهتر انجام می دهند.

توصیه بعد از استخدام پرستار در منزل هم این است که سالمند ، بیمار و حتی کودک را ناگهانی در منزل تنها نگذارید و قبل از آن سعی کنید تمام قوانین خانه ، شرایط و وظایف و ... را به پرستار بگویید و همچنین سعید کنید باعث ارتباط بیشتر و بهتر بین دو طرف شوید.

 

استخدام پرستار در بیمارستان

استخدام پرستار بیمارستان

استخدام پرستار در منزل و یا استخدام پرستار در بیمارستان برای افرادی که اولین بار اقام برای این کار میکنند بسیار دشوار است اما در مصاحبه کاری همکاران ما بسیاری از بار روحی و روانی که روی دوش پرستار است را کم میکنند و خود پرستار نیز با مرور زمان با این شغل بیشتر آشنا میشود و دیگر استرس و نگرانی ندارد.

ما در مجموعه چتر فیروزه ای پرستاران مختلفی در زمینه های مختلف را استخدام میکنیم زیرا خانواده های مختلفی هستند که نیاز های مختلفی هم دارند مثلا برخی خانواده ها به دنبال پرستار سالمند هستند و همچنین برخی دیگر به دنبال پرستار کودک و یا پرستار بیمار هستند.

پرستار و مراقب مورد نظر باید بداند که افراد مختلف چه نیاز ها و توقعاتی دارند و همچنین باید وظایف را دقیق و درست انجام دهند البته همکاران ما هنگام مصاحبه برای استخدام پرستار برخی وظایف را برای افراد تعیین میکنند تا پرستاران تازه کار سر در گم نمانند.

علاوه بر اینکه بیشتر افراد به دنبال پرستاران در منزل هستند ، برخی خانواده ها و افراد دیگر به علت زیاد بودن مشغله کاری به دنبال پرستارانی هستند که به عنوان همراه بیمار در بیمارستان حضور داشته باشند.

علاوه بر زیاد بودن مشغله های کاری ، نداشتن مهارت کافی برای همراه بودن بیمار در بیمارستان نیز یکی از دلایلی است که خانواده ها را مجبور به استخدام پرستار و مراقب بیمار در بیمارستان میکند به همین دلیل پرستار بیمار در بیمارستان باید تجربه و یا دانش و مهارت های کافی و ضروری را داشته باشد.

وظایف پرستاری که برای حضور و کار در خانه وجود دارد با وظایفی که پرستار بیمارستان دارد متفاوت است و برخی از این تفاوت ها در هنگام مصاحبه برای شما عزیزان ذکر مشود اما برای آشنایی بیشتر با این وظایف بهتر است قبل از استخدام برخی نکات را در خصوص این موارد از منابع معتبر مطالعه فرمایید تا آگاهی و اطلاعات کافی برای شروع کار داشته باشید.

 

استخدام پرستار بیمار در بیمارستان

در بیمارستان پرستاران اجرای دستورات پزشک را بر عهده دارند اما همراه بیمار می تواند به دلیل رابطه ای که با بیمار دارد روند این امر را تسهیل کند و مانع از مقاومت و مخالفت بیمار با دستورات پزشک شود.

اجرای دستوراتی مانند تحرک بیمار، زمان جابجایی بیمار و زمان مصرف داروها بر اساس اصول مراقبتی را می توان با کمک همراه بیمار انجام داد.

یکی دیگر از علل استفاده از خدمات همراه برای بیمار انجام اموری مانند پذیرش و ترخیص بیمار، و تهیه مایحتاج بیمار در صورت نیاز است.

 

استخدام پرستار خصوصی در بیمارستان

استخدام پرستار منزل

اگر شما یا عزیزی از شما در بیمارستان بستری باشد و بنا بر تجویز پزشک معالج به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت قرار باشد که در بیمارستان تحت مراقبت و نگهداری قرار گیرد، نیازمند این می باشد که در کنارش شخصی به پرستاری و مراقبت از او بپردازد و در انجام کارها و اموری که در برنامه ی روزانه اش جای دارد کمک حال وی باشد .

یک پرستار خصوصی در بیمارستان برای انجام درست کارها و مسئولیت هایی که در قبال بیمار دارد باید دارای ویژگی ها و خصوصیاتی باشد تا بتواند در امر پرستاری از بیمار در بیمارستان نقش مهم و قابل خوبی داشته باشد که می توان بر چند نمونه از ویِژگی های شایانی که یک پرستار خصوصی باید داشته باشد اشاره کرد.

 • احساس مسئولیت به بیمار و انجام دقیق کارهای او
 • تمیز و مرتب بودن از لحاظ ظاهری ( باید ظاهری موجه داشته باشد مناسب با فضای بیمارستان )
 • برقراری رابطه عاطفی و مفید با بیمار که در روند بهبودی حال بیمار بسیار موثر است .
 • طاقت پذیری از قوانین بیمارستان ( باید به قوانین بیمارستان احترام بگذارد و تابع این قوانین باشد که باعث اختلال در کار خود و بیمارش نشود )
 • دارا بودن تخصص و تجربه لازم ( پرستار باید گواهی نامه لازم را از مراکز معتبر مرتبط با وزارت بهداشت را داشته باشد) .

 

پرستار بیمارستان

استخدام پرستار

زمانی که یک نفر با بیماری و بیمارستان سر و کار پیدا می کند، نیاز به مراقبت و همدردی زیادی دارد. مخصوصا اگر بیمار شرایط خیلی مساعدی نداشته باشد وجود یک همراه دلسوز بسیار ضروری است. اما گاهی انسان ها به دلیل مشغله ها یا عدم آگاهی و اطلاعات کافی در مورد پرستاری، نمی تواند همراه بیمار خود باشد. در این شرایط افراد تصمیم به استخدام یک پرستار همراه در بیمارستان می گیرند.

پرستار بیمار در بیمارستان افرادی هستند که از تجربه و مهارت های خاصی بهره مند می باشند و این افراد می توانند به جای اعضای خانواده از بیماران در بیمارستان مراقبت کنند.

نگهداری از بیمار در بیمارستان علاوه بر اینکه می‌تواند از نظر زمانی برای بستگان و آشنایان بیمار مشکل‌ساز باشد، نیازمند مهارت و دانش اولیه در خصوص موارد بهداشتی و اصول اولیه نگهداری از بیمار در زمینه‌ی جسمی و روحی و روانی است.

با استفاده از خدمات پرستار خصوصی در بیمارستان برای نگهداری و همراهی بیمار می‌توانید در کاهش دردها و نگرانی‌های بیمار و اطرافیان قدم بردارید.

 

پرستار خانم

پرستار بیمار خانم و مراقبت از سالمندان جهت پویایی و شادابی و توانبخشی آنان اهداف مرکز ارائه خدمات بالینی می‌باشد که مجوز آن وزارت بهداشت است . پرستار بیمار خانم در مرکز در طول سال به صورت شبانه روزی و ایام تعطیلات خدمات خود به گونه مطلوب ارائه می‌دهد تا خلاء پیش آمده جهت شهروندان برطرف گردد.

پرستار بیمار خانم بدیهی است تمام فاز های خدمت رسانی مانند خدمات پرستار کودک، پرستار بیمار خانم سالمند، پرستار بیمار و امور خدماتی دیگر

سایر خدمات پرستار بیمار خانم به هموطنان عزیز ایام تعطیلات و به صورت ۲۴ ساعته ارائه می شود .

یک پرستار بچه خانم یا پرستار نوزاد شبانه می‌تواند بهترین گزینه در این زمینه باشد. افرادی که تحت این عناوین کار می‌کنند در مراقبت از نوزادان تخصص دارند. شما می‌توانید از پرستار بچه خانم انتظار داشته باشید که به طور کامل از بچه شما پرستاری کنند. اگر به استراحت نیاز دارد و یا مسئولیت‌های مازاد برای انجام دادن دارید، می‌توانید وظایف مربوط به نوزاد خود را به پرستار شبانه یا پرستار بچه خانم بسپارید.

وجود پرستار خانم جهت سالمند در بسیاری از شرایط می تواند بسیار مفید تر از آقا باشد . بسیاری از از کارفرماها از موسسات پرستاری در منزل درخواست پرستار خانم برای آقا یا خانم می کنند که دلالیل مختلفی می تواند داشته باشد .  از عمده ترین دلایل این درخواست می تواند به مهارت  خانم ها درانجام امور منزل و آشپزی می باشد .

 

برخی سوالات مهم در زمان مصاحبه و استخدام پرستار

استخدام-پرستار-در-منزل

 1. نام و نام خانوادگی، شماره تماس و زمان هایی که می توانید با او تماس بگیرید را در اولین مصاحبه بپرسید تا د ر صورت تمایل به ادامه همکاری راه ارتباطی خود را داشته باشید.
 2. آیا سیگار یا سایر مواد دخانی و اعتیار آور مصرف می کنید؟
 3. آیا گواهینامه دارید یا خیر؟ آیا قادر به رانندگی هستید؟ آیا وسیله نقلیه مناسب و ایمن دارید؟ میزان مسافت شمااز خانه خود تا محل زندگی ما زیاد است؟
 4. آیا دوره های کمک های اولیه و مهارت های احیای قلبی را گرانده اند؟
 5. بعد از اینکه شما انتظارات خود را از یک مراقب و پرستار بیان کردید از او بپرسید آیا تمایل به انجام این امور دارد؟ و اینکه تا چه حدی انتظارات شما با توانایی های وی تناسب دارد؟
 6. ایا با حضور یک حیوان خانگی در منزل مشکلی ندارد؟ آیا قادر به مراقبت از حیوانات خانگی است؟
 7. آیا می تواند در ساعات و روزهای برنامه ریزی نشده به درخواست شما در منزل حضور پیدا کند؟
 8. ایا به هیچگونه بیماری و یا شرایط پزشکی خاصی مبتلا هستند؟
 9. آیا قادر به بلند کردن بیمار و جابجای او از روی ویلچر یا تخت و صندلی هستید؟
 10. آیا در تعطیلات و مسافرت ها می توانید برنامه خود را با ما هماهنگ کنید و یا ما را در مسافرت همراهی کنید؟
 11. آخرین بار کجا مشغول کار بودید؟ چه مدت در آنجا مشغول به کار بودید؟ چرا محل کار قبلی خود را ترک کردید؟
 12. می توانید شماره تماس و ادرس کارفرمای قبلی خود را در اختیار ما قرار دهید؟
 13. آیا سابقه تهیه غذا دارید؟ اگر بخواهید غذا تهیه کنید بر چه اساسی این کار را انجام می دهید و چه غذاهایی تهیه می کنید؟
 14. در زمینه مراقبت نسبت به افراد بیمار، دچار دمانس و یا ناتوان چه حسی دارید؟
 15. آیا می توانید از فردی که عصبی، ترسو و یا لجباز مراقبت کنید؟
 16. تا کنون از چه افرادی با چه نوع بیماری هایی مراقبت کرده اید؟
 17. آیا در زمینه وظایف و مسئولیت های که از شما خواسته شده است گزینه ای وجود دارد که باعث ناراحتی شما شود و یا تمایل به انجام آن نداشته باشید؟
 18. تا چه مدت می توانید با ما همکاری داشته باشید؟
 19. آیا در طول روز فعالیت های خود را یادداشت می کنید و گزارش کار ارائه می دهید؟
 20. آیا می توانید از رایانه استفاده کنید؟
 21. آیا می توانید اسرار خانواده را حفظ کنید؟
 22. و….

لازم بذکراست: کلیه مطالب و موضوعات ذکرشده دراین سایت جنبه اطلاع رسانی داشته و هنگام تماس ارتباط شما عزیزان به اپراتور وصل شده و بر اساس شرایط اعلام شده از طرف مخاطب موضوع شما به واحد مربوطه ذیصلاح شرکت مهرآوران و یا شرکت خدمات پرستاری نوین ارجاع داده خواهد شد و از طریق نفرات و گروه مربوطه پیگیری صورت خواهد گرفت خداراشاکرهستیم به پاس این موهبت الهی وبا تلاش وهمکاری کادر اداری و گروه های خدماتی ذیصلاح پس ازسالها تلاش و تجربه و سابقه ای درخشان توانسته ایم اعتمادی محکم در راستای خدمات رسانی در سطح استان بر پایه صداقت وتعهد کاری و مسولیت پذیری بیافرینیم.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
 • ناصر رحیمی
  منتظر تماستان هستم
 • سبحان بازوند
  سلام پرستار تحربی هستم بیمارستان و آمبولانس خصوصی کار کردم مسلط به کلیه امور، ش ت09012689348
  • مرجان امامی

   سلام

   ما توی مطالب نوشتیم که برای استخدام با ما تماس بگیرید.

تماس بگیرید