X

بهترین تخت بیمارستانی برای نگهداری سالمند در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
تخت بیمارستانی برای نگهداری سالمند

انتخاب و خرید تخت مناسب برای استراحت سالمندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خصوصا برای افرادی که دارای بیماری‌های خاص و یا مشکلات حرکتی شدید هستند. در این مطلب قصد داریم نکاتی را در مورد خرید بهترین مدل تخت سالمندان ارائه دهیم.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

اگر می خواهید از سالمند خود در منزل نگهداری کنید و سالمند شما بیمار و وابسته به تخت است، باید از یک تخت بیمارستانی مناسب استفاده کنید تا راحتی سالمند شما فراهم باشد. یک تخت بیمارستانی مخصوص سالمند مناسب باعث آرامش و استراحت مناسب شده و از بروز زخم بستر جلوگیری می کند. همچنین تخت های بیمارستانی باید دارای ویژگی های مختلف از جمله ابعاد مناسب و قابلیت تنظیم ارتفاع باشند.

تخت بیمارستانی چیست؟

تخت بیمارستانی، تختی مناسب استراحت بیماران با مشخصات شاخص بوده که در کلینیک ‌ها، بیمارستان ‌ها و منازل قابل استفاده می باشد. این تخت های بیمارستانی به منظور امنیت و کاهش درد بیمار و راحتی مراقب بیمار دارای امکانات خاصی است.

اگر قصد خرید بهترین مدل تخت بیمارستانی برای منزل را دارید اینجا کلیک کنید.

بهترین تخت مناسب بیمار سالمند

ویژگی های تخت بیمارستانی مخصوص سالمند

اگر بیمار یا سالمند شما در منزل به مراقبت و استراحت طولانی مدت نیاز دارد، از تخت مناسب و مخصوص بیمارستان که دارای ویژگی های خاصی مانند تنظیم ارتفاع، تغییر زاویه شکن های تخت و بدساید های مستحکم می باشد، استفاده کنید.

بهترین تخت‌ بیمارستانی مخصوص سالمند برای استفاده در منزل کدام است؟

  1. تخت بیمارستانی برقی خانگی سه شکن با قابلیت تنظیم ارتفاع
  2. تخت بیمارستانی برقی سه شکن با قابلیت تنظیم ارتفاع و صندلی شو
  3. تخت بیمارستانی مکانیکی سه شکن با تنظیم ارتفاع
  4. تخت برقی ۴ شکن

به طور کلی استفاده از این تخت های برقی برای بیمار یا سالمند، بسیار در روند بهبودی تاثیرگذار بوده و قابلیت های مناسب آن می تواند کمک بسیاری در این زمینه به مراقبان افراد کند. اگر سالمند شما دارای توان حرکتی کمی است، تخت مخصوص سالمند مدل لگن دار خریداری نمایید.

انواع تخت‌ های بیمارستانی

تخت ‌های بیمارستانی مخصوص سالمند را در دو مدل مکانیکی (دستی) و برقی می توانید تهیه کنید و امکان تنظیم و تغییر زاویه تخت، برای هر دو مدل فراهم شده است. تخت‌ های بیمارستانی برقی دارای سه مدل مختلف تک شکن، دوشکن، سه شکن و چهار شکن هستند.

تخت مکانیکی بیمارستانی

در تخت های بیمارستانی مکانیکی تنظیم و تغییر زاویه توسط خود فرد و دست او انجام می ‌شود چندان نمی توان زاویه تخت را بسیار زیاد تغییر داد و برای افرادی که می خواهند هزینه بسیار کم و مناسبی برای تخت های بیمارستانی کنند، مناسب است.

تخت برقی بیمارستانی

این نوع تخت بیمارستانی با قدرت برق کار می کند و تنظیم و تغییر زاویه این تخت ها در هنگام نبود برق توسط باتری ‌های شارژی انجام می ‌شود. افرادی که سالمندانشان وابسته به تخت هستند و باید مدت طولانی را بر روی تخت استراحت کنند، بهتر است از تخت های بیمارستانی برقی استفاده کنند.

انواع تخت بیمارستانی بر اساس شکن

تخت های بیمارستانی مخصوص افراد سالمند در منزل را بر اساس شکن می توان طبقه بندی کرد:

تخت بیمارستانی یک شکن

این تخت برای بیماران دارای توانایی های محدود همچون نشستن و بلند شدن، غذا خوردن، رفتن به سرویس بهداشتی و... را دارند مناسب است. تخت یک شکن برای تنظیم زاویه بالا تنه فرد بیمار یک اهرم دارد.

تخت بیمارستانی دو شکن

تخت های بیمارستانی دو شکن برای بیمارانی مناسب هستند که به دلایل متفاوت امکان حرکت ندارند و حتما باید پایشان ثابت قرار گیرد. یکی از شکن های این تخت در قسمت پا قرار دارد.

تخت بیمارستانی سه شکن

تخت های سه شکن بیمارستانی برای افرادی مناسب هستند که بدنشان باید ثابت و بدون حرکت باقی بماند. تغییر زاویه در سه قسمت بالاتنه، ران و ساق با سه اهرم امکان پذیر است.

تخت مخصوص سالمند

دلایل نیاز به تخت بیمارستانی

خرید تخت های بیمارستانی به این دلیل توصیه می شود که بدون اینکه نیاز به جابجایی بیمار وجود داشته باشد، می توان موقعیت بیمار را تغییر داد.

تخت بیمارستانی مخصوص سالمند، دارای قابلیت های تنظیم ارتفاع، شکن و موقعیت در ستون فقرات و سایر اندام ها می باشد و در کاهش درد موثر است.

تشک مورد نیاز برای تخت بیمارستانی

تشک مناسب تخت بیمارستانی افراد سالمند در ضخامت 5 و 10 سانتی متر تولید و عرضه می شود و باید توجه کرد که در صورتی که بیمار به دلیل زخم بستر از تشک مواج استفاده می کند، تشک مواج نباید مستقیم به روی تخت قرار بگیرد و باید بر روی تشک تخت قرار بگیرد.

ابعاد تخت بیمارستانی مخصوص سالمند در منزل

از آنجایی که بیماران زمان زیادی را در تخت سپری می کنند، باید تختی برای آنها تهیه کرد که در آن بسیار احساس راحتی داشته باشند.

به طور معمول ابعاد تخت بیمارستانی از بخش داخلی 200 سانتی متر طول و 90 سانتی متر عرض دارد، همینطور ارتفاع تخت 75 سانتی متر و در زمان تنظیم، 38 تا 100 سانتی متر می باشند.

خرید بهترین تخت بیمارستانی برای نگهداری سالمند در منزل

شما می توانید از فروشگاه های معتبر برای خرید تخت بیمار و سالمند اقدام کنید. بعضی از فروشگاه های تجهیزات پزشکی مانند مجموعه میلاد طب به طور تخصصی بر روی تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند، که می توانید خرید بهترین تخت بیمارستانی سالمند را با اطمینان کامل از این فروشگاه انجام دهید.

اگر بیمار سالمند دارید که وابسته به تخت است و برای نگهداری وی با سختی‌های زیادی روبرو هستید می‌توانید از خدمات پرستار سالمند در مجموعه چتر فیروزه ای بهره ببرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید