پرستار بیمار سرطانی در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
پرستار بیمار سرطانی در منزل

امروزه افراد زیادی بنا بر دلایل مختلف در سنین مختلف دچار انواع سرطان ها میشوند و بهترین راه بهبودی آنها ماندن در خانه و استفاده از خدمات پرستاری از بیمار سرطانی در منزل است که میتوانید این خدمات را از ما بخواهید

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

سرطان یکی از بیماری هایی است که به خاطر دلایل مختلفی ممکن است برای هر کسی اتفاق بیافتد.

حالا بهترین راه برای نگهداری و مراقبت از بیماران سرطانی چیست؟

به نظر ما طبق مطالعات انجام شده این مورد بیماران بهتر است در منزل خود نگهداری شوند و این کار در روحیه آنها تاثیر مثبت زیادی میگذارد به همین علت پیشنهاد ما این است که در این شرایط از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنید.

 

بیمار سرطانی

كسانى كه دچار ضعف هستند و احساس گيجى دارند و روى پاهاى خود، دچار عدم تعادل هستند، در خطر افتادن قرار دارند. فردى كه اين مشكلات را دارد، ممکن است هنگام خروج از بستر، هنگام راه رفتن، در دستشويى یا در حمام زمين بخورد و يا در وان آب گرم، ليز بخورد و آسيب ببيند.

این افراد باید حتما آزمایش های لازم را انجام دهند تا اگز سرطان داشتند زودتر به بهبود آن رسیدگی کنند.

اگر بیمار شما به انجام شیمی‌درمانی توصیه شده باشد به این معنی نیست که در وضعیت خطرناکی است اما بدانید این دوره سخت است. پس، از انتقال حرف‌های ناراحت‌کننده، برنامه‌های روزانه تکراری و رفت‌وآمدهای غیرضروری اجتناب کنید تا از خستگی بیمار کم شود.

حمایت از بیمار سرطانی اگر شبکه‌ای باشد یعنی چند نفر، هرکدام بخش کوچکی از کارها را به‌عهده بگیرند، نتیجه بهتری خواهد داشت.

 

پرستاری از بیماران سرطانی در منزل

بیمار سرطانی

اگر در خانواده ای فردی دچار سرطان حتی سرطان خفیف شود ، این مشکل میتواند ضربه بزرگی به خود بیمار سرطانی و خانواده آن فرد باشد.

حالا امروزه که انواع مختلفی سرطان وجود دارد و هیچ کس متوجه نمیشود که کی در حال آمدن است پس بهتر است در تمام عمر خود به سلامتی خود رسیدگی کنیم و به فکر سلامتی خود باشیم.

خبر خوب هم این است که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در تمامی زمینه ها ، پزشکان داخلی و خارجی در زمینه سرطان ها راه های زیادی کشف کرده اند که بهبود داده اند اما با این حال افراد مختلفی در سین مختلف دچار سرطان میشوند و بهترین راه برای آنها استفاده از پرستار بیمار سرطانی در منزل است.

شاید بدانید که دوره سرطان ها تقریبا طولانی هستند و نمیتوان همینجوری بیماران را در این دوره به حال خود رها کرد و باید یک سری نکات را به یاد داشته باشید که برای بیمار بسیار مهم است و معمولا تنها پرستاران هستند که میتوانند به خوبی یک شرایط مناسب را برای بیماران فراهم کنند.

لازم به ذکر است که این شرایط فقط برای بیماران سرطانی مهم نیست بلکه برای تمامی بیماران مهم است و به همین علت است که افراد زیادی امروزه برای انواع بیماری ها از خدمات پرستار بیمار در کرج استفاده میکنند.

 

مراقبت پرستاری از بیماران سرطانی

ایجاد یک تیم.

مراقبت از دوست عزیز مبتلا به سرطان یک تلاش تیمی است ، بنابراین کمک اعضای خانواده ، دوستان ، همسایگان و مراقبان برای حفظ تعادل و جلوگیری از فرسودگی ضروری است.

یک برنامه مراقبتی ایجاد کنید.

به عنوان یک تیم ، کار های مختلفی را انجام دهید و یک برنامه هفتگی ایجاد کنید تا همه نقش خود را در کمک کردن بدانند.

به بیمار گوش دهید.

گاهی اوقات مفید ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که فقط به بیمار اجازه دهید در مورد نگرانی ها ، ترس ها ، احساسات و درخواست های مربوط به نبرد با سرطان با شما صحبت کند . یک شنونده خوب می تواند به بیمار آرامش ببخشد .

آماده شدن برای قرارهای با پزشک.

سرطان یک بیماری پیچیده و آزار دهنده است. همراه داشتن یک دوست یا عضو از خانواده نیز حال خوبی را به فرد بیمار می دهد . همچنین در قرار با پزشک ، فرد همراه می تواند با برداشتن نظرات مهم توسط پزشک که ممکن است بیمار آن نظرات را فراموش کرده باشد ، کمک کند . اگر شما یا بیمار سؤال خاصی دارید که باید از پزشک سؤال کنید ، آن ها را از قبل بنویسید تا بعد از قرار ملاقات سوالی را بدون جواب نگذاشته باشید .

بازدید کنندگان را سازماندهی کنید.

بیمار شما می خواهد در طول دوره با دوستان و خانواده در ارتباط بماند . چند روز پس از شیمی درمانی معمولاً با خستگی شدید ، حالت تهوع یا عوارض جانبی دیگر است که زمان مناسبی برای بازدید نیست . در روز های مناسب در جهتانجام پرستاری بیماران سرطانی ، برنامه ای را برای بازدید تهیه كنید تا بیمار از فعالیت بیش از حد در یك روز معین خسته نشود .

بیمار باید فعالیت داشته باشد.

در حالی که سرطان می تواند تمام انرژی فرد را از بین ببرد ، هنوز هم لازم است تا آن جا که معقول است ، فرد بیمار فعالیت داشته باشد.

 

مراقبت های مورد نیاز بیمار سرطانی

با بیمار وقت بگذرونید لازم است به بیمار گوش دهید ، با او صحبت کنید برایش کتاب و مجله بخوانید یا موسیقی پخش کنید.
ابراز علاقه به بیمار به بیمار عشق هدیه کنید و برای او همدم خوبی باشید.
اجازه دهید بیمار صحبت کند

از بیمار بخواهید در مورد نگرانی‌‌‌ها و ترس‌‌‌هایش صحبت کند.

قبل از آمادگی بیمار وی را به صحبت کردن مجبور نکنید.

درک احساسات بیمار

در صورتی ‌که بیمار احساس ناراحتی می‌‌‌کند او را مجبور به ابراز خوشحالی نکنید.

در صورتی ‌که احساس افسردگی، اضطراب یا ترس بیمار شدید است دنبال آوردن دلیل نباشید.

تشویق بیمار بیمار را به انجام کار‌هایی که دوست دارد تشویق کنید.

 

پرستار بیمار سرطانی در منزل

پرستار بیمار سرطانی

سرطان ها به سن یا جنس خاصی اختصاص ندارند و در ضمن قسمت های مختلف بدن ممکن است دچار سرطان شوند.

در جامعه ما با شرایطی که وجود دارد و وقتی کسی به سرطان مبتلا میشود کاملا امید خود را از دست میدهد ، پس باید برای افراد سرطانی بهترین شرایط را برای وی فراهم کنیم تا دیگر نگران چیزی نباشد و همچنین میتوانید پرستار دلسوزی استخدام کنید که به تمامی شرایط مسلط باید و تمامی مسئولیت ها را بپذیرد.

پرستار بیمار سرطانی بايد بيمار و اقوام و اطرافيان او را مورد حمايت قرار دهد و نيازهاي فيزيكي، رواني، اجتماعي و فرهنگي و بحرانهاي احساسي بيمار را درك كند.

شاید در اوایل بیماری خانواده بیمار تصمیم بگیرند که خودشان از بیمار پرستاری و نگهداری کنند تا بیمار در بهترین شرایط بهبود یابد اما نکته مهم است که این کار ، کار هر کسی نیست و دارای استرس زیادی است و به همین علت باید پرستاری انتخاب کنید که برای بهبودی زودتر بیمار  احساسات خود را کنار بگذارد و به بهترین شکل به بیمار خدمت رسانی کند.

مثلا پرستاران این زمینه باید علاوه بر انجام برخی کار های شخصی بیمار  میتوانند برای اینکه بیمار شرایط بهتری داشته باشد ، خدمات کار درمانی و ماساژ درمانی در منزل را برای بیمار ارائه دهند زیرا در شرایط جسمانی بیمار تاثیر مثبت زیادی دارد.

پرستاری از بیماران سرطانی از جمله مواردی است که مرکز پرستاری چتر فیروزه ای اعمال می دارد. همچنین این مرکز با دارا بودن بهترین و مجرب ترین کادر و پرسنلی آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.  به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های ما تماس حاصل نمایید.

 

مراقبت از بیمار سرطانی

حمايت از بيمار سرطاني به اين معني نيست كه شما همه زندگي‌تان را تعطيل كنيد و با ترحم بخواهيد براي بيمار دلسوزي يا تلاش كنيد او را به مرحله قبول وضعيت جديد خود برسانيد، بدون اينكه خود اين واقعيت را پذيرفته باشيد و دائم به گريه و نااميدي وقت بگذرانيد.

بهتر است مثل هزاران نفر ديگر در حد توانتان براي گذر از اين امتحان خدا تلاش كنيد. حمايت از بيمار سرطاني يعني كمك به تقويت بنيه جسمي، روحي و معنوي بيمار تا بتواند حتي از يك روز زندگي خود استفاده مفيد و لذتبخش كند.

شما در سلامتی شخصی که از او مراقبت می کنید نقش مهمی دارید، اما نمی توانید عملکرد او را از نظر جسمی یا روحی کنترل کنید. مراقب باشید که پیشرفت و روزهای خوب عزیزتان را به عنوان اثبات مهارت مراقبت از خود نبینید.

اگر این کار را انجام دهید، احتمالاً خودتان را در روزهای بد و عقب گرد هم سرزنش خواهید کرد. عدم قطعیت و پستی و بلندی بخشی از مقابله با سرطان است. هیچ کس، حتی بهترین مراقب، نمی تواند آنها را کنترل کند.

مراقبت های فیزیکی از بیماران سرطانی

 1. دادن داروهای بیمار
 2. گذاشتن لگن برای بیمارانی که تحرک ندارند
 3. نظارت بر وضعیت بیمار و آگاهی از نشانه های بیمار
 4. به بیمار کمک کنند هر ۲-۱ساعت تغییر وضعیت بدهد
 5. بیمار را تشویق کنند تا به اندازۀ ممکن فعالیت داشته باشد
 6. بیمار را هنگامی پیاده‌‌‌روی و سایر فعالیت‌‌‌های بدنی همراهی کنند
 7.  کمک به بیمار در زمان تحرک و پایین آمدن از تخت (بیماران اصولاً سرگیجه و عدم تعادل دارند)
 8. پاکسازی اطراف بیمار از اجسام ، لباس‌‌‌ها و سایر چیزهایی که ممکن است باعث زمین خوردن شود
 9. کمک به استحمام بیمار و استفاده از کفپوش مناسب برای جلوگیری از لیز خوردن ، استفاده از صندلی حمام جهت استحمام راحت تر بیمار

 

نکات مهم برای پرستاری از بیماران مبتلا به سرطان

پرستاری از بیمار سرطانی در منزل

 • دادن داروها ( سر تایم مقرر )
 • کنترل و مدیریت تاثیرات جانبی بیماری
 • گزارش از شرایط جسمی و روحی بیمار
 • ارتباط مناسب با اعضای خانواده ی فرد مبتلا به سرطان به منظور آگاه سازی آن ها از روند مراقبتی بیمار
 • افزایش روحیه ی فرد بیمار برای مقابله ی بهتر و موفق با سرطان
 • کمک به تسریع روند بهبودی فرد بیمار
 • یک برنامه مراقبتی ایجاد کنید.
 • به بیمار گوش دهید.
 • آماده شدن برای قرارهای با پزشک.
 • بازدید کنندگان را سازماندهی کنید
 • بیمار باید فعالیت داشته باشد 
 • اجتناب از مصرف آبی که بیش از 15 دقیقه مانده باشد.
 • اجتناب از مصرف سالاد میوه جات و سبزیجات خام.
 • اجتناب از مصرف گوشت کباب شده یا نیم پز.
 • شستن دست ها با دقت قبل از خوردن غذا و بعد از اجابت مزاج.
 • خودداری از تردد از مکان های شلوغ مثل اسانسور و سینما که فرد را در معرض برخورد با افراد مبتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا قرار می دهد.
 • خودداری از تماس با افرادی که می دانید به بیماری عفونی مبتلا هستند.
 • از تماس با افرادی که اخیرا واکسن دریافت کرده اند اجتناب نمایند.
 • دقت هنگام کار با اشیایی که ممکن است باعث جراحت یا زخم شوند مثل تیغ ،سوزن و.....
 • هیچ داروی موثر بر سیستم ایمنی را بدون هماهنگی با پزشک استفاده نکنند.
 • از آبخوری عمومی استفاده نکنند.
 • آموزش علایم عفونت شامل تب ، سرفه ،گلودرد ،درد در ناحیه سینوس ها ، گوش درد ،سر درد ،خارش یا ترشع غیر معمولی ناحیه تناسلی ،گرمی و تورم ،خصوصا اطراف زخم ، جراحت ، جوش در محل ورود سوزن به رگ.
 • داروهای ضد درد باید به طور منظم مصرف شود یبوست-خشکی دهان-خواب آلودگی از جمله عوارض داروها میباشد.
 • استراحت واستراتژی های آرام سازی نظیر موسیقی ، ورزش ،آرام سازی پیشرونده ،انحراف ذهن و تصور سازی مثبت در کنترل درد موثر است.
 • اجتناب از مصرف داروها حتی آسپرین و یا مسکن بدون تجویز پزشک.
 • ریزش مو موقتی است و هنگامی که دارو قطع شود مجددا رویش میابد ( حدودا 2 تا 6 ماه).
 • از سشوار کردن مو-مجعد کننده های مو-شامپوهای زبر کننده و شستشو مکرر مو-رنگ مو و گیره های مو خودداری کنند.
 • غذا را در وعده های متعدد ولی با حجم کم مصرف کنید (5 تا6 نوبت در روز)
 • از خوردن مایعات همراه با غذا اجتناب کنید تا از احساس پری در شما جلوگیری کند.
 • بهتراست قبل از شروع شیمی درمانی موهای خود را کوتاه کنید.
 • از مصرف مواد سرشار از سبوس ، چربی ،ادویه دار ،کلم ،قهوه  و محصولات الکلی اجتناب کنید.
 • بعلت اینکه اسهال باعث از دست دادن مواد معدنی مهم بدن میباشد از غذا های پر پتاسیم شامل موز-پرتقال-سیب زمینی-هلو-کیوی و در واقع هر میوه یا ابمیوه ای منابع خوبی برای پتاسیم میباشد.
 • مایعات فراوان بنوشید تا انچه از طریق اسهال از دست داده اید جایگزین شود مثل آب ،آب سیب ، آب انگور ،چای کم رنگ و ولرم ، آب گوشت صاف شده بهترین هستند اگر اسهال شما شدیدتر شود لازم است که مایعات از طریق سرم جایگزین شود.
 • بعد از هربار اجابت مزاج ناحیه مقعد را با اب و صابون ملایم شسته و خشک نمایید.
 • در صورت احساس دفع فورا به دست شویی رفته و عمل دفع را به تاخیر نیندازید.
 • در طول روز ورزش های سبک نظیر پیاده روی را انجام دهید،تحرک و فعالیت بیشتری داشته باشید.
 • در مورد احساسات و نگرانی های خود با کسی صحبت کنید.
 • سیع کنید کم تر هیجانی و عصبانی شوید.
 • به طور مرتب بعد از هر وعده غذا دهان و دندان خود را با مسواک نرم بشویید و در صورت عدم خون ریزی و درد از نخ دندان استفاده کنید.
 • در صورتی که پلاکت های بالای 40000 باشد از نخ دندان استفاده کنید.
 • قبل از غذا خوردن ( در صورت تهوع ) از داروهای ضد تهوع تجویز شده استفاده کنید ( 20 الی 30 دقیقه قبل از غذا) .
 • از لباس های نخی و گشاد استفاده نمایید.

 

مراکز نگهداری از بیماران سرطانی

مرکز چتر فیروزه ای یکی از معتبر ترین و شناخته ترین مجموعه های پرستاری در کرج است که تمامی خدمات مربوط به پرستاری در منزل را توسط پزشکان و پرستاران کاربلد و با تجربه و تجهیزات پیشرفته ارائه میدهد.

خدمات نگهداری از بیماران سرطانی هم از جمله خدمات تخصصی مجموعه ما است که در تهران و کرج به بهترین شکل انجام میشود.

 

چه زمانی به پرستار بیمار سرطانی در منزل نیاز است؟

 1. در صورت وجود مشکل در تنفس در بیمار مبتلا به سرطان
 2. در صورتی که فرد مبتلا به تنهایی قادر به حرکت نمی باشد.
 3. چنانچه بیمار مبتلا به سرطان گرفتار افکار خودکشی است.
 4. درصورتی که بیمار مبتلا بی اشتها یا کم اشتهاء می باشد.
 5. زمانی که بیمار سرطانی با داروهای مسکن تجویز شده تسکین نمی یابد.
 6. زمانی که بیمار مبتلا بهسرطان همیشه ناله می کند و ناراحتی زیادی دارد.
 7. چنانچه بیمار مبتلا به سرطان قادر به ادرار کردن یا تخلیه روده نمی باشد.
 8. در صورتی که خانواده بیمار برای رسیدگی به وی یا دادن داروها مشکل دارند.
 9. اگر فرد مبتلا از علائم جدیدی مانند تهوع، استفراغ، درد در شکم، بی قراری و بسیاری موارد دیگر رنج می برد.
 10. اگر تنفس فرد مبتلا پر سر و صدا، همراه با احتقان و غرغر یا صداهای تق تق می باشد، پرستار بیمار سرطانی لازم است.

 

مرکز نگهداری بیماران سرطانی در منزل

مراکز متعددی برای اعزام پرستار بیمار سرطانی در منزل در تهران و کرج در حال فعالیت هستند که تنها تعداد محدودی از آنها دارای جوز های رسمی هستند و خدماتی تضمینی و با کیفیت توسط پرستاران متخصص  با تجربه ارائه میدهند.

مرکز پرستاری در منزل چتر فیروزه ای یکی از شناخته ترین و معتبر ترین مراکز در این زمینه میباشد که آماده پاسخگویی و ارائه خدمات 24 ساعته در تهران و کرج میباشد.


 • سرطان چیست؟

  سرطان واژه هراس انگیز است ولی بیماری درمان پذیر می باشد. که نسبت به گذشته شیوع و بروز بیشتری یافته است. وقوع سرطان در یکی از اعضای خانواده چالشی عظیم برای بیمار و خانواده وی می باشد. 

 • بهترین مرکز پرستاری از بیمار سرطانی در منزل کدام است؟

  پرستاری از بیماران سرطانی از جمله مواردی است که مرکز پرستاری چتر فیروزه ای اعمال می دارد. همچنین این مرکز با دارا بودن بهترین و مجرب ترین کادر و پرسنلی آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.  به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های ما تماس حاصل نمایید.

 • وظایف پرستار بیمار سرطانی چیست؟

  • ایجاد یک برنامه مراقبتی
  • گوش دادن ه حرف های بیمار
  • آماده کردن بیمار برای قرار های پزشکی
  • همراهی در فعالیت های بیمار
  • سازماندهی بازدید کنندگان

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید