ارائه خدمات صفر تا صد زدن و کشیدن بخیه توسط پرستاران حرفه ای

02632261203 تلفن تماس
بخیه در منزل

اگر شما توانایی رفتن به کلینیک برای زدن یا کشیدن بخیه را ندارید از خدمات بخیه در منزل مجموعه چتر فیروزه ای که با بهترین تجهیزات و متخصص ترین پرستاران در این زمینه ارائه میشود استفاده کنید.

مهرآوران
مهرآوران

بخیه

بخیه همان نخ های مخصوصی هستند که بریا بستن زخم پوست یا سایر بافت ها مورد استفاده قرار میگیرد.یا به طور کلی همان دوختن زخم های عمقی یا سطحی است.

بخیه زدن هم دارای سوزن بخیه مخصوص است که دارای سایز و اندازه و ابعاد مختلف است تا بتوان انواع زخم ها را روی هر قسمتی از بدن را پیوند بزند.

نکته ای که در مورد بخیه وجود دارد مراقبت از زخم و بخیه در روز های اولیه است تا از عفونت کردن زخم جلوگیری کند.همچنین کشیدن بخیه نیز زمان مشخص و استانداردی دارد و زود کشیدن آن باعث عدم پیوند لبه های زخم و دیر کشیدن آن باعث خشک و سفت شدن بافت زخم میشود.

همچنین بهتر است روی زخم را پانسمان کنید و در صورتی که مورد خاصی مشاهده کردید یا به پزشک مراجعه کنید یا درخواست پزشک در منزل را از مراکز معتبر داشته باشید.

 

بخیه زدن

بخیه در منزل

بخیه زدن روش های مختلفی دارد که نسبت به نوع نخ بخیه مختلف است و پرستاران و پزشکان مجموعه ما تمامی این روش ها را به نحو احسنت انجام میدهند.

با روش های مختلف بخیه زدن در ادامه آشنا شوید :

بخیه ساده جدا

انواع زخم بخیه متشکل از گره های متعدد است که بارها و بارها در امتداد کشش زخم انجام میشود.
به سادگی یک گره بزنید، نخ اضافی را ببرید، تقریباً به فاصله یک سانتی متر از بخیه اول بخیه دیگری را بزنید. این کار را تا جایی که کل زخم بسته شود انجام دهید.

بخیه ساده پیوسته

یک گره در ابتدای زخم بزنید تا نخ را در جای خود ثابت کنید، اما نخ اضافی را برش ندهید.

به ترتیب در سمت راست و چپ زخم سوراخ کنید و آنها را بهم نزدیک کنید. اطمینان حاصل کنید که هر حلقه ای که ایجاد میکنید در قسمت بالایی بخیه (دور از شما) باشد. این یک بخیه بلند است که در امتداد کل زخم قرار دارد و در ابتدا و انتهای بخیه یک گره وجود دارد. در این بخیه شما همچنان به چرخش در جهت عقربه های ساعت ادامه میدهید.
از آخرین حلقه بخیه برای ایجاد گره پایانی استفاده کنید زیرا در انتهای نخی برای گرفتن با نگهدارنده سوزن وجود ندارد.

بخیه تشک بافتی

مانند روش قبل، این روش تغییر یافته از بخیه ساده پیوسته است که با یک گره در ابتدای زخم شروع میشود و سپس پوست را به ترتیب حدود یک سانتی متر از گره اول در سمت راست و چپ زخم سوراخ کنید.

قبل از کشیدن نخ برای بسته شدن زخم، بسیار مهم است که مطمئن شوید که حلقه در سمت پایین بخیه قرار دارد (به سمت شما).

مراحل 1 و 2 را چندین بار در امتداد زخم ادامه دهید و بخیه را با یک گره پایان دهید تا از ایجاد لق شدن جلوگیری کند.

 

کشیدن بخیه

بخیه زدن

برخی زخم ها کوچک و سطحی هستند و خود افراد میتوانند بخیه آنها را بکشند اما برخی دیگر عمقی هستند با بخیه های زیاد که بهتر است کشیدن آنها را به پزشک بسپارید.

با نحوه کشیدن بخیه آشنا شوید :

 1. در ابتدا مطمئن شوید که زمان کشیدن بخیه فرا رسیده است که این زمان حدودا بین 10 تا 14 هفته است.
 2. اگر قیچی جراحی دارید از آن استفاده کنید اما اگر ندارید از یک قیچی تیز استفاده کنید و موچین را هم فراموش نکنید.
 3. تمامی تجهیزات را ضدعفونی کنید و آنها را کاملا خشک کنید.
 4. بجز تجهیزات ذکر شده به تجهیزات دیگری مانند باند استریل و آنتی بیوتیک در صورتی که ناحیه مورد نظر شروع به خونریزی کند هم نیاز دارید.
 5. ناحیه زخم را با آب و صابون بشویید و خشک کنید.
 6. اولین گره را بردارید. از موچین برای بلند کردن آرام آن از سطح زخم استفاده کنید.
 7. در حالی که گره را بالای سطح پوست نگه داشته اید، از دست دیگر برای وارد کردن لبه های قیچی به داخل آن استفاده کنید و گره را با قیچی ببرید.
 8. از موچین کمک بگیرید و گره ها را یکی بعد از دیگری بالا بیاورید و با قیچی ببرید.
 9. محل بخیه را پاک کنید. مطمئن شوید نخی در فضای زخم باقی نمانده. اگر بخواهید میتوانید یک باند استریل روی زخم بگذارید و اجازه دهید که بهبودی آن کامل شود.

 

زدن و کشیدن بخیه در منزل

بخیه

آیا شما توانایی و امکان رفتن به کلینیک و زدن یا کشیدن بخیه را ندارید؟؟

نگران نباشد.مجموعه چتر فیروزه ای با اعزام پرستار به منزل این امکان را به شما میدهد که از خدمات ما در منزل خود بهره ببرید و در صرف هزینه و زمان نیز صرفه جویی کنید.پس اگر نیاز به استفاده از خدمات بخیه در منزل دارید همین الان با شماره تلفن های ما تماس بگیرید زیرا ما 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما بیماران عزیز هستیم.

معمولا زخم هایی که دراثر بریدگی بوسیله اشیا برنده صورت گرفته باشد و دارای لبه زخم تمیز و صاف باشد توسط عملی بنام بخیه یا سوچور لبه های زخم به هم نزدیک شده و باعث ترمیم و زیبایی ظاهری پوست و بافت می گردد.

بخیه برای نقاطی از بدن که دچار پارگی و شکاف شده انجام میشود.زدن و کشیدن بخیه باید زیر نظر پزشک انجام شود زیرا ممکن است خطرات زیادی را بوجود آورد.بیشتر پزشکان تاکید دارند که این عمل را زیر نظر پزشک متخصص و یا در بیمارستان‌ها انجام دهید اما این کار برای تمام افراد الزامی نیست و شما به راحتی می‌توانید با مرکز چتر فیروزه ای در هر ساعت از شبانه روز تماس بگیرید و بعد از مشاوره‌های لازم اقدام به درخواست پزشک مورد نظر برای کشیدن بخیه در منزا خود را بدهند.

زدن و کشیدن بخیه در منزل با تجهیزات پزشکی ضدعفونی شده به همراه خدمات ویزیت پزشک در منزل میتواند از خطرات و عواقب زدن و کشیدن بخیه به صورت اشتباه جلوگیری کند.زدن و کشیدن بخیه کاملا به محل و زمان آن بستگی دارد زیرا در هر نقطه از بدن خوب شدن زخم در زمان‌های مختلفی طول می‌کشد. برای کشیدن بخیه‌های عمل جراحی بهتر است که به پزشک خود مراجعه کنید و از بهبود زخم مطمئن شوید.نسبت به نوع زخم باید مطمئن شوید که به چه نوع بخیه ای نیاز دارید.آیا انواع بخیه را میشناسید؟؟

 

انواع بخیه

بخیه-زدن-در-منزل

 • بخیه های جذبی

بخیه های که قابلیت جذب دارند و معمولا برای بخیه زدن قسمت های داخل بدن استفاده میشود.به عبارت دیگر میتوان گفت مواد و نوع نخ مورد استفاده در این بخیه طوری هستند که بعد از تقریبا 60 روز جذب اعضای بدن میشوند و ضرری هم ندارند.

 • بخیه های غیر جذبی

مواد و نخ این نوع بخیه دقیقا برعکس بخیه های جذبی است یعنی قابل جذب نیستند و حتما باید کشیده شوند پس به همین دلیل برای داخل بدن استفاده نمیشوند و به صورت تک تک یا زیر پوستی انجام میشوند.

بخیه های تک تک کامل در سطح بیرونی زده میشوند و قابل دید میباشند به همین جهت راحت تر جدا میشوند
اما بخیه های که در زیر پوست زده می شوند فقط در دو سر زخم مشاهده میشوند که باید یک طرف آن را قطع نموده
و با کشیدن طرف دیگر آن را از زخم خارج کرد و حتما باید توسط پزشک انجام شود.

اگر زخم بیمار خیلی عمیق باشد،بعد از انجام خدمات بخیه در منزل ممکن است بیمار درد و مشکلاتی داشته باشد ، به همین دلیل مجموعه چتر فیروزه ای خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار را نیز برای شما عزیزان فراهم کرده است.نسبت به زخم بیمار زمان درمان و کشیدن بخیه مشخص میشود.آیا از زمان کشیدن بخیه زخم خود خبر دارید؟؟

 

زمان کشیدن بخیه

کشیدن بخیه

زمان کشیدن بخیه بستگی به نوع زخم و محل زخم دارد مثلا اگر زخم روی دست و پا باشد و  خیلی عمیق نباشد کشیدن بخیه در منزل بعد از 3 تا 5 روز باید انجام شود اما درمان کامل زهم تا دو هفته طول میکشد.پزشکاران و پرستاران ما وقتی که برای فردی بخیه میزنند ، همان موقع زمان کشیدن بخیه را به بیمار اعلام میکنند تا کشیدن بخیه دیر یا زود انجام نشود.

معمولا طول درمان و زمان کشیدن بخیه در هر ناحیه از بدن متفاوت می‌باشد در ناحیه پلک و جلوی گردن 2 تا 3 روز باید بخیه را نگه داشت و بعد از این مدت اقدام به کشیدن بخیه کرد. در ناحیه صورت و پشت گردن 3 تا 5 روز طول درمان دارد و قبل از آن بیمار قادر به کشیدن بخیه نیست. برای شکم و پوست سر که نقاط حساسی از بدن میباشند طول درمان بین 7 تا 10 روز زمان می‌برد. اندام های مثل قفسه سینه طول درمان بیشتری دارند و از 10 تا 14 روز زمان می‌برد. اما ناحیه کف پا طول درمان طولانی‌تر از نقاط مختلف بدن دارد و تا 21 روز طول می‌کشد.

اگر شما در اثر تصادف دچار پارگی شدید و از بخیه در منزل چتر فیروزه ای استفاده کردید میتوانید در همین زمان از خدمات کار درمانی و ماساژ درمانی در منزل هم استفاده کنید تا دیگر درد های شما نیز درمان شوند.

 

دیر کشیدن بخیه

زمان کشیدن بخیه به محل آن، نوع نخ، تکنیک استفاده شده و زمان جوش خوردن زخم بستگی دارد. به طور معمول کشیدن نخ در محل های مختلف بر اساس راهنمای زیر صورت می گیرد :

۱- جمجمه: ۷ تا ۱۰ روز

۲- صورت: ۳ تا ۵ روز

۳- قفسه سینه: ۱۰ الی ۱۴ روز

۴- دست: ۷ تا ۱۰ روز

۵- پا: ۱۰ – ۱۴ روز

۶- مچ به پایین دست و پا: ۱۰ – ۱۴ روز

۷- کف دست یا کف پا: ۱۴ الی ۲۱ روز

دیر کشیدن بخیه باعث خشک و سفت شدن زخم و نخ بخیه میشود و در این صورت کشیدن بخیه به سختی و همراه با درد انجام میشود.

 

کشیدن بخیه توسط پرستاران مجرب چتر فیروزه ای

کشیدن-بخیه-در-منزل

موسسه چتر فیروزه ای علاوه بر اینکه خدمات درمان زخم بستر و زخم دیابتیک در منزل را با استفاده از پزشکان و پرستاران متخصص انجام میدهد ، همینطور این افتخار را دارد که خدمات مربوط به زدن و کشیدن بخیه در منزل را با کمترین زمان و هزینه برای بیماران در منزل انجام دهد فقط کافیست با شماره تلفن های ما تماس بگیرید تا از تمامی خدمات ما بهره مند شوید.

زشک  متخصص بعد از دریافت درخواست توسط مرکز اقدام به جمع آوری تجهیزات لازم کرده و خود را در اسرع وقت به محل درخواست شده می‌رساند .شما کافیست محل زخم را تا قبل از رسیدن پزشک ضد عفونی نگه دارید و یا با سرم شستشو دهید که زخم دچار عفونت و التهاب نشود.

 

نکاتی مهم در این مورد

 • بدون نظر پزشک هرگز اقدام به زدن یا کشیدن بخیه در منزل نکنید.
 • وقتی که پزشک یا پرستار بخیه را کشید وضعیت خود را جویا شوید.
 • اگر خودتان بخیه را بزنید یا بکشید و مشکلی ایجاد شود ، کسی پاسخگو نیست پس بهتر است این کار را نکنید.
 • اگر بخیه را کشیدید و زخم درمان نشده بود ، دوباره باید محل را بخیه بزنید.
 • اگر قصد کشیدن بخیه را دارید حتما از زمان آن مطمئن باشید.
 • اگر زخم شما متورم یا قرمز به نظر می‌رسد، بخیه‌ها‌ی خود را نکشید و هرچه سریع‌تر‌ به پزشک مراجعه کنید.

لازم بذکراست: کلیه مطالب و موضوعات ذکرشده دراین سایت جنبه اطلاع رسانی داشته و هنگام تماس ارتباط شما عزیزان به اپراتور وصل شده و بر اساس شرایط اعلام شده از طرف مخاطب موضوع شما به واحد مربوطه ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد و از طریق نفرات و گروه مربوطه پیگیری صورت خواهد گرفت خداراشاکرهستیم به پاس این موهبت الهی وبا تلاش وهمکاری کادر اداری و گروه های خدماتی ذیصلاح پس ازسالها تلاش و تجربه و سابقه ای درخشان توانسته ایم اعتمادی محکم در راستای خدمات رسانی در سطح استان بر پایه صداقت وتعهد کاری و مسولیت پذیری بیافرینیم.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
 • نجیبه
  سلام خدمت شما مدت یک ماه میشود که عمل جراحی پیشانی را انجام دادم بعد ازین مدت از زیر پوست یک تعداد نخ های به رنگ سفید از قسمت که جراحی شده بیرون شده نمیدانم چکار کنم لطف نموده رهنمای کنید ممنون شما
  • مرجان امامی

   سلام

   در باره این مشکل بهتر است با پزشک مورد نظرتان مشورت کنید

 • نجیبه
  سلام خدمت شما مدت یک ماه میشود که عمل جراحی پیشانی را انجام دادم بعد ازین مدت از زیر پوست یک تعداد نخ های به رنگ سفید از قسمت که جراحی شده بیرون شده نمیدانم چکار کنم لطف نموده رهنمای کنید ممنون شما
  • مرجان امامی

   برای دریافت مشاوره رایگان با کارشاسان ما تماس بگیرید

تماس بگیرید