X

9 تا از مواد غذایی ضد آلزایمر

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
تغذیه و مواد غذایی ضد آلزایمر

9 تا از مواد غذایی که سالمند شما با خوردن آنها احتمال بیماری آلزایمر را کاهش میدهد. در بسیاری از سالمندان این بیماری شایع است برای همین پرستار سالمند شما باید در وعده های غذایی برای سالمند این مواد غذایی را بزارد

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

آلزایمر بیماری است که بیشتر در سالمندان پدیدار میشود اما این بیماری ممکن است در سنین جوانی هم به وجود بی آید اما به دلیل خفیف بودن آن شما متوجه نمیشوید. یکی از راه های پیشگیری که شما میتوانید با خوردن آن ها از آلزایمر جلوگیری کنید مواد غذایی مناسب و ضد آلزایمر است شاید این سوال را از خود بپرسید خود این مواد غذایی ضد آلزایمر شامل چی می شوند؟

ما در این سایت تمامی مواد غذایی ضد آلزایمر را برای شما به طور کامل توضیح میدهیم تا با خوردن آن ها از این بیماری جلوگیری کنید. بسیاری از سالمندان دچار این بیماری هستند و نمیتوانند از خود مراقبت کنند از طرفی هم به دلیل هزینه ی بالا خانه ی سالمندان، شاغل بودن خانواده نمیتوانند از آن ها به درستی مراقبت کرد برای همین شما نیاز به یک پرستار برای نگهداری و مراقبت از سالمند خود دارید. شما میتوانید برای استخدام پرستار سالمند آلزایمری و اطلاعات بیشتر با شرکت چتر فیروزه ای تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

9 تا از مواد غذایی ضد آلزایمر

همانطور که گفتیم مواد غذایی وجود دارند که ضد آلزایمر هستند این مواد غذایی شامل:

1.      سبزیجات

سبزیجات برگ دار و سبز رنگ مثل کلم پیچ، اسفناج و... حاوی ویتامین A و C  هستند برای همین بهتر است هر روز سبزیجات برگدار و سبز رنگ مصرف کنید. البته دانشمندان  مصرف 6 وعده سبزیجات در وعده ی غذایی میتواند تاثیر مثبتی بر روی مغز انسان میگذارد. برای همین بهتر است پرستار سالمند شما در وعده های غذایی که به پدر و مادر سالخورده ی شما میدهد حتما سبزیجات در آن باشد تا از بیماری آلزایمر جلوگیری شود.

1.      مصرف آجیل

یکی از مواد غذایی که شما میتوانید مصرف کنید خوردن آجیل است. مصرف آجیل به دلیل کلسترول خوب، آنتی اکسیدان  و فیبرمیتواند بیماری های قلبی را کاهش دهد. برای همین مصرف آجیل از جمله مواد غذاهایی هست که شما حتما باید آن را در طول روز مصرف کنید.

2.      مصرف توت

مصرف میوه های توت مانند توت فرنگی، قره قاط و.... باعث جلوگیری از آلزایمر میشود. تحقیقات نشان میدهد که کودکانی که در سنین 8 الی 10 یا در سن بلوغ هستند مصرف این مواد غذایی باعث بهتر شدن حافظه میشود. مصرف بلوبری بیشتر از سایر توت ها توصیه میشود و شما میتوانید دو بار در هفته این مواد غذایی را بخورید.

3.      مصرف حبوبات

شما باید حتما در مواد غذایی خود مصرف حبوبات را قرار بدهید پس اگر حبوبات در رژیم غذایی شما نیست بهتر است این رویه را تغییر بدهید و در رژیم غذایی خود حتما مصرف حبوبات را قرار دهید. انواع حبوباب میتوان به لوبیا و نخود اشاره کرد که به دلیل پروتئین بالا و چربی و کالری کم تاثیر زیادی بر روی سلامت مغز سالمند شما دارد. شما میتوانید حبوبات را 3 بار در هفته مصرف بکنید.

9 تا از مواد غذایی ضد آلزایمر

4.      مصرف غلات کامل

مصرف 3 وعده غلات مانند نان گندم، جو و... در روز توصیه میشود غلات ها دارای پروتئین ، فیبر، ویتامین های گروه B و .... راشامل میشود برای همین پرستار سالمند شما باید در رژیم فرد سالمند مصرف غلات را بگذارد.

5.      مصرف ماهی در طول هفته

شما باید حداقل یک بار در هفته ماهی بخورید و گذاشتن آن در رژیم غذایی بسیار مهم است علاوه بر جلوگیری از آلزایمر باعث کاهش خطر سکته، افسردگی و... میشود.

6.      برخی از انواع کاکائو

خوردن شکلات تیره و تلخ در روز توصیه میشود برای همین شما باید در روز یک یا دو عدد شکلات تلخ بخورید.

7.      خوردن بادام

ویتامین E میتواند روند پیشرفت بیماری آلزایمر را کند تر بکند  برای همین مصرف بادام که سرشار از این ویتامین است باعث عدم پیشرفت ویتامین E میشود علاوه بر این ویتامین اسید های چرب امگا 3 در بادام حافظه را بهبود میبخشد و همچنین بادام عملکرد سیستم عصبی را پشتیبانی میکند به همین خاطر در طول روز سعی کنید بادام زمینی مصرف کنید تا از آلزایمر جلوگیری کند.

8.      خوردن میوه در طول روز

خوردن میوه در طول روز باعث کاهش بیماری های مختلف از جمله آلزایمر، سکته مغزی و.... میشود.

پرستار سالمند که استخدام میکنید تمامی این تغذیه ها را میداند برای همین قبل از استخدام پرستار حتما به این موضوع مهم دقت کنید. شرکت چتر فیروزه ای یکی از شرکت های معتبر در زمینه استخدام پرستار سالمند است شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت ما تماس بگیرید.

عوامل دیگری هم باعث کاهش آلزایمر میشوند که عبارتند از:

  • ورزش کردن
  • استرس کم تر
  • نکشیدن سیگار
  • تنظیم فشار خون
  • وزن پایین

5 تا از غذایی که خوردن بیشتر آن ها باعث آلزایمر میشود

 

5 تا از غذایی که خوردن بیشتر آن ها باعث آلزایمر میشود

مصرف بیش از حد  این 5 غذایی که در پایین به آن اشاره میکنیم باعث بیماری آلزایمر میشود این 5 غذا شامل:

  • خوردن گوشت قرمز
  • خوردن کره
  • مصرف پنیر
  • شیرینیجات
  • غذاهای فست فود

اگر در خانه شما سالمند است که دچار بیماری آلزایمر است و نمیتوانید از آن مراقبت کنید میتوانید از شرکت چتر فیروزه ای یک پرستار با تجربه استخدام کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید