X

ارائه خدمات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل با بهترین متخصصان به صورت شبانه روزی

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
رادیولوژی و سونوگرافی در منزل

ارائه بهترین خدمات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل برای افراد که تمایل یا توانایی خروج از خانه را ندارند.به صورت شبانه روزی حتی ایام تعطیل با متخصصان بین المللی در موسسه ما

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

در تهران و کرج اگر فرد بیمار توانایی و یا تمایل خروج از خانه را نداشته باشد و همچنین نیاز به سونوگرافی یا رادیولوژی در منزل را داشته باشد ، مجموعه ما خدمات اعزام پرستار به منزل را در طول شبانه روز حتی ایام تعطیل ارائه میکند تا همه بیماران در کمترین زمان درمان شوند و مشکلی نداشته باشند.

 

رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در تهران و کرج

در موارد متعددی انجام رادیولوژی در منزل بیمار توسط پزشک انجام می شود. انجام فرآیند تصویر برداری از بیمار در منزل باعث می شود که فرد علاوه بر این که در هزینه ها صرفه جویی نماید، با سرعت بیشتری فرد به نتیجه برسد و تصاویر رادیوگرافی در مدت زمان بسیار کوتاهی در اختیار او قرار گیرد. خدمات رادیولوژی در منزل گروه ما با بکارگیری پیشرفته ترین دستگاه های تصویربرداری و با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا و با همراهی پزشکان متخصص رادیولوژی خبره و کارشناسان متبحر آماده خدمت رسانی می باشد.

خدمات رادیولوژی در منزل موسسه ما با به‌کارگیری پیشرفته ترین دستگاه‌های تصویربرداری با همراهی پزشکان متخصص رادیولوژی خبره آماده خدمت رسانی می‌باشد البته قبل از استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل بهتر است از خدمات ویزیت پزشک در منزل ما هم بهره ببرید تا در صورت نیاز از بیماری ها و راه های درمان خود نیز آگاه شوید.. دستگاه‌های تصویری برداری اشعه ایکس روز به روز کوچک تر می‌شوند و پزشکان و متخصصان براحتی می‌توانند آن‌ها را با خود حمل کنند تا خدمات رادیولوژی در منزل را با کیفیت عالی برای بیمار انجام دهند.

کارشناسان و متخصصین رادیولوژی و سونوگرافی جهت رفاه حال بیماران شما خدمات رادیولوژی در منزل را از اندام‌های آسیب‌دیده به صورت پرتابل و شبانه روزی در منزل بیمار انجام می دهند . همچنین وجود کارشناسان آقا و خانم جهت انجام برخی رادیوگرافی ها این امر را به نحو بهتری انجام و بیمار احساس آرامش بیشتری خواهد داشت. همچنین توجه به اعتقادات درخواست کنندگان خدمت ما را بر آن میدارد در این خصوص به بیمارانمان کمک نمائیم.

تکنولوژی اشعه ایکس  از پرتو هایی با سطح انرژی بالا بهره برده که می تواند از بافت بدنی عبور کرده و تصاویری را برای تشخیص بیماری فراهم سازد .

دستگاه رادیولوژی از تیوب یا محفظه و اشعه ایکس تشکیل شده، که یک جفت الکترود یا آند و کاتد تشکیل شده را شامل می شود .

کاتد الکترودی است که  انرژی الکتریکی را با جریان الکتریکی بالایی رها می سازد . هنگامی که کاتد شروع به بمباران الکترونی می کند انرژی به صورت ذرات فوتون ها آزاد می شود . انرژی آزاد شده  در کاتد در سمت مقابل توسط آند دریافت می گردد .

آند دارای یک صفحه ساخته شده از تنگستن می باشد که الکترون ها را جذب کرده و سپس انتقال می دهد . قسمت خارجی  تیوب از جنس سرب بوده  و از خروج اشعه ایکس در جهت های دیگر به جز لامپ اشعه ایکس جلوگیری کند .

 

خدمات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل

رادیولوژی-و-سونوگرافی

رادیولوژی که آن را تصویربرداری تشخیصی هم می نامند، فرایند عکس برداری از بخش های مختلف بدن است که رادیولوژی تشخیصی و رادیولوژی مداخله ای، دو حوزه اصلی آن محسوب شده که در هر دوی آن ها از انرژی تابشی برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می شود. رادیولوژی را می توان فصل تازه ای از گسترش علم پزشکی دانست که با ظهورش، امکان پایش درون بدن را برای پزشکان مقدور ساخت. کاری که تا پیش از رادیولوژی، جز از طریق تشریح پیکر بیمار، آن هم پس از مرگ وی ممکن نبود. رادیولوژی، معاینات عکس برداری مختلفی را دربر می گیرد اما عکس برداری با اشعه X، اولتراسوند، سی تی اسکن و پت اسکن از متداول ترین اَشکال رادیولوژی هستند.در سالهای نه چندان دور خدمات پزشکی و درمان در منزل یا اصلا وجود نداشت و یا به طور کامل نبود اما امروزه موسسه های زیادی این خدمات را در منزل ارائه میدهند اما مجموعه ما در کنار خدمات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل ، خدمات پرستار بیمار در کرج را نیز ارائه میدهد تا بیماران در هنگام درمان نگران چیزی نباشند.

عکس های به دست آمده از رادیولوژی برای تشخیص بیماری و ارائه راهکارهای درمانی احتمالی، توسط یک رادیولوژیست مورد بررسی قرار می گیرد. رادیولوژیست ها، پزشکانی هستند که تفسیر عکس های پزشکی، تخصص اصلی آن هاست. البته دراین بین نباید از اهمیت کار تکنسین های رادیولوژی نیز غافل بود. چون آن ها هستند که به واسطه دانش کار با دستگاه های عکس برداری، نقش اصلی را فرایند تولید عکس های پزشکی ایفا می کنند. پس از انجام آزمایش های عکس برداری، رادیولوژیست ها، عکس ها را به دقت بررسی و آنالیز کرده و گزارش کاملی از تجزیه وتحلیل خود را به پزشک یا پزشکان بالینی بیماران ارائه می دهند.

از رادیولوژی در شاخه های مختلف علم پزشکی استفاده می کنند که شکستگی ،جراحی، اطفال، زنان و زایمان، انکولوژی (سرطان شناسی)، تروما، اورژانس و بیماری های عفونی از مهم ترین آن ها هستند.

 

سونوگرافی در منزل

سونوگرافی در تهران و کرج

همانطور که میدانید برای تشخیص نهایی بیماری و اطمینان خاطر پزشک ، دستور انجام سونوگرافی صادر میشود.

حالا اگر در این شرایط پزشک مورد نظر دستور استراحل مطلق هم داده باشد باید چه کرد؟

همچنین در برخی مواقع هم خانم های باردار و افراد مسن توانایی انتظار در صف یا شلوغی و ترافیک را ندارند.

امروزه مجموعه ما نیز مانند سایر مجوعه ها خدمات سونوگرافی در منزل را ارائه داده ایم تا آرامش خاطر را برای بیماران ایجا کنیم.

برای سونوگرافی در منزل دستگاه های پرتابلی ساخته شده است که به راحتی قابل حمل و نقل می باشند و کیفیت بسیار بالایی هم دارند. خدمات سونوگرافی در منزل با استفاده از این دستگاه ها انجام می شود و به راحتی می توان به منزل بیمار آن را انتقال داد.

 

سونوگرافی شبانه روزی در کرج

به طور خلاصه و کلی تصویر سونوگرافی امواج صوتی میباشد که توانایی عبور از بافت بدن را دارد و وقتی که به بافت نرم یا سخت مورد نظر بدن برخورد کند تصویر پزشکی میگیرد که این تصاویر در سونوگرافی های معمولی سیاه و سفید هستند اما در سونوگرافی های دالپر ، به صورت رنگی مشاهده میشوند.

مرکز پزشکی-پرستاری چتر فیروزه ای یکی از معتبر ترین و شناخته ترین مراکز است که آماده ارائه خدمات سونوگرافی در منزل به صورت 24 ساعته و شبانه روزی میباشد.

در صورت نیاز به این خدمات با ما تماس بگیرید تا همکاران ما به صورت مجهز در محل حاضر شوند.

 

چه افرادی به رادیولوژی در منزل نیاز دارند؟

رادیولوژی در منزل

انجام رادیوگرافی ( رادیولوژی پرتابل ) به آن دسته از افرادی توصیه می شود که توانایی مراجعه به مراکز تصویر برداری را ندارد. گروه هایی که به خدمات تصویر برداری در منزل نیازمند هستند عبارت اند از :

  • افراد سالمند
  • بیماران با عدم قابلیت حرکتی
  • افراد دچار سکته مغزی و یا آسیب های مغزی نخاعی
  • بیماران دارای شکستگی لگن و...
  • در زمان آلودگی هوا برای بیماران مستعد آسم و...
  • بیمارانی که در منزل بستری و دارای Traction (وزنه) هستند.
  • و کودکانی که مشکلات این چنینی دارند.
     

گروه خدمات درمانی ما در موارد فوق و بنا به درخواست شما یا پزشک معالج دستگاه رادیوگرافی را به همراه کارشناس متخصص رادیولوژی به بالین بیمار شما می آورد و با استفاده از به روزترین تجهیزات مولد اشعه ایکس در سریعترین زمان، عکسبرداری پزشکی را انجام داده و به همراه گزارش پزشک متخصص رادیولوژی به شما تحویل می دهد.

بدیهی است که گروه خدمات درمانی ما آماده انجام تمامی رادیوگرافی های درخواستی شامل قفسه سینه، مهره ها، لگن، اندامها، استخوان جمجمه و... را دارد.

 

enlightened اگر شما از خدمات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل ما برای کودکان و سالمندان خود استفاده کنید ، در کنار آن میتوانید از خدمات سالمند و خدمات کودک مجموعه ما که توسط پرستاران متخصص و کاربلد انجام میشود هم استفاده کنید.برای آگاهی و مطالعه بیشتر روی هرکدام از موارد کلیک کنید. 

 

روش های سونوگرافی و رادیولوژی در منزل

سونوگرافی-در-منزل

1 . رادیوگرافی

استفاده از اشعه X برای مشاهده استخوان ها، قفسه سینه یا شکم که به آن پرتونگاری هم می گویند.

2 . CT (توموگرافی کامپیوتری)

در این روش، با استفاده از دستگاه های خاص، تصویربرداری از زوایا و ابعاد مختلف ناحیه خاصی از بدن مثل دهان صورت می پذیرد. این تصاویر پس از پردازش های خاص کامپیوتری به عکس تبدیل می شوند.

3 . MRI

در این روش از امواج رادیویی و میدان مغناطیسی برای عکس برداری استفاده می شود.

4 . ماموگرام

در این روش از اشعه ایکس اغلب برای عکس برداری از بافت های سینه (پستان) استفاده می شود.

5 . سونوگرافی (اولتراسوند)

در این روش با استفاده از امواج صوتی، تصاویر متحرک ایجاد می کنند و از طریق مشاهده آن ها روی صفحه نمایش، از وضعیت بیمار آگاه می شوند. از سونوگرافی اغلب برای اکوکاردیوگرام (اکوی قلب) و همین طور معاینه رحم در دوران بارداری استفاده می شود.

6 . فلوروسکوپی

در این روش برای ایجاد تصاویر متحرک و آنی از درون بدن، از اشعه ایکس استفاده می شود. فلوروسکوپی، کاربردهای زیادی دارد که معاینه دستگاه گوارش، یکی از مهم ترین آن هاست.

7 . پزشکی هسته ای

در این روش از مواد رادیواکتیو به طور محدود و کنترل شده برای ایجاد روشنایی و متعاقباً مشاهده ی فرایندهای درونی بدن استفاده می شود.

 

مزایای استفاده از رادیولوژی در منزل

⭐ کاهش خطرات ناشی از جابه جایی و انتقال بیمار به مراکز تصویر برداری
⭐ انجام عکسبرداری در محیط امن و آرامبخش منزل
⭐ حذف فرآیند انتقال بیمار به مراکز درمانی
⭐ انجام رادیوگرافی در کوتاه ترین زمان و دریافت گزارش بلافاصله بعد از انجام
⭐ عدم تحمل خستگی و معطلی ناشی از ترافیک و صف انتظار در مراکز درمانی

 

چگونگی انجام رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در منزل

رادیولوژی در منزل، یکی از خدمات ویژه پزشکی بوده که روزبه روز، بر میزان تقاضای آن افزوده می شود. رادیولوژی در منزل بدین معناست که دیگر ضرورت و نیازی به حضور بیمار در بیمارستان ها یا کلینیک های عکس برداری نیست و کل فرایند رادیولوژی توسط متخصصین، در منزل خود فرد صورت می گیرد. خوشبختانه پیشرفت های چشمگیر فناوری در حوزه پزشکی باعث ارتقای حیرت انگیز قابلیت ها و امکانات تجهیزات عکس برداری شده است. عصر حاضر، عصر ظهور تجهیزات عکس برداری پرتابل (قابل حمل) است. تجهیزاتی که به واسطه سبکی و ابعاد به مراتب کوچک تر در مقایسه با قبل، امکان ارائه ی حساس ترین خدمات پزشکی را به طور سیار و دینامیک مقدور ساخته اند.

البته دراین بین، گذار از عصر فیلم به عصر دیجیتال نیز نقش مؤثری در افزایش تقاضا نسبت به رادیولوژی در منزل داشته است. برخلاف گذشته، دیگر برای تهیه یک عکس پزشکی، نیازی به فرایند زمان بَر پردازش فیلم نیست و تکنسین ها می توانند بلافاصله پس از عکس برداری، از کیفیت تصاویری که به صورت دیجیتالی که ثبت کرده اند، آگاه شوند. به طور خلاصه در فرایند رادیولوژی در منزل، تکنسین رادیولوژی به خانه تان آمده، تجهیزات عکس برداری اش را آماده می کند، عملیات رادیوگرافی یا سونوگرافی را طبق دستورات پزشکی، انجام داده و پس از اتمام کار منزلتان را ترک می کند.

 

mail حالا که با خدمات رادیولوژی در منزل آشنا شدید ما به شما پیشنهاد مکنیم با خدمات فیزیوتراپی در منزل و ماساژ درمانی موسسه ما هم آشنا شوید و استفاده کنید زیرا این خدمات توسط ماساژور ها و پرستاران حرفه ای و متخصص و با تجهیزات به روز و اروپایی انجام میشود.

 

استاندارد های جهانی برای درمان توسط رادیولوژی و سونوگرافی

یکی از این استانداردها آن است که تا  جایی که ممکن است میزان اشعه را پایین بیاوریم .

در بخش های رادیوگرافی یک گروه کارکنان را داریم و یک گروه بیماران را داریم که کارکنان مقررات خاص خود را دارند و وسایل مخصوص دارند و میزان اشعه ای که به آن ها تابیده می شود ماهانه توسط سازمان انرژی اتمی ثبت می شود .

در مورد همراه بیماران اتاقی که دستگاه در آن قرار دارد کاملا از طریق قطعات سربی حفاظت می شود .

در مورد خود بیماران اگر به عنوان مثال قرار است که رادیوگرافی از ناحیه سر یا سینوس بیمار انجام گیرد توسط قطعات سربی نواحی حساس بیمار به خصوص اگر جوان است مانند نواحی تناسلی بیمار و ناحیه لگتن پوشانده می شود .

لوازم دیگری همچون عینک سربی ، تیروئید بند و روپوشهای سربی در مراکز وجود دارد .امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید