پرستار بیمار لوسمی در منزل

۰۲۶۳۴۴۸۶۵۵۵ تلفن داخلی مرکز
پرستار بیمار لوسمی در منزل

لوسمی همان اختلالات خونی یا سرطان خون است که در برخی افراد ایجاد میشود که در این شرایط فرد بیمار نیاز به یک پرستار بیمار لوسمی در منزل مجرب که تمامی خدمات پرستاری را به درستی انجام دهد

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

همانطور که میدانید سرطان در افراد مختلف متفاوت است مثلا در افراد بزرگسال به دلیل شیوه زندگی اشتباه یا دیگر دلایل است اما سرطان در کودکان و نوزادان متفاوت است و دلایل آنها نیز کاملا مشخص نیست.

حالا اگر افراد مختلف یا حتی کودکان سرطان بگیرند ، برای بهبود زودتر و سریعتر و پرستاری از آنها بهتر است از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنید.

 

لوسمی چیست؟

سرطان خون یا همان لوسمی یکی از سرطان های مربوط به سلول های سفید خون در مغز استخوان با بافت های مربوط به دستگاه لنفاوی (غدد لنفاوی ، طحال ، كبد) می باشد. این سلول های تكثیریافته داخل بافت تجمع یافته ، به داخل جریان خون ریخته و در نهایت سایر بافت ها را درگیر می سازند.

تابلوی بالینی بیماری در انواع مختلف لوسمی متفاوت بوده و بستگی به روند انجام شده دارد ، لذا تهیه تاریخچه سلامتی از بیمار و ثبت شرح حال و علائم وی قبل ازانجام معاینه فیزیکی می تواند در روشن کردن و کشف بیماری بسیار موثر باشد .

ضعف و خستگی از علائم شایع بوده که نه تنها به علت ماهیت بیماری است بلکه ناشی از بروز عوارض بیماری مثل آنمی و عفونت می باشد . در هنگام بستری بیمار بررسی و شناخت باید بطور روزانه یا بیشتر در صورت نیاز انجام شود .

برای مثال سرفه های خشک ، تنگی نفس خفیف ، کاهش صداهای تنفسی ممکن است از علایم عفونت تنفسی باشد،  عفونت ممکن است در ابتدا توسط عکسبرداری از قفسه سینه مشاهده نشود فقدان نوتروفیل باعث به تأخیر افتادن پاسخ التهاب در برابر عفونت ریه شده و سبب تغییراتی در تصاویر عسکبرداری می شود .

 

پرستار بیمار لوسمی در منزل

پرستار بیمار لوسمی

لوسمی همان سرطان خون است که ممکن است هر کسی دچار این سرطان شود.

افراد مختلف بجر کودکان بنابر دلایل مختلف مانند نامناسب بودن مواد خوراکی و بی تجرکی و استعمال سیگار و قلیان و دیگر موارد دچار این بیماری و سرطان میشوند اما شاید دیده باشید که کوکان یا نوزادان هم دچار این بیماری باشند اما هنوز دلایل سرطان خود در کودکان و نوزادان مشخص نیست فقط میتوان به اختلالات ارثی توجه داشت.

علاوه بر اینکه دلایل ابتلا به سرطان خود در افراد مختلف با کودکان فرق دارد ، همچنین شرایط نگهداری و مراقبت آنها نیز کاملا متفاوت است و برای اینکه بهبود سریعتر و راحت تر برای افراد مختلف مخصوصا کودکان انجام شود ، بهتر است از پرستار بیمار لوسمی در منزل یا همان پرستار بیمار سرطان خون در منزل استفاده کنید.

 

پرستار بیمار سرطان خون در منزل

شایع ترین سرطان در افراد مختلف یا حتی کودکان سرطانم خون یا همان لوسمی است که دو نوع است که عبارتند از : لوسمی لنفوسیتی حاد ( ALL ) و لوسمی میلوئید حاد ( AML ) که از مغز استخوان یا خون شروع می شود.

سرطان خون ممکن است با درد استخوان و مفاصل، خستگی، ضعف، کندگی پوست، خونریزی یا کبودی، تب، کاهش وزن و سایر علائم همراه شود.شما به عنوان پرستار یا مراقب کودک بای دهوشیار باشید و در صورت مشاهده این علائم در فرد یا کودک پیشنهاد میشود که از خدمات ویزیت پزشک در منزل ساتفاده کنید.

همچنین انواع دیگر سرطان که در بزرگسالان وجود دارد ممکن است در کودکان با شدت متفاوت رخ دهد.علائم دیگر سرطان در کودکان عبارتست از یک توده یا تورم غیر معمول، یک درد ماندگار در یک ناحیه بدن، سردردهای مکرر همراه با استفراغ و تغییرات ناگهانی چشم یا بینایی.

 

پرستار کودک و نوزاد لوسمی در منزل

پرستار کودک لوسمی

نحوه تشخیص سرطان برای هر فردی متفاوت است و به ویژگی های شخصی و میزان پیشرفت بیماری و عواملی دیگر بستگی دارد که در این زمینه می توانید با موسسات خدمات پرستاری و مراکز تخصصی سرطان مشورت نمایید.با تیم های مراقبت های بهداشتی در مورد آنچه که برای سن کودک شما مناسب است صحبت کنید و ایده های خود را نیز با تیم مراقبت در میان بگذارید تا برنامه کمکی مناسبی دریافت نمایید.

 

وظایف والدین کودکان سرطانی

والدین کودکان مبتلا به سرطان طبیعتا مایل هستند تا کاملا روی بهبود خود سرطان تمرکز کنند.اما دانستن اثرات بلند مدت بیماری نیز مهم است و پزشک متخصص باید پس از آشنایی با تمام مشخصات کودک بر اساس تجربه شخصی خود تمام نکات را به خانواده کودک منتقل کند تا آنها نیز بتوانند نقش موثری در مراقبت از کودک خود ایفا کنند.با گذشت زمان خطر ابتلا به سرطان کاهش می یابد و مراجعه به پزشک کمتر میشود.اما هرگز نباید از متخصص دور ماند.زیرا سرطان اثرات بلند مدتی دارد که ممکن است پس از سالها خود را نشان دهند.بنابراین مراجعه به پزشک از مهم ترین وظایف پرستاری از کودک یا سالمند مبتلا به سرطان می باشد.

دستورالعمل های بسیاری در سایت ها و مقاله های گوناگون جهت مراقبت سرطان در کودکان ارائه شده است که می توانند به شما در شناخت نشانه های سرطان کمک کنند.با آگاهی از این بیماری در صورت مواجه شدن با آن می توانید به سرعت مراحل را شروع کنید.همچنین می توانید از مراکز خدمات پرستاری جهت کمک گرفتن در امور پرستاری از کودک سرطانی بهره گیرید.
جهت اعزام پرستار ومشاوره رایگان با کارشناسان ما با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

 

تشخیص بیماری لوسمی در افراد مختلف

پرستار بیمار سرطان خون در منزل

 • خطر عفونت و خونریزی
 • خطر اختلال در تمامیت پوست در ارتباط با اثرات سمی شیمی درمانی ، تغییر در تغذیه و اختلال در تحرک
 • بروز اختلال در جریان  تبادل گازی
 • اختلال در غشائ مخاطی ، متعاقب شیمی درمانی یا استفاده طولانی مدت دارو های ضد میکروبی
 • عدم تعادل در تغذیه در رابطه با افزایش متابولیسم ، بی اشتهایی ،التهاب مخاط، درد و تهوع
 • درد و ناراحتی در ارتباط با التهاب مخاط ، ارتشاح لکوسیت ها در بافت های سیستمیک ، تب و عفونت
 • افزایش درجه حرارت ناشی از لیز تومور Tumor lysis و یا عفونت
 • خستگی و عدم تحمل فعالیت به علت کمخونی و یا عفونت
 • اختلال در فعالیت های فیزیکی ناشی از کم خونی و جداسازی محافظتی بیمار
 • خطر افزایش حجم مایعات
 • ابتلا به اسهال به علت بروز تغییراتی در فلور معده ای-روده ای و برهنه شدن مخاطی
 • خطر کمبود حجم مایعات بدن در رابطه با اسهال ، خونریزی ، عفونت و افزایش سرعت متابولیسم
 • اختلال در مراقبت از خود
 • اضطراب
 • اختلال در تصویر ذهنی از جسم خویشتن
 • اندوه در ارتباط با از دست دادن نقش ها
 • احتمال تضعیف روحیه معنوی
 • کمبود اطلاعات در رابطه با فرایند بیماری ، تدابیر در رابطه با عوارض و مراقبت از خود

 

نکات مهم برای بهبود راحتتر و سریعتر سرطان خون (لوسمی)

 1. از تزریق داروها عضلانی خودداری گردد.
 2. از کاتتر های ماندنی داخل عروقی (Indwelling)استفاده نشود.
 3. از کنترل درجه حرارت از طریق رکتال و استفاده از شیاف ها و تنقیه خودداری شود.
 4. در صورت وجود یبوست از نرم کننده های مدفوع و ملین های خوراکی استفاده شود.
 5. در صورت انجام تزریقات وریدی از کوچک ترین سوزن استفاده شود.
 6. بعد از پایان تزریق به مدت 5 دقیقه برای توقف خونریزی فشار مسقیم وارد شود.
 7. عدم استفاده از جرم گیری و براق کردن دندان ها ، عدم مصرف دهان شویه های تجارتی توصیه شود.
 8. فقط از مسواک های نرم برای مراقبت از دهان استفاده کنند.
 9. در صورت خونریزی لثه ها و در شمار پلاکت کمتر از 10000 از مسواک های نرم و بجه گانه استفاده می شود.
 10. لبها با نرم کننده های محلول در آب هر 2 ساعت در طول بیداری چرب شود.
 11. در صورت امکان از ساکشن بیمار باید پرهیز کرد و در موارد ضروری فقط ساکشن ملایم انجام داد.
 12. از سرفه شدید و فین کردن محکم اجتناب شود.
 13. فقط از ریش تراشهای برقی استفاده گردد.
 14. در صورت نیاز از نرده کنار تخت محافظت شده استفاده شود.
 15. در هنگام حرکت و راه بردن ، مراقب افتادن بیمار باشید.

 • لوسمی چیست؟

  سرطان خون یا همان لوسمی یکی از سرطان های مربوط به سلول های سفید خون در مغز استخوان با بافت های مربوط به دستگاه لنفاوی (غدد لنفاوی ، طحال ، كبد) می باشد. این سلول های تكثیریافته داخل بافت تجمع یافته ، به داخل جریان خون ریخته و در نهایت سایر بافت ها را درگیر می سازند.

 • نحوه تشخیص این بیماری چگونه است؟

  نحوه تشخیص سرطان برای هر فردی متفاوت است و به ویژگی های شخصی و میزان پیشرفت بیماری و عواملی دیگر بستگی دارد که در این زمینه می توانید با موسسات خدمات پرستاری و مراکز تخصصی سرطان مشورت نمایید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید