15 ایده بازی برای کودکان در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
15 ایده بازی برای کودکان در منزل

ما در این سایت 15 ایده سرگرمی برای فرزندان شما اورده ایم که شما میتوانید هر کدام از آن ها را با فرزند خود بازی کنید.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

ایده بازی برای کودکان

نگه داشتن کودکان در خانه کار بسیار دشواری است اما در بعضی از مواقع راحلی جز سرگرم کردن کودکان و ممنوع کردن آن ها از بیرون رفتنشان نداریم به همین دلیل بهتر است بازی های جذاب و سرگرم کننده ای بلد باشیم تا بتوانید آن ها را در این مواقع سرگرم کنیم. بسیاری از بازی ها  علاوه  بر سرگرم کردن کودکان باعث تقویت مهارت های فکری و فیزیکی آن ها میشود. اگر به دنبال بازی های جذاب و فکری در خانه هستنید میتوانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 بسیاری از خانواده ها شاغل هستند و نمیتوانند از فرزند خود مراقبت کنند از طرفی هم نمیتوان فرزندان را به دلیل خطرات احتمالی در خانه تنها گذاشت برای همین بهترین راه استخدام پرستا کودک است. شما میتوانید برای استخدام پرستار کودک در منزل با شرکت پرستاری  چتر فیروزه ای تماس بگیرید.

معرفی 10 بازی برای کودکان

همیشه بچه ها به دنبال بازی در فضای آزاد به همراه دوستانشان هستند اما این خواسته های آن ها همیشه نمیتواند باشد به همین دلیل نیاز است که والدین یا پرستار کودک بازی هایی را بلد باشند تا بتوانند فرزند خود را در خانه نگه دارند.

والدین و پرستار های کودک همیشه به دنبال بازی های فکری و هیجان انگیز هستند تا بتوانند فرزند خود را سرگرم کنند. از جمله بازی های که میتوانید فرزند خود را سرگرم کنید شامل:

 1. با استفاده از نوار چسب یا پشتی بر روی زمین لی لی بکشید و با فرزند دختر خود بازی کنید.
 2. میتوانید با فرزند خود گل یا پوچ، سنگ کاغذ قیچی و... بازی کنید.
 3. میتوانید با فرزند خود در خانه قایم موشک بازی کنید یکی بازی های جذاب برای کودکان است.
 4. یکی از بازی هایی که میتوانید در ساختمان انجام بدهید حدس زدن خوراکی ها هست شما میتواند چشم فرزند خود را ببندید و به او خوراکی های متنوع ای بدهید تا حدس بزند.
 5. یکی از ایده های سرگرمی کشیدن نقاشی با فرزند خود است

ایده بازی برای کودکان

 1. میتوانید با رخت خواب ها و بالش ها برای خود قلعه درست کنید و با هم بازی کنید.
 2. با اسباب بازی کودکان بازی کنید این کار بیشتر مورد پسند کودکان است.
 3. میتوانید با جوراب های مچاله شده یا کاغذ یک توپ درست کنید و با فرزند خود در خانه فوتبال بازی کنید.
 4. یکی از کارهایی که میتوانید با فرزند خود انجام بدهید ورزش کردن با کودک است.
 5. رقص با کودک یکی از بهترین کارهایی است که شما میتوانید با فرزند خود انجام دهید.

معرفی 5  بازی های کودکانه درمنزل

 •   بازی با سایه

کودکان زیادی هستند که از تاریکی می ترسند اما بازی با سایه را دوست دارند. این بازی کودکان معمولا شب انجام میشود و شما توسط دست خود سایه هایی بامزه را برای کودک خود ایجاد میکنید. این بازی بیشتر برای فرزندان 5 سال به بالا است.

 •  بازی کردن با کودک

یکی از بازی های کودکانه که از گذشته تا الان برای کودکان خود انجام میدادند داستان سرایی با عروسک است. شما میتوانید با عروسک های فرزندتان یک داستان برای او تعریف کنید تا او از شنید داستان لذت ببرد.

 •  بازی فکری لوگو

بازی لگو یا خانه سازی یکی از بازی هایی محبوب کودکان است که تاثیر زیادی در خلاقیت فرزندان دارد. کودکان شما با استفاده از بازی های لگو، سازه چینی و دیگر مجموعه های هندسی مشابه میتوانند مشغول ساختن خانه، قعله برای خود شوند. یکی از مزیت های بازی فکری لوگو تقویت مهارت های گفتاری و زبانی است.

 • بازی با بالشت ها

شما میتوانید جند بالشت را با ارتفاع های مناسب بر روی زمین با فاصله کنار هم قرار بدهید و از فرزند خود بخواهید که بدون آنکه پایش را بر روی زمین بگذارد تمام مسیر را از روی بالشت ها طی کند. یا میتوانید یک بالش خودتان و یک بالشت کودکتان در دست بگیرید و با بالشت هم دیگر را به آرامی بزنید. ما به شما پیشنهاد میکنید که این بازی را با کودکان بالای 6 سال انجام بدهید.

 •  تیله بازی

یکی از بازی هایی که خراب کاری کم تری دارد تیله بازی است. والدین یا پرستار های کودک میتوانید به فرزند خود نحوه زدن تیله را با استفاده از انگشتان دست یاد بدهید و باید به او بگویم با زدن 3 حرکت تیله را در دروازه مشخص شده بزنند. ما به شما پیشنهاد میکنیم که این بازی را با کودکان بالای 7 سال انجام دهید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید