شرح وظایف پرستار سالمند در منزل چیست؟

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
وظایف پرستار سالمند

ما در این مقاله تمامی وظایف پرستار سالمند را برای شما گفته ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. شرکت چتر فیروزه ای یک شرکت معتبر است که تمامی پرسنل این موسسه با تجربه و حرفه ای هستند.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

با بالا رفتن سن، انسان پیش از قبل نیاز به مراقبت و نگهداری دارد سالمندان به دلایل بیماری های مختلف، تنهایی و... نیاز به یک فرد برای نگهداری و مراقبت دارند اما بسیاری از خانواده ها به دلیل شاغل بودن، تشکیل خانواده یا هر دلیل دیگری نمیتوانند از سالمند خود نگهداری کنند از طرفی هم بستری کردن آن ها در خانه ی سالمندان علاوه بر هزینه زیاد، بیشتر سالمندان علاقه دارند در خانه خود باشند پس بهترین راه استخدام پرستار سالمند است که شما میتوانید به صورت 24 ساعته ویا به صورت ساعتی پرستار سالمند استخدام کنید. شما قبل از هر چیزی باید وظایف پرستارسالمندی که به خانه ی شما می آید را بدانید. امور منزل، آشپزی و.. از جمله وظایف پرستار سالمند است که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا میشویم. پرستار شما امکان دارد بیماری هایی داشته باشد که حتما در هنگام صحبت با مشاوران شرکت چتر فیروزه ای بیماری که پدر یا مادر سالخورده ی شما دارد را به همکاران ما بگویید تا پرستار با تجربه و حرفه ای برای شما بفرستد.

  • بیماری پارکینسون
  • بیماری آلزایمر
  • بیماری سکته قلبی
  • فشار خون 
  • زخم بستر 
  • و... 

از جمله بیماری هایی هستند که نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شرکت چتر فیروزه ای در کرج تماس بگیرید.

پرستار و مراقبت از سالمند کیست؟

پرستار سالمند کسی است که به طور موقت یا دائم از سالمند مراقبت و نگهداری میکند یعنی اگر سالمند شما دچار بیماری، زخم بستر و... باشد پرستار با تجربه ی بالای خود در روند بهبود سالمند شما تاثیر مستقیم دارد. علاوه بر این بسیاری از سالمندان به دلیل تنهای یک همدم برای صحبت کردن و گفتن مشکلاتشون میخواهند برای همین نیاز به یک همدم سالمند دارند تا علاوه بر مراقبت با آن ها صحبت هم بکند.
یکی از خدمات شرکت چتر فیروزه ای استخدام پرستار خانم و یا استخدام پرستار آقا برای خانم \ آقا سالمند است بسیاری از خانم ها به دلیل عقاید مذهبی نمیتوانند پرستار آقا استخدام کنند برای همین شما میتوانید با شرکت چتر فیروزه ای در کرج برای استخدام پرستار آقا\ خانم سالمند تماس بگیرید.

وظایف پرستار سالمند در منزل کرج

شرح وظایف پرستار سالمند در منزل

همان طور که گفتیم نگهداری و مراقبت از سالمندان وظایفی دارد که شما با صحبت با مشاوران شرکت میتوانید این وظایف را کم یا زیاد بکنید و در حالت کلی وظایف پرستار سالمند به شرح زیر است:

حمام بردن سالمند

 یکی از وظایف پرستاران حمام بردن آن ها است البته همه چیز بستگی به شرایظ فیزیکی سالمند دارد مثلا ممکن است پرستار سالمند به دلیل جراحی نتواند حمام برود برای همین شرکت پرستار جو به شما حمام در تخت را پیشنهاد میکنند. در بعضی از مواقع هم بیمار به دلیل بیماری های مختلف قادر به تنها حمام رفتن نیست و حتما باید یک نفر با او برود برای همین یکی از وظایف پرستار سالمند حمام بردن آن است.

حمام در تخت 

این خدمت یکی از خدمات ویژه مرکز پرستاری چتر فیروزه ای می باشد. در ادامه با نحوه انجام حمام در سرویس حمام در تخت آشنا می شویم. این مورد بدین شکل است که توسط فوم های شستشو دهنده مخصوص سالمند تهیه شده است و مورد استفاده قرار میگیرد. برای اطلاعات بیشتر با تلفن های شرکت پرستاری چتر فیروزه ای تماس حاصل فرمایید.

امور منزل و آشپزی

 یکی از وظایف دیگر پرستاران سالمند انجام امور آشپزی است که پرستار با توجه به سن بالای سالمند غذاهای مقوی و تقویتی را برای آن ها باید درست کند.

بازی های فکری جهت فعال سازی ذهن سالمند مستعد فراموشی و آلزایمر

یکی از بیماری هایی که باعث فراموشی حافظه ی کوتاه مدت انسان میشود بیماری آلزایمر است که در سنین بالا این بیماری تشدید پیدا میکند یکی از راه های جلوگیری از آن انجام بازی های فکری برای سالمند است. 

 اصلاح سالمند

یکی از کار هایی که پرستار سالمند میتواند انجام بدهد پیرایش و اصلاح سالمند است. بسیاری از سالمندان به دلیل بیماری قادر به حرکت نیستند برای همین این وظیفه میتواند این مشکل را حل کند. 

 به موقع مصرف کردن دارو 

یکی از مهم ترین وظایف پرستار سالمند به موقع دادن دارو پدر یا مادر مسن شما است. امکان دارد سالمند دچار بیماری هایی از جمله آلزایمر، فشار خون بالا و... باشد که باید در ساعت هایی که پزشک گفته است دارو مصرف کند برای همین شما قبل از استخدام پرستار سالمند حتما نوع بیماری و زمان مصرف دارو را با پرستار هماهنگ کنید.

وظایف همدم سالمند

  چک کردن علائم حیاتی بیمار

کنترل علائم حیاتی بیمار شامل قند خون، فشار خون، ضربان قلب، اکسیژن خون، دمای بدن می شود.

ورزش  سالمند

در صورتی که سالمند شما بر اساس شرایطی جسمانی خاصی که دارد، نیاز به یکسری ورزش های مخصوص خواهد داشت به عنوان مثال اگر سالمند شما همش بر روی تخت دراز بکشد امکان وجود بیماری زخم بستر دارد برای همین پرستار سالمند ورزش های مخصوصی انجام میدهد. پرستاری که به منزل شما اعزام می شود به طور کامل با این امور آشنایی دارد و می تواند سالمند شما را در انجام این کار یاری کند.

خرید مواد غذایی مورد نیاز

یکی از خدمات وظایف پرستار تهیه مواد غذایی مورد نیاز خانه است شما میتوانید یک لیست خرید به پرستار سالمند بدهد تا آن ها را تهیه کند و با ارائه ی فاکتور تحویل شما میدهد.
علاوه بر وظایفی که در بالا ذکر شد وظایف دیگری هم هست که  شامل:

  • هم صحبتی با سالمند
  • برنامه ی پیاده روی
  • رعایت بهداشت فردی و شخصی
  •  و...

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت چتر فیروزه ای تماس بگیرید.

خدمات شرکت چتر فیروزه ای

خدمات شرکت چتر فروزه ای برای وظایف سالمند

شرکت چتر فیروزه ای یک شرکت معتبر با 15 سال سابقه در زمینه ی مراقبت از سالمند فعالیت میکند این شرکت خدماتی دارد که شامل:

پرستار آذری زبان

یکی از زبان های شیرین ایران زبان آذری است و بسیاری از ساکنان کرج به این زبان صحبت میکنند و نمیتواند فارسی متوجه شوند برای همین یکی از خدمات شرکت چتر فیروزه ای استخدام پرستار آذری زبان است.

پاسخگویی و مسئولیت پذیر بودن

همان طور که گفتیم شرکت ما یک شرکت معتبر با 15 سال سابقه است. شما میتوانید در صورت نارضایتی با شرکت ما تماس بگیرید تا پرستار جدید برای شما استخدام کنیم.

پذیرش نیروها

تمامی نیرو های شرکت چتر فیروزه ای با تجربه و آموزش دیده اند پس در هنگام استخدام از این شرکت خیالتان راحت باشد. شرکت پرستاری چتر فیروزه ای در کرج هنگام انتخاب پرستاران از آن ها مدارک هویتی و مدارک معتبر سکونتی را از آن ها دریافت میکند. برای همین افرادی که فاقد شرایط باشند را به استخدام مجموعه خود در نمیاورند پس شما در هنگام استخدام پرستار سالمند نگران این موارد نباشید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید