X

پانسمان زخم و تعویض پانسمان در منزل کرج

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
پانسمان زخم در منزل کرج

خدمات زخم،پانسمان، بخیه، شستشو وانواع مراقبت تا بهبودی کامل زخم توسط بهترین کادر پرستار و کارشناس در منزل توسط مرکز پزشکی و پرستاری چتر فیروزه‌ای انجام می‌گیرد.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

در طی زندگی روزمره، درمحیط کار، منزل یا خیابان ممکن است زخم‌های ریز و یا گاها خونریزی‌هایی ایجاد شود. در این شرایط امکان دارد رفتن به کلینیک یا بیمارستان میسر نباشد. حال باید از چه راهکاری استفاده نمود؟ استفاده از خدمات پانسمان زخم در منزل کرج بهترین گزینه است. شایان ذکر است که این خدمات تنها مشمول پانسمان زخم نیست بلکه خدماتی همچون تعویض پانسمان بخیه در منزل، پانسمان زخم جراحی در منزل، پانسمان سوختگی در منزل و.. را نیز دربر دارد. برای آشنایی بیشتر با خدمات پانسمان زخم در منزل، در این مقاله از وب سایت چتر فیروزه‌ای به تعویض پانسمان، انواع پانسمان، هزینه تعویض پانسمان و.. می‌پردازیم. 

پانسمان زخم در منزل کرج

پانسمان زخم در منزل کرج- چتر فیروزه ای

برای بهبودی سریع‌تر زخم‌ها، فرآیند تمیز کردن و پوشاندن زخم‌ که پانسمان نامیده می‌شود، انجام می‌گیرد. لازم است فرآیند پانسمان در منزل کرج، در محیطی بهداشتی انجام شود، هم چنین فردی که پانسمان را انجام می‌دهد باید شرایط بهداشتی همچون استفاده از دستکش را رعایت نماید. موادی که برای پانسمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید استریل باشد و متناسب با نوع زخم انتخاب شود. 

پانسمان صحیح زخم در منزل امری بسیار حساس و مهم است. پس از اینکه دست‌ها استریل شد، زخم با محلول خاصی استریل می‌شود، مواد روی زخم برداشته می‌شود. زخم با گاز استریل تمیز می‌شود. پماد مناسب بر روی زخم استفاده می‌شود و در نهایت زخم بسته می‌شود. 

مزایای استفاده از خدمات پانسمان زخم در منزل کرج

 • استفاده از خدمات پرستاری به صورت شبانه روزی در منزل کرج

 • اعزام پزشک و یا پرستار در سریع‌ترین زمان به محل

 • امکان استفاده از دارو و یا تجهیزات پزشکی به صورت همزمان 

 • ارائه خدمات پانسمان و تعویض پانسمان در کلیه مناطق کرج

 • دور ماندن از عفونت و بیمار‌های واگیردار محیط‌های بیمارستانی

 • حفظ روحیه فرد به دلیل داشتن آرامش و عدم مواجهه با دیگران

 • صرفه جویی در زمان و هزینه

تعویض پانسمان زخم در منزل

خدمات تعویض پانسمان زخم در منزل در مجموعه چتر فیروزه‌ای توسط کادر درمانی پرستاری و کارشناسان با تجربه با استفاده از بهترین و به روزترین متدهای بهداشتی در منزل انجام می‌گیرد. شایان ذکر است که هرگز تعویض پانسمان را خودتان انجام ندهید چرا که یک سهل انگاری ممکن است به یک عفونت شدید تبدیل شود که عواقب بدی را به دنبال داشته باشد.

هدف از انجام پانسمان در منزل

 1. جلوگیری از خونریزی 

 2. بهبود سریع زخم

 3.  عدم ایجاد عفونت در محل زخم 

 4.  محافظت از دمای تعادلی بدن

 5.  حفظ رطوبت زخم

 6. جلوگیری از صدمات خارجی

انواع پانسمان

انواع پانسمان - چتر فیروزه ای

پانسمان زخم باز در منزل کرج

زخم باز منشاهای متفاوتی دارد که ممکن است در اثر بریدگی با چاقو و ابزارآلات خاص ایجاد شود. ممکن است ساییدگی ایجاد شود که در اثر برخورد و یا کشیده شدن به زمین یا دیوار ایجاد می‌گردد. ممکن است عضوی از بدن با میخ، سوزن و.. دچار سوراخ شدگی شود و یا اینکه بخشی از بافت پوست انسان در اثر سوانح به طور کامل جدا شود. به این موارد زخم باز گفته می‌شود که در صورتی که عمیق باشد لازم است اقدامات درمانی جدی انجام گیرد که می‌توانید از خدمات پانسمان زخم در منزل استفاده نمایید. این زخم‌های باز غالبا با پانسمان‌های هیدروکلوئید، کلاژن و یا آلژینات بسته می‌شوند. 

پانسمان زخم بستر در منزل کرج

افرادی که به تجهیزات پزشکی وصل هستند، افراد ناتوان، سالمند، کسانی که سکته کرده‌اند و.. ممکن است به زخم بستر مبتلا شوند. برای درمان زخم بستر مهم‌ترین عامل، نگهداری و مراقبت اصولی از زخم است. پانسمان زخم بستر باید کاملا استریل شده باشد. جذب بالا داشته باشد، درد را کاهش دهد، محیط را مرطوب نگه دارد، به زخم نچسبد، حرارت دمای بدن را حفظ نماید. لازم است پانسمان زخم بستر به طور کامل استریل شود تا التهابات و ترشحات زخم را کاهش دهد. 

تعویض پانسمان زخم جراحی در منزل کرج

رسیدگی به مشکلات بعد از جراحی همچون سزارین، عمل قلب باز، عمل بینی، عمل کاشت مو و.. یکی از خدمات چتر فیروزه‌ای مربوط به پانسمان در منزل کرج می‌باشد. بهبود زخم و جلوگیری از عفونت نیاز به مراقبت و شستشوی مداوم محل زخم دارد که توسط بهترین پرستاران مجموعه انجام می‌گیرد.

پانسمان زخم بخیه در منزل کرج

از بخیه برای جوش خوردن زخم‌ها استفاده می‌شود. زخم بخیه در خانه به صورت استریل و کاملا بهداشتی توسط کادر پرستاری مرکز چتر فیروزه‌ای انجام می‌گیرد. نخ بخیه در دو نوع جذبی و غیر جذبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که بخیه عفونت کند، احتمال سوزش و خارش وجود دارد. 

تعویض پانسمان زانو در خانه کرج

در هنگام سوانح و حوادث، یکی از اعضای بدن که ممکن است بیشترین آسیب را ببیند، زانو است. مرکز پزشکی و پرستاری چتر فیروزه‌ای خدمات پانسمان یا تعویض آن را در منزل ارائه می‌دهد این امر سبب می‌شود از آلاینده‌های محیطی در امان بمانید. 

پانسمان زخم دیابتی در منزل کرج

غالب افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، از زخم‌هایی در کف پا و یا پاشنه رنج می‌برند. لازم است پاهای این افراد به بهترین روش شستشو شود و سپس پانسمان گردد. مرکز چتر فیروزه‌ای خدمات پانسمان زخم دیابتی را در منزل توسط کادر حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

پانسمان سوختگی در منزل کرج

سوختگی را با توجه به میزان سوختگی و شدت و ضعف آن در نظر می‌گیرند. انجام شستشو و پانسمان محل سوختگی بر اساس شدت و ضعف آن انجام می‌گیرد. با توجه به درجه سوختگی و احتمال باقی ماندن جای زخم، لازم است پانسمان آن توسط پرستاران باتجربه و متخصص انجام گیرد که مجموعه چتر فیروزه‌ای در این امر دارای اعتبار است.

انواع تجهیزات پانسمان

مواد و لوازم مورد نیاز برای پانسمان و یا تعویض پانسمان عبارت است از:

پانسمان بوسیله گاز و باند

گازها یکی از رایج‌ترین موارد برای پانسمان هستند که به دلیل اینکه ترشحات زخم را به خوبی جذب می‌کند و از تجمع عفونت در محل زخم جلوگیری می‌نماید بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از گاز و باند محل زخم بسته می‌شود. پرستاران مجموعه بهترین خدمات را با استفاده از مرغوب‌ترین نوع گاز و باند به بیماران ارائه می‌دهند. 

پانسمان هیدروژل

پانسمان هیدروژل به دلیل اینکه دارای عفونت است، برای زخم‌های خشک و دردناک مورد استفاده قرار می‌گیرد. رطوبت از طریق این پانسمان به بافت‌های پوست منتقل می‌گردد و سبب آرامش خاطر بیمار می‌گردد. 

پانسمان کلاژن

این نوع از پانسمان برای زخم‌هایی که فرآیند بهبودی در آن‌ها کند است، استفاده می‌گردد چرا که این نوع از پانسمان، کلاژن‌های پوست را تحریک می‌کند تا روند بهبودی را سرعت ببخشند.

پانسمان شفاف

این نوع پانسمان برای زخم‌هایی به کار می‌رود که نیاز به بررسی زخم وجود دارد؛ شفاف است و اکثرا برای سوختگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پانسمان کامفیل

پانسمان کامفیل برای زخم‌های سوختگی بسیار مناسب است به دلیل اینکه حالت ژلی دارد و به زخم نمی‌چسبد.

هزینه پانسمان وتعویض آن در منزل

هزینه پانسمان و تعویض آن در منزل کرج- چتر فیروزه ای

تعیین هزینه پانسمان با توجه به عواملی همچون نوع پانسمان، محلی که پانسمان در آن انجام می‌گیرد، لوازم به کار برده شده، ساعت حضور پرستار، مدت زمان حضور کارشناس در منزل، مسافت طی شده، استفاده از دیگر خدمات به صورت همزمان و.. انجام می‌گیرد. شما عزیزان می‌توانید از طریق ارتباط با کارشناسان مرکز پزشکی و پرستاری چتر فیروزه‌ای راجع به تعرفه پانسمان و تعویض پانسمان درخواست مشاوره نمایید.

سخن آخر

پانسمان در منزل و یا تعویض پانسمان در منزل از جمله خدماتی است که لازم است توسط افراد باتجربه و متخصص انجام گیرد تا عواقبی همچون عفونت و یا دردهای شدید ایجاد نشود. مرکز پزشکی و پرستاری چتر فیروزه‌ای خدمات انجام پانسمان زخم و تعویض پانسمان در منزل کرج را توسط کادر حرفه‌ای و آموزش دیده ارائه می‌دهد. 
 


سوالات متداول

آیا همه افراد می توانند تعویض پانسمان را انجام دهند؟

خیر، تعویض پانسمان باید توسط پرستاران آموزش دیده با رعایت اصول و کاملا بهداشتی صورت پذیرد.

آیا نکات بهداشتی توسط کادر پرستاری چتر فیروزه ای رعایت می شود؟

 بله کلیه پرستاران این موسسه با تجربه و آموزش دیده هستند و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی تعویض پانسمان را انجام می دهند.

برای دریافت خدمات پانسمان در منزل باید چه کاری انجام شود؟

 کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.
 


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید