فواید مراقبت از بیمار در منزل | پرستاری در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
فواید مراقبت از بیمار در منزل

در این مطلب میخواهیم فواید مراقبت از بیمار در منزل را بررسی کنیم. مراقبت از بیمار در منزل عبارت است از ارائه انواع خدمات بهداشتی، درمانی و مراقبتی به بیمار. 

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

مراقبت از بیمار در منزل عبارت است از ارائه انواع خدمات بهداشتی، درمانی و مراقبتی به بیمار. در واقع برای شخص بیمار باید تمام تمهیدات لازم مراقبتی فراهم شود. در این صورت بیمار در منزل خود تحت مراقبت پرستار قرار میگیرد و احساس آرامش دارد. در این مطلب میخواهیم فواید مراقبت از بیمار در منزل را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

چه افرادی نیاز به پرستاری در منزل دارند؟

  • بیماران تازه از بیمارستان مرخص شده
  • بیماران معلول یا کم توان
  • بیماران سالمند
  • زنان و کودکانی تنها

فواید مراقبت از بیمار در منزل

حضور دائمی پرستار

پرستاری که در خانه از بیمار مراقبت میکند همیشه در دسترس است و تمرکز او تنها روی یک نفر میباشد. از این رو به صورت تخصصی تر و با صبر و حوصله بیشتری به اقدامات پرستاری میپردازد. پرستار در منزل میتواند به راحتی نیازهای بیمار را برطرف نماید و علاوه بر آن غذاهای مفید و سالم برای بیمار تهیه کند. بنابراین بیمار شما میتواند طبق روزهای گذشته برنامه زندگی خود را زیر نظر پرستار پیش ببرد و در صورت نیاز از پرستار خود کمک بگیرد. زمانی که بیمار شما پرستاری در منزل در داشته باشد، خیالتان از سلامتی و نیازهای او راحت است و به خوبی به کارهای خود رسیدگی میکنید. یک پرستار آگاه به تجهیزات پزشکی به شما این اطمینان را میدهد که در صورت بد شدن حال بیمارتان به سرعت به مشکل او پاسخ داده میشود.

فواید مراقبت از بیمار در منزل

رژیم غذایی مناسب برای بیمار

بسیاری از بیماران به ویژه سالمندان و بیمارانی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده اند، نیاز به رژیم غذایی مناسب و تغذیه سالم دارند. وعده های این عزیزان باید حاوی فیبر، انواع ویتامین و مواد مقوی باشد و این بیماران باید از خوردن غذاهای چرب، پر نمک، فست فود و شیرین خودداری کنند. پرستاری که در منزل از بیماران مراقبت میکند، این نکات را به خوبی میداند و آنها را در برنامه غذایی بیمار رعایت میکند.

مدیریت داروهای بیمار

از دیگر فواید مراقبت از بیمار در خانه میتوان به مدیریت درست داروهای او اشاره کرد. پرستار مورد اعتماد میتواند این اطمینان را به شما دهد که داروهای بیمار به موقع و به درستی به بیمار داده میشود و دارویی فراموش نمیشود.

همراهی با بیمار

اوضاع روحی بیمار در سلامت جسم او و سرعت بهبودی او تاثیر زیادی دارد. بیماران به خصوص بیماران سالمند به همراهی فردی نیاز دارند که با او احساس تنهایی نکنند. پرستار بیمار میتواند همراه و هم صحبت بیمار باشد و او را در انجام کارهایی مانند تماشای فیلم و عکس، پیاده روی و مطالعه همراهی کند. علاوه بر آن هنگام مراجعه بیمار به پزشک نیز همراه او باشد.

مراقبتهای بهداشتی بیمار 

رسیدگی به امور شخصی بیمار در بیمارستان امکان پذیر نیست و به دلیل تعداد زیاد بیماران ممکن است با بی دقتی انجام شود. در منزل بیمار احساس بهتری دارد و پرستار میتواند با آرامش اقداماتی مانند عوض کردن لباسها و نظافت شخصی بیمار را انجام دهد.

آرامش بیمار

آرامش بیماران مهمترین عاملی است که باعث بهبودی آنها میشود. افراد در بیمارستان احساس خوبی ندارند و مدام بیماران مختلف و درد و مشکلات آنها را مشاهده میکنند، به همین دلیل روحیه بیماران در بیمارستان به شدت پایین است و تمایل دارند هرچه زودتر به منزل خود بازگردند. 

فواید مراقبت از بیمار در خانه

صرفه جویی در هزینه ها

یکی از مهمترین فواید مراقبت از بیمار در منزل صرفه جویی در هزینه هاست. برخی بیماران وضعیت وخیمی ندارند و در صورت اشغال تخت بیمارستان مجبور به پرداخت هزینه های زیادی میشوند. بنابراین بهتر است این بیماران در خانه باشند و فردی به عنوان پرستار تمام وقت در اختیار آنها باشد. این گونه هزینه های کمتری پرداخت خواهند کرد.

وظایف مراقب بیمار در منزل

  • نظافت شخصی بیمار
  • دادن داروهای بیمار سر تایم تجویز شده
  • امور بهداشتی بیمار
  • تهیه غذاهای سالم و تازه برای بیمار
  • کنترل علائم بیمار
  • کمک به استحمام بیمار

مراقبت از بیمار در منزل

فواید مراقبت از بیماران در منزل را بررسی کردیم. دریافتید که بین مراقبت از بیمار در بیمارستان و پرستاری از بیمار در منزل چه تفاوتهای مهمی وجود دارد. برای استخدام پرستار برای نگهداری از بیمار در منزل بهتر است از مراکز پرستاری معتبر کمک بگیرید. یکی از مراکز بسیار معتبر و با سابقه که میتوانیم به شما معرفی کنیم آژانس پرستاری چتر فیروزه ای میباشد. چتر فیروزه ای با در اختیار داشتن پرستارانی دلسوز، مورد اعتماد، مهربان، با تجربه و کارآزموده در مراقبت از بیمارانتان به شما کمک میکند. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید