X

چگونه فناوری به سالمندان در دوران پیری کمک می کند؟

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
چگونه فناوری به سالمندان در دوران پیری کمک می کند؟

بسیاری از سالمندان علاقه دارند که در خانه خود از آن ها مراقبت و نگهداری شوند اما گذاشتن آن ها در خانه میتواند خطراتی داشته باشد. اما میتوان با کمک فناوری به سالمندان، آنها همچنان در خانه خود زندگی کنند در ادامه بیشتر با این فناوری ها آشنا میشویم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

بسیاری از سالمندان علاقه دارند که در خانه خود از آنها مراقبت و نگهداری شود. افراد مسن در خانه خود احساس امنیت و آرامش بیشتری دارند اما در خانه ماندن برای آن ها با چالش هایی بزرگی همراه است.  با کمک فناوری به سالمندان آنها همچنان میتوانند در خانه خود زندگی بکنند. دلایل اصلی افراد سالمند برای ماندن در خانه خود، دوست داشتن محل زندگی، داشتن دوستان و خانواده در نزدیکی، تمایل به داشتن زندگی مستقل و عدم تمایل نقل مکان است. اما برخی از فرزندان بدون توجه به خواسته والدین آن ها را مجبور به رفتن از خانه می کنند و در خانه سالمندان آن ها را بستری میکنند. یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که چگونه فناوری به سالمندان در دوران پیری کمک می کند؟ما در این مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ میدهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اگر ساکن کرج هستنید و سالمند شما نیاز به مراقبت و نگهداری دارد میتوانید از خدمات شرکت مهرآوران رازی یعنی استخدام پرستار سالمند در کرج استفاده کنید.

کمک فناوری به سالمندان

کمک فناوری به سالمندان

کمک فناوری به سالمندان در زندگی افراد مسن بسیار کاربرد دارد و به همین خاطر باعث شده  است زندگی در خانه برای سالمندان امن تر از گذشته بشود. با پیشرفت تکنولوژی فناوری های زیادی برای کمک به سالمندان به وجود آمدند. بساری از نرم افزار ها می توانند محیط منزل شما را تجزیه و تحلیل بکنند و روش هایی برای ایمن کردن آن به شما پیشنهاد می دهد.  از استفاده از این فناوری ها مزایای زیادی برای سالمندان دارد. قابلیت پخش صدا، در صورت نیاز به دکتر با او در خانه یا از راه دور ملاقات می کنید.

از جمله کاربرد های این فناوری برای سالمندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مصرف درست دارو ها

مصرف درست دارو ها را میتوان مهم ترین کمک فناوری به سالمندان دانست. معمولا افراد مسن داروهای زیادی استفاده می کنند که تایم هرکدام از آن ها باهم متفاوت است. مصرف به موقع و درست آن ها اهمیت زیادی دارد. مصرف نکردن به موقع داروهای سالمند می تواند خطراتی داشته باشد حتی در مواقعی ممکن است جان آن ها را بگیرد. بسیاری از افراد مسن دچار فراموشی های موقت می شوند. حالا دستگاه های به وجود آمدند که به فرد مسن برای مصرف دارو ها یاد آوری میکند تا در چه زمانی این قرص ها را مصرف کنند. عملکرد این دستگاه ها به این صورت است که تا چند هفته قرص های شما را در خود ذخیره میکند و سر تایم برای مصرف قرص به سالمند خبر میدهد.

سیستم هشدار در مواقع ضروری

زمانی که حادثه ای برای سالمند اتفاق بیفتد، رسیدن به موقع کمک بسیار ضروری است پس داشتن سیستمی که بتواند به موقع پزشک یا پرستار را خبر کند بسیار ارزشمند و مهم است.
ساعت های هوشمند با حسگر هایی که در اختیار دارند افت علائم حیاتی فرد مسن را تشخیص میدهد و در مواقع نیاز هشدار های لازم را به پزشک یا پرستار میدهد. برخی از آن ها سنسورهایی برای تشخیص حرکت دارند و اگر فرد بیفتد برای کمک هشدار می دهند و یا تماس با فرد سالمند یا اعضای خانواده به آنها خبر میدهد.

مدل دیگری از ساعت های هوشمند هم وجود دارند که با استفاده از هوش مصنوعی الگوهای روزانه فرد سالمند را تشخیص می دهد. به عنوان مثال اگر شخص وعده های غذایی خود را نخورد، در خوابیدن مشکل داشته باشد یا مدت زیادی در رختخواب مانده باشد یا هر چیز غیر عادی دیگری را به افراد دیگر اطلاع می دهد.

پزشک در خانه

جا به جایی و رفتن به مطب پزشک یا مراکز درمانی برای افراد مسن بسیار سخت و دشوار است اما با کمک فناوری به سالمندان دیگر لازم نیست سالمند به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کند شما به عنوان یک فرد سالمند می توانید به راحتی از خانه با پزشک خود تماس بگیرید و با او راجب بیماری های خود صحبت کنید. اما اگر مشکل شما با تماس حل نشد میتوانید با پزشک را به خانه بیاورید. یکی از خدمات شرکت مهرآوران رازی، ویزیت پزشک در منزل کرج است و شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

پزشک در خانه

آرام کردن درد

تحقیقات نشان میدهد بسیاری از افراد مسن درد های آزار دهنده دارند. سالمندان برای آرام کردن درد از دارو های زیادی کمک میگیرند. این فناوری در این زمینه نیز گزینه هایی برای سالمند دارد که یکی از این گزینه ها این است که با پوشیدن دستگاه های مورد نظر بر روی ناحیه درد باعث میشود در زمان درد با استفاده از نور و صدا آن ها را کاهش بدهد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید