5 روش افزایش امید به زندگی در سالمندان

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
امید به زندگی در سالمندان

امید به زندگی در سالمندان نه تنها انگیزه و فعالیت آن ها را دو برابر میکند بلکه میتواند از بروز بیماری هایی همچون افسردگی و استرس جلوگیری کند. حتی در زمان هایی امید به زندگی در سالمندان باعث بهبود بیماری هایی همچون سرطان شده است. ما در این مقاله 5 راه افزایش امید به زندگی را برای شما عزیزان آورده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

امید به زندگی در سالمندان

امید داشتن یعنی داشتن یک اراده به سوی هدف مشخص وبرنامه ریزی هایی که فرد برای رسیدن به آن هدف انجام میدهد زمانی که یک فرد امید به زندگی داشته باشد یعنی برای زندگی خود هدف و برنامه ریزی دارد. امید داشتن بدون هدف ممکن نیست شخصی که برای زندگی خود هدف داشته باشد راه های مختلفی برای دستیابی به این هدف خود انتخاب نکند تحقیقات نشان داده که امید به زندگی در سالمندان رابطه متقابلی با عملکرد انسان دارد به این صورت که اگر فرد سالمند امید به زندگی اش بالا باشد فعالیت های بیشتر میکند.

امید به زندگی و نقش آن در سلامت سالمندان

امید به زندگی در سالمندان نقش بسیار مهمی را برای این افراد ایجاد میکند  به طوری که میتواند با بسیاری از بیماری هایی که در دوره سالمندی ممکن است اتفاق بی افتد مقابله میکند. امید به زندگی باعث جلوگیری از بیماری هایی همچون خودکشی، افسردگی و استرس می شود حتی  در مواقعی امید به زندگی در سالمندان باعث شده است که این افراد با بیماری هایی همچون سرطان مقابله کنند و بعد از مدتی به طور کلی درمان بشوند. حالا این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که چگونه امید به زندگی در سالمندان را افزایش بدهیم؟

در ادامه 5 روش افزایش امید به زندگی در سالمندان را برای شما آورده ایم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

امید به زندگی و نقش آن در سلامت سالمندان

5 روش افزایش امید به زندگی در سالمندان

به طور کلی هر عاملی ممکن است طول عمر انسان را کاهش بده به عنوان مثال، بیماری هایی همچون فشار خون بالا، سطح کلسترول بالا، شاخص توده بدنی، دیابت، عارضه های قلبی و ... بخشی از عواملی هستند که راه رسیدن به مرگ را کوتاه تر می نمایند.حالا چه کاری از ما ساخته است؟

در ادامه روش های افزایش طول عمر را برای شما به طور کامل میگوییم. بسیاری از سالمندان دچار بیماری های مختلفی هستند و نمیتوانند کارهای شخصی خود را انجام دهند و از طرفی هم شما به هر دلیلی نمیتوانید از آن ها مراقبت کنید. استخدام پرستار سالمند در کرج یکی از گزینه هایی است که شما میتوانید با کم ترین هزینه از سالمند خود مراقبت کنید.

بیرون رفتن سالمند

اگر سالمند شما بیماری ندارد و میتواند به راحتی راه برود میتوانید هر روز یک تایم مشخصی سالمند خود را به پارک برای پیاده روی ببرید زیرا یکی از راه های افزایش امید به زندگی در سالمندان بیرون رفتن و پیاده روی است.  زمانی که نور خورشید به سالمند شما میزند پوست در حالت خودکار ویتامین c تولید میکند که این ویتامین تاثیر مستقیمی در سلامت استخوان ها، بیماری های قلبی و افسردگی دارد اگر پرستار سالمند استخدام کرده اید حتما از او درخواست کنید که در تایم های مشخصی سالمند را به بیرون از خانه ببرد.

ملاقات با دوستان

تحقیقات نشان میدهد هر چه ارتباط فرد با اطرافیانش بیشتر و عمیق تر باشد سلامتی او نیز بهتر خواهد بود در واقع ملاقات با دوستان یا صحبت کردن با فردی میتواند بیماری هایی همچون افسردگی و استرس را کاهش دهد. بسیاری از سالمندان در طول روز احتیاج به یک همدم سالمند در منزل کرج دارند تا بتوانند با او صحبت کنند و از مشکلاتشان به آن ها صحبت کنند. یکی از خدمات شرکت چترفیروزه ای اعزام همدم سالمند برای چنین افرادی است شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ورزش کردن

5 روش افزایش امید به زندگی در سالمندان

یکی از راه های افزایش طول عمر در سالمندان، ورزش کردن است. تحقیقات نشان میدهد که افرادی که در هفته 3 ساعت ورزش میکنند سلول های جوانتری دارند. شما یا پرستار سالمند میتوانید هر روز به مدت 30 دقیقه با سالمند خود ورزش کنید. پرستاران با تاثیر ورزش کردن سالمندان به خوبی آشنا هستند و میدانند که نرمش سبک و تکرار آن هر روز چگونه باعث شادابی سالمند میشود.

پرکردن اوقات فراغت سالمند

یکی دیگر از روش های افزایش طول عمر، پرکن کردن اوقات فراغت سالمند است. بسیاری از سالمند در طول روز هیچ کار یا فعالیتی نمیکنند پس بهتر است با کارهایی همچون بازی کردن، دور هم جمع شدن، بیرون رفتن و... اوقات فراغت سالمند را پر کنیم. اگر سالمند در طول روز در خانه تنها باشد امکان  بیماری هایی همچون افسردگی و استرس وجود دارد.

انجام معاینات در دوره های مختلف

بردن سالمند نزد پزشک در زمان های تعیین شده باعث میشود مشکلات جسمی و روحی آن ها برطرف شود به همین خاطر در روحیه و امید به زندگی آنها تاثیر خوبی دارد.

روش های دیگری وجود دارد که خانواده ها برای افزایش امید به زندگی در سالمندان باید انجام بدهند این روش ها شامل:

  • بالا بردن روحیه سالمند
  • سالمند خود را سفر یا مهمانی ببرید


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید