چک لیست مراقبت از سالمند

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
چک لیست مراقبت از سالمند

چک لیست مراقبت از سالمند شامل چک کردن قند خون، فشار خون و... در سالمندان است که پرستار سالمند در کرج باید تمامی این کارها را انجام دهد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. 

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

چک لیست مراقبت از سالمند

پرستار سالمند باید یک برنامه کلی برای مراقبت از سالمند داشته باشد و هر روز یک سری از کار ها را انجام دهد تا در صورت مشکل با دکتر یا شما در میان بگذارد. اگر شما به دنبال استخدام پرستار سالمند در کرج هستید میتوانید با شرکت چترفیروزه ای تماس بگیرید و با مشاوران موسسه پرستاری ما صحبت کنید. ما در این سایت چک لیست مراقبت از سالمندان را برای شما می آوریم تا با کمک آن بتوانید بهترین پرستار را استخدام کنید.

برنامه روزانه مراقبت از سالمند

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم یک پرستار با تجربه به طور مداوم کارهای را چک میکند تا در صورت کوچک ترین مشکل به دکتر یا فرزندان خبر بدهد این چک لیست مراقبت از سالمند در منزل شامل:

چک کردن فشار خون در سالمندان

یکی از مهم ترین کار هایی که پرستار سالمند باید انجام بدهد چک کردن روزانه فشار خون سالمند است تا در صورت بالا بودن به دکتر مراجعه کند زیرا اگر فشار خون سالمند بالا باشد احتمال سکته در سالمند وجود دارد. میانگین فشار خون در سالمندان باید 120 روی 80 میلی متر باشد.

چک لیست مراقبت از سالمند

چک کردن قند خون در سالمندان

پرستار سالمند با دستگاه لازم قند خون در سالمندان را چک کند البته این نکته را در نظر بگیرید که چک کردن قند خون باید در صبح و ناشتا انجام شود. در حالت طبیعی سطح قند خون در سالمندان باید 70 الی 100 باشد  که افزایش یا کاهش این سطح میتواند مشکلاتی برای سالمند شما ایجاد کند پس بهتراست هر روز این کار را انجام دهید یا به پرستار سالمند خود توصیه کنید.

بررسی سلامت سیستم قلبی و عروقی

افزایش کلسترول  خون باعث ایجاد سکته مغزی یا قلبی است پس بهتر است از طبیعی بودن میزان سطع کلسترول خون به خصوص در افراد سالمند اطمینان حاصل کنید بهتر است پرستار سالمند در کرج یک بار در ماه  آزمایش چربی را برای سالمند انجام بدهد تا از ایجاد سکته قلبی جلوگیری شود.

تغذیه در سالمندان

یکی دیگر از کارهای که پرستار سالمند باید انجام بدهد تغذیه مناسب برای افراد پیر است زیرا این افراد با افزایش سن نمیتوانند غذاهای که چربی زیادی دارند مصرف کنند به همین خاطر بهتر است پرستار سالمند برنامه تغذیه داشته باشد تا بتواند غذاهای مفید  و مقوی به سالمند شما بدهد.

مواد غذایی مناسب برای سالمندان شامل:

  1. میوه ها و سبزیجات
  2. پروتئین ها
  3. ویتامین ها
  4. گروه غلات ها

چک کردن دیابت

بسیاری از سالمندان دچار بیماری های مختلفی هستند یکی از این بیماری ها دیابت است. زمانی که سالمند دچار این بیماری است پرستار سالمند باید هر روز قند خون سالمند را به طور مداوم چک بکند تا در صورت بالا بودن به دکتر مراجعه کنند و همچنین در تغذیه سالمند از غذاهای پرچرب، نشاسته ای و شیرینی جات مصنوعی استفاده کم تری بکند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید