وظایف پرستار کودک چیست؟

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
وظایف پرستار کودک در منزل کرج

باید قبل از استخدام پرستار کودک تمامی وظایف آن ها را بدانید تا در هنگام استخدام دقت بسیاری بکنید از طرفی هم پرستار به دلیل نزدیکی  بسیار فرزند شما در شکل گیری شخصیت کودک تاثیر مستقیم دارد.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

بسیاری از والدین به دلایل مختلفی همچون مشغله ی فکری، سرکار و.. نمیتوانند از فرزند خود مراقبت و نگهداری کنند از طرفی هم کودکان در این سن نیاز به مراقبت ویژه دارند مهدکودک به دلیل هزینه ی بالا، مریضی های مختلف و... خانواده ها قادر نیستند که فرزند خود را در آنجا بگذارند به همین دلیل به فکر استخدام پرستار برای فرزند خود می افتند اما یکی از دغدغه های خانواده قبل از استخدام پرستار وظایف پرستار کودک است که ما در این سایت برای شما تمامی وظایف پرستار کودک را برای شما میگوییم تا با دانستن آن ها یک پرستار مهربان و مسئولیت پذیر برای فرزند یا نوزاد خود استخدام کنید.

پرستار مراقبت از کودک کیست؟

پرستار مراقبت از کودک کیست؟

بچه ها در سن کودکی در حال رشد هستند از طرفی هم شخصیت آن ها در حال کامل شدن است برای همین خانواده ها بیشتر از هر کاری مراقب فرزندان خود باشند. اما بسیاری از والدین درگیر شغل خود هستند و نمیتوانند از فرزند یا نوزاد خود استخدام کنند اما با استخدام پرستار میتوانند از کودک خود مراقبت و نگهداری کنند این نکته رو هم در نظر بگیرید که پرستار کودک به دلیل نزدیکی بیشتر نسبت به اعضای خانواده میتواند در شکل گیری شخصیت آن نقش موثری داشته باشد برای همین شما در هنگام استخدام پرستار باید بسیار دقت کنید یا از یک شرکت معتبر پرستار استخدام کنید. در حالت کلی دو نوع پرستار کودک داریم که شامل: 

  • مادریار:  به کسی گفته میشود که قبلا صاحب فرزند شده است و میتواند تجربه بالایی در زمینه ی نگهداری و مراقبت از کودک دارند. 
  • کودک یار:این نوع پرستار به کسانی گفته میشود که علاوه بر نگهداری از کودک کار های منزل را هم انجام میدهد و آموزش های لازم برای نگهداری از کودک را دیده اند.

شما میتوانید برای  استخدام پرستار کودک با تجربه و حرفه ای با شرکت چتر فیروزه ای در کرج تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

وظایف پرستار کودک

وظایف پرستار کودک

همان طور که گفتیم باید قبل از استخدام پرستار وظایف پرستار کودک را بدانید تا بتوانید پرستار حرفه ای و با تجربه برای کودک یا نوزاد خود استخدام کنید. این وظایف شامل:

اطمینان به ایمنی کودک

اولین قدم باید پرستار باید خانواده ها را قانع کند تا در نبود آن ها فرزند در خانه یا بیرون فرزندشان سلامت است. اعتماد کردن به یک غریبه کار بسیار سختی است البته که شما میتوانید با تماس با یک شرکت مطمئن این اطمینان را داشته باشید. شرکت چتر فیروزه ای در هنگام استخدام پرستار از آن ها مدارک هویتی و ملکی و... میخواهند در صورت نبودن آن ها این پرسنل استخدام نمیشوند پس شما میتوانید با تماس با شرکت چتر فیروزه ای اطمینان به ایمنی کودک داشته باشید.

عوض کردن پوشک

یکی از وظایف پرستار نوزاد عوض کردن پوشک است ممکن است فزرند شما کوچک باشد برای همین در هنگام استخدام این وظیفه را هم به مشاوران ما بگویید.

استحمام کودک 

بسیاری از کودک به دلیل سن پایین یا مریضی نمیتوانند به تنهایی حموم کنند برای همین پرستار کودک وظیفه دارد که فرزند شما را به حمام ببرد علاوه بر این در فصل زمستان به دلیل سرمای زیاد باید کودک را لباس گرم بپوشاند تا فزرند یا کودک شما مریض نشود.

آماده کردن شیر نوزاد

همان طور که گفتیم یکی از وظایف پرستار مراقبت و نگهداری از نوزاد شما است. نوزاد در طور روز نیاز به شیر دارد که پرستار باید درست کردن شیر را بلد باشد تا در صورت نیاز به نوزاد شما شیر بدهد.

وعده غذایی مناسب

یکی از وظایف مهم قبل از استخدام پرستار وعده ی غذایی مناسب است. کودکان در این سن در حال رشد هستند و غذاهایی که میخورند ارتباط مستقیم با رشد آنها دارد پس پرستار باید تمامی غذاهای مناسب را بلد باشد تا برای فرزند شما آماده کند البته پرستار باید از خانواده ها حساسیت فرزند را بپرسد تا آن غذاها را درست نکند. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت چتر فیروزه ای در کرج تماس بگیرید.

مصرف به موقع دارو 

بعضی از کودکان بیماری هایی دارند که نیاز به مصرف دارو در زمان مشخص است پرستار کودک با دانستن آن ها باید در زمان مشخص دارو را به کودک شما بدهد. 

پرکردن اوقات فراغت

پرکردن اوقات فراغت

یکی از وظایف مهم پرستار کودک پر کردن اوقات فراعت فرزند شما است. کودکان در این سن بسیار به بازی های مختلف علاقه دارند پس پرستار کودک باید بازی های مناسب برای کودک شما را بشناسد تا اوقات فراعت آن را پر کند.

کمک به تکالیف کودک

بسیاری از کودکان مدرسه یا مهد کودک میروند یکی از وظایف پرستار کمک کردن در هنگام وظایف کودکان است و یا در صورت نیاز یاد دادن درس به کودک است بسیاری از کودکان از انجام دادن تکالیف فرار میکنند و به دنبال برنامه ی کودک، بازی و... هستند اما پرستار باید همانند یک مادر در انجام تکالیف به فزرند بگوید تا کار های مدرسه را انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شرکت ما در کرج تماس بگیرید.

یاد دادن شماره تماس های ضروری

همه ی کودکان باید تماس های ضروری مثل 115،110 و... را بلد باشد علاوه بر این فرزند باید شماره تماس پدر یا مادر را حفظ باشد تا در صورت نیاز با هرکدام از آن ها تماس بگیرد پس پرستار وظیفه دارد این شماره هارا به کودک شما آموزش بدهد.

تمیز کردن محل بازی 

بسیاری از کودکان وقتی بازی میکنند خونه را هم بهم میریزند برای همین بعد از اتمام بازی پرستار باید وسایل های بهم ریخته را جمع کند تا خانه تمیز و مرتب باشد. شما میتوانید برای استخدام پرستار کودک و یا اطلاعات بیشتر با شرکت چتر فیروزه ای در کرج تماس بگیرید.

بردن کودک به مدرسه

در این سن فرزندان نمیتوانند به تنهای به مدرسه خود بروند برای همین یکی از وظایف پرستار کودک بردن فرزند به مدرسه است تا خانواده ها دیگر نگران رفت و آمد کودک نباشند و با خیال راحت به کار های خود برسند.

خواب به موقع کودک

پرستار ختما باید خواب فرزندان را کنترل بکند یکی از کار هایی که باعث رشد فرزند میشود ساعت خواب است . که پرستار کودک باید ساعت 10الی 10:30 فرزندان را به تخت خواب ببرد تا آن بخوابند بسیاری از کودکان قبل از خواب نیاز دارند داستان بشوند برای همین یکی از وظایف پرستار کودک داستان های مناسب برای این سن را بلد باشد تا در صورت نیاز برای آن ها بخواند.
همه ی این وظایفی که نام برده شد کار هایی است که پرستار کودک باید انجام بدهد شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر  با شرکت چتر فیروزه ای در کرج تماس بگیرد.

خدمات شرکت چتر فیروزه ای 

خدمات پرستار کودک شرکت چتر فیروزه ای 

موسسه ی پرستاری چتر فیروزه ای با 15 سال سابقه در زمینه ی مراقبت و نگهداری از سالمند، مراقبت و نگهداری از کودک و..و را دارد. خدماتی شرکت چتر فیروزه ای برای مشتریان دارد که شامل:

  • مسئولیت پذیز بودن
  • پاسخ گویی 24 ساعته
  • پذیرش های نیرو های با تجربه


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید