دستگاه پالس اکسیمتر یا اکسیژن سنج

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
دستگاه پالس اکسیمتر یا اکسیژن سنج

دستگاه پالس اکسیمتر (اکسیژن سنج) دستگاهی برای اندازه گیری میزان هموگلوبین اشباع شده با اکسیژن در بافتهای محیطی می باشد.پالس اکسیمتر سریع تر از ارزیابی فشارخون ف نبض و تنفس ، مشکلات موجود در اکسیژن رسانی را نشان می دهد.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

اکسیژن خون یکی از نیاز های اصلی و مهم و حساس هر فردی برای ادامه زندگی است که نه باید خیلی بالا باشد و نه باید افت اکسیژن داشته باشید که خدایی نکرده باعث از هوش رفتن یا خفگی نشود.

برای اینکه اینکه از سلامت خود و اندازه انرژی مورد نیاز خون خود با خبر باشید دستگاهی به نام پالس اکسیمتر یا اکسیژن سنج ساخته شده است که مجموعه چتر فیروزه ای علاوه بر ارائه خدمت پرستاری در منزل دستگاه پالس اکسیمتر را با کیفیت بالا و همراه با ضمانت ، با قیمت های فوق العاده به افراد نیازمند به فروش میرساند تا باعث امر خیر و نجات جان افراد و افزایش و حفظ سلامتی افراد شود.

 

دستگاه پالس اکسیمتر (اکسیژن سنج) چیست؟

پالس اکسیمتری آزمایشی است برای اندازه گیری میزان اکسیژن خون که این اندازه گیری اکسیژن خون کاملا ایمن و بدون درد است و خیلی آسان اکسیژن خون تمام قسمت های بدن را اندازه گیری میکند.

حالا این آزمایش چگونه و با چه دستگاهی انجام میشود؟

دستگاهی که این آزمایش ضروری را انجام میدهد پالس اکسیمتر یا اکسیژن سنج نام دارد.دستگاه پالس اکسیمتر یک دستگاه غیرتهاجمی ، کوچک و سبک است که به راحتی به نوک انگشت دست و پا یا لاله گوش متصل میشود و بدون اینکه شما چیزی حس کنید ، اکسیژن خون شما را اندازه گیری میکند.

هنگامی که پالس اکسیمتر به پایان ارزیابی خود می رسد، صفحه نمایش آن، درصد اکسیژن خون و همچنین میزان ضربان قلب را نمایش می دهد.

 

کاربرد های دستگاه پالس اکسیمتر

 • در طی یا بعد از عمل جراحی یا روش هایی که از تسکین دهنده ها استفاده می کنند.
 • برای بررسی این موضوع که آیا بیمار به دستگاه ونتیلاتور برای کمک به تنفس نیاز است یا خیر.
 • برای مشاهده اینکه داروهای ریه چطور کار می کنند.
 • برای بررسی توانایی فرد برای رسیدن به سطوح بالای فعالیت بدنی.
 • برای بررسی این که شخص دچار وقفه تنفسی در طول خواب (آپنه خواب) می شود یا خیر.
 • برای تشخیص تمام بیماری هایی که بر سطوح اکسیژن خون تأثیر می گذارد، مانند حمله قلبی، نارسایی قلبی، بیماری مزمن انسداد ریوی (COPD)، کم خونی، سرطان ریه، آسم، ذات الریه و … بیماری و ویروس جدید کرونا که مجموعه چتر فیروزه ای علاوه بر اینکه خدمات پرستار کرونا در منزل را ارائه میدهد ، دستگاه پالس اکسیمتر را نیز با قیمتی مناسب بیماران کرونایی به فروش میرساند.

 

انواع دستگاه پالس اکسیمتر مجموعه چتر فیروزه ای

پالس اکسیمتر

همانطور که گفته شد مجموعه درمانی ما علاوه بر اینکه خدمات پرستار سالمند و پرستار بیمار در کرج را ارائه میدهد ، دستگاه اکسیژن سنج را نیز همراه با این پرستاران به محل میفرستد و هم این دستگاه را برای افراد نیازمند با قیمتی مناسب به فروش میرساند.

دستگاه های پالس اکسیمتر چتر فیروزه ای چند نوع هستند که نسبت به کاربرد و ویژگی های انواع دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد که عبارتند از :

پالس اکسیمتر دستی، دستگاهی است که موسسات پزشکی و بیمارستان ها از آن استفاده می کنند. این دستگاه ها کمی پیچیده تر از پالس اکسیمتر ها هستند. صفحه نمایش به گیره متصل نیست. در عوض یک کابل جهت اتصال گیره به صفحه وجود دارد. صفحه نمایش مواردی بیش از سطح خون اکسیژنه را نمایش می دهد. گیره این دستگاه در موارد اضطراری حتی می تواند به انگشتان پا نیز وصل شود.

پالس اکسیمتر جنینی، برای تشخیص اینکه آیا کودک سالم است یا نه، مورد استفاده قرار می گیرد. اکسیمتر معمولی ممکن است برای یک نوزاد متولد شده به سختی قابل استفاده باشد اما میتوانید از خدمات پرستار کودک ما استفاده کنید که پرستاران ما این خدمات را به بهترین نحو ارائه میدهند. این دستگاه برای نوزادان دارای یک پروب است که بر روی سر نوزاد قرار می گیرد تا از طریق گذر اشعه های نور از جمجمه، میزان اکسیژن را دریافت کند. این عمل بر روی پای نوزاد نیز قابل انجام است.

انواع دیگر پالس اکسیمتر انگشتی و مرکزی (ثابت) هستند که نوع انگشتی بیشتر در اورژانس پیش بیمارستانی و اورژانس بیمارستان (قسمت تریاژ) مورد استفاده قرار می‌گیرد و نوع ثابت پالس اکسیمتر معمولاً بر بالین بیماران بستری در اتاق احیا یا بخش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

علائم و نشانه های کاهش یا کم شدن اکسیژن خون

 1. سرخوشی یا توهم
 2. آبی شدن لب ها ، ناخن ها و یا لاله گوش
 3. احساس سوزش بدن
 4. سر درد
 5. تنگی نفس
 6. تنفس سریع و سخت
 7. سرگیجه یا غش کردن

 

آموزش کار کردن با دستگاه پالس اکسیمتر

دستگاه اکسیژن سنج

 1. دفترچه­ی راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.
 2. نوع سنسور مناسب را بر اساس سن بیمار (نوزاد، اطفال، بزرگسال) و محل اتصال مشخص کنید.
 3. از انگشت اشاره­ی بیمار استفاده کنید و اگر مشکلی در انگشتان دست بود از سنسورهای انگشتان پا و یا لاله گوش استفاده کنید.
 4. اگر انگشتان دست بیمار خیلی بزرگ بود از انگشت کوچک او استفاده کنید.
 5. مطئن شوید که ناخن مربوطه با ناخن مصنوعی، لاک با ماده دیگری پوشانده نشده است.
 6. در صورت نیاز ناخن را با برس ناخن تمیز کنید.
 7. در صورت لزوم، روی سنسور پروب را با پنبه الکلی تمیز کنید.
 8. سنسور طوری به انگشت وصل باشد که چراغ نوری و سنسور پروب در دو نقطه مقابل هم قرار گیرند.
 9. اگر ناخن بیمار خیلی بلند بود، پروب را به حالت عمودی به انگشت انتخاب شده وصل کنید.
 10. در صورت لزوم ناخن بیمار را کوتاه کنید.
 11. دست بیمار را هم سطح قلب او قرار دهید.
 12. ترانس دیوسر را از قرارگیری در معرض نور شدید محافظت کنید.
 13. چندین بار ترانس دیوسر را از نظر محل قرارگیری و پوست را از نظر خراش و اختلال در گردش خون چک کنید.
 14. ترانس دیوسر را هر ۴ساعت تعویض کنید تا از تحریک پوست پیشگیری شود.
 15. میزان SPO2 را یادداشت کنید.
 16. تعداد نبض بیمار را با نبض ثبت شده روی دستگاه پالس اکسیمتر مقایسه نمائید.

 

نحوه ضدعفونی و تمیز کردن دستگاه پالس اکسیمتر یا اکسیژن سنج

 1. قبل از تميز كردن يا ضد عفوني نمودن، سنسور را از مانيتور جدا كنيد.
 2. قبل از متصل نمودن سنسور به بيمار جديد، آنرا تميز يا ضد عفوني كنيد.
 3. سنسور و سطوح تماس آن با بيمار را با يك پارچه‏ی نرم و مرطوب شده با آب يا محلول آب و صابون ملايم، تميز يا ضد عفوني نمائيد.
 4. ماده‏ی تميز كننده‏ی كلنزيم(Klenzyme) توصیه مي‌گردد.
 5. براي ضد عفوني كردن سنسور، سنسور و سطوح تماس آن با بيمار را با ايزوپروپيل الكل ۷۰٪ تميز كنيد. جهت قوی‏تر ضد عفونی نمودن(High level disinfection) نیز، ماده‌ CIDEX OPA پیشنهاد مي‏گردد (به توصيه‏های كارخانه‏ی سازنده توجه نمائيد)

 

خرید دستگاه پالس اکسیمتر و نکاتی که باید توجه کنید

اکسیژن سنج

انتخاب نوع : نخستین نکته در خصوص خرید پالس اکسیمتر توجه به نوع آن می باشد. همانطور که گفتیم این مدل از دستگاه های پزشکی و سلامتی در دو نوع ثابت و انگشتی در بازار موجود می باشند که البته نوع مخصوص نوزاد آن نیز امروزه طراحی و تولید شده است؛ با تمام این ها شما باید به دنبال دستگاهی باشید که بتوانید به کمک آن در هر لحظه زمانی و مکانی از اتفاقات درونی بدن خود اطلاع حاصل نمایید.

میزان دقت دستگاه : نکته دوم در خصوص انتخاب و خرید پالس اکسیمتر توجه به میزان دقت آن است. یادتان باشد تمام کارایی این دستگاه منوط به مشخص کردن هرچه دقیق تر میزان اکسیژن در خون و تعیین ضربان قلب شما در دقیقه می باشد که اگر برای انجام این دو فرآیند دستگاه شما از دقت بالایی برخوردار نباشد هیچ به کارتان نخواهد آمد!

قابلیت تعیین ضربان قلب : تعیین ضربان قلب در دقیقه و برآورد میانگین آن در یک بازه زمانی خاص از جمله ماموریت های نهفته شده در این نوع از دستگاه های پزشکی و سلامتی می باشد که باید بتوانند در هر مدل و برندی که هستند آن را به نحو احسنت انجام دهند.

پارامترهای نمایش دهنده : امروزه دستگاه های پالس اکسیمتر از صفحه نمایشگرهای دیجیتالی برخوردار هستند و قادرند ظرف مدت زمان کوتاهی به محض اتصال به بدن شما، پارامترهای مختلفی از جمله: ساعت و تاریخ، سنجش سرعت، دمای بدن، ضربان قلب، کرنومتر، SpO2 (میزان اکسیژن موجود در خون)، میان کالری مصرفی و غیره را نمایش می دهد.

خاموشی خودکار : از دیگر فاکتورهای مهم در خصوص خرید این مدل از دستگاه ها، توجه به وجود سیستم خاموشی خودکار بر روی آن ها می باشد که این سیستم با توجه به بازه زمانی کاری منبع تغذیه این مدل از محصولات می تواند برایتان سبب صرفه جویی های بسیاری شود.

سیستم هشدار : برخی از پالس اکسمیترها دارای سیستم هشدار ثابت و یا منعطفی هستند که شما می توانید با تنظیم نمودن آن بر روی یک عدد مشخص، به محض بالا رفتن ضربان قلب و یا میزان کالری مصرفی و حجم اکسیژن موجود در خون از آن، با به صدا در آمدن دستگاه متوجه شرایط غیر طبیعی خود و یا بیمارانتان شوید.

 

 

قیمت دستگاه پالس اکسیمتر

قیمت پالس اکسیمتر با توجه به برند و نوع دستگاه و همچنین دقت و سطح کیفی امکانات موجود در آن از سوی کمپانی های تولید کننده تعیین می شود و این شما هستید که بایستی با توجه به زمینه کاری و همچنین آپشن هایی که به دنبال آنان می گردید، یک دستگاه معمولی و یا بسیار پیشرفته را که قطعا از قیمت بالایی نیز برخوردار است، خریداری نمایید.

اما مجموعه چتر فیروزه ای این دستگاه را با قیمت هایی کمتر از هرجا همراه با ضمانت 2 ساله به تمامی مشتریان و نیازمندان عزیز ارائه میدهد که کیفیت این دستگاه ها نیز بسیار بالا هستند و شما بدون هیچ مشکلی تا چند سال میتوانید از این دستگاه استفاده کنید البته اگر خودتان کاری نکنید این دستگاه دچار مشکل و عیب و ایرادی شود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • فاطمه جلیلی نیا
  قیمت دستگاه اکسیژن سنج چقدر است
  • اپراتور سایت

   سلام

   متاسفانه به علت بالا و پایین شدن قیمت ها نمیتوانیم قیمت ها را درون سایت قرار دهیم.

   برای آگاهی از قیمت دستگاه اکسیژن سنج با ما تماس بگیرید

 • میرعبداله حسینی
  باکیفیت ترین و دقیق‌ترین اکسیژن‌سنج خون، چه مارکی‌و درچه دامنه قیمتی‌است؟
  • اپراتور سایت

   ما برای رضایت و سلامتی مشتریان بهترین دستگاه ها رو به فروش میرسانیم که با تماس با ما میتوانید اطلاعات دقیق را دریافت کنید

 • صالحی
  سلام. قیمت دسنکاه اکسژن سنج . مدل . مربوط به چه شرکتی هست را اعلام فرمایید . تشکر
  • اپراتور سایت

   سلام

   دستگاه اکسیژن سنج دارای مدل ها و قیمت های مختلفی است که در صورت نیاز میتوانید با تماس با ما درخواستتان را انجام دهید

 • کامران
  سلام ،،من احتیاج به یک دستگاه اکسیژن سنج برای منزل دارم ،،توی شرایط کرونا ،رفتن به مکانهای بیمارستانی زیاد صلاح نیست ،،لطف کنید بهم جواب دهید
  • اپراتور سایت

   سلام

   بله درسته ، ما هم برای حفظ سلامتی شما این خدمات را ارائه میدهیم.

   برای درخواست خدمات با ما تماس بگیرید.

 • عمار صفری
  سلام . لااقل دستگاههای مربوطه و قابلیتهاش رو توی سایت بذارید که مطالعه کنیم و بدونیم کدوم دستگاه رو باید انتخاب کرد
  • اپراتور سایت

   سلام

   چشم در اسرع وقت قرار داده میشه

 • محمدبهرامی
  یک عدد دستگاه اکسیمترمی خوام
  • اپراتور سایت

   با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا هم راهنمایی شوید و نسبت به شرایط و نیازهایتان بهترین گزینه را خریداری کنید.

 • بهروز حدادی
  سلام قیمت رو لطفا بگید یا یه شماره واتساپ برای فروش بزارید
  • اپراتور سایت

   سلام

   تمامی شماره های درج شده در سایت آماده پاسخگویی 24 ساعته به شما هستند.

تماس بگیرید