X

گچ گرفتن دست و پا و بازکردن گچ در منزل + قیمت گچ گیری در منزل کرج

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
گچ گرفتن دست و پا در منزل کرج

یکی از روش‌های درمانی برای رفع آسیب یا شکستگی نواحی از بدن، گچ گرفتن دست و پا در منزل است که لازم است توسط پزشک متخصص انجام گیرد. خدمات گچ گیری دست و پا در منزل و باز کردن گچ توسط مرکز چتر فیروزه‌ای با قیمت منصفانه ارائه می‌گردد. 

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

ممکن است در طول زندگی‌ به دلیل ایجاد سانحه‌ای دچار شکستگی یا پیچ خوردگی از نواحی دست یا پا شویم که در این موارد، کوچکترین حرکتی با درد همراه خواهد بود و یا مخاطره آمیز می‌باشد. در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد که ناحیه صدمه دیده باید گچ گرفته شود، استفاده از خدمات گچ گرفتن دست و پا در منزل کرج می‌تواند بهترین گزینه باشد تا از بروز اتفاقات جبران ناپذیر جلوگیری شود. مرکز پزشکی و پرستاری چتر فیروزه‌ای خدمات گچ گرفتن در منزل را با رعایت موارد اصولی توسط کارشناسان متبحر ارائه می‌دهد. 

گچ گرفتن دست و پا در منزل کرج

از جمله راهکارهای درمانی هنگام شکستگی و یا دیگر آسیب‌های وارد شده، گچ گرفتن است که با تجویز پزشک انجام می‌شود. این روش به منظور بی‌حرکت نگه داشتن استخوان‌های آسیب دیده و هم‌چنین کاهش درد و تورم انجام می‌شود. گاها به دلیل شرایط خاص فرد، امکان حضور در مراکز درمانی و کلینیک‌ها وجود ندارد بنابراین خدمات گچ گرفتن دست و پا در منزل و یا باز کردن گچ یک گزینه عالی محسوب می‌شود و افراد در محیط امن خانه و بدون استرس روند درمانی خود را انجام می‌دهند.

به منظور کسب اطمینان باید به مراکز پزشکی و پرستاری مورد اعتماد مراجعه نمود تا از خدمات حرفه‌ای و اصولی بهره‌مند شد. گفتنی است که مرکز چتر فیروزه‌ای از بهترین کادر پرسنل درمانی اعم از پزشکی و پرستاری برخوردار است و این مجموعه معتبر به بهترین شکل ممکن خدمات گچ گرفتن دست و پا در منزل را توسط کادر حرفه‌ای در سریع‌ترین زمان ارائه می‌دهد.

معرفی بهترین مرکز گچ گرفتن دست و پا در منزل

مرکز پزشکی و پرستاری چتر فیروزه‌ای همواره در پی ارائه بهترین خدمات است. این مجموعه با دارا بودن بهترین کادر پرسنلی پزشکان و پرستاران که دارای سابقه و تبحر کافی در زمینه گچ گیری هستند، خدمات را به نحو اصولی و با منصفانه‌ترین قیمت انجام می‌دهند. پرسنل در مراحل گچ گیری به شرایط بیمار توجه ویژه‌ای دارند.

در صورتی که فرد بیمار، کودک باشد خدمات گچ گرفتن و باز کردن گچ را با دقت بسیار و ایجاد آرامش بیشتر انجام می‌دهند تا استرس کودکان کاهش یابد. تیم حرفه‌ای مجموعه در تمامی مراحل گچ گیری از لوازم بهداشتی استفاده می‌نماید و سعی می‌کنند تا خاطره خوبی را برای فرد ایجاد نمایند. 

قیمت گچ گرفتن دست و پا یا باز کردن گچ در منزل

قیمت گچ گرفتن دست و پا در منزل- چتر فیروزه ای

برای ارائه تعرفه گچ گرفتن دست و پا فاکتورهای بسیاری تعیین کننده هستند همچون نوع گچ گرفتگی، میزان گچ گرفتگی، محل شکستگی یا آسیب دیده، میزان لوازم به کار گرفته شده برای گچ گیری، میزان مسافت طی شده، استفاده از خدمات در زمان مشخصی از شبانه روز، استفاده از خدمات دیگر به صورت همزمان و.. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به هزینه و دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید. 

مزایای استفاده از خدمات گچ گیری در منزل کرج

 • صرفه‌جویی در وقت و هزینه

 • کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های واگیردار

 • دریافت درمان با دقت و تمرکز بیشتر

 • کاهش میزان استرس و ترس به ویژه در کودکان

 • امکان استفاده از سایر خدمات به صورت همزمان

 انواع گچ گیری

گچ گیری اندام فوقانی

این نوع از گچ پیری شامل اندام‌هایی همچون دست، بازو، آرنج، مچ دست می‌باشد درصورتی که انگشتان آسیب ندیده باشند، آزاد خواهند بود. 

گچ گرفتن اندام تحتانی 

گچ گیری اندام تحتانی شامل قسمت‌هایی همچون ران، ساق پا، انگشتان پا و مچ پا می باشد. 

گچ گیری استوانه‌ای

این روش برای گچ گیری اندام فوقانی است که در آن مچ دست آزاد است. 

گچ گیری مارپیچ

این روش گچ گیری برای استخوان‌های دو قسمتی همچون استخوان ران کاربرد دارد.

گچ گیری Edf

این روش گچ گیری برای رفع مشکلات و انحرافات ستون فقرات کودکان کاربرد دارد. 

گچ گیری کامل بدن

در صورتی که اجازه تحرکی وجود ند اشته باشد و بیمار کودک باشد، ترجیحا از این روش برای گچ گیری استفاده می‌شود.

نحوه گچ گرفتن دست در منزل کرج

گچ گرفتن دست در منزل کرج- چتر فیروزه ای

 1. پس از ویزیت پزشک در منزل و تجویز او مبنی بر گچ گرفتن دست، مراحل گچ گیری توسط پزشک ارتوپد و یا دستیار او انجام می‌شود که عبارتند از:

 2. استفاده از جوراب نخی استاگینت یا نوار پنبه برای عدم تماس گچ با دست

 3. استفاده از یک لگن پر از آب برای مرطوب کردن باند گچی

 4. پیچیدن نوار به دور دست بیمار توسط پزشک (لازم به ذکر است که نوارها باید طوری به دور دست پیچیده شوند که مشکل عدم خونرسانی یا تورم ایجاد نشود.)

 5. پس از گذشت چند دقیقه، نوارهای گچی سفت می‌شوند و ناحیه آسیب دیده را تحت پوشش قرار می‌دهد. 

گچ گرفتن دست با فایبرگلاس

فایبرگلاس یک ماده بسیار سبک مقاوم است که به نام گچ پلاستیکی نیز معروف است. مواد تشکیل دهنده این نوع از گچ، کامپوزیت رزین و شیشه هستند که به منظور گچ گرفتن در منزل از آن استفاده می‌شود.  از جمله ویژگی‌های فایبرگلاس این است که در عرض‌های مختلف و به شکل نواری موجود است که باعث آسان‌تر شدن فرآیند گچ گیری در منزل شده است. هم‌چنین امکان تصویربرداری و رادیوگرافی از استخوان گچ گرفته شده نیز میسر است. 
 

نحوه گچ گرفتن پا در منزل کرج

گچ گرفتن پا در منزل کرج- چتر فیروزه ای

لازم است گچ گرفتن پا بوسیله پزشک متخصص انجام شود تا مشکلاتی همچون عدم خون‌ رسانی ایجاد نشود. با توجه به اینکه گچ گیری پا به دو صورت کوتاه و بلند انجام می‌گیرد، پزشک باید بهترین نوع را انتخاب نماید. به دلیل عوارض بسیاری که گچ گیری پا به صورت بلند دارد، توصیه نمی‌شود. فرآیند گچ گیری پا بدین صورت است که :

 1. مچ پا در زاویه 90 درجه و ثابت قرار می‌گیرد. 

 2. پزشک باند زیر گچ را از قسمت انتهای انگشتان را تا زیر زانو می‌پوشاند. 

 3. در مرحله بعد نوارهای پهن گچ یا فایبرگلاس را مرطوب می‌نماید سپس آن‌ها را روی باندها می‌پیچد. در این شرایط مچ پا باید ثابت باشد. 

باز کردن گچ در منزل کرج 

باز کردن گچ در منزل باید توسط پزشک انجام گیرد. باز کردن گچ از طریق اره‌های مخصوص انجام می‌گیرد به نحوی که حالت رفت و برگشت دارد و هیچ گونه آسیبی به پوست بیمار وارد نمی‌کند. مرکز پزشکی و پرستاری چتر فیروزه‌ای شرایطی را فراهم نموده تا مراحل باز کردن گچ بیماران در بهترین حالت در منزل توسط پرسنل ماهر انجام گیرد تا احتمال آسیب کاهش یابد.


سوالات متداول

چرا نیاز به گچ گیری اندام داریم؟

گچ ها ابزارهای حمایتی هستند که برای کمک به نگه داشتن استخوان آسیب دیده در زمان بهبودی در جای خود استفاده می شوند. گچ ها و آتل ها ممکن است برای کمک به درمان استخوان های شکسته و مفاصل و تاندون های آسیب دیده، یا پس از جراحی شامل استخوان ها، مفاصل یا تاندون ها استفاده شوند.

آیا می توانیم گچ ضد آب تهیه کنیم؟

این موضوع خوبی است که در طول قرار ملاقات با پزشک خود در مورد آن بپرسید. گچ ضد آب ممکن است گزینه مناسبی برای بیمار شما باشد یا نباشد. اگر بیمار شما واجد شرایط گچ گیری ضد آب باشد، باید حداقل یک تا دو هفته قبل از تغییر به گچ ضد آب صبر کند. این به  این دلیل است که بافت های اطراف استخوان شکسته اغلب در ابتدا متورم می شوند.

مراقبت از گچ چگونه است؟

گچ را تمیز و خشک نگه دارید. بهترین راه برای خشک نگه داشتن گچ در هنگام حمام، پوشاندن گچ با دو لایه پارچه یا پلاستیک است. پلاستیکی را روی گچ قرار دهید، سپس یک حوله را با چسب در اطراف قسمت بالای بالای گچ قرار دهید و سپس پلاستیک دوم را بپوشانید. این کار باعث ضد آب شدن قالب نمی شود، اما به محافظت از آن در برابر رطوبت کمک می کند. اگر گچ شما خیس شد، می توانید از سشوار در حالت سرد یا کم برای خشک کردن آن استفاده کنید. اگر گچ بسیار خیس شد، باید ظرف 24 ساعت آن را عوض کنید، زیرا رطوبت می تواند به پوست زیر گچ آسیب برساند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید