X

مراقبت و نگهداری کودک در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
نگهداری کودک در منزل

نگهداری از کودکان سختی‌ها و مشکلات خودش را دارد. کودک علاوه بر نیاز به آب و غذا و رفع تشنگی و گرسنگی، به توجه، محبت، امنیت، بازی و سرگرمی هم نیاز دارد. گاهی پدر و مادر شاغل هستند و وقت کافی برای نگهداری کودک خود ندارند، پس به فکر استخدام پرستار برای مراقبت از فرزند خود می‌افتند.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

نگهداری از کودکان سختی‌ها و مشکلات خودش را دارد. کودک علاوه بر نیاز به آب و غذا و رفع تشنگی و گرسنگی، به توجه، محبت، امنیت، بازی و سرگرمی هم نیاز دارد. گاهی پدر و مادر شاغل هستند و وقت کافی برای نگهداری کودک خود ندارند، پس به فکر استخدام پرستار برای مراقبت از فرزند خود می‌افتند. در این هنگام باید شرکتی معتبر پیدا کنند که خدمات پرستاری از کودک ارائه دهد. اما نگهداری از بچه چگونه است؟ هزینه نگهداری کودک در منزل چقدر می‌شود؟ با ما همراه باشید.

نگهداری از کودک

گاهی پدر و مادر به هر دلیلی قادر به مراقبت دائمی از کودک خود ندارند. در این صورت باید فردی جایگزین آن‌‌ها شود که به خوبی پدر و مادر از پس نکات نگهداری از کودک بربیاید. یکی از بهترین راه‌ها در این هنگام سپردن بچه به پدربزرگ و مادربزرگ است. اما اگر آن‌ها هم توانایی مراقبت از او را نداشته باشند چه؟ نمی‌شود که کودک را تنها گذاشت و به حال خود رها کرد. در این شرایط خانواده‌ها نیاز اساسی به استخدام پرستار برای فرزند خود دارند. 

مراقبت از کودک در منزل

بهترین مکان برای نگهداری از کودک خانه والدین است. کودک در این مکان احساس امنیت و آرامش دارد و به وسایل بازی خود دسترسی دارد. برای نگهداری کودک در منزل پرستارانی باید استخدام کنید که جوان و شاداب باشند، با نشاط باشند، از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشند، صبور باشند، با تجربه باشند، مودب باشند، وقت شناس باشندف به دستورات والدین کودک احترام بگذارند و با توانایی برقراری رابطه سالم با بچه‌ها را داشته باشند. 

در هنگام استخدام پرستار کودک به چه نکاتی باید توجه کنید؟

قبل از استخدام پرستار ابتدا درباره او تحقیق کنید

از آن جایی که کودکان همه چیز را از بزرگسالان خود می‌آموزند و بیشتر اخلاقیات آن‌ها اکتسابی است، لذا انتخاب فردی مناسب برای نگهداری کودک در منزل نقش بسیار مهمی در تربیت و آینده او دارد. پس به هیچ عنوان از کنار تحقیق و بررسی کامل پرستار کودک خود به سادگی رد نشوید.

سن و سال کودک خود را مد نظر قرار دهید

اگر کودک شما بزرگ باشد باید پرستاری انتخاب کنید تا بتواند با او بازی کند و همچنین بچه به خوبی با او ارتباط برقرار کند و او را قبول کند. به علاوه در صورتی که فرزند شما محصل است، فردی را انتخاب نمایید که با سواد و تحصیل کرده باشد و در درس‌ها به کودکتان کمک کند. 

نگهداری از کودک در منزل

به کودک و پرستار زمان بدهید با هم ارتباط برقرار کنند

قبل از تنها گذاشتن آن دو با همدیگر، ابتدا به آن‌ها زمان بدهید تا با هم ارتباط موثری برقرار کنند. تا برقراری رابطه سالم میان پرستار و کودک، آن‌ها را تنها نگذارید.

پرستار را عوض نکنید

در صورتی که کودک شما به او وابسته شد، دیگر تا زمانی که مجبور نشده‌اید پرستار را عوض نکنید. در این صورت کودک ممکن است از نظر روحی و روانی لطمه ببیند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله پرستار کودک در منزل را مطالعه کنید. 

نکات مهم تربیتی را برای پرستار روشن کنید

پرستار برای نگهداری کودک در منزل باید مانند پدر و مادر فرزند با او رفتار کند. قوانینی که برای کودک توسط پدر و مادر تعیین شده، پرستار نیز باید اجرا کند و به آن‌ها احترام بگذارد. نحوه تشویق یا تنبیه کودک نیز باید مشابه والدین او باشد. 

پرستاری از کودکان در منزل

وظایف پرستار برای نگهداری کودک در منزل

کودک تازه متولد شده نسبت به کودکان بزرگتر مراقبت‌های ویژه‌تر و متفاوتی دارد. همچنین با توجه به تفاوت‌های رفتاری و احساسی بچه‌ها مراقبت از آنان شامل نکات مختلفی می‌شود، اما یک سری وظایف مشخصی وجود دارند که پرستار برای نگهداری کودک در منزل باید آن‌ها را رعایت کند.

انجام امور بهداشتی کودک

•    تعویض کودک و تمیز کردن کودک

•    شستشو و استحمام

•    آماده کردن شیر خشک کودک

•    تمیز کردن اتاق کودک

•    شستن لباس‌های کودک

•    تعویض پوشک نوزاد

آماده کردن غذای کودک

•    آماده کردن شیر خشک برای نوزاد

•    برنامه‌ریزی مناسب برای غذای کودک

•    تهیه غذاهای سالم و مورد نیاز کودک

•    جلوگیری از خوردن خوراکی‌های مضر توسط کودک

اقداماتی برای سلامتی روانی کودک

•    بازی و گردش با کودک

•    تربیت و آموزش کودک طبق دستورات والدین او

•    رشد عزت نفس کودک

رسیدگی به امور آموزشی کودک

•    کمک به او در انجام تکالیف مدرسه

•    برنامه ریزی مناسب برای ساعات خواب و خوراک و تفریح و آموزش کودک

خدمات پرستاری در کرج

با توجه به نکاتی که بیان کردیم اکنون می‌دانید پیدا کردن موسسه پرستاری معتبر و استخدام پرستار مورد اطمینان و حرفه‌ای برای نگهداری کودک در منزل بسیار حائز اهمیت است. برای این منظور می‌توانید به شرکت خدمات پرستاری چتر فیروزه‌ای اعتماد کنید و پرستاری از عزیزانتان را به نیروهای باتجربه ما بسپارید. برای مشاوره با کارشناسان دفتر پرستاری چتر فیروزه‌ای تماس بگیرید. 


سوالات متداول

در هنگام استخدام پرستار کودک به چه نکاتی باید توجه کنید؟

  1. قبل از استخدام پرستار ابتدا درباره او تحقیق کنید.
  2. سن و سال کودک خود را مد نظر قرار دهید.
  3. به کودک و پرستار زمان بدهید با هم ارتباط برقرار کنند.
  4. تا زمانی که مجبور نشده‌اید، پرستار را عوض نکنید.
  5. نکات مهم تربیتی را برای پرستار روشن کنید.

 

پرستار نگهدار کودک چه وظایفی دارد؟

  • انجام امور بهداشتی کودک
  • اقداماتی برای سلامتی روانی کودک
  • آماده کردن غذای کودک
  • رسیدگی به امور آموزشی کودک
  • رسیدگی به امور تربیتی کودک

هزینه نگهداری کودک در منزل به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت پرستار کودک به عواملی مانند وظایف پرستار، وضعیت کودک، ساعات کار پرستار و محل سکونت شما بستگی دارد. 


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید