هزینه و قیمت پرستار در منزل

02632261203 تلفن تماس
قیمت حقوق پرستار در منزل

سالانه تعرفه قیمت خدمات پرستاری و درمان اعلام میشود اما نکته مهم این است که برخی موارد روی هزینه و قیمت و حقوق پرستار بیمار و کودک و سالمند در منزل تاثیر میگذارد که این موارد عبارتند از ...

مهرآوران
مهرآوران

دستمزد و حقوق و قیمت پرستار سالمند ، بیمار و کودک در منزل چقدر است و چگونه محاسبه میشود؟

این سواله افراد و خانواده هایی است که قصد استفاده از خدمات پرستاری در منزل را دارند و میخواهند بدانند که هزینه کلی چقدر میشود و چگونه میتوانند این هزینه را کاهش دهند و یا اینکه برای حقوق دریافتی خود برنامه ریزی کنند که بتوانند از این خدمات بهره ببرند.

در ادامه به طور کلی با این نکات و موارد آشنا خواهید شد...

 

قیمت و حقوق پرستار سالمند در منزل

هماطنور که میدانید وقتی سن بالا میرود وارد دوره سالمندی میشویم و دیگر مثل دوران جوانی توانایی انجام کار های مختلف و در بعضی مواقع توانایی انجام کار های روزمره را هم نداریم.

به هیمن علت است افراد و خانواده ها نسبت به شرایط خود که سخت درگیر و مشغول کار هستند ، برای سالمندان یا پدر و مادر خود پرستار استخدام میکنند.

دستمزد و حقوق پرستار سالمند در منزل بستگی به ساعات کاری پرستار و همچنین اوضاع و احوال و شرایط سالمند مورد نظر محاسبه میشود.

مثلا اگر سالمند سالم باشد و یک سری کار ها را بتواند انجام دهد ، حقوق پرستار کمتر محاسبه میشود اما اگر سالمند بیمار باشد و بیماری وی هم شرایط بدی داشته باشد و به خدمات تخصصی نیاز داشته باشد این حقوق بیشتر و نسبت به شرایط محاسبه میشود.

همچنین پرستاران مجموعه ما در شیفت های مختلف اعم از شبانه روزی ، ساعتی ، شبانه ، روزانه و همچنین روز های تعطیل آماده خدمت رسانی هستند که این شیفت ها و ساعات هم روی محاسبه هزینه و قیمت پرستار سالمند تاثیر گذار هستند.

 

محاسبه حقوق و دستمزد پرستار سالمند در منزل

حقوق پرستار سالمند در منزل

دستمزد پرستار سالمند در منزل به طور کلی بر اساس نیاز سالمند متفاوت خواهد بود. در واقع اولین و اصلی ترین عامل تعیین کننده دستمزد پرستار سالمند وضعیت سلامتی سالمند است که تعیین می کند چه نوع خدماتی باید به او ارائه شود.

در واقع خدمات مراقبتی توسط افرادی که سطح تحصیلات کمتری دارند ارائه می شود و امور غیر تخصصی و روزانه سالمند را در برمی گیرد. وظیفه مراقبین سالمند شامل امور مراقبتی، انجام امور شخصی سالمند، نظافت منزل، دادن سر وقت داروها و … است.

اگرچه شرایط جسمانی، بیماری، ناتوانی و میزان استقلال سالمند مستقیما تعیین کننده نوع خدماتی است که دریافت می کند، اما از طرق مختلف می تواند در عین حال که خدمات مورد نیاز برای سالمند فراهم می شود دستمزد پرستار و مراقب نیز با توجه به بودجه خانواده تغییر کند.

 

موارد تاثیرگذار روی قیمت دستمزد پرستار سالمند

1 . بازه زمانی مراقبت از سالمند در منزل

بازه زمانی مراقبت از سالمند از مهم ترین عوامل موثر بر دستمزد پرستار در منزل می باشد.یک سالمند با توجه شرایطی که دارد ممکن است برای مدت چند سال و یا چند ماه به پرستار نیازمند باشد و وضعیت سلامت و جسمانی فرد سالمند از عوامل تعیین کننده این مدت زمان می باشد.

2 . خدمات متعددی که فردسالمند نیازمند به آن می باشد.

دسته اول : کارهایی که فرد سالمند به طور معمول در شبانه روز انجام می دهد.

دسته دوم : کارهای نگهداری ازسالمند

کارهایی که فرد سالمند به طور معمول در شبانه روز انجام می دهد خدمات مورد نیاز او می باشد که درجهت حفظ و بهبود سلامت فرد سالمند انجام می گیرد.

3 . نوع سرویس مورد نیاز شما که پرستار باید به فرد سالمند ارائه دهد.

مواردی مانند همراهی با سالمند و رسیدگی به کار های خانه و همچنین انجام مراقبت های شخصی از فرد سالم.

4 . موقعیت مکانی وفاصله محل زندگی خدمت گیرنده(سالمند)

این عامل خیلی مهم می باشد و می تواند بر میزان حقوق پرستاری از سالمند تاثیرگذار باشد زیرا موقعیت مکانی می تواند تاثیر مستقیمی بر قیمت هر چیزی مانند هزینه وسیله نقلیه برای رفت و آمد وغیره داشته باشد و اگر محل زندگی فرد سالمند نسبت به مرکز شهر بسیار دور باشد هزینه های پرستار نیز افزایش می یابد و موجب می شود قیمت پرستاری از سالمند به طبع بیشتر شود. در چنین شرایطی ما به شما پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از پرستاران پاره وقت از پرستاران به صورت 24 ساعته کمک بگیرید که هزینه رفت و آمد در طول روز کاهش یابد و برای شما مقرون به صرفه تر باشد و یک مزیت دیگر این امر وجود همراهی به صورت 24 ساعته در کنار سالمند شما می باشد.

از دیگر مواردی که روی قیمت تاثیر میگذارند عبارتند از :

آیا سالمند شما قادر به انجام امور شخصی خود هست؟

آیا سالمند برای حرکت نیازمند کمک دیگران است؟

آیا سالمند قادر به کنترل ادرار خود هست یا اینکه از پوشک استفاده می‌کند؟

 

چگونگی کاهش هزینه پرستار سالمند در منزل

دستمزد پرستار سالمند در منزل

  • توجه به زمان مورد نیاز برای حضور مراقب و پرستار سالمند

می توان مدت زمانی که مراقب سالمند باید در کنار سالمند باشد را کاهش داد. به عنوان مثال می توان برای انجام امور منزل فقط در برخی از ساعات روز و یا فقط چند روز در هفته مراقب سالمند استخدام کرد.

  • فاصله مکانی مراقب و یا پرستار از سالمند

اگر مراقب و پرستار سالمند در نزدیکی محل زندگی سالمند سکونت داشته باشند به دلیل کاهش هزینه های رفت و آمد می توان در دستمزد پرستار و مراقب صرفه جویی کرد.

  • توجه به نیاز سالمند

اعضای خانواده، فرزندان و …تمایل دارند بهترین خدمات را در اختیار سالمند خود قرار دهند، اما بهترین خدمات لزوما به معنی پرهزینه بودن خدمات نیست. اگر سالمند طبق پیشنهاد پزشک نیاز به مراقبت شبانه روزی پرستاری ندارد می توان فقط در برخی از امور تخصصی از خدمات پرستاری استفاده کرد و در عین حال انجام وظایف غیر تخصصی را بر عهده مراقبین قرار داد.

 

تعرفه قیمت حقوق پرستار سالمند در منزل در سال 1400

مبلغ به تومان

روزهای کاری

ساعات کاری

مقطع

نوع پرستاری

ردیف

___

۶روز

۸

روزانه

سالمند سالم

۱

_

۶ روز

۸

روزانه

سالمند پوشکی

۲

_

۶ روز

۸

روزانه

سالمند آلزایمری

۳

_

۶ روز

۸

روزانه

سالمند لگنی

۴

-

۶ روز

۸

روزانه

سالمند ویلچری

۵

-

۶ روز

۸

روزانه

سالمند واکری

۶

-

۶ روز

۸

روزانه

کمک بهیار

۷

-

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند سالم

۸

-

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند پوشکی

۹

-

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند واکری

۱۰

-

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند ویلچری

۱۱

-

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند آلزایمری

۱۲

-

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

سالمند لگنی

۱۳

-

۶ روز

۲۴

شبانه روزی

کمک بهیار

۱۴

-

۱

۸

مقطعی(منزل)

سالمند

۱۵

-

۱

۲۴

مقطعی(بیمارستان)

سالمند

۱۶

-

۱

————

روزانه(منزل)

تعویض پوشک

۱۷

-

۱

————

روزانه(منزل)

حمام کردن

۱۸

-

۱

———–

روزانه(منزل)

تعویض سوند

۱۹

 

محاسبه حقوق پرستار کودک در منزل

حقوق پرستار کودک در منزل

همانطور که میدانید و در اطرافیان مشاهده کرده اید افراد زیادی هستند که هم دارای فرزند هستند و هم زن و شوهر به دلایل شرایط سخت زندگی مشغول کار هستند و در نتیجه وقت کافی برای تربیت ، آموزی و بازی و ... با کودکان خود را ندارند و فقط ممکن است آخر شب ها وقتی برای کودکان خود کنار بگذارند.

به همین دلایل است که خدمات پرستاری و درمان و نگهداری در منزل افزایش یافته است که یکی از مهم ترینه این خدمات پرستاری از کودک در منزل است.

پرستاران کودکان نیز نسبت به تعرفه اعلام شده هر سال از سازمان نظام پزشکی حقوق دریافت میکنند اما این خدمات نسبت به نیاز ها و شرایط پرستار و کودک مشخص میشود.

دو مورد اصلی که روی این قیمت و حقوق تاثیر گذارند وظایفی که یک پرستار بچه یا کودک بر عهده دارد و ساعت کاری که می تواند ماهیانه  یا ساعتی باشد هستند.

 

تعرفه قیمت پرستار کودک شبانه روزی در منزل

پرستار کودک شبانه روزی به کسی اطلاق می شود که به صورت شبانه روزی و بیست و چهار ساعته در منزل شما حضور دارد و باید با توجه به شرح وظایفی که دارد از کودک شما نگهداری و مراقبت کند. مراقب کودک می بایستی تمام وظایفی که در شرح وظایفش و به پیوست قراردادی که با موسسه پرستاری امضاء کرده است انجام دهد. پرستار شبانه روزی کودک بیست و چهار ساعت در هفته تعطیلی دارد که معمولا این تعطیلی روز جمعه می باشد. تعرفه پرستار کودک شبانه روزی به طور میانگین مبلغ - می باشد و می بایست در پایان ۳۰ روز کاری به حساب پرستار کودک در منزل پرداخت شود. اگر کودک شما دوقلو هستند و مراقب کودک موظف است نگهداری از دو کودک را به صورت همزمان بپذیرد؛ تعرفه پرستار کودک دوقلو در حدود - می باشد. در این میان پرستار کودک موظف است در صورتی که بچه ها خواب باشند یا مادر کمک حال نگهداری از بچه ها باشد؛ امور منزل معمول را هم اگر در قراردادش ذکر شده باشد؛ انجام دهد.

 

تعرفه قیمت پرستار کودک روزانه در منزل

پرستار کودک به کسی اطلاق می شود که وظیفه نگهداری و مراقبت از کودک را بر عهده دارد. پرستار کودکی که به صورت روزانه مشغول به کار می باشد؛ در طول هفته که شنبه الی پنج شنبه را شامل می شود باید روزانه هشت ساعت کاری و در هفته ۴۸ ساعت کاری مشغول به کار باشد. ساعات شروع کاری پرستار کودک از ۶.۵ صبح شروع می شود و تا ۸ شب ادامه دارد. اگر شما به عنوان پدر و مادر خواستار استخدام پرستار کودک به صورت روزانه هستید می بایست ساعات کاری شما مابین این دو ساعت انتخاب شود. تعرفه پرستار کودک در منزل که به صورت روزانه کار می کند به طور میانگین مبلغ - می باشد. صفر تا ۱۰۰ کار کودک بر عهده مراقب کودک می باشد. اگر شما به غیر از کار پرستاری از کودک خود؛ خواهان انجام امور منزل خود نیز هستید؛ می بایست حداقل مبلغ - هزار را نیز علاوه بر حقوق ذکر شده بالا به پرستار خود پرداخت کنید. معمولا حقوق پرستار کودک بعد از پایان سی روز کاری پرداخت می شود. و در قبل آن شما باید رسید را از موسسه پرستاری دریافت کنید. به ازای هر ساعت اضافه کار مراقب کودک مبلغ ۱۰ هزار تومان به حقوقش اضافه می گردد.

 

تعرفه قیمت پرستار کودک در روز های تعطیل در منزل

دستمزد پرستار کودک در منزل

تعره پرستار کودک در منزل در روزهای جمعه ۱/۵ برابر روزهای عادی می باشد. این مبلغ به این صورت محاسبه می گردد که حقوق پرستار کودک تقسیم بر ۳۰ روز کاری می گردد؛ که مبلغ به دست آمده دستمزد روزانه پرستار کودک می باشد.

تعرفه پرستار کودک در روزهای تعطیل ۲ برابر روزهای عادی محاسبه می گردد.

 

عوامل تاثیر گذار روی دستمزد پرستار کودک در منزل

سطح تحصیلات : استفاده از خدمات تخصصی تر باعث افزایش در هزینه شما خواهد شد.
تجربه کاری
تعداد فرزندان : اگر پرستار کودک از فرزندان چند قلو مراقبت کند به تبع دستمزد پرستار کودک که مراقبت از چند کودک را بر عهده دارد بیشتر خواهد بود.
سطح مهارت:
فاصله از محل زندگی : مسافت محل زندگی پرستار کودک تا منزل کودک نیز بر میزان دستمزد پرستار کودک تاثیر گذار است. برای صرفه جویی در هزینه می توان پرستارانی استخدام کرد که در نزدیکی محل زندگی شما باشد.
مدت زمان نیاز به خدمات پرستاری کودک : قرارداد های پرستار کودک می تواند بسته به نیاز خانواده و توافق طرفین بازه های زمانی مختلفی را شامل شود. این بازه های زمانی از 24 ساعت شبانه روز تا ساعات محدود در برخی از روزهای هفته متغییر است.

تاثیر تعداد فرزندان بر قیمت پرستار بچه : تعداد فرزندی که تحت مراقبت و نگهداری  پرستار بچه است،  موثر است  بر میزان حقوق پرستار بچه در منزل  . در واقع  ممکن است یک پرستار از یک بچه مراقبت  کند و یا  ممکن است خانواده ها  یک پرستار کودک  را استخدام کرده باشند برای مراقبت از چندین بچه یا کودک .

تعرفه قیمت خدمات پرستاری و پزشکی برای سالمند و بیمار و کودک در منزل در سال 1400

وضعیت سالمند و خدمات مورد نیاز سالمندان
 حقوق پایه ماهیانه پرستار روزانه
 حقوق پایه ماهیانه پرستار ۲۴ ساعته یا پرستار شبانه روزی
همدم سالمند سالم – خانم _ _
همدم سالمند سالم – آقا _ _

تعرفه خدمات مازاد مورد نیاز در منزل

انجام آشپزی و امور منزل _ _
کم تحرکی (تحرک با کمک مراقب) _ _
بی تحرکی + تعویض پوشک _ _
بی تحرکی + گذاشتن لگن _ _
تغذیه از طریق گاواژ _ _
تخلیه کیسه سوند _ _
انجام ساکشن _ _
حقوق پایه ماهیانه مرکز بر اساس میزان ۸ ساعت کار در ۵ روز هفته ( شنبه تا چهارشنبه ) می باشد.
در صورت کاهش  روزهای کاری ، به ازای هر روز به میزان ۲۰ % حقوق پایه کاهش می یابد.
در صورت نیاز به روزهای پنجشنبه به میزان _ هزار تومان به حقوق پایه ماهیانه اضافه می شود.
به ازای هر ساعت افزایش یا کاهش در ساعات کاری روزانه ، حقوق پایه ماهیانه به مبلغ _ هزار تومان افزایش یا کاهش می یابد.

برای آگاهی از بروز ترین قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 

توجه : تعرفه ها بنا به تغییر شرایط بروزرسانی خواهد شد.

در صورت نیاز برای اطلاع از قیمت دقیق می توانید با مرکز چتر فیروزه ای تماس بگیرید و همچنین برای آشنایی با شرایط استخدام پرستار اینجا کلینیک کنید.

 

تعرفه و قیمت خدمات پرستاری در منزل سال ۱400

ردیف
شرح خدمت
تعرفه خدمت (ریال)
۱ سونداژ مثانه با فولی یا نلاتون بدون لوازم مصرفی در منزل _
۲ نمونه گیری آزمایش با هزینه ارسال نمونه به آزمایشگاه _
۳ پانسمان معمولی متوسط درمنزل (بسته  به تعداد زخم) _
۴ پانسمان مدرن ( زخم بستر ) در منزل (بسته به تعداد ، عمق و سطح زخم ها) _
۵ تزریق پنی سیلین با تست در منزل _
۶ تزریق وریدی در منزل _
۷ تزریق عضلانی _
۸ تعویض بگ کلستومی در منزل _
۹ سوند معده _
۱۰ اجاره تجهیزات اتاق ICU (ماهیانه) –  (متناسب با نوع درخواست و نوع تجهیزات مورد نیاز) _
۱۱ اجاره دستگاه اکسیژن ساز _
۱۲ تزریق انسولین در منزل _
۱۳ اندازه گیری قند خون _
۱۴ وصل سرم _
۱۵ انجام ساکشن با وسایل مورد نیاز _
۱۶ شیمی درمانی هرجلسه _
۱۷ انما ( تنقیه) _
۱۸ گرفتن نوار قلب _
۱۹ هزینه اقامت نرس جهت شیمی درمانی هر ساعت در منزل هر ساعت _
۲۰ مراقبت ویژه پرستاری ICU/CCU در منزل ۲۴ ساعته _
۲۱ کشیدن بخیه ( بسته به تعداد بخیه) _
۲۲ کنترل علائم حیاتی( در مراجعه جداگانه) _
۲۳ باز کردن گچ با دستگاه _
۲۴ لوازم مصرفی _

برای آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 

محاسبه حقوق و دستمزد پرستار بیمار در منزل

حقوق پرستار بیمار در منزل

امروزه با توجه به آب و هوا و مواد غذایی ناسالم و مهم تر از همه کم تحرکی یا بی تحرکی افراد ، شاهد بیماری های زیاد و خطرناکی در سنین مختلف هستیم.

با توجه به اینکه بیمارستان ها معمولا مکان های تمیز و کاملا بهداشتی نیستند و همچنین بیماران در خانه های خود راحت تر هستند و روحیه بهتری دارند ، امروزه استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل بسیار افزایش یافته است.

تعرفه قیمت و حقوق و دستمزد پرستار بیمار در منزل هم بستگی به شرایطی مانند پرستار سالمند و کودک دارد که در بالاتر به آنها کاملا اشاره شده است.

فقط نکته مهم این است که بیماری های مختلفی وجود دارند که حقوق پرستار نسبت به شرایط و نوع بیماری فرد مشخص میشود.

برای دریافت اطلاعات از جدید ترین تعرفه های قیمت ها و همچنین دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

لازم بذکراست: کلیه مطالب و موضوعات ذکرشده دراین سایت جنبه اطلاع رسانی داشته و هنگام تماس ارتباط شما عزیزان به اپراتور وصل شده و بر اساس شرایط اعلام شده از طرف مخاطب موضوع شما به واحد مربوطه ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد و از طریق نفرات و گروه مربوطه پیگیری صورت خواهد گرفت خداراشاکرهستیم به پاس این موهبت الهی وبا تلاش وهمکاری کادر اداری و گروه های خدماتی ذیصلاح پس ازسالها تلاش و تجربه و سابقه ای درخشان توانسته ایم اعتمادی محکم در راستای خدمات رسانی در سطح استان بر پایه صداقت وتعهد کاری و مسولیت پذیری بیافرینیم.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید