X

اجاره تجهیزات مراقبت‌های icu در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
اجاره تجهیزات مراقبت‌های icu در منزل

برخی بیماران به دلیل داشتن شرایط حاد و خطرناک، نیاز است که در icu بستری شوند. اما در برخی موارد ممکن است بستری شدن در icu بیمارستان، سلامتی بیمار را به خطر اندازد. در چنین شرایطی بهترین کار اجاره تجهیزات icu در منزل و ایجاد شرایط icu در منزل شخصی بیمار است.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

برخی بیماران به دلیل داشتن شرایط حاد و خطرناک، نیاز است که در icu بستری شوند. اما در برخی موارد ممکن است بستری شدن در icu بیمارستان، سلامتی بیمار را به خطر اندازد. در چنین شرایطی بهترین کار اجاره تجهیزات icu در منزل و ایجاد شرایط icu در منزل شخصی بیمار است. بستری شدن بیماران نیازمند به icu در منزل به تجهیزاتی نیاز دارد که ما در این متن تمامی این موارد را برای شما ذکر رده‌ایم. شما می‌توانید با مطالعه این متن با مزایای بستری شدن بیماران نیازمند به icu در منزل، شرایط و تجهیزات لازم برای ایجاد کردن شرایط icu در منزل آشنا شوید.

همه‌چیز درباره اجاره تجهیزات icu در منزل

بستری شدن بیمار در icu یک اقدام مهم و حیاتی برای مراقبت از سلامتی و جان بیمار است. در برخی مواقع ممکن است شرایط نگهداری بیمار در بیمارستان وجود نداشته و نیاز است که بیمار در منزل تحت شرایط icu بستری شود. در این حالت شما می‌توانید تجهیزات icu را در اجاره نموده و در منزل بیمار خود را بستری نمایید. در این شرایط شما باید یک اتاق icu تهیه نموده و  لوازم مورد نیاز آن را اجاره نمایید. اجاره تجهیزات icu نسبت به خرید این تجهیزات هزینه بسیار کمتری داشته و برای نگهداری بیمار شما در منزل بسیار کارآمدتر است.

تجهیزات icu برای اجاره در منزل

تجهیزات icu مورد نیاز برای بستری نمودن بیمار شامل موارد زیر می‌شوند.

ونتیلاتور

ونتیلاتور دستگاهی است که برای کمک به تنفس بیمار استفاده می‌شود. این دستگاه شامل یک لوله است که در دهان یا بینی بیمار قرار می‌گیرد و یا از طریق یک بریدگی کوچک در گلو، لوله را در نای قرار می‌دهند. به این بریدگی ایجاد شده برای قرار دادن لوله ونتیلاتور، تراکئوستومی گفته می‌شود. تجهیزات ونتیلاتور شامل موارد زیر می‌شوند:

  • دستگاه فشار خون
  • دستگاه ضربان قلب
  • دستگاه تعیین کننده سطح اکسیژن خون

لوله و پمپ وریدی

لوله و پمپ‌های وریدی باید درون ورید قرار گیرد تا مواد غذایی، مایعات و داروها را به درون بدن وارد کند.

لوله تغذیه

لوله تغذیه باید درون بینی، از طریق یک بریدگی کوچک در شکم و یا درون ورید قرار گیرد تا مواد غذایی را به درون بدن وارد کند. از این لوله برای افرادی استفاده می‌شود که قادر به خوردن غذا نباشند.

درن

درن لوله‌ای است که برای خارج کردن خون یا مایعاتی که درون بدن تجمع پیدا کرده‌اند استفاده می‌شود.

کاتتر

کاتتر لوله‌ای ظریف است که برای تخلیه ادرار درون مثانه قرار می‌گیرد.

پمپ سرم

این وسیله از ابزار مهم در مراقبت‌های ویژه است که شامل پمپ‌های مکانیزه و برنامه‌ریزی شده برای ورود و انتقال مایعات به بدن بیمار می‌باشد. از کاربردهای مهم این وسیله، می‌توان به انتقال داروی بیهوشی به بدن بیمار اشاره کرد.

ترالی احیا

دستگاه ترالی احیا، تجهیزات حیاتی و اورژانسی بیمار که برای احیا به کار می‌روند مانند الکتروشوک قلبی را حمل می‌کند. این دستگاه باید به طور دائم در بخش icu و در کنار بیمار قرار داشته باشد.

بالن پمپ

بالن پمپ یکی از تجهیزات حیاتی icu است که برای کاهش فشار قلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه موجب می‌شود خون در عروق قلبی به راحتی جریان پیدا کند. بالن پمپ برای بیمارانی مناسب است که دچار حمله قلبی و یا آنژین ناپایدار شده‌اند. برای استفاده از این دستگاه بالن کوچکی درون آئورت بیمار قرار داده می‌شود که در بخش پایانی کاتتر قرار می‌گیرد. این دستگاه علائم حیاتی بیمار مانند ضربان قلب، فشار خون و الکتروکاردیوگرام بیمار را ثبت کرده و به نمایش می‌گذارد.

ساکشن

ساکشن دستگاهی است که برای تمیز کردن ترشحات داخل دهان بیماران در icu استفاد می‌شود. این دستگاه با ایجاد فشار منفی و استفاده از یک کاتتر با سایز مناسب ترشحات مختلف مانند خون و ترشحات استفراغ را ساکشن کرده و ریه بیمار را تمیز می‌کند.

مانیتورینگ

این دستگاه برای نمایش دادن علائم حیاتی بدن مانند ضربان قلب، سطح اکسیژن، فشار خون و … مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از تجهیزات لازم و حیاتی برای بیماران بستری در icu است.

نبولایزر

این دستگاه برای انتقال داروهای تنفسی به بیمار استفاده می‌شود. نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت است که هوا را فشرده کرده و با فشار منفی دارو را تبخیر می‌کند. سپس دارو را از طریق ماسک مخصوص به سیستم تنفسی بیمار منتقل می‌نماید.

تخت برقی و مکانیکی بیمارستان

تخت بیمارستانی یکی از تجهیزات مهم برای ایجاد شرایط icu در منزل است که شما باید برای بیمار خود تهیه نمایید. این تخت‌ها در دو نوع تخت برقی و تخت مکانیکی وجود دارند که هر یک از آن‌ها می‌توانند تک شکن، دو شکن و سه شکن باشند.

تشک مواج

تشک مواج برای افرادی مناسب است که به صورت مداوم به صورت خوابیده قرار داشته و احتمال ابتلا به زخم بستر در آن‌ها وجود دارد. بهتر است از این تشک‌ها نیز برای بیمارانی که در icu بستری هستند تهیه نمایید تا از ابتلا به زخم بستر در آن‌ها پیشگیری نمایید.

دستگاه اکسیژن‌ساز

دستگاه اکسیژن‌ساز وسیله‌ای است که برای تغلیظ کردن اکسیژن هوا استفاده می‌شود که مناسب افراد دارای بیماری‌های تنفسی است. از این دستگاه برای بیماران مبتلا به بیماری‌های حاد و مزمن تنفسی مانند بیماری‌های قلبی، ریوی، آمفیزم و … استفاده می‌شود.

بستری شدن در icu بیمارستان بهتر است یا خانه؟

در برخی موارد بستری شدن در بیمارستان ممکن است سلامت جان بیمار را به خطر اندازد و نیاز باشد بیمار را با شرایط icu در بیمارستان بستری نمود. مزایا اجاره تجهیزات icu در منزل و به وجود آوردن شرایط icu در منزل شامل موارد زیر می‌شود:

  • کاهش احتمال آلوده شدن به عفونت‌های بیمارستانی
  • تسریع روند بهبودی و درمان
  • صرفه‌جویی در هزینه‌ها
  • ارائه خدمات پرستاری و مراقبت مطابق نیاز بیمار
  • انجام امور روزانه و شخصی بیمار در کنار مراقبت از او
  • امکان استخدام پرستار برای مراقبت و رفع نیازهای بیمار

عوامل موثر بر قیمت اجاره تجهیزات icu در منزل

هزینه اجاره تجهیزات icu در منزل، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که به این تجهیزات نیازمندند. عوامل مختلفی می‌توانند بر قیمت اجاره تجهیزات icu در منزل تاثیرگذار باشند. به همین دلیل شما می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و استعلام قیمت اجاره دستگاه‌های مورد نیاز خود را از مجموعه چتر فیروزه‌ای دریافت نمایید.

ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل برای بیماران

یکی از مزایا بستری بیمار نیازمند به icu در منزل و اجاره تجهیزات icu، امکان استخدام پرستار مورد نظر و متناسب با شرایط خود و بیمار خود است. شما می‌توانید علاوه بر اجاره تجهیزات icu در منزل، پرستار بیمار مورد نیاز خود را نیز از مجموعه چتر فیروزه‌ای استخدام نمایید. 

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید