فیزیوتراپی گردن در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
فیزیوتراپی گردن در منزل

یکی از خدمات شرکت چتر فیروزه ای، فیزیوتراپی در منزل است. اگر شما از جمله افرادی هستید که به هر دلیلی دچار گردن درد شده اید میتوانید از خدمات شرکت چتر فیروزه ای استفاده کنید.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

فیزیوتراپی گردن در منزل

در بسیاری از کارهای روزمره، زمانی که مدت طولانی پشت دستگاه پلی استیشن مینشینید یا به طور طولانی مدت رانندگی میکنید و... گردن شما در معرض آسیب دیدگی است. هنگامی که از وسایلی همچون گوشی، کامپیوتر و... استفاده میکنید بدن یا گردن شما در حالت درستی قرار نگرفته باشد ممکن است بعد ها برای شما یا عزیزانتان گردن درد بیاورد. یکی از بهترین روش های بهبود گردن درد فیزیوتراپی است. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی نمیتوانند از خانه خارج شوند و به همین خاطر میتوانند از خدمات شرکت چترفیروزه ای استفاده کنند. شما میتوانید برای انجام فیزیوتراپی در منزل  با آژانس پرستاری چترفیروزه ای تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید.

تمرینات درمانی فیزیوتراپی گردن در منزل

از جمله تمریناتی که فرد متخصص برای شما تجویز میکند شامل:

انجام ماساژ درمانی در منزل

یکی از بهترین و سریع ترین راه های درمان گردن درد در افراد، انجام ماساژ درمانی در منزل است.  ماساژ درمانی یک کار کاملا تخصصی و حرفه ای است و باید با تجویز فیزیوتراپ و در کنار او انجام بشود. زمان بهبود شما بستگی به میزان آسیب دیدگی گردن شما دارد اما به طور کلی زمان بهبود شما 3 الی 5 جلسه زمان میبرد.

تمرینات درمانی فیزیوتراپی گردن در منزل

انجام تمیرینات کششی برای گردن

انجام حرکات کششی یکی از راهکارهای بهبود افرادی است که در ناحیه گردن احساس درد دارند. شما بعد از چند بار تکرار این حرکات در جلسات مختلف تا حدی آسیب دیدگی گردن شما را رفع میکند. البته این نکته را در نظر بگیرید که این حرکات باید در کنار فیزیوتراپیست انجام شود زیرا در صورت اشتباه ممکن است آسیب های بیشتری به گردن شما وارد شود.

استفاده از تکنیک های تحرک مفاصل

برای تحرک مفاصل از تکنیک های خاصی استفاده میکنند که این تکنیک ها باعث بهبود گردن شما میشود اما این حرکات در حین فیزیوتراپی به فرد توصیه میشود.

سایر تکنیک ها

فیزیوتراپ علاوه بر ارائه تمریناتی که در بالا ذکر شد، به وسیله دستگاه های پیشرفته در بهبود سریع گردن درد فعالیت هایی انجام خواهد داد. شما میتوانید برای انجام فیزیوتراپی گردن در منزل با موسسه پرستاری چترفیروزه ای تماس بگیرید.

هزینه فیزیوتراپی گردن در منزل

هزینه فیزیوتراپی گردن در منزل

 از دلایل اصلی تعیین کننده ی هزینه فیزیوتراپی گردن در منزل، میزان شدت و درد فرد است  به طور کلی هرچه میزان درد فرد بیشتر باشد جلسات بیشتری برای بهبود نیاز است و به همین خاطر نمیتوان هزینه مشخصی برای آن تعیین کرد. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگرید و با کارشناسان ما صحبت کنید.

راهکار های مهم برای پیشگیری از گردن درد

 1. در هنگام استفاده از کامپیوتر، لب تاپ، گوشی از میزهای مناسب استفاده کنید
 2. زمان استفاده از گوشی، کامپیوتر و.. گردن خود را خم نکنید.
 3. از حرکات ورزشی نادرست خودداری کنید.
 4. در هنگام رانندگی گردنتان را صاف نگه دارید.
 5. در هنگام خواب از بالشت های مناسب استفاده کنید

 رعایت نکردن اصول توصیه شده توسط فیزیوتراپ چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟

هنگامی که فرد کارهایی که فیزیوتراپ گفته است را به صورت درست انجام نمیدهد ممکن است مشکلات زیر برایش پیش بی آید:

 • آرتروز گردن
 • خشک شدن مفاصل گردن
 • گرفتن عضلات گردن
 • درد شدید در ناحیه گردن
 • سردرد های شدید
 • سرگیجه های شدید
 • دیسک گردن

درمان دیسک گردن با انجام حرکات فیزیوتراپی

همان طور که گفتیم یکی از آسیب هایی که برای گردن رخ اتفاق می افتد، دیسک گردن است. اگر شما این مشکل را رفع نکنید کم کم در نخاع شما آسیب میبیند و به همین خاطر دیگر نمیتوانید حرکت کنید. درمان دیسک گردن شامل:

 • استفاده از دارو
 • استفاده از گردنبند طبی
 • ماساژ گردن
 • فیزیوتراپی گردن


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید