X

آزمایش گروه خونی در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
آزمایش گروه خونی

اگر قصد تعیین گروه خونی خود را دارید یا در بسیاری از مکان ها از شما آزمایش گروه خونی خواسته اند و شما به دلایل مختلفی نمیتوانید از خانه خارج شوید میتوانید از خدمات موسسه ی پرستاری چترفیروزه ای برای آزمایش گروه خونی در منزل استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر میتوانید تماس بگیرید.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

تعیین گروه خونی در منزل

برای انجام کارهای پزشکی مانند انتقال خون، پیوند اعضا و... از آزمایش گروه خونی استفاده میکنند. استفاده از این آزمایش برای شناسایی آنتی ژن های موجود در گلبول قرمز است. در شرایط بحرانی مثل تصادف که فرد نیاز به تزریق خون دارد تشخیص گروه خونی کمک زیادی میکند زیرا اگر تست گروه خونی هر کدام از افراد باهم مطابقت نداشته باشد باعث مرگ افراد میشود. بسیاری از افراد به دلیل بیماری، تصادف و... نمیتوانند از خانه خارج شوند، موسسه ی پرستاری چترفیروزه ای پرستارهای خود را برای نمونه گیری یا ازمایش خون به منزل شما اعزام میکند و بعد از آن نمونه ی شما به آزمایشگاه های معتبر ارسال خواهد شد برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شرکت ما تماس بگیرید.

آزمایش گروه خونی در منزل چگونه انجام میشود؟

همان طور که گفتیم ازمایش گروه خونی یک آزمایش پزشکی است که برای تعیین گروه خونی افراد استفاده میشود. در حالت کلی دو روش برای تعیین گروه خونی وجود دارد که شامل:

  1. سیستم ABO: در این سیستم خون را به چهار نوع AB، B، A و O تقسیم میکند. از این سیستم بیشتر قبل از انتقال خون مورد استفاده قرار میگیرد. کسانی که دچار عارضه های استخوانی و سرطان، تومور هستند حتما باید این آزمایش را انجام دهند تا نوع گروه خونی آن ها به طور دقیق مشخص شود.
  2. سیستمRH: این سیستم به دو دسته ی RH مثبت و RH منقی تقسیم میشود. در زمان اهدای خون و بارداری این مثبت و منفی بودن گروه خونی به کارتان می آید به عنوان مثال کسانی RH منفی دارند نمیتوانند به کسانی که RH مثبت دارند خون اهدا کنند زیرا RH منقی نسبت به نوع مثبت آنتی بادی هایی تولید میکند که آن را دفع میکند و در نتیجه خطرات زیادی ممکن است به وجود بیاید.

پس در حالت کلی ما 8 گروه خونی داریم که شامل: A+، A-، B+، B-، AB+، AB-، O+ و O-.  شما میتوانید برای انجام آزمایش خونی با شرکت پرستاری چترفیروزه ای تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

مراحل انجام آزمایش خون در منزل

برای انجام آزمایش گروه خونی پرستاران ما نمونه کوچکی از خون  با استفاده از سوزن از بازوی شما گرفته می شود. بعد از نمونه گیری نمونه ی شما به آزمایشگاه های معتبر ارسال میشود.  برای تشخیش گروه خونی شما آنتی بادی های که مخصوص هرکدام از گروه های خونی است مخلوط میشود با هرکدام از آن ها واکنش نشان داد نشان دهنده ی گوه خونی شما است. شما میتوانید برای انجام آزمایش خون در منزل با  شرکت چترفیروزه ای تماس بگیرید.

تعیین گروه خونی در منزل

انواع آزمایش های گروه خونی

آزمایش گروه خونی انواعی دارد که شما باید قبل از انجام آن هر کدام از آن ها را بشناسید این آزمایش های گروه خونی شامل:

  • سل تایپ: در روش سل تایپ از طریق شناسایی آنتی ژن ها در سطع گلبول قرمز، گروه خونی شما را تشخیص میدهند. در این روش نمونه های خونی با سرم ها مخصوص که دارای آنتی بادی ضد A و B ترکیب میشود و زمانی که خون لخته میشود نوع گروه خونی تشخیص داده میشود.
  • ریورز تایپ: در این روش نشان میدهد که چه آنتی بادی هایی در پلاسما خون وجود دارد. در آزمایش ریورز تایپ نمونه خون با خون هایی از نوع Aو B ترکیب میشود و بعد از آن الگوی لخته شدن نمونه خون بررسی میشود. از این روش بیشتر برای شناسایی گروه های خونی کمیاب استفاده میشود.

هزینه  آزمایش گروه خونی در منزل

هزینه ی آزمایش خون در منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد برای همین شما میتوانید با تماس با شرکت چترفیروزه ای یک پرستار برای آزمایش گروه خونی در منزل استخدام کنید. موسسه ی پرستاری چتر فیروزه ای علاوه بر آزمایش خون در منزل خدمات دیگر از جمله فیزیوتراپی در منزل، پرستار سالمند و... دارد که شما میتوانید برای هر کدام از آن ها با ما تماس بگیرید.

درخواست آزمایش گروه خونی به چه علت است؟

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم تعیین گروه خونی بسیار قابل اهمیت است و در بعضی از مواقع شما باید آزمایش گروه خونی بدهید. از جمله مواردی که شما نیاز به آزمایش گروه خونی دارید شامل:

  • جهت سازگاری خون زوجین
  • برای تشخیص RHمثبت یا منفی
  • برای گرفتن کارت گواهینامه
  • برای پایان خدمت
  • برای اهدای خون
  • برای ادای عضو

شما در تمامی این موارد باید آزمایش گروه خونی بدهید، بسیاری از افراد به دلیل بارداری، بیماری های مختلف و... نمیتوانند از منزل خارج شوند برای همین میتوانید با اعزام یک پرستار، آزمایش خون را در منزلتان انجام دهید برای اطلاعات بیشتر و تعیین قیمت میتوانید با شرکت ما تماس بگرید و با مشاوران ما صحبت کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید