X

وظایف و خدمات بهیار در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
خدمات بهیار در منزل

یکی از بهترین گزینه ها برای نگهداری و مواظبت از سالمند یا بیمارتان استخدام بهیار در منزل است که در ادامه بیشتر با این نوع پرستاری آشنا میشونیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

خدمات بهیار 

همیشه بهترین مکان برای نگهداری و مراقبت از بیماران یا سالمندان بیمارستان نیست زیرا امکان دارد بستری شدن در بیمارستان خطراتی از جمله بیماری های عفونی، گرفتن بیماری های خطرناک و.... برای بیمار یا سالمند شما داشته باشد برای همین بهتر است در مواقع ضروری از بیمارستان ها استفاده کنیم پس میتوانید به جای نگهداری در بیمارستان ها از خدمات بهیار در منزل استفاده کنید. بسیاری از سالمندان و بیماران بعد از ترخیص به خانه فرد یا اطرافیانش به خوبی از او مراقبت و نگهداری نکرده اند یا عدم توجه به توصیه های پزشک باعث می شود بعد از مدتی مجددا به بیمارستان بازگردند. یکی از گزینه هایی که شما میتوانید بعد از ترخیص از بیمارستان از آن استفاده کنید استخدام بهیار در منزل است شما میتوانید از خدمات بهیار در منزل برای مریض یا پدر و مادر سالخورده خود استفاده کنید تا بعد از ترخیص دوباره مجبور نشوید به بیمارستان بروید.

بهیار در منزل یک گزینه ی عالی برای افراد سالخورده و یا بیمارانی است که نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه ای دارند. شما میتوانید برای استخدام بهیار در منزل و خدمات آن با شرکت چترفیروزه ای در کرج تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

به چه نوع پرستاری بهیار میگویند؟

بهیار (practical nurse ) عضوی از گروه پرستاری است که برای مراقبت و نگهداری از افراد بیمار یا سالخوره آموزش دیده اند. از نظر سازمان پرستاری کشور بهیار عضوی از کادر پرستاری محسوب میشود که زیر نظر پزشک از بیمار یا سالمند مراقبت میکند.

بهیار در منزل برای مراقبت و نگهداری یک فرد ارائه میشود و نیاز های درمانی او را برطرف میکند.

چرا باید بهیار استخدام کنیم؟

چرا باید بهیار استخدام کنیم؟

حتما ممکن است از خودتان این سوال را کرده اید که ما برای چه باید بهیار استخدام کنید یا چرا از خدمات پرستاری در بیمارستان ها  استفاده نکنیم؟

بهتر است این طور برای شما بگوییم که بهیار علاوه بر مراقبت و نگهداری بیشتر از سالمند یا بیمار به کار های شخصی او هم مانند دستشویی بردن، حمام کردن و.... میپردازد اما پرستار هایی که در بیمارستان هستند فقط به توصیه های پزشک کفایت میکنند و خدمات دیگری انجام نمیدهند. برای همین بهتر است برای مواظبت و نگهداری از افراد سالخورده یا بیمار از خدمات بهیار در منزل استفاده کنیم. در ادامه بیشتر با وظایف بهیار در خانه آشنا میشویم.

شما میتوانید برای استخدام بهیار در خانه با شرکت چتر فیروزه ای تماس بگیریدو با مشاوران ما برای اطلاعات بیشتر صحبت کنید.

 10 تا از وظایف بهیار در منزل

 10 تا از وظایف بهیار در منزل

خدماتی که بهیار در منزل انجام میدهد مربوط به گروه سنی یا جنسیت خاصی ندارد تمام کسانی که نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه ای دارند میتوانند از این خدمات بهره مند شوند. این گروه از پرستاران به امور بیمارانی که از بیمارستان مرخص شده اند رسیدگی میکنند. بهیار در منزل 10 وظیفه ی مهم دارد که شامل:

  1. چک کردن علائم حیاطی بیمار یا سالمند
  2. مصرف به موقع دارو ها
  3. گزارش وضعیت فرد به پرستاران به صورت روزانه
  4. انجام فعالیت هایی همچون حمام کردن، کمک در نشستن و برخاستن و....
  5. جلوگیری از ایجاد زخم بستر با تکان دادن بیمار
  6. در خوردن غذا به بیماران کمک کند
  7. به حرکت بیماران یا سالمندان ویلچری کمک کند
  8. مطابق اصول بهداشتی بدن بیمار را تمیز کند که شامل: کوتاه کردن ناخن، تعویض لباس بیمار، و زدن موی بدن یا سر فرد و..
  9. بیماران یا سالمندانی که به هر دلیلی نمیتوانند حرکت کنند و در رختخواب هستند را باید برگردانند و جابه جا کنند.
  10. تخت بیمار را مرتب و ملافه ها را تعویض کنند.

استخدام بهیار در منزل چه مزیت هایی دارد؟

مزیت های استخدام بهیار در منزل

حس آرامش در منزل

بسیاری از مریض ها یا افراد سالخورده در خانه خود راحت تر هستند برای همین دوست دارند که در منزل شخصی خودشان مراقبت و نگهداری شوند. بسیاری از ما جمله ی هیچ جا خانه ی خود آدم نمیشود را شنیده ایم برای همین مواظبت و مراقبت در منزل برای افراد حس آرامش بیشتری نسبت به بیمارستان ها دارد.

هزینه

بسیاری از افراد تصور میکنند که استخدام بهیار در منزل بسیار گران است اما در واقعیت این طور نیست استخدام بهیار در منزل بسیار ارزان تر از گذاشتن افراد در بیمارستان است.

اطمینان از مراقبت بیمار یا سالمند

همان طور که گفتیم خدمات پرستاران در بیمارستان محدود است و نمیتوانند بسیاری از خدماتی که بهیار انجام میدهد را انجام دهند برای همین استخدام بهیار در منزل اطمینان از مراقبت بیمار یا سالمند شما را میدهد.

تجربه بالا در مراقبت

بسیاری از ماها تجربه ی کافی در زمینه ی مراقبت و نگهداری از بیمار یا سالمند را نداریم برای همین اعزام یک بهیار در منزل میتواند در صورت مشکل با توجه به تجربه ی بالای خود میتواند از بیمار مراقبت کند.

در هنگام استخدام بهیار در منزل باید به چه نکاتی رعایت کنیم؟

علاوه بر خدماتی که شرکت پرستاری مورد نظر شما انجام میدهد بهیار در منزل باید ویژگی های مثبتی داشته باشد که شامل:

ارتباط با بیمار و خانواده ی او

یکی از مهم ترین مهارت های که بهیار باید داشته باشد ارتباط خوب با بیمار است زیرا اگر فرد مریض یا سالمند با او راحت باشد میتواند به آسانی مشکلاتش را با او در میان بگذارد علاوه بر این بهیار باید با اعضای خانواده او ارتباط برقرار کند تا در صورت مشکل با آن ها در میان بگذارد.

توجه به جزئیات

بهیار باید به کوچک ترین چیز ها توجه بسیاری بکند تا برای سالمند یا بیمار شما اتفاقی پیش نیاید.

مسئولیت پذیر بودن

یکی از کارهایی که شما باید قبل از استخدام بهیار به آن توجه کنید  احساس مسئولیت پذیر بودن آن است برای همین بهتر از یک شرکت معتبر برای اعزام بهیار در منزل تماس بگیرید و از خدمات آن بهره مند شود. شما میتوانید برای اعزام بهیار در خانه با شرکت چتر فیروزه ای تماس بگیرد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید