گرفتن پرستار در منزل چه شرایطی دارد؟

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
گرفتن پرستار در منزل

برای گرفتن پرستار در منزل نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها دقت کنید. در این مقاله به بررسی این نکات و همچنین وظایف پرستار حرفه‌ای در منزل می‌پردازیم، تا هنگام انتخاب پرستار بهترین تصمیم را داشته باشید. 

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

پرستار مورد اعتماد و ماهر مانند فرشته نجاتی است که برای مراقبت و نگهداری از عزیزانمان به کمک ما می‌آید. اگر به دنبال پرستار مناسب و با تجربه برای خود یا عزیزانتان می‌گردید و قصد گرفتن پرستار در منزل دارید تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا با نکات مهم استخدام پرستار و وظایف او آشنا شوید، سپس از شرکت‌های معتبر درخواست پرستار آقا یا خانم کنید. 

وظایف پرستار بیمار در منزل

اگر به دنبال گرفتن پرستار در منزل برای بیماران خود هستید، باید با وظایف او آشنا باشید. در ادامه به بررسی وظایف پرستار بیمار در منزل می‌پردازیم.

مراقبت از بیمار

از مهمترین وظایف پرستار نگهداری از بیمار و برقراری رابطه خوب و دوستانه با اوست. در این صورت بیمار احساس آرامش بیشتری خواهد کرد و به حرف‌های پرستار نیز بهتر گوش می‌کند. همچنین این موضوع بر روحیه بیمار و تسریع روند بهبودی او تاثیر به سزایی دارد. 

رسیدگی به امور درمانی بیمار

پرستار وظیفه دارد داروهای بیمار را طبق دستورات و زمانبندی پزشک به بیمار یادآور شود. همچنین حواس پرستار باید به حالات بیمار باشد و به صورت روزانه یا هفتگی قند خون و فشار خون او را اندازه‌گیری کند. در صورتی که فرد بیمار مجروح بوده و باند و پانسمان یا زخمی داشته باشد پرستار باید آن‌ها را تعویض و محل زخم را ضدعفونی کند. علاوه بر آن اگر بیمار تزریقاتی داشته باشد، پرستار باید وارد باشد و تزریقات او را شخصا انجام دهد. 

رسیدگی به امور نظافتی بیمار

برخی بیماران ممکن است به دلیل ضعف بنیه یا جراحت یا دیگر موارد توانایی استحمام و تمیز کردن خود را نداشته باشد. در این صورت حمام کردن بیمار و نظافت و سلمانی او بر عهده پرستار است. برخی بیماران هم به دلیل مشکلاتی در کنترل ادرار نیاز به پوشک شدن دارند که این مورد هم در حیطه وظایف پرستار قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: نگهداری از سالمند پوشکی

امور آشپزی منزل

تهیه غذا و خرید مایحتاج آشپزخانه بر عهده پرستار منزل می‌باشد. پرستار وظیفه دارد که برای بیمار غذاهای سالم و مقوی درست کند و مراقب باشد بیمار غذاهایی که برای سلامتیش مضر است مصرف نکند. همچنین میان وعده‌های سالم برای بیماران تهیه کند. 

رسیدگی به امور آموزشی کودک

اگر پرستار را برای نگهداری از کودک استخدام می‌کنید، بهتر است فردی جوان‌تر را درخواست کنید، به دلیل این که پرستار کودک علاوه بر بازی با کودک وظیفه دارد به کودک در انجام امور آموزشی مدرسه یا کلاسی که می‌رود هم کمک کند.

پرستار در منزل

هنگام گرفتن پرستار در منزل به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

هنگام استخدام پرستار باید به یک سری ویژگی‌های او دقت داشته باشید، در ادامه به بررسی چند مورد از این ویژگی‌ها می‌پردازیم:

•    برای گرفتن پرستار در منزل به صورت شخصی اقدام نکنید و از شرکت‌های معتبر درخواست اعزام پرستار کنید.

•    دقت داشته باشید پرستار زبر و زرنگ و حواس جمع باشد و عکس‌العمل‌های سریع داشته باشد. 

•    پرستار سالم و سرحال باشد و از روحیه خوبی برخوردار باشد تا حال خوبی به بیمار منتقل کند. 

•    پرستار باید بتواند رابطه دوستانه با بیمار خود برقرار کند و با اعضای خانواده او با احترام رفتار نماید. بنابراین هنگام استخدام پرستار در منزل ابتدا دقت کنید می‌توانید با او ارتباط برقرار کنید یا خیر. در صورتی که با هم کنار نیامدید، درخواست کنید پرستار را عوض کنند. 

برای گرفتن پرستار در منزل چگونه اقدام کنیم؟

اول از همه شرکت‌های معتبر با نیروهای با تجربه را بیابید. برای این کار می‌توانید از دوست و آشنا سوال کنید یا در گوگل به دنبال آن بگردید. سپس با این شرکت‌ها در تماس باشید و اطلاعات لازم برای گرفتن پرستار در منزل مانند هزینه استخدام، وظایف پرستار، تایم کار پرستار و نکات دیگر را به دست بیاورید. در این صورت می‌توانید تصمیم‌گیری کنید و از شرکت بخواهید با طبق نیازهای شما پرستار آقا یا خانم بفرستد. 

شما عزیزان می‌توانید در این زمینه به آژانس پرستاری چتر فیروزه‌ای اعتماد کنید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید. چتر فیروزه‌ای با نیروهای ماهر و باتجربه‌ای که در اختیار دارد همه توقعات شما را برآورده می‌کند.

استخدام پرستار در خانه

قیمت گرفتن پرستار در منزل چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت واحدی برای استخدام پرستار وجود ندارد. هزینه گرفتن پرستار در منزل با توجه به تایم حضور پرستار، وظایف او، مشکلات بیمار و موقعیت جغرافیایی بیمار محاسبه می‌شود. برای گرفتن پرستار در منزل با قیمت‌های مناسب به دفتر پرستاری چتر فیروزه‌ای درخواست دهید. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید