آشنایی با انواع خدمات پرستاری در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
انواع خدمات پرستاری در منزل

با توجه به سخت‌تر شدن زندگی، امروزه کمتر فردی پیدا می‌شود که بیرون از خانه کاری برای خود دست و پا نکرده باشد. از این رو فرزندان سالمندان، دیگر وقت کافی برای رسیدگی به پدر و مادر خود ندارند و در تلاش هستند تا پرستاری مورد اعتماد بیابند تا بتوانند والدین سالمند خود را بدون نگرانی به او بسپارند. با این اوصاف ممکن است پیدا کردن شرکت پرستاری معتبر از دغدغه‌های خیلی از شماها باشد.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

با توجه به سخت‌تر شدن زندگی، امروزه کمتر فردی پیدا می‌شود که بیرون از خانه کاری برای خود دست و پا نکرده باشد. از این رو فرزندان سالمندان، دیگر وقت کافی برای رسیدگی به پدر و مادر خود ندارند و در تلاش هستند تا پرستاری مورد اعتماد بیابند تا بتوانند والدین سالمند خود را بدون نگرانی به او بسپارند. با این اوصاف ممکن است پیدا کردن شرکت پرستاری معتبر از دغدغه‌های خیلی از شماها باشد. یکی از شرکت‌های معتبری که در این زمینه می‌توانید به آن اعتماد کنید، شرکت چتر فیروزه‌ای است که می‌توانید انواع خدمات پرستاری اعم از پرستاری سالمند، پرستاری و نگهداری از کودک، پرستاری نیمه وقت، شبانه روزی یا ساعتی و ... را از آن درخواست کنید.

انواع خدمات پرستاری سالمند

پرستاری افراد سالمند سالم

علی رغم این که بالا رفتن سن موجب بیماری‌های مختلفی در افراد پیر می‌شود، اما افراد سالخورده‌ای هستند که از سلامت خوبی برخوردار هستند که می‌توانند بیشتر کارهای خود را به طور شخصی انجام دهند. با این حال ممکن است برای انجام برخی کارها به پرستار احتیاج داشته باشند، یا نیاز به کسی داشته باشند تا در کنار او احساس تنهایی نکنند. شرکت خدمات پرستاری چتر فیروزه‌ای نیروهای بسیار صبور و مطمئنی در اختیار دارد که می‌توانند در این امور نیز به کمک سالمندان بیایند. آن‌ها می‌توانند همچنین در کارهایی مانند پیاده روی و قدم زدن با سالمند، مطالعه کتاب، تماشای فیلم و باغبانی به سالمندان کمک کنند احساس بهتری داشته باشند. 

نگهداری از افراد سالخورده‌ای که آلزایمر دارند

برخی از افراد سالخورده از بیماری فراموشی رنج می‌برند. مراقبت از این افراد کار آسانی نیست. پرستاران باید طرز رفتار و پرستاری درست از این سالمندان را به خوبی آموزش دیده باشند واز تجربه کافی برخوردار باشند. ضمن این که این گونه افراد معمولا دچار افسردگی هم هستند و این کار پرستاری را سخت‌تر می‌کند. یکی از ویژگی‌های پرستاری از بیماران آلزایمری خدمات 24 ساعته و شبانه روزی است. 

نکاتی که هنگام مراقبت از سالمندان آلزایمری باید رعایت شود

1.    درها را ببندید و حواستان باشد بدون همراهی شما بیرون نرود. 

2.    هیچ دارویی در دسترس او نباشد.

3.    امور مالی او را به فرزندان او بسپارید. 

4.    در حمام و اتاق‌ها را زیر نظر داشته باشد تا اتفاقی رخ ندهد. 

5.    بازی و صحبت کردن با او می‌تواند موجب آرامش او شود و حالش را بهتر کند.

پرستاری از بیماران قلبی سالخورده در منزل

نگهداری از این افراد حواس جمع و عکس‌العمل سریع می‌خواهد. پرستار باید تقریبا 24 ساعته مراقب بیمار باشد و در صورت بدحالی او به سرعت داروهای او را برساند و اقدامات لازم را انجام دهد.

اقداماتی که پرستار بیمار قلبی باید انجام دهد:

•    بیمار را برای ورزش همراهی کند.

•    فشار خون و کلسترول او را مرتب چک کند.

•    بیمار باید تغدیه سالم داشته باشد.

•    وزن بیمار کنترل شود.

•    استرس به بیمار قلبی وارد نشود.

•    داروها را به موقع مصرف کند.

پرستاری منزل

پرستاری از سالمند پوشکی در منزل

سالمندان پوشکی به دلیل ناتوانی جسمی قادر به نظافت شخصی نیستند و پرستاران باید با نهایت صبر و آرامش با این سالمندان عزیز رفتار کنند. پرستاران با تجربه به خوبی با اخلاق و رفتار این بیماران آشنا هستند و بهتر از فرزندان آن‌ها از عهده کارهایشان برمی‌آیند. برای نگهداری از سالمند پوشکی باید از پوشک یا به اصطلاح پوشینه‌ای استفاده کرد که فرد را دچار حساسیت پوستی نکند. 

زمانی که سالمند به این وضعیت دچار می‌شود احساس استقلال خود را از دست داده و خود را فردی وابسته می‌داند. از این رو احساس بدی پیدا می‌کند. پرستاران باید در نهایت احترام و آرامش کارهای آن‌ها را انجام دهند تا احساس راحتی کنند. 

پرستار نیمه وقت در منزل

پرستار نیمه وقت در واقع کسی است که برای چند روز در هفته یا هر روز برای چند ساعت به مراقبت می‌پردازد. برخی از سالمندان با فرزندان خود زندگی می‌کنند، منتهی نیمی از روز را به دلیل کار و فعالیت بچه‌هایشان، تنها هستند. در این صورت داشتن پرستاری نیمه وقت که در هنگام عدم حضور فرزند، در منزل مراقب سالمند باشد بسیار کمک کننده است. 

بیشتر بخوانید: پرستار نیمه وقت کودک

شرکت چتر فیروزه‌ای در همه زمینه‌ها و به صورت شبانه‌ روزی، ساعتی و نیمه وقت نیرو‌های حرفه‌ای و مجرب در اختیار دارد.

وظایف پرستار نیمه وقت سالمند در منزل

•    انجام دادن همه کارهای محول شده در زمان تعیین شده

•    وقت شناسی

•    سرگرم کردن سالمند با انجام کارهایی مانند پیاده روی، ورزش، گوش کردن به موسیقی که حال او را بهتر می‌کند. 

•    برقراری رابطه عاطفی با سالمند

•    مدیریت داروهای سالمند

پرستار ساعتی در منزل

با توجه به این که امروزه افراد مشغله‌های فراوانی دارند، ممکن است پیش بیاید برای ساعتی محدود نیاز به کسی داشته باشند تا از سالمند آن‌ها مراقبت کند. پرستار ساعتی باید یک سری ویژگی‌هایی داشته باشد تا در زمان محدود نگهداری و مراقبت، به خوبی از پس آن بربیاید. 

ویژگی‌های پرستار ساعتی

•    نظم در ساعات رفت و آمد

•    زمان بندی دقیق برای انجام کارهایی که بر عهده اوست

•    آراسته و تمیز بودن در زمان خدمت

پرستار سالمند شبانه روزی در منزل

از آن جایی که پرستار شبانه روزی 24 ساعته باید مراقب سالمند باشد، باید کسی باشد که نگرانی از بابت خانه و زندگی خود نداشته باشد و مسئولیت‌های سنگینی بر دوش او نباشد تا با خیالی راحت به نگهداری از سالمند بپردازد. 

مهارت‌هایی که پرستار سالمند شبانه روزی باید داشته باشد:

•    قدرت و استقامت کافی برای مراقبت شبانه روزی داشته باشد.

•    موارد ایمنی پرستاری از سالمند را در تمام شبانه روز رعایت کند.

•    موقعیت‌های سالمند را درک کند و در صورت بدحالی او به خوبی همه چیز را مدیریت کند.

•    بتواند به خوبی با سالمند و خانواده او ارتباط برقرار کند.

پرستار خصوصی سالمند در منزل

پرستار خصوصی سالمند در واقع به پرستاری گفته می‌شود که به منزل فرد سالخورده بیاید و تنها برای او خدمات پرستاری ارائه دهد. فعالیت و وظایف پرستار خصوصی بسته به میزان توانایی سالمند و توقعاتی که از پرستار دارد متفاوت است. 

خدمات پرستاری منزل

به طور کلی ویژگی‌های یک پرستار خوب چیست؟

علاقه مندی به حرفه پرستاری

شاید اولین شرط ورود به هر کاری به خصوص کار حساس پرستاری، علاقه مند بودن فرد شغلش باشد. پرستار باید عاشق شغل خود باشد تا هنگام مراقبت و نگهداری از افراد دچار خستگی و نا امیدی نشوند. 

توانایی برقراری ارتباط موثر با بیمار و خانواده او

لازمه مراقبت خوب از بیمار، رابطه خوب او با پرستار است. اگر بیمار و پرستار با هم ارتباط خوبی نداشته باشند، طبیعتا مراقبت درستی شکل نمی‌گیرد. حتی ممکن است بیمار به حرف‌های پرستار توجه نکند. پس قبل از هر چیز، بیمار باید با پرستار خود احساس راحتی کند. 

مسئولیت ‌پذیری

مسئولیت پذیری به خصوص در پرستارانی که در منزل خدمات نگهداری را انجام می‌دهند، بسیار اهمیت دارد. با توجه به این که این گروه از پرستاران در منزل وظایف گسترده‌تری دارند و به تنهایی باید از پس آن‌ها بربیایند، باید بیشتر مسئولیت پذیری را در خود تقویت کنند. 

برای درخواست خدمات پرستاری، مرکز پرستاری چتر فیروزه‌ای در خدمت شما عزیزان می‌باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید