خرید یا اجاره دستگاه اکسیژن ساز

02632261203 تلفن تماس
خرید یا اجاره دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز یکی از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی است که برای بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند کاربرد زیادی دارد.مجموعه چتر فیروزه ای انواع دستگاه اکسیژن ساز را با قیمت مناسب هم اجاره میدهد و هم به فروش میرساند

مهرآوران
مهرآوران

اکسیژن ساز یک ابزار پزشکی است که از طریق تصفیه هوای محیط تولید اکسیژن میکند.

این دستگاه در دو نوع ثابت و پرتابل(متحرک) در منازل و مراکز درمانی قابل استفاده هستند.

اکسیژن سازها از تجهیزات ضروری پزشکی هستند که برای بیمارانی که از آمفیزم، بیماری انسداد ریه و دیگر بیماریهای تنفسی رنج میبرند، قابل استفاده بوده و همچنین بیماران ریوی، پونومی، آسمی، قلبی، حتی افراد سالم نیز برای رفع خستگی میتوانند از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند.

بنا بر درخواست و نیاز افراد و خانواده مجموعه چتر فیروزه ای علاوه بر ارائه خدمات پرستاری در منزل ، خدمات فروش یا اجاره دستگاه اکسیژن ساز هم انجام میدهد.

 

دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن ساز  یک دستگاه پزشکی است که به منظور متمرکز کردن اکسیژن موجود در هوای محیط طراحی شده تا گاز اکسیژن غنی شده را به صورت مستمر برای بیمارانی که سطح اکسیژن خونشان پایین است تامین کند. دستگاه اکسیژن ساز خانگی یکی از مهمترین دستگاه هایی است که با پیشرفت روز افزون تکنولوژی به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات پزشکی به منازل راه پیدا کرده است. برای بیمارانی که از انواع بیماری های تنفسی مثل آمفیزم، بیماری مزمن انسداد ریه و غیره رنج می‌برند، اکسیژن سازها یکی از ضروری ترین تجهیزات پزشکی هستند. بسیاری از افراد از جمله بیماران حاد ریوی، آسمی، پونومی، قلبی و نیز در برخی موارد افراد سالم نیز جهت رفع خستگی روزانه می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

اغلب پزشکان مقدار اکسیژن مورد نیاز بیمار را با واحد لیتر در دقیقه در نسخه مشخص می‌کنند. بسیاری از بیماران ممکن است در شب نیز به اکسیژن ساز نیاز داشته باشند. در این صورت ضروری است از اکسیژن سازهای خانگی استفاده کنند.

دستگاه اکسیژن ساز زمانی که بیمار نیاز دائم به اکسیژن دارد و یا در جایی که نگه داری کپسول اکسیژن خطرناک است جایگزینی کارآمدتر، مناسب تر، امن تر و مقرون به صرفه تر برای مخازن اکسیژن می باشد.

اکسیژن سازها عموما دارای لوازم جانبی از جمله فیلترها، مرطوب کننده، سوند نازال و غیره هستند. همچنین به منظور بررسی سطح واقعی اکسیژن خون بیمار، می توانید از یک دستگاه پالس اکسیمتر استفاده کنید.

یکی از کاربرد های این دستگاه برای مواقعی است که شما بیمار کرونایی در منزل دارید و میتوانید هم از خدمات پرستار کرونا در منزل استفاده کنید و از تجهیزات پزشکی مثل دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنید.

 

انواع دستگاه اکسیژن ساز

خرید دستگاه اکسیژن ساز

دستگا های اکسیژن ساز به دو صورت اکسیژن ساز ثابت و اکسیژن ساز قابل حمل (پرتابل) برای کاربردهای مختلف موجود می باشند.

اکسیژن ساز ثابت یا به اصطلاح اکسیژن ساز خانگی

این دستگاه در ظرفیت های ۳ و ۵ و ۸ و ۱۰ لیتر در دقیقه تولید و عرضه می گردند (منظور از ۳ یا ۵ لیتر در دقیقه، ماکزیمم حجم و فلوی تولیدی دستگاه اکسیژن ساز می باشد.) که اکسیژن مورد نیاز بیماران را به صورت سیستم پیوسته یا Continuous تولید می کنند. با توجه به اینکه اکثر اکسیژن سازهای خانگی چرخ دارند جابجایی آنها از اتاقی به اتاق دیگر به راحتی امکان پذیر می باشد. همچنین بیماران می توانند با استفاده از سوند اکسیژن های بلند به راحتی در منزل تحرک داشته باشند.

اکسیژن ساز قابل حمل یا به اصطلاح اکسیژن ساز پرتابل

نوع دیگر جهت استفاده بیماران در بیرون از منزل در ظرفیت های ۲ و ۳و ۵ لیتر در دقیقه تولید و عرضه می گردند که اکثراً اکسیژن مورد نیاز بیماران را به صورت سیستم Impuls تولید می کنند. در این سیستم از سنسورهای فشار بسیار حساس داخل دستگاه استفاده شده است که دم و بازدم بیمار را تشخیص داده و در هنگام دم اکسیژن را خارج و در هنگام بازدم آن را قطع می نماید این تکنیک موجب صرفه جویی در مصرف انرژی دستگاه می گردد.

تفاوت این نوع اکسیژن ساز با نوع خانگی آن در اندازه و وزن دستگاه و نیز مجهز بودن به باتری شارژی داخلی می باشد در صورت متصل بودن به برق ۲۲۰ ولت شهری و یا ۱۲ ولت فندکی اتومبیل باتری شارژی داخل دستگاه شارژ می شود تا در مواقع مورد نیاز ، برق دستگاه را تامین نماید.

همچنین علاوه بر اجاره و فروش دستگاه اکسیژن ساز ، ما دستگاه اکسیژن سنج هم با قیمت مناسب به فروش میرسانیم.

 

خرید و فروش دستگاه اکسیژن ساز

امروزه بسیاری از مردم از انواع بیماری های قلبی، ریوی و یا دیگر بیماری های تنفسی رنج می برند. تعداد قابل توجهی از این بیماران می توانند از درمان به کمک اکسیژن مکمل برای مراقبت های تنفسی در خانه، بیمارستان و یا در یکی از مراکز پزشکی بهره مند شوند.

اکسیژن گازی است که ۲۱% هوای محیط پیرامون ما را فرا گرفته است. عملکرد درست بدن ما به این منبع ثابت هوا وابسته است. پزشک معالج شما، به دلیل آنکه بدن، خود قادر به دریافت اکسیژن کافی از محیط نیست، درمان با اکسیژن مکمل را تجویز می نماید.

بیمارانی که دارای نارسایی های ریوی از جمله بیماران COPD و پنومونی و ادم ریوی و … می باشند و به طور کلی می توان گفت بیمارانی که سطح اکسیژن خونشان SPO2)) از حالت عادی پایین تر است برای بالا بردن اکسیژن خون خود نیاز مبرم به اکسیژن تراپی دارند. ساعات استفاده از دستگاه را تنها پزشک مشخص می¬کند و این ساعات بین ۱ الی ۲۴ ساعت در روز میتواند باشد. به عنوان یک توصیه جدی این مهم را باید توجه کرد که پس از تجویز پزشک به سرعت باید خرید دستگاه اکسیژن ساز انجام داد و استفاده کرد.

 

اجاره دستگاه اکسیژن ساز

اجاره دستگاه اکسیژن ساز

اجاره دستگاه اکسیژن ساز یکی از خدمات متعددی است که ره آموز طب در راستای سهولت در بهبود حال بیماران عزیز ارائه میدهد. اجاره اکسیژن ساز در جهت کاهش هزینه های بیماران و خانواده این عزیزان در نظر گرفته شده است. در ادامه به توضیحاتی در زمینه اجاره اکسیژن ساز می پردازیم.

بیمارانی که نیاز به اکسیژن تراپی دارند می‌توانند از دستگاه‌های مختلف استفاده کنند که کپسول اکسیژن یکی از آنهاست. اما با گذشت زمان و تولید محصولات جدید و پیشرفته دستگاه های اکسیژن ساز معرفی شده است حجم پایینی داشته و وزن آنها شاید به بیست کیلوگرم هم نرسد؛ بنابراین قابل حمل بوده و قابلیت های بیشتری نیز دارند. این دستگاه ها می توانند به راحتی هوای محیط اطراف خود را مکیده و گاز اکسیژن آن را تغلیظ کنند و هوایی با میزان اکسیژن بالای 95 درصد را به بیمار تحویل دهند. اجاره اکسیژن ساز

این دستگاه‌ها با برق خانگی کار می کند و دارای هشدار در صورت قطع برق، افت فشار اکسیژن و میزان خلوص اکسیژن را دارد. دستگاه اکسیژن ساز برای افرادی که دارای اختلالات تنفسی هستند و همچنین افرادی که به دلیل بیماری های خاص، برای بهبود سریع تر نیاز به هوا با اکسیژن بالای 21 درصد دارند استفاده می شود.اجاره اکسیژن ساز

بیماری های تنفسی مانند آپنه خواب، بسیار رنج آور هستند، هم برای خود بیمار و هم برای خانواده های آنها. زیرا که این گونه بیماران در هنگام خواب دارای وقفه هایی در تنفس شده که ممکن است مغز آن ها با کمبود اکسیژن مواجه شده و ایجاد خرناس هایی با صدای بسیار بلند کند و برای خوانوده های خود نیز ایجاد مزاحمت کنند و این قضیه باعث شود که بیمار هماره با استرس بخوابد ولی شما با اجاره دستگاه اکسیژن ساز و یا ونتیلاتور می توانید از یک خواب آرام لذت ببرید و دیگر هیچ گونه نگرانی بابت تنگی نفس و مشکلات تنفسی نخواهید داشت.

 

ویژگی های دستگاه اکسیژن ساز مجموعه چتر فیروزه ای

کلیه دستگاه ها بعد از هر بار اجاره سرویس شده و کلیه فیلترهای داخلی و خارجی دستگاه تعویض شده و دستگاه جهت ضدعفونی در معرض اشعه قرار میگیرد.

همه دستگاه ها دارای صفحه دیجیتال خلوص اکسیژن می باشد و خلوص اکسیژن دستگاه ها بالای ۹۵درصد می باشد.

کلیه دستگاه ها دارای پشتیبانی شبانه روزی میباشند و در صورت بروز هر نوع مشکلی برای دستگاه در اسرع وقت دستگاه تعویض میگردد.

تولید اکسیژن مرطوب و خشک

جلوگیری از بروز احتمالی خطر انفجار در کپسول

راحتی بیمار واطمینان خاطر همراه بیمار از وجود همیشگی اکسیژن وعدم قطع آن بدلیل تمام شدن زمان شارژ

 

مزایا استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز خانگی

 1. اطمینان از خلوص بالای اکسیژن در دستگاه اکسیژن ساز (حدود ۹۵% )
 2. تولید اکسیژن مدیکال (بهداشتی) و بدون بو به روش فیلترینگ ضد باکتری در دستگاه اکسیژن ساز
 3. تولید اکسیژن به صورت سیستم Continuous یا پیوسته
 4. تولید اکسیژن مرطوب و خشک
 5. کسر هزینه های خرید کپسول ، مانومتر ، نگهداری ، تعمیرات ، حمل و نقل ، شارژ کپسول
 6. جلوگیری از بروز احتمالی خطر انفجار در کپسولها
 7. احساس آرامش روحی و روانی بیماران
 8. قابلیت حمل آسان دستگاه اکسیژن ساز

 

راهنمای استفاده و کارکرد دستگاه اکسیژن ساز

 1. ابتدا سیم برق دستگاه را به پریز برق شهری وصل نمایید. نکته: حتما از محافظ برق (مخصوص یخچال) جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه به دلیل نوسانات برقی استفاده شود.
 2. مخزن آب مرطوب کننده (لیوان) را از آب مقطر پر کنید. میزان آب باید بین دو شاخص مشخص شده قرار گیرد. سپس مرطوب کننده را توسط مهره ای که روی آن قرار دارد به دستگاه اکسیژن ساز وصل نمایید و سوند تنفسی را به مرطوب کننده متصل نمایید.
 3. کلید خاموش/ روشن (ON/OFF) را در حالت روشن قرار دهید تا دستگاه روشن شود. در اکثر دستگاه ها برای مدت پنج ثانیه صدای بوقی شنیده می شود که نشان دهنده سلامت دستگاه می باشد.
 4. میزان خروجی اکسیژن را با توجه به تجویز پزشک بوسیله فلومتر دستگاه تنظیم نمایید. هرگز توپک داخل فلومتر از خط قرمز بالایی نباید عبور کند. اکنون دستگاه آماده کار می باشد.

 

نکاتی مهم در مورد دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز

 • از قرار دادن دستگاه در محیط های پر گرد و غبار، کنار پنجره ها، روی فرش و موکت که ایجاد پرز می کنند خودداری فرمایید.
 • از قرار دادن دستگاه نزدیک پرده، رادیاتور، بخاری، شومینه و غیره خودداری فرمایید. (حداقل فاصله ۳ متر)
 • از قرار دادن دستگاه در محیط خارج از محیط اتاق (حیاط، تراس) خودداری فرمایید.
 • دستگاه را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگهدارید. (جلوی پنجره گذاشته نشود)
 • اطراف دستگاه بایستی حداقل ۲۵ سانتیمتر نسبت به دیوار و اثاث دیگر فاصله داشته باشند.
 • این دستگاه برای تولید اکسیژن نیاز به هوا دارد پس از قرار دادن آن در محیط های بسته مانند کمد و غیره که از نظر مکش هوا دستگاه را دچار مشکل می کند خودداری فرمایید.
 • همیشه دستگاه اکسیژن ساز را در حالت ایستاده قرار دهید.
 • برای تمیز کردن کابینت دستگاه ابتدا آن را از پریز برق بیرون آورده و از پارچه یا ابر مرطوب آغشته به مواد پاک کننده رقیق استفاده نمایید و از ر
 • یختن آب و حلال های نفتی بر روی دستگاه خودداری نمایید.
 • برای استفاده بهینه از لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز و حفظ بهداشت باید آب لیوان هر روز و یا دو روز یکبار به صورت کامل تعویض شود.
 • لطفا لیوان مرطوب کننده را هر هفته با آب و سرکه سفید شستشو دهید.
 • در بعضی مدل های اکسیژن ساز فیلترهای خارجی برای ورودی هوای کمپرسور تعبیه شده است باید توجه کرد که این فیلترها حداقل هفته¬ای یک بار با آب شسته شده و کاملا خشک در سر جای خود قرار گیرند. فیلترهای داخلی دستگاه حتما باید توسط سرویسکار مجاز تعویض کردند.
 • سوند اکسیژن باید از هرگونه گره خوردگی و پارگی دور بماند.
 • دستگاه های اکسیژن ساز به گونه¬ای طراحی شده اند که بتوانند در ۷ روز هفته ۲۴ ساعت روشن باشند اما برای بیشتر استفاده کردن از دستگاه بهتر است پس از گذشت ۷-۸ ساعت دستگاه به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه خاموش شود. پس از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بیمار می¬تواند دوباره برای بازه زمانی ۷-۸ ساعته از دستگاه استفاده نماید. برای بیمارانی که دچار مشکل حاد ریوی هستند پیشنهاد می¬شود تا در زمان استراحت دستگاه از کپسول اکسیژن استفاده نمایند.

 

قیمت دستگاه اکسیژن ساز

همانطور که گفته شد دستگاه اکسیژن ساز مخصوص بیمارانی است که مشکلات ریوی و تنفسی دارند.

امروزه هم با توجه به شرایط کرونایی افراد زیادی هستند که به بیماری ها و مشکلات تنفسی دچار میشوند و به این دستگاه اکسیژن ساز نیاز پیدا میکنند.

در صورتی که قصد خرید یا اجاره دستگاه اکسیژن ساز داشتید ، برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت دستگاه اکسیژن ساز با ما تماس بگیرید.

لازم بذکراست: کلیه مطالب و موضوعات ذکرشده دراین سایت جنبه اطلاع رسانی داشته و هنگام تماس ارتباط شما عزیزان به اپراتور وصل شده و بر اساس شرایط اعلام شده از طرف مخاطب موضوع شما به واحد مربوطه ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد و از طریق نفرات و گروه مربوطه پیگیری صورت خواهد گرفت خداراشاکرهستیم به پاس این موهبت الهی وبا تلاش وهمکاری کادر اداری و گروه های خدماتی ذیصلاح پس ازسالها تلاش و تجربه و سابقه ای درخشان توانسته ایم اعتمادی محکم در راستای خدمات رسانی در سطح استان بر پایه صداقت وتعهد کاری و مسولیت پذیری بیافرینیم.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
 • مجتبی
  قیمت و برند دستگاه اکسیژن ساز 5لیتری لطفا
  • مرجان امامی

   سلام

   چند مدل دستگاه با قیمت های مختلف موجود است که میتوانید با تماس با شماره های ما نسبت به نیاز خود دستگاه را تهیه کنید

 • سیمین اشعری
  سلام ببخشید لطفا قیمت خرید و یا اجاره دستگاه اکسیژن ساز پرتابل را بفرمائید
  • مرجان امامی

   سلام

   دستگاه اکسیژن ساز پرتابل ما دارای چند مدل است که قیمت های متفاوتی دارند.

   برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 • علیرضا افشاری
  هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز ماهانه چقدره؟
  • مرجان امامی

   دستگاه اکسیژن ساز دارای مدل های مختلف و قیمت های متفاوته.

   برای آگاهی از قیمت ها با همکاران ما تماس بگیرید

 • مصطفی شفیعی
  با سلام ، لطفا آخرین لیست قیمت اجاره دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری خود را به آدرس ایمیل من ارسال فرمائید (برند خوب و دستگاه سالم)
  • مرجان امامی

   دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری هم دارای مدل ها با قابلیت های مختلفی است که در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید

 • محمد رضا بنی مصطفی
  لطف کنید قیمت یک دستگاه را در حد متوسط را برای بنده پیامک کنید و ادرس را
  • مرجان امامی

   برای دریافت اطلاعات دقیق و مشاوره رایگان بهتر است با ما تماس بگیرید.

 • نغمه
  با سلام و احترام برای اجاره دستگاه اکسیژن ۵ لیتری چطور باید اقدام کنیم؟
  • مرجان امامی

   سلام

   با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • فروز حمزه ای
  ما به یک دستگاه اکسیژن ساز نیاز داریم برای اجاره محبت کنید ما را راهنمایی کنید با سپاس
  • مرجان امامی

   برای اجاره یا خرید با شماره های ما تماس بگیرید

تماس بگیرید