X

پرستاری از سالمندان ویلچری در منزل

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
پرستاری از سالمندان ویلچری در منزل

مجموعه چتر فیروزه ای آماده ارائه خدمات پرستاری و نگهداری از سالمندان ویلچری در منزل همراه با پرستاران خانم و آقا که در زمینه تجره زیادی دارند و راه های ارتباط و نگهداری سالمندان ویلچری را به خوبی میشناسند.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

بسیاری از سالمندان از صندلی های چرخدار یا ویلچر برای جابجایی استفاده می کنند. در حقیقت ، افراد مسن با افزایش سن به دلیل مواردی مانند سکته مغزی ، آرتروز و آسیب دیدگی در اثر زمین خوردن ، توانایی تحرک و جابجایی خود را از دست می دهند.به دلیل وجود بسیاری از باورهای غلط مربوط به داشتن صندلی چرخدار افراد و مخصوصا افراد سالمند به طور بالقوه انگیزه برای ارتباط با جامعه را از دست می دهند اما شما میتوانید با استفاده از خدمات پرستاری در منزل ما مخصوصا برای نگهداری از سالمندان ویلچری در منزل به سالمندان خانواده خود امید به ادامه زندگی دهید.

خدمات پرستاری و نگهداری از سالمندان ویلچری در منزل

مراقبت از سالمند ویلچری care Wheelchair Tips for Seniors زندگی با معلولیت و نشستن روی صندلی چرخدار به این معنی است که سالمند شما مجبور شده است تغییراتی را در سبک زندگی خود ایجاد کند، اما همچنان می تواند فعال بماند و از زندگی خود لذت ببرد. با توجه به نکات بالا در مورد صندلی چرخدار (ویلچر) و یک نگرش مثبت، سالمند شما می تواند به این نتیجه برسد که با معلولیت به جای اینکه انگیزه خود را از دست بدهد و نا امید شود، می تواند پیشرفت کرد!

پرستار سالمند مخصوصا پرستاری از سالمند ویلچری، در زمان های مختلف سخت و طاقت فرسا بوده و برای افرادی که تجربه انجام این کار را نداشته باشند مشکل ساز است مشکلات از جمله گذاشتن سالمند روی ویلچر و مشکلاتی همانند آن، برای همین خدمات پرستاری چتر فیروزه ای برای شما کادری با تجربه و آموزش دیده در نظر گرفته که میتوانند از سالمند شما نگهداری کنند و شما به کارهای خود رسیدگی کنید.

مراقبت از سالمند ویلچری و ایمن سازی اتاق خواب

نگهداری از سالمند ویلچری

داشتن اتاق خواب مناسب برای مراقبت از سالمند ویلچری راه بعدی برای کمک به آنها در خانه است. یک اتاق خواب مناسب برای استفاده از صندلی های چرخدار می تواند به افراد سالخورده اجازه دهد محلی برای استراحت و آرامش داشته باشند. در اینجا چند نکته برای مراقبت از سالمند ویلچری و چگونگی دسترسی آنها با صندلی چرخدار به اتاق خواب خود آورده شده است:

به دنبال یک تخت خواب باشید که برای خوابیدن سالمند ویلچری بزرگ و راحت باشد و فضای کافی برای حرکت داشته باشد.

تشک برای تخت خواب باید ارتفاع مناسبی داشته باشد تا سالمند ویلچری نیازی به بالا کشیدن خود برای رفتن روی تخت پیدا نکند.

هر چیزی که ممکن است سالمند ویلچری شما در طول شب به آن نیاز داشته باشید را برای او بر روی میزی کنار تخت خواب برای دسترسی آسان او در طول شب قرار دهید.

کمدها باید در نزدیکی تخت خواب باشند تا سالمند بتواند به راحتی به آنها دسترسی پیدا کند اما فضای کافی برای لباس پوشیدن و جابجایی را داشته باشد..

مراقبت از سالمند ویلچری و ایمن سازی آشپزخانه

 • نگهداری از سالمند ویلچری در منزل به خصوص آشپزخانه ایمنی بیشتری را نیاز دارد.
 • کانترها، از جمله اجاق گاز و مشعلها باید در ارتفاع مناسب قرار بگیرند.
 • بیشتر زره های ویلچر از سطح زمین حدود 29 اینچ هستند، در حالی که ارتفاع استاندارد آشپزخانه می تواند در هر نقطه از 28-36 اینچ باشد.
 • به یاد داشته باشید که میزهای اتاق خواب با کمد در زیر آن ها اجازه نمی دهد که بیشتر صندلی های چرخدار به اندازه کافی به سطح کار نزدیک شوند.
 • در جایی که سطوح کاری، قابل تنظیم با ارتفاع در دسترس نباشند ممکن است فرورفتگی هایی برای فضای زانو (عرض 30-32 اینچ)در زیر میزهای کار در مناطق مختلف آشپزخانه لازم است.
 • اطمینان حاصل کنید که سالمند به مناطق مختلف اجاق گاز در حین پخت و پز یا بعد از آن، به شعله های آتش یا مناطق گرم دسترسی پیدا نکند.
 • دسترسی به اجاق گازهای دیواری بسیار آسان تر از واحدهای استاندارد از کف است.
 • آینه های استراتژیک می توانند به یک سالمند ویلچری کمک کنند تا محتویات قابلمه ها را هنگام پخت و پز مشاهده کند.
 • سینک ها باید به اندازه کافی کم عمق باشند تا کاربر از حالت نشسته به پایین آنها برسد.
 • ارتفاع سایر تجهیزات را در یک سطح مناسب از سطح زمین تنظیم کنید.

مراقبت از سالمند ویلچری در خارج از خانه

 • شیب زمین در محوطه خارج از خانه مطابق استاندارد رفت و آمد ویلچر باشد.
 • از اتصالات و تکیه گاه های محکم جهت چنگ زدن سالمند به آن استفاده کنید.
 • هرگز از پوشش های سست مانند شن، شن و ماسه و منسوجات روی رمپ ها و مناطق شیب دار استفاده نکنید. آنها می توانند مانور تحرک ویلچر را به طرز چشمگیری کاهش دهند و باعث لغزندگی یا سقوط شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که زهکشی مناسب برای کمک به خشک شدن سریع و مؤثر سطوح مرطوب نصب شده است.
 • مرتباً رمپ ها را برای هرگونه نواحی ناهموار، ترک ها، ایجاد خاک و یا موانع دیگر بررسی کنید و مطابق لزوم تعمیر و نگهداری مناسب را انجام دهید.
 • تمام وسایل و تجهیزاتی که نوعی مانع برای حرکت ویلچر محسوب می شود را دور و غیر قابل دسترس برای او نگه دارید.

حمام کردن سالمند ویلچری در منزل

برای سالمندان با ویلچر ، استفاده از حمام می تواند یک موقعیت استرس زا باشد. با این حال ، برای اینکه از فشار روانی و حجم استرس حمام رفتن سالمند کم کنید.پ

یک صندلی دوش نصب کنید تا سالمند شما بتواند هنگام شستشو نشسته باشد.

میله های چنگکی را برای کمک به تعادل حرکتی سالمند روی توالت یا صندلی دوش نصب کنید.

دستشویی را ضد لغزش کنید تا از بروز حوادث احتمالی از کف خیس جلوگیری کند.

نکاتی درمورد حمام کردن و ایمن کردن حمام برای سالمند ویلچری

 • دسترسی راحت به حمام، دوش، سینک و توالت برای سالمند ویلچری مهم است.
 • همیشه ارتفاع وسایل جانبی نظیر توالت، سینک و قفسه بندی را در نظر بگیرید و متناسب با آن تنظیم کنید.
 • دوش های رول را بدون محدودیت در سطح زمین نصب کنید.
 • نرده ها، صندلی های انتقال، نیمکت ها و میله های چنگ زدن باید محکم باشد و به گونه ای مطمئن باشد که به راحتی از تمام وزن یک فرد پشتیبانی کند.
 • مجدداً هنگام اتصال سازه های پشتی، از مقاومت وسایل، اتصالات و نرده های دیوار به همان اندازه آگاه باشید.
 • پوشش های سطح را طوری انتخای کنید که باعث سر خوردن نشود.
 • لوله کشی یا اتصالات لوله را بررسی کنید تا خطر زخم شدن و سوختگی در هنگام برخورد کاهش یابد.

نکاتی مهم درمورد پرستاری و نگهداری از سالمند ویلچری

پرستاری از سالمند ویلچری در منزل

1 . رمپ های صندلی چرخدار را نصب کنید.

نصب رمپ ویلچر به ورودی خانه سالمند تحت مراقبت، خود اولین قدم برای تطبیق محیط با صندلی چرخدار است. رمپ های صندلی چرخدار به سالمند ویلچری اجازه می دهد تا به راحتی وارد خانه خود شود و همچنین نصب آن آسان و برای همه در دسترس است. هنگام انتخاب رمپ ویلچر ، نیازهای شخصی فرد سالمند را مبنا ی تصمیمات خود قرار دهید.

2 . چرخ ها را مرتباً چک کنید.

اطمینان حاصل کنید که چرخ ها شل نیستند و به خوبی در جای خود نصب شده اند و یا لاستیک های آنها دارای سطح عاج دار است ، زیرا صاف بودن سطح لاستیک ها ممکن است بر میزان توانایی ترمز ویلچر تأثیر داشته باشد.

3 . قبل از انتقال بیمار ترمز ویلچر را بررسی کنید.

این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که در مراقبت از سالمند ویلچری رخ می دهد . شما باید اطمینان حاصل کنید که ترمز چرخ ها به درستی و محکم قفل شده اند تا از حرکت کردن بدون آگاهی شما و در نتیجه برخورد با اجسام دیگر جلوگیری کنید.در نتیجه همیشه قبل از انتقال سالمند ویلچری خود از صندلی به خارج از آن و برعکس ، ترمز را قفل کنید.

4 . چرخ ها را خوب روغن کاری کنید.

چرخ های روغن کاری شده به خوبی به شما اطمینان میدهند که صندلی چرخدار(ویلچر) با حداقل تلاش جابجا می شود. ما توصیه می کنیم حداقل یک بار در ماه چرخ ها را روغن کاری کنید تا زنگ نزنند. روغن های روان کننده ی چرخ برای این کار بسیار مناسب هستند.

5 . بار اضافه روی ویلچر قرار ندهید.

این کار اغلب هنگامی انجام می شود که کیسه های سنگین که ممکن است شامل خرید های روزانه ما باشد را به عنوان بار اضافه به خصوص در قسمت پشتی آن قرار می دهیم ، که می تواند باعث عدم تعادل ویلچر و در نهایت واژگونی آن شود.

6 . سیستم های نرم افزاری ویلچر را چک کنید.

اگر صندلی چرخدار یا ویلچر سالمند شما به وسیله ی باتری کار می کند ، سیستم را از نظر ایمنی بررسی کرده و از هرگونه رطوبت و باران دور نگه دارید. سرعت ویلچر را بررسی کرده و از نظر ایمنی آن را با سرعت کمتری برنامه ریزی کنید.

7 . کودکان را از ویلچر دور نگه دارید.

اجازه ندهید کودکان با ویلچر بازی کنند.استفاده از ویلچر به عنوان وسیله ی بازی و سرگرمی کودکان کاری بسیار خطرناک است.

8 . صندلی ویلچر را تمیز نگه دارید.

تمیز کردن مکرر صندلی ، بازوها(محل قرار گرفتن دست ها) و چرخ ها ، برای جلوگیری از شیوع میکروب ها و طولانی شدن عمر وسیله بسیار با اهمیت است.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید