X

خدمات پرستار بیمار ناتوانی حرکتی

۰۲۶۳۲۲۸۱۹۴۹ دفتر مرکزی
پرستار بیمار ناتوانی حرکتی در منزل

با توجه به افزایش روزانه تعداد سالمندان و ناتوانی برخی از آن‌ها در خود مراقبتی نیاز جامعه به وجود پرستارها دوچندان شده است. پرستار بیمار ناتوانی حرکتی با حضور در خانه سالمندان به آن‌ها کمک می‌کنند تا زندگی بهتری را برای خود ایجاد کرده و همچنین مراقب نحوه و زمان مصرف دارویی آن‌ها نیز خواهند بود.

مهرآوران چتر فیروزه ای
مهرآوران چتر فیروزه ای

با توجه به امار روز افزون تصادفات الی الخصوص در کشور های در حال توسعه که کشور ما نیز جزیی از همین کشور ها می باشد و امار سازمان جهانی بهداشت که در ان  4/17 در صد از کل معلولیت ها  مربوط به حوادث و سوانح بوده  که اعظم ان هم منجر به ناتوانی و معلولیت  حرکتی  است  55 ملیون نفر افراد ی که  امروزه دچار ناتوانی  ناشی از این حوادث هستند  و همچنین بیماران سکته ای که بعد از سکته دچار ناتوانی های حرکتی شده و نیاز به برنامه مراقبت و نگهداری طویل المدت در موسسات  خدماتی بهداشتی اند و تعداد کثیری از بیماران  مولتیپل اسکلروز  که به صورت مزمن با ناتونی ها و مشکلاتی در زمینه تحرک و انجام کار های روزانه دارند بر ان  شدیم تا  با بررسی متون و کتب پرستاری  توانبخشی و  رسالت ما در این حیطه به تدوین  و گرد اوری خدمات و نحوه انجام ان در زمینه بازتوانی ونوتوانی این بیماران پرداخته باشد که در سازمان های مورد نظر مورد کاربرد واقع شده تا بیماران به نحو بهتر ی از این خدمات بهره گیرند.

بنا بر همین دلایل ما تصمیم گرفتیم خدمات پرستاری و توانبخشی بیماران ناتوانی حرکتی را با اعزام پرستار به منزل ارائه دهیم شما میتوانید برای استخدام پرستار بیمار در کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

خدمات پرستاری و توانبخشی بیماران ناتوانی حرکتی در منزل

تصور چنین شرایطی برای هر فرد دشوار است. ناتوانی در حرکت و جابجایی و حتی نشستن و برخاستن بسیار سخت خواهد بود. شاید نتوان این مشکل را برای بیمار از بین برد، اما او می تواند مشکلات روحی و جسمی ناشی از ناتوانی فرد را به حداقل برساند. پرستاری از بیمار در منزل با مراقبت از او و انجام کارهای مناسب و مثبت، با هدف کمک به بهبودی فرد حاصل خواهد شد.

در صورت ناتوانی کامل سالمند در جابجایی و حرکت، مراقب سالمند باید نکات زیر را مورد توجه قرار دهد :

 • زخم های بستر ظاهر می شوند.
 • افکار منفی در ذهن بیمار شکل می گیرد.
 • بیمار مرتبا از ناحیه کمر دچار درد می شود.
 • استراحت و خواب دارای اختلال باعث می شود که بیمار با خستگی زیاد از خواب بیدار شود.
 • کاهش اشتها باعث بی مزه شدن غذا برای فرد می شود.
 • سالمند بیمار ممکن است گاهی با پرستار سالمند بد اخلاقی کند.

مراقبت از افراد ناتوان

مراقبت از افراد ناتوان

امروزه افراد بسیاری به دلیل کهولت سن ناتوان می شوند و قادر به انجام دادن فعالیت های شخصی خود نمی باشند.

با توجه به افزایش روزانه تعداد سالمندان و ناتوانی برخی از آن‌ها در خود مراقبتی نیاز جامعه به وجود پرستارها دوچندان شده است. این افراد با حضور در خانه سالمندان به آن‌ها کمک می‌کنند تا زندگی بهتری را برای خود ایجاد کرده و همچنین مراقب نحوه و زمان مصرف دارویی آن‌ها نیز خواهند بود.

افراد ناتوان به خوبی نمی توانند فعالیت های خود را انجام دهند و به همین دلیل بهترین راه حل آنها این است که پرستار استخدام نمایند.

بسیاری از این افراد ناتوان به دلایلی به خانه سالمندان و یا بهزیستی می روند که در این صورت روحیه آنها به طور کلی از بین می رود و دیگر شوقی برای زندگی کردن نخواهند داشت. یکی از مهمترین عواملی که افراد ناتوان می توانند یک بار دیگر انرژی و شوق زندگی خود را به دست آورند.

پرستاری که از فرد ناتوان پرستاری می کند به خوبی با وظایف خود آشنایی دارد و به همین دلیل به بهترین نحو ممکن از او پرستاری می نماید.

موسسه خدماتی چتر فیروزه ای یکی از موسسه های خدماتی می باشد که پرستاران بسیار دلسوزی دارد و شما می توانید برای نگهداری کردن از افراد ناتوان خانه خود این پرستاران را به صورت شبانه روزی و یا روزانه استخدام کنید. برای برقراری ارتباط با این موسسه با شماره های ما تماس بگیرید.

 

وظایف پرستار بیمار ناتوان حرکتی

پرستاری از بیماران ناتوانی حرکتی

پانسمان زخم های بستر بیمار

حساس ترین و مستعد ترین بخش برای زخم بستر ، کمر و ناحیه پشت بدن بیمار است و پرستار بیمار باید به آن توجه کند. باید هر یک ساعت و یا کمتر، به بیمار کمک کند تا بتواند دست به دست شود. البته باید در مورد این کار و روش آن با پزشک معالج صحبت کند. پرستار بیمار همچنین می تواند با ماساژ دادن نواحی مستعد، درد عضلانی را به حداقل برساند.

پیشگیری از عفونت زخم ها نیز نکته مهمی است که باید مورد توجه باشد. شستشوی روزانه زخم ها به وسیله اسفنج نرم و خشک کردن آنها توسط مراقب می تواند در جلوگیری از عفونت بسیار مفید باشد. همچنین می تواند داروهای تسکین دهنده را بر روی پوست بیمار بریزد تا درد های زخم التیام پیدا کند.

همچنین میتوانید از خدمات ویژه زخم بستر در منزل هم استفاده کنید.

تمیز و پاک بودن بیمار

پاکیزگی، موهای شانه شده و مرتب بودن، نقش مهمی در تسریع روند سالمند دارد. پرستار سالمند باید این نکته را در نظر بگیرد و در برنامه روزانه سالمند قرار دهد.

مرتب کردن وسایل بیمار

مراقب سالمند باید به یاد داشته باشد که تمیز و مرتب بودن تخت سالمند به او احساس تمیزی و تازگی می دهد.

مهربانی با بیمار

خوش رفتاری ، مهربانی و دلسوزی برای مراقب بسیار مهم است. از آنجایی که سالمند در همه امور روی پرستار سالمند حساب می کند، این ویژگی ها باعث جلب اعتماد او به پرستار سالمند می شود.

 

تیم توانبخشی بیماران حرکتی چتر فیروزه ای

 1. پزشک
 2.  پرستار
 3. فیزیوتریست(پزشک متخصص در طب فیزیکی و توانبخشی)
 4. فیزیوتراپ
 5. اسیب شناس گفتاری زبنی
 6. روانشناس
 7. مددکار اجتماعی
 8. مشاور شغلی – حرفه ای
 9. اورتوتیست (متخصص اورتز)
 10. پروتوتیست متخصص پروتز گذاری
 11. مهندس توانبخشی
 12. مشاور جنسی

 

پرستار بیمار ناتوانی حرکتی و توانبخشی

توانبخشی

پرستاران به عنوان یکی از  اعضاء تیم توانبخشی  در این تیم دارای نقش  محوری بوده و  نقش های نگهداری از بیمار ، نقش مشاوره ای ، نقش  محافظه کارانه و انجام فعالیت های سنتی و نقش تفسیری برای بیمار دارد.

 پرستار در تیم  توانبخشی نقش محوری دارد به  طوری که بدون پرستار کار ها به نحو احسن انجام نمی گیرد . و همیشه نقش پرستار حتی در خدمات غیر پرستاری  حائز اهمیت میباشد.

فرایند توانبخشی  به طورت پرستاری است که از اولین ارتباط ها با افراد حرفه ای در  سیستم بهداشتی شروع شده و در ادامه  این فرایند مددجو  از تیم تا استقلال کامل  جدا نمی شود . در این پرستار خانواده افراد حرفه ای سیستم سلامت ،جامعه و دیگر مددجویانی که  مددجو در تیم انها شرکت میکند نقش های اساسی بازی میکنند.


سوالات متداول

آیا بهیار می‌تواند وظایف پرستار بیمار ناتوانی حرکتی در منزل را انجام دهد؟

بهیاران با وظایف پرستاری آشنا هستند. با این حال برخی خدمات تخصصی فقط توسط پرستاران ارائه می‌شود.

پرستار بیمار ناتوانی حرکتی به چند صورت استخدام میشود؟

این پرستاران آماده ارائه خدمات به صورت تمام وقت، پاره وقت و ساعتی هستند.

برای درخواست خدمات باید چه کرد؟

برای درخواست استخدام هرگونه پرستاری در منزل با شماره های ما تماس بگیرید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • نسرین محمودی
  برای پدر ۸۳ سال نیاز به پرستار دارم
  • اپراتور سایت

   برای استخدام پرستار با شماره های ما تماس بگیرید.

تماس بگیرید