خدمات شبانه روزی پرستاری و مراقبت ویژه بیماران

خدمات شبانه روزی پرستاری و مراقبت ویژه بیماران

 

 

پرستاری از بیماران در منزل این امکان را فراهم می آورد که خانواده ها از روند بهبودی بیمارشان مطلع باشند مرکز چتر فیروزه ای این امکان را به شما عزیزان میدهد تا بیمار شما در منزل از احساس امنیت و آرامش برخوردار باشد
کادر درمانی مرکز چترفیروزه ای در راستای بهبودی بیماران سعی بر این دارد که خدمات خود را با دقت و سرعت بالا ارائه دهد.

پرستار بیمار یک فرشته مهربان و کار بلد در خانه است که از بیماران مراقبت و نگهداری میکند و همه ما در بعضی مواقع به خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار نیاز داریم زیرا تمایل به رفتن به بیمارستان و همچنین ماندن و بستری شدن در بیمارستان با محیط و هوای آلوده را نداریم.

چتر فیروزه ای یک مجموعه درمانی است که با اعزام پرستار به منزل خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار را ارائه میدهد.

 

 

 

خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل

همانطور که میدانید امروزه خانواده های مختلف به دلیل سخت شدن زندگی و وجود مشغله های کاری زیاد ترجیح میدهند از خدمات پزشکی و مراقبتی در منزل استفاده کنند.مثلا خانواده هایی هستند که نگران والدین خود هستند و از خدمات نگهداری سالمند در منزل مجموعه ما استفاده میکنند و همچنین خانواده های شاغل دارای فرزند هستند که درخواست پرستاری و مراقبت از کودک در منزل را دارند.

اما با این شرایط و با وجود بیماری های مختلف برای تمامی سنین مرکز چتر فیروزه ای خدمات پرستاری و نگهداری از بیمار در منزل را نیز برای راحتی و آرامش و امنیت بیمار و خانواده بیمار ارائه میدهد که این خدمات توسط پرستاران و بهیاران آموزش دیده و با تجربه انجام میشود.

مرکز درمانی و پرستاری که درخواست میکنید باید از همه نظر قابل اعتماد باشد تا بتوانید با خیال راحت خانه و وسایل و از همه مهم تر بیمار را به او بسپارید.اما فقط قابل اعتماد بودن مهم نیست بلکه پرستار مورد نظر باید دارای دانش و مهارت های لازم در زمینه خود باشد و همچنمین از تمامی بیماری ها یک سر رشته داشته باشد تا در مواقع ضروری بهترین عمل را انجام دهد البته لازم به ذکر است که اگر بیمار مورد نظر به طور ناگهانی از هوش برود و مشکلی ایجاد شود مجموعه ما سریعا خدمات اعزام آمبولانس به محل را برای مشتریان ارائه میدهد.

 

 

 

خدمات مراقبت برای چه بیمارانی ارائه میشود؟

* مراقبت از بیماران MS
* مراقبت و نگهداری از بیماران CVA
* مراقبت از بیماران پارکینسون . آلزایمر و...
* مراقبت از بیماران سرطانی
* مراقبت از بیماران قلبی ریوی
* مراقبت از بیماران CCU
* مراقبت از بیماران ICU
* پرستاری از بیماران CP
* پرستاری از بیماران جراحی شده
* پرستاری از بیماران اعصاب و روان

کلیه خدمات درمانی مرکز توسط کادر درمانی اعم از پزشکان ، پرستاران ، بهیاران ، کمک بهیاران و گروه های فوریت پزشکی به صورت شیفتی انجام میپذیرد.

 

 

 

بیماری های حساس که میتوانند از خدمات پرستاری و مراقبت استفاده کنند

 

مراقبت-از-بیمار

 

 • بیماری ms

بیماری ام اس بیماری است که منجر به اختلال در انتقال پیام های عصبی بین مغز و سایر قسمت های بدن میشود نهایتا چنین شرایطی منجر به تحلیل غیر قابل برگشت اعصاب می گردند

 • بیمار cva

سکته مغزی نوعی اختلال نورولوژیک ناگهانی است که به علت عروق کانونی قابل انتساب است که به دنبال آن خون رسانی به ناحی ای که دچار سکته مغزی شده است مختل می شود به بیان دیگر اگر خون رسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف میگردد و این قسمت از مغز دیگر نمی تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد این وضعیت را اصطلاحا سکته مغزی میگویند

 • بیمار پارکینسون

این بیماری پس از آلزایمر معمول ترین بیماری مخرب اعصاب به شمار می رود! به طور مختصر می توان گفت بیماری پارکینسون یکی از انواع بیماری های نورولوژیک است که فرد مبتلا به آن به تدریج توانایی جسمی و روحی خود را از دست داده و در صورت عدم انتخاب راهکار درمانی مناسب با سرعت بیشتری بر شدت علائم آن افزوده می شود.

سیر بیماری پارکینسون پیشرونده است و منجر به کاهش تدریجی عملکرد فرد می شود.

 • بیمار آلزایمر

بیماری فراموشی که به اختصار آلزایمر خوانده می‌شود، یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که بتدریج توانایی‌های ذهنی بیمار تحلیل می‌رود. بارزترین نوع از انواع مختلف زوال عقل اختلال حافظه‌است. اختلال حافظه معمولاً بتدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته‌های اخیر محدود می‌شود ولی بتدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند. بیمار پاسخ سئوالی را که چند لحظه قبل پرسیده‌است فراموش می‌کند و مجدداً همان سؤال را می‌پرسد. بیمار وسایلش را گم می‌کند و نمی‌داند کجا گذاشته‌است. در خرید و پرداخت پول دچار مشکل می‌شود و نمی‌تواند حساب دارائیش را نگه دارد. بتدریج در شناخت دوستان و آشنایان و نام بردن اسامی آنها نیز مشکل ایجاد می‌شود. کم‌کم مشکل مسیر یابی پیدا شده و اگر تنها از منزل بیرون برود ممکن است گم شود. در موارد شدیدتر حتی در تشخیص اتاق خواب آشپزخانه، دستشویی و حمام در منزل خودش هم مشکل پیدا می‌کند. بروز اختلال در حافظه و روند تفکر سبب آسیب عملکردهای اجتماعی و شخصی بیمار شده و در نتیجه ممکن است سبب افسردگی، عصبانیت و پرخاشگری بیمار شود.

 • بیمار قلبی عروقی

بیماری قلبی-عروقی به هر گونه بیماری که دستگاه گردش خون را تحت تاثیر قرار دهد اشاره دارد که شامل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی مغز و کلیه و بیماری‌های شریانی می‌شود.

 • بیمار ccu

 مراقبتهای ویژه شامل کلیه مراقبتهای حساس وابسته به زندگی بیمار است بعبارت دقیق تر می توان گفت «مراقبت ویژه عبارت از مراقبت از بیماران مبتلابه بیماریهای حاد مخاطره آمیز حیات تحت نظر ماهرترین پرسنل همراه با وسایل و امکانات پیشرفته است

 • بیمارcp

یک بیماری است که بر توان عضلانی ( سفتی عضلات ) و حرکت آنها تاثیر می گذارد. در بیماری فلج مغزی ( سی پی ) حرکت عضلات و هماهنگی لازم برای انجام کارهای ظریف و درشت مختل می شود. علت این امر آسیب مناطقی از مغز که مسئول از انجام حرکات هستند می باشد. در ادامه این نوشته درباره این می نویسم که علت این آسیب مغزی چیست و در نهایت چه راهکارهای درمانی برای کودکان مبتلا به بیماری سی پی وجود دارد.

به گروهی از بیماری ها گفته می‌شود که با تأثیر بر تفکر ورفتار  باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی در وی می‌شوند. علت بیماری‌های روانی به خوبی شناخته شده نیست ولی آنچه مسلم است این است که عوامل ژنتیک، استرس های  مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز آن‌ها مؤثر است. افسردگی، اضطراب وسواس ، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنیا از جمله این اختلالات هستند.

 

 

enlightened توجه داشته باشید که پرستارانی که مرکز چتر فیروزه ای اعزام میکند میتوانند خدماتی از جمله تزریقات در منزل ، سرم تراپی در منزل و  همچنین بخیه زخم  در منزل و پانسمان زخم در منزل  را در صورت نیاز برای بیماران هم انجام دهند.

 

 

خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل باید چه ویژگی هایی باشد؟

 

نگهداری-از-بیمار

 

طبق تحقیقاتی که در زمینه پرستاری و مراقبت از بیمار انجام شده،محققان به این نتیجه رسیده اند که اگر بیمار در منزل خود تحت نظر و درمان قرار گیرد ، راحت تر و سریعتر روند بهبود خود را طی میکند تا اینکه با حال خراب در محیط آلوده بیمارستان و دور از خانه خود قرار گیرد.

اگر حال فردی در خانواده شما خراب شد میتوانید ابتدا از خدمات ویزیت پزشک در منزل استفاده کنید.

پزشک متخصص بررسی ها را انجام میدهد و به شما میگوید که میتوانید خوتان به راحتی از بیمار مراقبت کنید یا اینکه بیمار مورد نظر را به بیمارستان انتقال دهید و یا اینکه از خدمات مراقبت و نگهداری مراکز درمانی استفاده کنید.

اگر بیمار نیاز به تجهیزات و بررسی های مداوم درمانی و مراقبتی نداشته باشد شما میتوانید از بیمار پرستالری و مراقبت کنید در غیر این صورت ما به شما توصیه میکنیم تا مرکز درمانی چتر فیروزه ای تماس بگیرید و خدمات مراقبت از بیمار در منزل را درخواست کنید تا با جدید ترین تجهیزات و بهترین پرستاران برای شما انجام شود.

خدمات مراقبت از بیمار در منزل خدماتی هستند که به بیماران کمک می کند تا بتوانند در محیطی که دوست دارند، طبق عادات گذشته خود به زندگی ادامه دهند و همچنین تحت مراقبت های درمانی نیز قرار گیرند.

در این مرکز یک تیم کامل تخصصی از جمله پزشک، پرستار، فیزیوتراپ، کاردرمانگر و گفتاردرمان، دستیار پرستاری و …  پیوسته در حال ارائه خدمات خود به بیماران مختلف هستند.

مراقبت از بیمار می تواند  صورت شبانه روزی و یا پاره وقت در ساعات مشخصی از روز صورت بگیرد. این موضوع با توجه به نظر پزشک و همچنین درخواست خانواده تعیین می شود.

امروزه به کمک تکنولوژی و حضور افراد متخصص می توان تجهیزات پیشرفته پزشکی را در منزل برای بیماران فراهم کرد. و از نظر کیفیت، خدماتی در سطح کیفیت خدمات بیمارستانی بهره مند شد.

 

 

 

خدماتی که برای پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل ارائه میشود

 1. تنظیم برنانه مراقبتی روزانه 
 2. نظارت بر وضعیت بهداشت فردی بیمار
 3. نظارت بر تغذیه بیمار و انجام توصیه های تغذیه ای با توجه به نوع بیماری
 4. انجام انواع تزریقات
 5. انجام تغذیه با گاواژ یا تغذیه وریدی
 6. مراقبت از سوند بیمار و انجام سونداژ
 7. مراقبت از زخم و بخیه بیمار
 8. مراقبت از زخم های دیابتی
 9. پیشگیری از زخم بستر و مراقبت از زخم بستر
 10. نظارت ب مصرف منظم دارو توسط پزشک
 11. توجه به عوارض داویی بیمار
 12. مراقبت از درن 
 13. تغییر پوزیشن دادن به بیمار برای جلوگیری از زخم دیابت
 14. کمک به حرکت و جابجایی بیمار و آموزش های لازم جهت چگونگی شروع حرکت و استفاده از عضلات 
 15. مدیریت درد بیمار
 16. توجه به بهداشت روان بیمار
 17. ارائه توصیه های لازم در جهت انجام اصلاحات مربوط به محیط فیزیکی بیمار
 18. و …

 

 

 

وظایف پرستار برای مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل

 • استحمام بیمار و رسیدگی به نظافت شخصی

یکی از کارهایی که انجام آن در زمان بیماری به دلیل کمبود بنیه و یا گاها مشکلات حرکتی برای بیماران بسیار مشکل است، استحمام و انجام امور مربوط به نظافت شخصی، رفتن به توالت و یا مرتب کردن و سلمانی موها می‌باشد. بعضی از بیماران به دلیل مشکلاتی همچون بی اختیاری در ادرار و … نیاز به پوشک شدن دارند، که این مورد نیز در حیطه وظایف پرستار بیمار می‌باشد.

 • مراقبت و نگهداری از بیمار

مراقبت و نگهداری از بیمار ، برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با بیمار یکی از مهمترین وظایف پرستاران بیمار می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا عزیزان شما  احساس آرامش و اعتماد بیشتری داشته باشند و این باعث تسریع در روند بهبود بیماری خواهد شد.

 • انجام پانسمان و تزریقات و فیزوتراپی در منزل

یکی از وظایفی که پرستار بیمار با توجه به تخصص خود به عهده دارد، انجام تزریقات  و همچنین شستشوی زخم، تعویض بانداژ و پانسمان بیمار و یا انجام فیزیوتراپی در منزل است. بیمارانی که در دوران نقاهت پس از جراحی هستند و یا افرادی که دچار زخم بستر شده‌اند، همگی نیازمند این قبیل مراقبت ها و خدمات می‌باشند.

 • رسیدگی به وضعیت درمانی بیمار در منزل

پرستار بیمار طبق زمانبندی مشخص شده توسط پزشک معالج دارو را به بیمار یادآوری می‌کند و وظیفه دارو دادن به وی را برعهده خواهد داشت. علاوه بر این پرستار موظف است در صورت نیاز بصورت روزانه و هفتگی فشار خون و یا میزان قند خون وی را اندازه‌گیری نماید. پرستار با توجه به درخواست پزشک می‌تواند گزارشات دوره‌ای از وضعیت بیمار برای وی تهیه و ارسال نماید.

 

 

mail مطالب پیشنهادی : مراقبت از تراکئوستومی در منزل ، خدمات انمای تخلیه ای در منزل و رادیولوژی در منزل

 

 

شرایط استخدام پرستار در منزل چگونه است؟

 

پرستاری-از-بیمار

 

اگر قصد استخدام یک یا چند پرستار برای مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل را دارید باید به مراکز درمانی معتبر و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان  مراجعه کنید.

در این مراکز پرستاران مجرب با عبور از فیلترهای مهارتی و رفتاری و اخلاقی و تایید نهایی به خانواده ها معرفی می شوند.

لازم به ذکر است که برای استخدام پرستار در منزل به نکاتی توجه کنید که شامل : 

 1. تجربه کاری مشابه پرستار
 2. برخورد پرستار با بیمار
 3. قابل اعتماد بودن پرستار
 4.  الویت دادن نیازهای بیمار در هر شرایطی
 5. آمادگی پرستار برای موقعیت های اضطراری
 6. منعطف بودن پرستار

 

 

 

اما قیمت استخدام و استفاده از خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل چقدر است؟

سوالات مهمی هستند که برای استفاده از خدمات در منزل به ذهن میرسند مانند قیمت پرستار بیمار در منزل چقدر است؟چگونه این قیمت تعیین میشود؟ و یا چه مواردی روی این قیمت ها تاثیر گذار هستند؟

نرخ اصلی خدمات نگهداری از بیمار در منزل توسط نظام پرستاری و وزارت بهداشت مشخص میشود اما شرایط و خدماتی که افراد قصد استفاده از آنها را دارند هم تاثیر زیادی روی این قیمت دارد و باعث تغییر قیمت و هزینه میشود.

در حقیقت کارشناس پرستاری که خود دارای مدرک پرستاری است؛ هزینه مراقبت از بیمار در منزل یا بیمارستان را بر اساس درخواست مشتری و نرخ اتحادیه محاسبه می‌کند. باتوجه به نوع درخواست مشتری، دستمزد پرستار به صورت ساعتی، روزمزد یا به صورت ماهیانه و ثابت تعیین می‌شود.

اما با این حال استفاده از خدمات درمانی و مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل به صرفه تر از روش های درمانی ئیگر است.آیا میدانید چرا؟؟

 

 

 

مزیت ها و دلایل به صرفه بودن خدمات پرستاری از بیمار در منزل

 • استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل مزیت های بسیاری برای خانواده ها دارد. پرستار بیمار در منزل به خوبی می داند چگونه از بیمار شما مراقبت کند و روند بهبودی و انگیزه بیمار به زندگی و حس خوب را افزایش دهد. شما با استفاده از آموزش ها و تجربیات پرستار بیمار در منزل می توانید این دوران سخت را پشت سر بگذارید. بدون شک مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل فشار مضاعفی را بر خانواده ها اضافه خواد کرد. بنابراین تمامی خانواده هایی که از خدمات پرستار بیمار در منزل استفاده کرده اند رضایت خود را از این انتخاب به ما اعلام کرده اند.
 • مزیت مهم دیگر استفاده از خدمات پرستاری در منزل علاوه بر افزایش آسایش و رفاه خانواده، کاهش هزینه های مراقبت از بیمار به یک هزینه ثابت ماهیانه خواهد بود؛ زیرا بسیاری از خانواده ها برای دریافت خدمات درمانی مانند تزریقات و پانسمان، ماساژ و مراقبت از عضو آسیب دیده و … مکررا باید به مراکز خدمات درمانی مراجعه می کردند. هزینه رفت و آمد و همچنین هزینه ویزیت و درمان باعث شده است تا مشتریان ما استفاده از خدمات پرستار در منزل را بسیار به صرفه و پرفایده بدانند.
 •  پرستاری از بیماران درمنزل این امکان را فراهم می آورد که خانواده ها از روند بهبودی بیمارشان مطلع باشند و بیماردر منزل از احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشد، همچنین خدمات پرستاری منحصراً به بیمار شما در طول شبانه روز ارائه میگردد. 

رکز پرستاری چتر فیروزه ای افتخار دراد که با انگیزه ارتقاء سطح سلامت عمومی، گامی بزرگ در جهت ارایه خدمات پزشکی، پرستاری و درمانی بردارد.